Trendy w makijażu na wiosnę 2019: niebieskie oko/Paul Costelloe
East News

Jeśli myślisz, że niebieski makijaż oczu to klasyka tego rodzaju, że niewiele da się już w nim wymyślić, przygotuj się na miłą niespodziankę. Bo na wiosennych wybiegach roiło się od błękitnych makijaży, jakich świat nie widział. I w tym szaleństwie jest metoda - wszystkie są łatwe do zrobienia i… absolutnie do noszenia!

Niebieski makijaż oczu - dla kogo?

Dla wszystkich, bo jest szalenie modny! Wszystko zależy od odcienia koloru niebieskiego, jaki wybierzesz. Jedynie jeśli masz jasne, niebieskie oczy, musisz zachować ostrożność: w towarzystwie niebieskich cieni mogą się wydawać zmęczone. Dlatego wybieraj ciemniejsze, nasycone cienie, których kolor zbliżony jest do granatu. Jasny błękit posłuży za to posiadaczkom oczu szarych, a klasyczny, ciemny niebieski - brązowych. Ostre, neonowe kolory dopasują się do każdej tęczówki - przynajmniej latem! Jakie to zatem zaskakujące, świeże propozycje przygotowali na tę wiosnę projektanci? Zobacz w naszej galerii!

1/5
Trendy w makijażu na wiosnę 2019: niebieskie oko/Peter Pilotto
East News

Peter Pilotto

Och, jak lubimy ten makijaż! Jest lekki, dziewczęcy i bardzo letni, a do tego jego wykonanie zajmuje chwilę. Cerę zostaw nagą, "popraw" ją tylko mocno rozświetlającym kremem. Nie maluj rzęs ani ust - wzrok powinny przyciągać tylko oczy podkreślone lazurowym, "wodnym" cieniem. Wklep go palcami, tak, by uzyskać jednolitą warstwę koloru o dość rozmytych konturach. Nasza rada - aby uzyskać pełny efekt wakacyjnego looku, nie układaj zbyt starannie włosów; zaczesanie ich do tyłu zupełnie wystarczy.

2/5
Trendy w makijażu na wiosnę 2019: niebieskie oko/Paul Costelloe
East News

Paul Costelloe

Tak niebieskiego makijażu oczu nie nosiliśmy jeszcze nawet my, a uwielbiamy eksperymenty! Długa, lekko rozmyta kreska ma intensywny kolor kobaltowo-fioletowy. Niby nic, a ile znaczy! Wykreśl ją powyżej powieki ruchomej, zaczynając mniej więcej na wysokości wewnętrznej krawędzi tęczówki oka, i wyciągając aż do końca brwi. Poradzi sobie nawet makijażowy laik, a efekt - murowany. Lecimy sprawdzić, czy w kosmetyczce mamy taką kredkę ;). 

3/5
Trendy w makijażu na wiosnę 2019: niebieskie oko/Missoni
East News

Missoni

Minimalny makijaż, maksymalny efekt. Jasnobłękitny, skrzący, "lodowaty" cień rozprowadzony od wewnętrznych kącików oczu nie potrzebuje towarzystwa szminki, różu ani nawet mascary. Najlepiej, jeśli masz do niego bujne brwi - unikniesz efektu à la miss z lat 80. ;).

4/5
Trendy w makijażu na wiosnę 2019: niebieskie oko/Byblos
East News

Byblos

Jeśli lubisz przyciągać uwagę i nie boisz się nieco szokować, na powieki nałóż błękit. Dużo błękitu! Tylko pamiętaj, by był matowy, pokrywał całą powiekę ruchomą i rozlewał się także poza nią - powyżej i wyraźnie w stronę wewnętrznych kącików oczu - będzie nowocześnie, a nie kiczowato. Uwaga, to nie makijaż dla dziewczyn o blisko osadzonych oczach - zbliży je wizualnie do siebie jeszcze bardziej.

5/5
Trendy w makijażu na wiosnę 2019: niebieskie oko/Rodarte
East News

Rodarte

U niego zawsze dużo się dzieje! Pomińmy kwiaty we włosach i kolorową kreację, bo to temat na zupełnie inną opowieść, ale już sam makijaż spodoba się przede wszystkim maksymalistkom. Przyznajemy, jest ryzykowny - niebieskie oczy i czerwone usta to dużo na raz, ale obronią się, jeśli postawisz też na potarganą, bujną fryzurę, a sam cień nałożysz nonszalancko i niezbyt starannie, tym samym podkreślając dystans do odważnej stylizacji. Trzeba mieć charakter… i niech go zobaczą!

 

Więcej na temat makijaż