Makijaż "dewy skin" Wiktoria Gąsiewska Makijaż "dewy skin" - Natasza Urbańska Makijaż "dewy skin" - Lady Gaga Makijaż "dewy skin" - Kylie Jenner
Makijaż "dewy skin" - Julia Wieniawa
East News

"Dewy skin" i "dewy make-up" to frazy, które podbijają internetowy światek beauty. Co to za makijaż i jak go zrobić? Zdradzamy!

Dewy skin: skóra pokryta rosą

"Dew" znaczy po angielsku rosa, a "dewy" zroszony. A makijaż "dewy" to makijaż wyglądający na wilgotny, z lśniącą, promienną cerą oraz powiekami i ustami wykończonymi mokrym, szklanym połyskiem. Całość jest świeża  - jak rosa! Taki makijaż, porócz tego, że jest szalenie efektowny, odmładza, ponieważ odbija światło, optycznie wygładzając skórę.

Mistrzynią takiego makijażu jest Julia Wieniawa. A makijaż na zdjęciu powyżej to najlepszy przykład idealnie zinterpretowanego trendy "dewy", jaki znaleźliśmy wśród polskich gwiazd. Brawa! Cera gwiazdy jest świeża, lśniąca i idealnie gładka - porcelanowa!

Jak taki makijaż noszą inne gwiazdy i jak go zrobić? Sprawdź w naszej galerii.

1/5
Makijaż "dewy skin"
Instagram

Skoro w makijażu "dewy" chodzi o to, że cera ma wyglądać, jakby była wilgotna, zacznij od dobrego kremu nawilżającego. Bez niego, jako bazy makijażu, nie ma mowy o promiennej skórze! Kiedy się wchłonie, wklep podkład rozświetlający, a pod oczami, wokół skrzydełek nosa, na jego grzbiecie, nad brwiami i wokół ust - a także wszędzie, gdzie chciałabyś lekko "zalśnić" - rozświetlacz w płynie lub rozświetlający korektor. Makijaż wykończ cieniami do powiek w płynie i błyszczykiem oraz rozświetlaczem w kamieniu - ale używaj go oszczędnie, tak, by podbił blask skóry, ale nie był widoczny! Trudne? Taki makijaż wymaga wprawy, ale efekt wart się starań. A jak noszą "dewy make-up" gwiazdy?

2/5
Wiktoria Gąsiewska
East News

Wiktoria Gąsiewska

Wiktoria Gąsiewska sprytnie łączy trend "dewy" z dziewczęcym, lekkim makijażem w pastelowym kolorze. Malinowe usta i bladoróżowe powieki idealnie grają z mocno nabłyszczoną cerą. Bardzo efektowny, odmładzający duet - do zapamiętania.

3/5
Makijaż "dewy skin" - Natasza Urbańska
East News

Makijaż Nataszy Urbańskiej to kolejny świetny przykład makijażu "dewy". Cera oraz dekolt błyszczą, jakby były lekko wilgotne, i idealnie pasują do fryzury w stylu "wet look". Efektowna wieczorowa stylizacja - oklaski!

4/5
Makijaż "dewy skin" - Lady Gaga
East News

Także Lady Gaga docenia zalety rozświetlającego makijażu. Choć promienną cerę łączy z mocno podkreślonymi oczami i ustami, to dba przede wszystkim o blask - jej makijażyści tak mocno rozświetlili cerę, że światło odbijaja nawet skóra… w okolicy ust!

5/5
Makijaż "dewy skin" - Kylie Jenner
East News

Spodobał ci się makijaż "dewy" i chciałabyś nosić go jak najczęściej? Makijaż Kylie Jenner udowadania, że można nawet na co dzień! Blasku jest tu mniej, ale skóra jest promienna i świeża. Wystarczy podkład rozświetlający i odrobina kosmetyków do konturowania - byle w kremie!

 

Więcej na temat makijaż Make-Up Trendy