Byblos

Neonowy makijaż oczu wraca każdej wiosny. Tym razem jest jeszcze bardziej frywolny niż zwykle! Co prawda nadal występuje na powiekach solo, ale poza tym nie znosi ograniczeń. Podpowiadamy, jak nosić neony wiosną 2019!

Włącz neony

Najważniejsza zasada: tak jak dotychczas, nie używamy więcej niż jednego koloru na raz. Poza tym wiele się zmieniło. Przede wszystkim: skala! Nie musisz ograniczać się do minimalistycznej kreski na powiece - najmodniej jest malować neonami całą powiekę ruchomą, a nawet wykraczać poza nią. Możesz też poszaleć z formą, bo modne są zarówno grube kreski, jak i graficzne plamy koloru. W naszej galerii zobaczysz najpiękniejsze przykłady neonowego makijażu oczu.

1/5
Alice + Olivia

Alice + Olivia

Mocny błękit na powiece to neonowa klasyka. Ale nie w lśniącym, "szklanym" wydaniu! Aby uzyskać taki efekt, użyj błękitnego cienia w kremie, a potem pokryj go warstwą połyskującego "mokro" błyszczyka. Zwróć też uwagę na klasyczny, nawiązujący do lat 60. kontur plamy cienia. I na to, jak dużą powierzchnię zajmuje kolor! W tym sezonie będziemy daleko od neonowego minimalizmu :)

2/5
Rodarte

Rodarte

Nasycony błękit nie będzie miał w sobie nic kiczu (nawet w towarzystwie czerwieni na ustach!), jeśli namalujesz nim na powiekach wyraźną plamę o precyzyjnym konturze.

3/5
Gabriela Hearst

Gabriela Hearst

Szeroka kobaltowa kreska na powiece nie tylko przyciąga uwagę, ale i modeluje oczy - wyciągając i pogrubiając ją ku górze możesz sprawić, że oczy wydadzą się nieco bardziej skośne.

 

4/5
Christian Siriano

Christian Siriano

Limonkowy cień najlepiej "zaświeci" na tle dość ciemnej lub opalonej cery i obok ciemnych włosów. Ten kolor lubi kontrasty. Brunetki, coś dla was!

5/5
Peter Pilotto

Peter Pilotto

Neonowy może być też bardzo jasny kolor, pod warunkiem, że jest mocno nasycony. Ten łososiowy cień nałożono celowo niestarannie, nie rozcierając granic koloru ani nie starając się ich precyzyjnie wykreślić. Bardzo ciekawy, nonszalancki efekt!

Czytaj także: Robisz kreski na powiekach? Dowiedz się, jakie są najmodniejsze tej wiosny!

Więcej na temat makijaż neonowe