Najlepsze spodoby na przebarwienia /Hailey Bieber Najlepsze spodoby na przebarwienia /Kendall Jenner Najlepsze spodoby na przebarwienia /Melasma 4D StarWalker
Najlepsze spodoby na przebarwienia /Taylor Swift
East News

Usuwasz przebarwienia, a one uparcie powracają? Nowy zabieg Melasma 4D StarWalker zwalczy je i zapobiegnie powstawaniu nowych! Stosuje kilka rodzajów energii laserowej, aby osiągnąć długotrwały efekt czystej skóry bez przebarwień. Znamy szczegóły!

Melasma 4D StarWalker: cztery kroki do skóry bez przebarwień

Zwykle zabiegi złuszczające i odbarwiające dają krótkotrwałe efekty, ponieważ nie zatrzymują powstawania nowych przebarwień. Co więcej, melasma, czyli rodzaj przebarwień jako jedne z najczęściej występujących  u kobiet, pogłębia się z wiekiem – na twarzy, dłoniach, dekolcie, ale również na ramionach i nogach.  Po 35. roku życia przebarwienia ma ok. 30% kobiet, po pięćdziesiątce aż 90%. Jest to więc problem powszechny i narastający z wiekiem. Teraz to może się zmienić!

1/3
Najlepsze spodoby na przebarwienia /Hailey Bieber
Instagram

Skóra selfie-ready jak u Hailey Bieber? Melasma 4D StarWalker załatwi sprawę - ta czteroetapowa procedura, poradzi sobie przebarwieniami każdego rodzaju.

1 etap: pikosekundy wewnątrz komórek barwnikowych

Pierwszy etap koncentruje się na długotrwałym pokonaniu melasmy. Do walki z przebarwieniami przystępuje laser Q-Switched Nd: YAG MaQX. Emituje on impulsy mierzone w pikosekundach, czyli w bilionowych częściach sekundy. Ich sekwencja kumuluje wysoką moc wewnątrz nadaktywnych komórek barwnikowych i rozbija pojedyncze skupiska pigmentu, a nie całe komórki. Energia lasera niszczy melanosomy i rozkłada barwnik na mniejsze cząsteczki, które są usuwane z organizmu przez układ odpornościowy. W ten sposób długotrwale uspokaja się produkcja melaniny i przestają powstawać nowe przebarwienia.

2 etap: spokojniejszy stan zapalny

W drugim etapie zabiegu energia laserowa przechodzi przez tkanki bez uszkadzania naskórka i działa na cały przekrój skóry, uspokajając stan zapalny, który również prowadzi do powstawania przebarwień. Zmniejsza produkcję cytokin prozapalnych oraz kontroluje wewnętrzne zapalenie w melasmie. Zmniejsza także produkcję czynnika wzrostu VEGF, który rozszerza naczynia krwionośne i prowadzi do rumienia zapalnego.

 

2/3
Najlepsze spodoby na przebarwienia /Kendall Jenner
East News

3 etap: regeneracja i odmłodzenie

W trzecim etapie zabiegu frakcyjna głowica lasera Q-Switched Nd: YAG pobudza regenerację naskórka. Przyspiesza ona wymianę komórkową i w ten sposób usuwa istniejące przebarwienia. Ten etap działa też odmładzająco, ponieważ pobudza fibroblasty do regeneracji kolagenu i elastyny. A ponieważ badania wykazują, że przebarwienia tworzą się tam, gdzie występują też uszkodzenia włókien podporowych skóry, gdy zabieg pobudzi je do działania, ograniczy też melasmę.

4 etap: zamykanie naczyń

Ten etap jest nieobowiązkowy. Wykonuje się go tylko wtedy, jeśli w czterokrotnym powiększeniu na skórze widać uszkodzenia naczyniowe. Zabieg stosuje się punktowo w miejscach występowania pajączków i zamyka je długim impulsem Nd: YAG w trybie VERSA.

3/3
Najlepsze spodoby na przebarwienia /Melasma 4D StarWalker
Mat. prasowe

Jak wygląda zabieg laserowego leczenia przebarwień Melasma 4D StarWalker?

Mimo stosowania kilku technik i parametrów, zabieg trwa dość krótko, 15-20 minut. Na pierwszych dwóch etapach odczuwalne jest tylko ciepło. Podczas trzeciego etapu słyszalne są strzały w momencie emisji energii laserowej, a na skórze występuje punktowe krwawienie. Czwarty etap przypomina zabieg usuwania naczynek - wyczuwalne są niewielkie "strzały" energii cieplnej na skórze. Po zabiegu skóra jest chłodzona, a na jej powierzchnię nakłada się krem regenerujący.

Co dzieje się po zabiegu?

Po zabiegu przez jeden do trzech dni występuje rumień, a przebarwienia mogą być ciemniejsze przez nawet tydzień. W dniu zabiegu należy chronić się całkowicie przed słońcem, a od drugiego dnia stosować krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem (mineralnym). Po dwóch-trzech dniach od zabiegu można wrócić do dotychczasowej pielęgnacji skóry.


Ile zabiegów trzeba wykonać? Pełna terapia, która długotrwale leczy melasmę, składa się z czterech-ośmiu zabiegów, wykonywanych co dwa tygodnie. Pacjenci o ciemnej karnacji widzą zadowalające wyniki już po trzech zabiegach, a jasnej - czterech-pięciu. Aby utrzymać jednolity koloryt skóry bez przebarwień, zaleca się wykonywanie jednego zabiegu przypominającego raz w roku.

Chcesz się zapisać? Oto sprawdzony gabinet: Centrum Medyczne LaserMed

Artykuł powstał we współpracy z BTL.

 

Więcej na temat zabiegi laserowe pielęgnacja