Doda o projektantach sukni ślubnej Meghan Markle Zdjęcie z sesji zaręczynowej Meghan Markle i księcia Harry'ego / fot. Alexi Lubomirski Ralph & Russo Doda w sukni i czółenkach Ralph & Russo Doda w sukni ślubnej Berta
Doda o projektantach sukni ślubnej Meghan Markle
1/7
Doda o projektantach sukni ślubnej Meghan Markle

 

Po miesiącach domysłów i spekulacji, brytyjskiemu tabloidowi „Daily Mail" udało się dotrzeć do informacji na temat projektanta sukni ślubnej Meghan Markle.

 

Więcej: Oto 21 tradycji ślubnych, których muszą przestrzegaćczłonkowie rodziny królewskiej!

 

Choć do tej pory głośno było o markach takich jak Alexander McQueen, Erdem czy Burberry (domniemanym projektem miał się zająć już nie pracujący dla brandu Christpher Bailey), dziennik zdradził, że za suknią Markle stoi brytyjski duet Ralph & Russo, o którym pisaliśmy już dla was chociażby w kontekście ich bajkowych pantofli, nowej kolekcji pret a porter – oraz sukni, którą na zeszłorocznym festiwalu w Cannes miał na sobie nie kto inny jak Doda.

 

Więcej: Książę Harry i Meghan Markle otrzymają wyjątkowyprezent od królowej Elżbiety II

 

Dokładnie tak! Uważniejsi z obserwatorów wokalistkę zapewne pamiętają, że pokazała się ona wówczas w szytej na miarę kreacji z trenem z linii haute couture 17 brytyjskiego duetu. Postanowiliśmy zatem zapytać Dodę o tę imponującą kreację, współpracę z Ralph & Russo oraz wybór duetu na twórców sukni ślubnej Meghan Markle. Jej odpowiedzi znajdziecie w naszej galerii.

 

2/7
Zdjęcie z sesji zaręczynowej Meghan Markle i księcia Harry'ego / fot. Alexi Lubomirski
Zdjęcie z sesji zaręczynowej Meghan Markle i księcia Harry'ego / fot. Alexi Lubomirski

 

Argumenty „Daily Mail" przemawiające za wyborem Ralph & Russo na projektantów sukni ślubnej Meghan? Po pierwsze, Markle miała na sobie ich projekt na portretach zaręczynowych autorstwa fotografa Alexiego Lubomirskiego. Po drugie, informator portalu E! miał widzieć projektantów opuszczających swoje londyńskie atelier (mają oni także siedziby w Australii i Paryżu), co sugeruje, że wykańczają tam oni suknię.

 

W końcu, w mieszczącej się w londyńskim Chelsea siedzibie marki widziano w kwietniu samego Harry'ego. I choć książę już dawno wyjaśnił, że nie chce widzieć kreacji Meghan aż do wielkiego dnia, możliwe, że wybrał się on tam aby zapłacić za nią.

 

3/7
Ralph & Russo
Ralph & Russo

 

Czy Ralph & Russo są dobrym wyborem na twórców sukni ślubnej godnej księżniczki? Doda – która szyła u duetu jedną ze swoich kreacji na zeszłoroczny festiwal w Cannes – twierdzi, że przy królewskim budżecie Markle może zaszaleć.

„Wybór Meghan... bardzo drogi", odparła wokalistka, zapytana o to, co myśli o wyborze amerykańskiej aktorki. „Ceny sukni ślubnych duetu zaczynają się od 80 tysięcy funtów".

Zgadzało by się to z informacjami „Daily Mail", który szacuje koszt sukni na 100 tysięcy funtów. Według tabloidu, za kreację ma zapłacić brytyjska rodzina królewska.

 

4/7
Doda w sukni i czółenkach Ralph & Russo
Doda w sukni i czółenkach Ralph & Russo

 

Jak Rabczewska-Stępień ocenia współpracę ze słynnym duetem projektantów?

„Są bardzo profesjonalni i dokładni", chwali wokalistka. „Miałam tylko jedną przymiarkę w Londynie i wszystko było idealnie".

 

Po zakupie sukni Doda wciąż utrzymuje kontakt z marką.

„W zeszłym roku miałam okazję bawić się z nimi na prywatnym afterparty po pokazie w Paryżu", wspomina. „Są bardzo serdecznymi ludźmi i do tej pory wysyłają mi zaproszenia na swoje pokazy". 

 

5/7
Doda w sukni ślubnej Berta
Doda w sukni ślubnej Berta

 

Na jaki projekt – zdaniem Dody – postawi Markle?

„Mając do dyspozycji budżet „poddanych" pewnie zaszaleje" – ocenia Doda – „choć na jej miejscu poszłabym przekornie w skromnej sukni", dodaje.

Przypominamy, że sama Rabczewska-Stępień wyszła za mąż za Emila Stępnia niecały miesiąc temu w sukni izraelskiej marki Berta z kolekcji na jesień/zimę 17, której koszt szacuje się w przedziale od 29 aż do 54 tysięcy złotych.

 

6/7
Suknia ślubna Ralph & Russo haute couture wiosna/lato 18
Suknia ślubna Ralph & Russo haute couture wiosna/lato 18

 

Aby marka mogła zostać umieszczona w oficjalnym kalendarium pokazów wysokiego krawiectwa, musi spełnić wymogi francuskiego syndykatu haute couture – jednym z warunków jest atelier znajdujące się w Paryżu. Duet Ralph & Russo jest jedyną brytyjską marką, która prezentuje swoje kolekcje podczas najbardziej elitarnych pokazów mody na świecie. Ich suknie słyną z najwyższej jakości i elegancji, a zarazem bezpośredniego seksapilu.

 

7/7
Meghan Markle i książę Harry
Meghan Markle i książę Harry

 

Przypominamy, że wybór Ralph & Russo wcale nie oznacza, że w dniu ślubu nie ujrzymy Meghan w innej kreacji. Według „Daily Mail", suknia duetu jest przeznaczona na ceremonię kościelną, z kolei na wieczornej uroczystości przyszła księżna wciąż może pokazać się w projekcie Erdema Moralioglu bądź Christophera Bailey. 

 

Więcej na temat Doda Meghan Markle