Met Gala 2019 - najbardziej kontrowersyjne makijaże: Cara Delevingne
East News

MET Gala jak co roku zgromadziła tłumy gwiazd. Tegoroczny temat, "Camp: Notes On Fashion" ("Camp: uwagi na temat mody"), inspirował do założenia kreacji dziwnych, kontrowersyjnych, a nawet ocierających się o kicz. Owocem są nie tylko stroje, ale i najdziwniejsze makijaże, jakie widzieliśmy naprawdę od bardzo, bardzo dawna!  

MET Gala 2019: święto kiczu

MET Gala to największe modowe wydarzenie w Nowym Jorku. Organizowana od 1948 roku za każdym razem gromadzi tłumy gwiazd, które nie tylko chcą wesprzeć finansowo nowojorski Met's Costume Institute, ale przede wszystkim się na niej pokazać. Tam po prostu trzeba być! Impreza co roku ma temat, który inspiruje twórców gwiazdorskich kreacji i makijaży. Temat tegorocznej, "Camp: Notes On Fashion", zachęcał do szaleństw - camp to prąd w sztuce, przypisujący dziełom wartość dlatego, że są w złym guście lub z powodu ich ironicznej wymowy.

Jak temat MET Gali 2019 wpłynął na makijaże gwiazd? Mocno ;). Zobacz naszą galerię - wybraliśmy najbardziej kontrowersyjne i bardzo dziwaczne makijaże!

1/5
Met Gala 2019 - najbardziej kontrowersyjne makijaże: Lady Gaga
East News

Lady Gaga

Lady Gaga była niekwestionowaną gwiazdą tegorocznej MET Gali. Dlaczego? Po pierwsze, jako jedna z prowadzących wystąpiła na scenie w czterech kreacjach, po drugie trakcie imprezy rozebrała się niemal do naga i została w samej bieliźnie, a po trzecie w końcu -  na MET Gali spotkała swoją rywalkę, żonę Bradleya Coopera, Irinę Shayk. Naszą uwagę jednak najbardziej przykuł makijaż gwiazdy - absolutnie szalony. Złociste krople i sztuczne rzęsy-promienie długości kilkunastu centymetrów wokół oczu to pomysł, którego jeszcze nikt nie wykorzystał. Spektakularne!

2/5
Met Gala 2019 - najbardziej kontrowersyjne makijaże: Gigi Hadid
East News

Gigi Hadid

Czyżby niezwykłe, błyszczące sztuczne rzęsy to nowy imprezowy trend? Bo Gigi Hadid też je miała! Esktremalnie długie, srebrzysto-białe rzęsy stanowiły jej cały makijaż i były tym bardziej widoczne, że usta i powieki gwiazdy zostały lekko rozjaśnione. Taki makijaż stanowił wykończenie stylizacji à la królowa lodu - modelkę ubrał Michael Kors i to on był też autorem oryginalnego pomysłu, by zakryć jej włosy wyszywanym lśniącymi cekinami kapturem.

3/5
Met Gala 2019 - najbardziej kontrowersyjne makijaże: Priyanka Chopra
East News

Priyanka Chopra

Krytycy mody mówią, że tegoroczna stylizacja Priyanki Chopry inspirowana była serialem "Gra o tron". Jej makijaż łączył kontrasty: ognistą fuksję na ustach (zwróć uwagę na piękne cieniowanie pomadki!) i powiekach oraz zimną, lodową biel dolnej kreski i brwi. Biała, skrząca suknia też nawiązywała do zimowej aury. Winter is coming ;)?

4/5
Met Gala 2019 - makijaże: Lilly Collins
East News

Lilly Collins

Lily Collins nawiązała swoją stylizacją do lat 60., czyli epoki, kiedy narodził się camp.  Zdecydowanie przesadny makijaż oczu: powieki w kiczowatym odceniu fioletu pomalowane aż pod same brwi i spektakularne sztuczne rzęsy, a do tego rozbielone usta, plus ogromna fryzura z mocną opaską i kwiatuszkami we włosach… Oto prawdziwie campowa interpretacja stylu ikon mody z lat 60., takich jak Jackie Kannedy, Audrey Hepburn czy Twiggy.

5/5
Met Gala 2019 - najbardziej kontrowersyjne makijaże: Kristen Stewart
East News

Kristen Stewart

Kristen Stewart jak zawsze pod prąd! Jej punkowe fryzura i makijaż na tle spektakularnych stylizacji innych gwiazd wyglądały skromnie, jeśli nie… niechlujnie. I pewnie o to chodziło! Za cały makijaż wystarczyły biało-żółte (!) brwi, a fryzura wyglądała tak, jakby nikt jej nie układał. Jedynie niecodzienny oranż włosów wskazuje, że gwiazda odwiedziła jednak fryzjera ;). Całość nie do końca nas przekonuje, ale rzeczywiście odcina się na tle teatralnych strojów i makijaży innych celebrytek. Camp i punk not dead!

 

Więcej na temat MET Gala makijaż gwiazd