Agnieszka Woźniak-Starak w brązowym kapeluszu
EOS

Agnieszka Woźniak-Starak jest znana ze ekologicznego podejścia do życia. Nie je mięsa, a ostatnio stara się nie chodzić w butach, które są wykonane z naturalnej skóry. Prowadząca Big Brothera idzie w ślady zagranicznych gwiazd, które promują świadome zakupy i korzystanie z wegańskich produktów, również ubrań. Weganie zwracają uwagę nie tylko na to co jedzą, ale również na materiały, z których wykonane są ubrania i dodatki. To oni stoją za trendem oznaczanym hashtagiem #crueltyfreefashion, w  myśl którego nosimy tylko ubrania, przy wykonaniu których nie ucierpiało żadne zwierzę. Agnieszka Woźniak-Starak stara się żyć w zgodzie z tym manifestem i opublikowała ostatnio zdjęcie, na którym nosi buty zrobione z ananasa. Zobaczcie, ile kosztują!

Buty Agnieszki Woźniak-Starak są zrobione z... ananasa!

Agnieszka Woźniak-Starak pod zdjęciem z nową stylizacją opublikowanym na Instagramie napisała, że w końcu znalazła alternatywę dla butów skórzanych:

Zawsze bardzo się cieszę, gdy znajdę jakąś fajną alternatywę dla wyrobów z naturalnej skóry. Uwierzycie, że buty, które mam na sobie, zostały wykonane z... ananasa?! 😳😬 Tak! 🍍🍍Są wygodne, dobrze wyglądają, a co najważniejsze przy ich produkcji nie ucierpiało żadne zwierzę! ❤️  - wyznała dziennikarka. 

Ile kosztują buty Agnieszki Woźniak-Starak?

Buty, które wybrała gwiazda TVN to produkt polskiej marki Bohema Clothing. Za czarny model botków, który ma na sobie dziennikarka zapłacimy 599 zł. W ofercie marki znajdziemy wiele ciekawych modeli botków, szpilek, balerin wykonanych ze skóry ananasa.

Co to jest skóra z ananasa, z której można wykonać buty?

Piñatex to nic innego jak wegańską skóra z ananasa. Została ona stworzona przez hiszpańską projektantkę Carmen Hijosa. Skórę wytwarza się z liści ananasa. Do tej pory zbierano jedynie owoce i to one były wykorzystywane, a liście były traktowane jako odpady. Teraz naturalnych liści można wykonać modne i wygodne buty. Aby powstał jedne metr kwadratowy Pinatexu trzeba zużyć ok. 480 liści ananasa, na jednym owocu znajduje się ich ok. 40.

 

 

Instagram

Zobacz takżeDlaczego Agnieszka Woźniak Starak rzuciła "Azję Express"? Teraz już wszystko jasne!

Więcej na temat Agnieszka Szulim