Uwaga, trend! Pamiętacie zeszłoroczną manię na ubrania bez ramion, w której koszule, sukienki midi oraz żakiety były noszone w taki sposób, żeby eksponować nagie ramiona? 

 

Więcej:  Ile zarabia Julia Wieniawa? Ta kwota przyprawia o zawrót głowy!

 

Tego sezonu moda wskrzesiła trend, w nieco innym wydaniu. Na wiosnę/lato 18, na wybiegach pokazano całą masę asymetrycznych strojów, w których odkryte było tylko jedno ramię (Chanel, Dries van Noten, Armani). Z asymetrycznych sukni na jedno ramię niektórzy uczynili wręcz swój znak rozpoznawczy (Alexandre Vauthier, Saint Laurent). Nowy trend noszą już gwiazdy! Na podobny krój sukienki mini postawiła właśnie Julia Wieniawa i Doda. Która z nich nosi ten trend lepiej?

 

Więcej: Szpak, Doda, Rodowicz… Zobacz, jak prezentowały się gwiazdy w Sopocie!

 

Doda w sukience na jedno ramię

 

Ponieważ opowiadającą o perypetiach państwa Carringtonów operę mydlaną emitowano w Polsce na przełomie lat 80. i 90., na wczorajszej imprezie serwisu nie zabrakło masywnych, przeskalowanych poduszek na ramiona, falban czy bufiastych rękawów. Zupełnie jak w różowej, satynowej sukience mini Julii Wieniawy z trenem, która miała wszystkie nieodlączne elementy „ejtisowego" stylu, lecz w tym samym czasie prezentowała się współcześnie.

 

Więcej: Julia Wieniawa i Małgorzata Rozenek-Majdan pokochały ten sam kostium kąpielowy!

 

Julia Wieniawa w sukience na jedno ramię

 

Ale na tę samą imprezę w podobnym projekcie sukni pokazała się Doda. Jej sukienka z metalicznej tkaniny z fluorystycznym wykończeniem również miała jeden asymetryczny rękaw i podobnie jak kreacja Wieniawy miała długość mini. Różnice są subtelne – dekolt sukienki Rabczewskiej-Stępień miał wcięcie, podczas gdy kreacja Wieniawy miała prosty fason. Która z nich waszym zdaniem prezentowała się lepiej?

 

Więcej: Doda zaliczyła modową wpadkę na festiwalu filmowym w Cannes!

 

Więcej na temat Doda Julia Wieniawa