Kosmetyki kontra smog /Nuev Kosmetyki kontra smog /Alkemie Kosmetyki kontra smog /Orientana Kosmetyki kontra smog /KNH
Kosmetyki kontra smog
East News

Życie w mieście jest szalenie ekscytujące, ale to prawdziwe wyzwanie - także dla cery. Zanieczyszczone smogiem powietrze uwrażliwia skórę i powoduje przyspieszone starzenie się. Na szczęście są już kosmetyki, które chronią cerę przed smogiem!

Najlepsze kosmetyki antysmogowe

Aby kosmetyk skutecznie chronił cerę przed miejskimi zanieczyszczeniami, takimi jak spaliny, pył, metale ciężkie i kurz, musi spełniać co najmniej dwa warunki. Po pierwsze, tworzyć na powierzchni naskórka warstwę ochronną, przez którą trudniej będzie przeniknąć szkodliwym cząsteczkom, a po drugie, pobudzać skórę do walki z nimi. Powinien też cerę regenerować, koić i odżywiać. Dużo na raz? W naszej galerii znajdziesz kosmetyki, które radzą sobie z tymi zadaniami świetnie! Wśród nich są kosmetyki naturalne, a nawet… z Korei!

1/5
Kosmetyki kontra smog /Nuev
Mat. prasowe

Antysmogowy wielofunkcyjny krem ochronny, Nuev

Zawiera opracowaną przez polskich naukowców molekułę Chitathione, uniemożliwiającą przenikanie przez skórę szkodliwych pyłów, tworząc tzw. metalscreen. Chitathione zatrzymuje cząsteczki smogu, metali oraz zanieczyszczeń na powierzchni skóry. Zawarte w nim składniki antyoksydacyjne pielęgnują skórę, wzmacniają jej naturalną barierę ochronną, opóźniają procesy starzenia i odżywiają. Krem ma też filtr SPF 15, a w składzie wzmacniającą prowitaminę E, odbudowujący olejek z pestek winogron i nawilżający z pestek moreli.

Cena: ok. 40 zł

2/5
Kosmetyki kontra smog /Alkemie
Mat. prasowe

Krem neutralizujący stres cywilizacyjny Town De-Stress, Alkemie

Pielęgnuje cerę narażoną na działanie stresu cywilizacyjnego, odwodnioną i niedotlenioną. Chroni przed dymem, smogiem, wolnymi rodnikami, pyłami PM i metalami ciężkimi. W składzie ma m. in. ekstrakt z kwiatów brzoskwini, który zwiększa oddychanie komórkowe, usprawnia usuwanie toksyn i wolnych rodników, wyciąg z herbaty matcha pełen antyoksydacyjnych polifenoli oraz oczyszczający kompleks Delice Detox, pozyskany w technologii ultradźwiękowej z limonki i zielonej herbaty. Krem zawiera ogółem 97,2% składników pochodzenia naturalnego!

Cena: 140 zł

3/5
Kosmetyki kontra smog /Orientana
Mat. prasowe

Naturalny krem aktywnie ochronny Anti Pollution, Orientana

Dzięki filtrowi SPF 15 chroni nie tylko przed smogiem, ale i promieniowaniem UV. Chroni skórę przed stresem oksydacyjnym, będącym przyczyną starzenia się skóry, regeneruje i uszczelnia naskórek. Zawiera ekstrakt z nasion moringi, który tworzy na skórze ochronny film, zapobiegający przenikaniu przez skórę zanieczyszczeń, oraz ekstrakt z cytryńca, który pobudza mechanizmy obronne skóry, dzięki czemu broni ona się przed szkodliwymi substancjami chemicznymi zawartymi w powietrzu.

Cena: 45,49 zł 

 

4/5
Mat. prasowe

Olejek oczyszczający Take All Off Anti-Pollution Micellar Oil-in-Water Remover, Catrice

Przeznaczony do wszystkich rodzajów skóry, usuwa nawet wodoodporny makijaż, łagodnie oczyszcza i chroni cerę przed miejskimi zanieczyszczeniami. Używaj od razu po powrocie do domu!

Cena: ok. 15 zł

5/5
Kosmetyki kontra smog /KNH
Mat. prasowe

Koreański krem nawilżający ze śluzem ślimaka Natural Vital Cream, KNH

Zawiera naturalny kolagen z akacji i filtrowany śluz ślimaka. Wzmacnia i ochrania skórę każdego typu, zwłaszcza problematyczną i trądzikową. W składzie ma wyciągi z leczniczych ziół orientalnych, takich jak pstrolistka sercowata, hurma wschodnia i morwa biała. Dzięki naturalnym roślinnym olejkom z oliwek, jojoby, wiesiołka dwuletniego, lawendy i kamelii krem wspomaga też gojenie i regenerację skóry, działa kojąco i łagodząco. Koreańska marka, która go stworzyła, otrzymała w 2019 roku nagrodę w programie Konsumencki Lider Jakości jako debiut roku 2019 w kategorii „Kosmetyki naturalne” - to najlepsza rekomendacja!

Cena: 110 zł