Party Stories
Modelka podczas masażu ciepłymi kamieniami bazaltowymi
East News
Fleszstyle

Termo-terapia, czyli odmładzanie i ujędrnianie skóry ciepłem lub zimnem. Sprawdź, dlaczego warto ją wypróbować

Epoka lodowcowa kontra żar tropików? Wybierając przyjemne, a przy tym skuteczne zabiegi odmładzające twarz lub ujędrniające ciało, można się kierować upodobaniami dotyczącymi temperatur. Do wyboru: wersje dla osób ciepłolubnych i dla morsów.

"Hotel Paradise 3": Kuba wyzywał Maurycego w programie. Jaki mają kontakt po?

Metody i działanie na ciepło :

Nie bez powodu w chłodnej Skandynawii niemal przy każdym domu stoi jego odrębna malutka wersja, czyli sauna fińska. Termoterapia poprawia nastrój, bo ciepło relaksuje. Do sauny nagrzanej do bardzo wysokiej temperatury nie powinny jednak wchodzić osoby z cerą naczynkową lub trądzikiem różowatym. Ciepłe, suche powietrze rozszerza naczynia krwionośne i może prowadzić do teleangiektazji. Jakie zabiegi gorąco polecamy? Masaż ciepłymi kamieniami bazaltowymi, który odpręża zmęczone ciało i rozluźnia napięte mięśnie. Podobnie jak masaże ajurwedyjskie. Warto przetestować shirodhara z polewaniem „trzeciego oka” ciepłym olejem, masażem włosów i skóry głowy. Osoby ciepłolubne pokochają japońską „saunę skalną” ganbanyoku. Jej stworzenie zainspirowała obserwacja zwierząt, które odpoczywały na rozgrzanych wodami termalnymi skałach wulkanicznych. Leżenie na ciepłych kamieniach przynosi ogromną ulgę ciału i zmysłom. Z zabiegów anti-aging wykorzystujących ciepło genialny jest termolifting Zaffiro, który podgrzewa włókna kolagenowe i stymuluje skórę do wygładzenia i ujędrnienia. Doskonale działa też naświetlanie skóry lampami LED leczącymi zmiany trądzikowe, atopowe czy łuszczycowe. Dodatkowy atut ciepłego światła: poprawa nastroju.

Urządzenie do zabiegów z wbudowaną funkcją podgrzewania (a także ochładzania) skóry i masażu, UFO 2 Foreo, 1199 zł

UFO 2 Foreo
Mat. prasowe

FOREO SZCZOTECZKA DO TWARZY
CENEO

 

Metody i działanie na zimno:

Niskie temperatury stymulują i pobudzają – w przeciwieństwie do tych wysokich. Można się o tym przekonać, morsując, gdy wyjdzie się z sauny lub jacuzzi na śnieg (choć w ostatnich sezonach niewiele było do tego okazji) albo podczas krioterapii. Teraz z zabiegów z zastosowaniem niskich temperatur (-120–194 stopni Celsjusza, www.dnaclinics.pl) korzysta się po to, aby ujędrnić, wyszczuplić, odmłodzić lub wymodelować ciało. „Skutkiem ubocznym” dość krótkich, bo 2–4-minutowych, zabiegów w kriokomorze jest poprawa humoru i pobudzenie – lepsze niż podwójne espresso. Natomiast przedrostek krio mają w nazwie również takie zabiegi jak kriolipoliza, które polegają na wymrażaniu miejscowej tkanki tłuszczowej i uśmiercaniu adipocytów. Kriolipoliza na zawsze spłaszcza podwójny podbródek czy niechciany wałeczek na brzuchu. O odmładzającym działaniu chłodu na skórę można się też przekonać podczas zabiegów infuzji tlenowej Intraceuticals. Albo wykonując codziennie rano masaż wokół oczu kamiennym lub metalowym rollerem trzymanym w lodówce, opcjonalnie schłodzonymi łyżeczkami do kawy. Zimno obkurcza naczynia krwionośne, poprawia drenaż limfatyczny, a tym samym niweluje obrzęki i zastoje. Dzięki takiej stymulacji znikają sińce i worki pod oczami.

Chłodząca maska do twarzy, z aloesem  i trehalozą. Polecana po zabiegach, Cooling Face Mask Pharmann, 90 zł/ 2X 20 ML

Cooling Face Mask Pharmann
Mat. prasowe

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Brzuch i miarka krawiecka
Flickr/Helga Weber/CC BY-ND 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/
Fleszstyle
Odchudzanie przez zamrażanie tłuszczu
Kriolipoliza to zabieg wyszczuplający, który polega na oziębianiu tkanki podskórnej i usunięciu komórek tłuszczowych. Kriolipolizę stosuje się w celu wyszczuplenia ciała, szczególnie gdy mamy do czynienia z uporczywym, zalegającym tłuszczem.

Kriolipoliza to zabieg wyszczuplający, który polega na oziębianiu tkanki podskórnej i usunięciu komórek tłuszczowych. Kriolipolizę stosuje się w celu wyszczuplenia ciała, szczególnie gdy mamy do czynienia z uporczywym, zalegającym tłuszczem.   Amerykańscy lekarze opublikowali w 2009 roku wyniki swoich badań, wedle których komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na temperaturę niż otaczające je tkanki. W temperaturze 0 stopni ulegały całkowitemu zniszczeniu. Mechanizm ten ma zastosowanie w zabiegu kriolipolizy. Polega on na przechwytywaniu komórek z tkanki podskórnej (na zasadzie odsysania poprzez wytwarzanie próżni), po czym ich oziębianiu. Komórki tłuszczowe są stopniowo eliminowane i wydalane z organizmu. Jak wygląda zabieg kriolipolizy? Podczas zabiegu usuwane są tylko i wyłącznie komórki tłuszczowe – skóra, mięśnie, naczynia krwionośne czy nerwy pozostają bez szwanku. Całość procedury jest nieinwazyjna i niechirurgiczna – od razu po zabiegu można wrócić do normalnego funkcjonowania. Mogą wystąpić zaczerwienienia, obrzęki i siniaki, zwłaszcza przy wrażliwej skórze, jednak ustępują w ciągu 2-3 dni.   Pierwsze efekty widoczne są nie bezpośrednio po zabiegu, ale po 3-4 dniach. Procedurę w tym samym miejscu można powtórzyć po 6 tygodniach. Pamiętajmy, że kriolipoliza powinna odbywać się w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Ceny kriolipolizy na jedną część ciała rozpoczynają się od 80 zł. Poleca się łączenie metody z zabiegiem elektroporacji, czyli rodzajem mezoterapii wykonywanym bez użycia igieł. Przeciwwskazania do kriolipolizy Z wykonaniem kriolipolizy muszą wstrzymać się kobiety w ciąży i karmiące piersią. Oprócz tego przeciwwskazaniami są wszelkie dolegliwości skóry jak pokrzywka, stany zapalne i...

kobieta z kubkiem herbaty
© kathrinleu/Fotolia.com
Styl życia
Rodzaje zaburzeń termoregulacji – hipotermia, hipertermia, udar cieplny, gorączka
Zaburzenia termoregulacji najczęściej dotykają osób starszych. Jest to związane z ich osłabioną zdolnością adaptacji, którą tracą z wiekiem.

Zaburzenia termoregulacji najczęściej dotykają osób starszych. Jest to związane z ich osłabioną zdolnością adaptacji, którą tracą z wiekiem.   Termoregulacja to umiejętność do utrzymania temperatury organizmu w optymalnym zakresie. U ludzi można wyróżnić dwa typy termoregulacji : behawioralną (świadomą, polegająca na ubieraniu się dostosowanym do warunków panujących wokół) i fizjologiczną (opartą na odruchach bezwarunkowych np. pocenie się czy tzw. „gęsia skórka”). Utrzymanie temperatury Termoregulacja jest skomplikowanym, dynamicznym procesem równowagi między wytwarzaniem ciepła, jego oddawaniem, a zatrzymywaniem. U osób starszych jest osłabiona, przez co częściej zmagają się z zaburzeniami termoregulacji . Rodzaje zaburzeń termoregulacji Do rodzajów zaburzeń termoregulacyjnych należą m.in.: Hipotermia – to obniżenie temperatury organizmu poniżej 35 stopni Celsjusza, występujące przy dłuższym narażeniu na zimno. Powoduje upośledzenie pracy układu krążenia, oddechowego, zaburzenia świadomości, uszkodzenie nerek, uszkodzenie wątroby oraz zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej. Hipertermia – to podwyższenie temperatury organizmu powyżej 38 stopni Celsjusza, występujące przy dłuższym narażeniu na gorąco. Powoduje omdlenia, osłabienie, bóle głowy, wymioty i zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Udar cieplny – jest to najgroźniejszy typ hipertermii, wywołany ogromnym obciążeniem układu krążenia. Powoduje zakwaszenie organizmu, niedotlenienie mózgu, skrzepy wewnątrznaczyniowe, śmierć narządów, śmierć całego organizmu. Gorączka – jest to stan podwyższonej temperatury wewnętrznej spowodowany reakcją na zakażenia wirusowe lub bakteryjne. Jak reaguje organizm na gorąco? Gdy ciało zmaga się z...

kobieta na masażu
Pixabay/rhythmuswege/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Fleszstyle
Masaż relaksacyjny pomoże odzyskać równowagę
Masaż relaksacyjny pomaga zarówno na psychiczne, jak i fizyczne zmęczenie. Obniża poziom stresu i poprawia ogólne funkcjonowania organizmu. Godzina u masażysty pomoże nam odzyskać spokój i dobre samopoczucie.

Masaż relaksacyjny pomaga zarówno na psychiczne, jak i fizyczne zmęczenie. Obniża poziom stresu i poprawia ogólne funkcjonowania organizmu. Godzina u masażysty pomoże nam odzyskać spokój i dobre samopoczucie. Na czym polega masaż relaksacyjny? Masaż relaksacyjny polega na delikatnym, powolnym, płynnym uciskaniu wybranych partii ciała przez masażystę. Często wykonywany jest przy wykorzystaniu aromatycznych olejków , które mają dodatkowe właściwości odprężające. Masażysta nie stosuje silnego nacisku ani gwałtownych ruchów, relaksujący masaż nie powinien więc sprawiać bólu, tylko wprowadzić w stan relaksu i rozluźnienia. Podczas masażu możemy czuć senność, a nawet zasnąć. Oddziałując na ciało, masażysta wpływa na naszą psychikę. Redukcja napięcia fizycznego wpływa na zmniejszenie odczuwanego przez nas stresu , a to klucz do pozbycia się wielu wynikających z niego dolegliwości. Korzyści z masażu relaksacyjnego Masaż relaksacyjny, oprócz tego, że jest po prostu bardzo przyjemny, poprawia funkcjonowanie naszego organizmu: obniża ciśnienie krwi, poprawia krążenie, zwiększa sprężystość skóry , usprawnia działanie dolnych części układu pokarmowego, obniża napięcia mięśniowe i łagodzi powiązane z nim bóle głowy , leczy dolegliwości związane ze stresem, zwłaszcza jeśli jest wykonywany dość często. Regularne poddawanie się masażom relaksacyjnym poprawia na przykład funkcjonowanie układu odpornościowego. Przeciwwskazania do masażu relaksacyjnego Choć masaż relaksacyjny jest uważany za stosunkowo bezpieczny zabieg, to nie zawsze można z niego skorzystać. Wizytę u masażysty powinny przełożyć osoby, które są przeziębione, mają gorączkę, są pod wpływem alkoholu lub narkotyków, niedawno przeszły operację lub cierpią na...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner