Nareszcie nadszedł dzień, na który wszyscy entuzjaści rodziny królewskiej od dawna czekali. Meghan Markle i książę Harry powiedzieli sobie sakramentalne „tak" w kaplicy św. Jerzego w zamku Windsor. 

 

Ale chcieliśmy z wami porozmawiać o tym, co jest naprawdę istotne: sukni ślubnej Meghan. W końcu księżna stała przed nie lada wyzwaniem: wybrać kreację, która nie zdetronizuje słynnej sukni księżnej Kate z 2011 roku. W oczekiwaniu na królewską ceremonię, serwisy plotkarskie, prasa modowa oraz media społecznościowe aż wrzały z ekscytacji, prześcigując się w domysłach na temat marki, która ubierze Markle na ten szczególny dzień.

 

Więcej: Czy książę Ludwik pojawi się na ślubie Meghan Markle i Harry'ego? Wiemy!

 

Teraz już wiemy, że projektantką sukni ślubnej Kate jest Clare Waight Keller, dyrektor kreatywna paryskiego domu mody Givenchy! Look panny młodej uzupełnia długi welon wykończony delikatną koronką i diamentowa tiara królowej Marii, czyli babci królowej Elżbiety. Nie brakuje głosów, że kreacja jest skromna i mało spektakularna, ale jednak liczy się tylko to, że panna młoda wyglądała pięknie, a książę Harry nie mógł oderwać od niej wzroku. 

 

Zobacz także: Od księżnej Kate aż po królową Letycję: oto najbardziej ikoniczne królewskie suknie ślubne wszechczasów ZDJĘCIA

 

Ślub Meghan Markle i księcia Harry'ego
East News

 

Więcej: Mama Meghan Markle zdradziła co założy na ślub? Wszystko przez jedno zdjęcie!

 

Suknia ślubna Kate Middleton

 

Z kolei suknia szwagierki Meghan to już ikona ślubnego stylu. Kate – jeszcze jako Middleton – i projektantce Sarah Burton udało się strzec tajemnicy białej, koronkowej sukni księżnej do ostatniej chwili. Kiedy świeżo upieczona księżna Cambridge wyszła z auta w śnieżnobiałej kreacji od Alexandra McQueena, nikt nie miał możliwości, że doświadczamy ikonicznego momentu w historii mody. Decydując się na suknię, Kate podobno kierowała się własnym gustem: dekolt w kształcie litery V, dopasowane body, długie, koronkowe rękawy oraz długi tren sprawiły, że księżna wyglądała bajkowo.

 

Nie da się ukryć, że poprzeczka dla Meghan Markle stała bardzo wysoko. Czy waszym zdaniem suknia ślubna nowej księżnej przebiła kreację Kate?

 

Więcej na temat ślubu:

Beckhamowie, George Clooney, Oprah Winfrey i wiele innych gwiazd na ślubie Meghan i Harry'ego!

Ciężarna Pippa Middleton na ślubie Meghan Markle i księcia Harry'ego! Zobacz ZDJĘCIA

Meghan Markle czy księżna Kate - która suknia ślubna piękniejsza? Głosuj! POJEDYNEK

Na ten moment czekali wszyscy - pocałunek Meghan Markle i księcia Harry'ego! Zobacz wideo i zdjęcia

Meghan Markle i książę Harry są już mężem i żoną! Zobacz, jak składali przysięgę! ZDJĘCIA + WIDEO

Więcej na temat Księżna Kate Meghan Markle