Co może być w kratkę? Oczywiście, pogoda, samopoczucie, zeszyt do matematyki i oglądalność „Klanu". Ale nie zapominajcie o ubraniach. Odkąd zeszłej jesieni nowe pokolenie awangardowych projektantów pokazało całą masę stereotypowo nudnych, kojarzących się z pracownicą korporacji w latach 80 marynarek i spodni (do tego stopnia, że postanowiliśmy ochrzcić ten trend jako officecore) – szara kratka została odczarowana i przeniesiona w nowe, nieoczekiwanie fajne rewiry. Trend z ponaddźwiękową prędkością przeniknął do sieciówek oraz do stylizacji gwiazd – nie da się ukryć, że kratka to najpopularniejszy wzór tegorocznych showbiznesowych imprez.

 

Więcej: Agnieszka Kaczorowska jeszcze szczuplejsza? Na Wielkim Teście TVP zachwyciła swoją figurą! Zobaczcie ZDJĘCIA

 

Szara krata na wybiegach
Szara krata na wybiegach: Mulberry, Victoria Beckham i Off-White / Tag-Walk

 

Oto kontekst spodni, które właśnie założyła Basia Kurdej-Szatan oraz Agnieszka Kaczorowska. Już nie będziemy was katować historią trendu – zamiast tego zobaczcie stylizacje dziewczyn i zdecydujcie która z aktorek wygląda lepiej w niemal identycznych spodniach.

 

Basia Kurdej
East News

 

Znana z filmu „Narzeczony na niby" aktorka pojawiła się w swoich kraciastych spodniach w kant na imprezie promującej nowy napój. Basia postawiła na stylizację, która była zarazem bardzo prosta ale i w kraciastym trendzie. Do tych szerokich spodni z dość wysokim stanem (w przypadku szarej kraty im bardziej retro krój, tym lepiej) aktorka dobrała luźną, zapiętą pod szyję koszulę w pastelowym odcieniu łososiowego różu. Do tego srebrne, holograficzne czółenka na szpilce i stylizacja gotowa!

 

Więcej: Plejada serialowych gwiazd na Wielkim Teście TVP o... serialach! Cichopek i Kaczorowska przyćmiły wszystkich! ZDJĘCIA

 

Agnieszka Kaczorowska
ONS.pl

 

Ale nie tylko Basia postawiła ostatnio na kraciasty trend. W tej oto stylizacji podczas ostatniego „Wielkiego testu wiedzy o polskich serialach" wystąpiła Agnieszka Kaczorowska. Trzeba przyznać, że zestawy obu aktorek były niemal identyczne, a różniły się zaledwie paroma detalami. Agnieszka miała na sobie cytrynowożółtą bluzkę z krótkimi rękawami, natomiast jej model spodni miał po bokach nogawek kontrastujące, neonowe lampasy.

 

Która aktorka wyglądała lepiej? Głosujcie!

 

Więcej: Barbara Kurdej-Szatan zagra w filmie "Kogel Mogel 3"?! Padł pomysł na nową postać