Kobiety przytulające się
©olly/Fotolia
Fleszstyle

Przyjaźń na całe życie – wspólne tatuaże

Tatuaże przyjaźni to szczególny sposób na manifestację uczuć łączących osoby, które decydują się na tego typu ozdobę. Wspólny tatuaż to najczęściej ten sam wzór wykonywany na ciele przyjaciół, rodzeństwa a nawet rodziców i dzieci. Najpopularniejsze są wzory wzajemnie uzupełniające się, daty symbolizujące ważne wydarzenie z życia tych osób, kwiaty, znak nieskończoności, serce, puzzle a czasem nawet imiona.

Tatuaże przyjaźni to szczególny sposób na manifestację uczuć łączących osoby, które decydują się na tego typu ozdobę. Wspólny tatuaż to najczęściej ten sam wzór wykonywany na ciele przyjaciół, rodzeństwa a nawet rodziców i dzieci. Najpopularniejsze są wzory wzajemnie uzupełniające się, daty symbolizujące ważne wydarzenie z życia tych osób, kwiaty, znak nieskończoności, serce, puzzle a czasem nawet imiona.

Gwiazdy na konferencji marki Oslo Skin Lab. Jak dbają o swoją skórę? Żadna z nich nie wyobraża sobie dnia bez jednej czynności

Czy warto zrobić tatuaż przyjaźni?

Okazanie swojego przywiązania i uczuć za pomocą tatuażu bywa czasem zbyt pochopną decyzją. To, co pod wpływem chwili wydawało się być najlepszą rzeczą na świecie, może szybko stać się dla nas jedynie niemiłym wspomnieniem. Tatuażu nie usuniesz równie szybko jak numeru z telefonu. Za jakiś czas wasza wielka przyjaźń może wyglądać zupełnie inaczej, może zostać poddana próbie, której nie przetrwa. Tatuaż to decyzja do końca życia, dlatego wymaga dokładnego przeanalizowania. Bliźniacze tatuaże obecnie cieszą się dużą popularnością, ale może lepiej kupić takie same bransoletki z zawieszkami wyrażającymi nasze uczucia?

Usuwanie tatuażu jest bolesne, kosztowne i niemal zawsze pozostawia bliznę. Można wykonać cover – czyli zakryć go zupełnie innym wzorem, jednak świadomość, że tam jest pozostanie z nami do końca życia.

Najpopularniejsze wzory tatuaży przyjaźni

Najczęściej wykonywanymi wspólnymi wzorami jest znak nieskończoności, puzzle, kotwica, ptaszki, napisy, cytaty, daty. Popularne są też wzory uzupełniające się, takie jak: klucz i kłódka, dwie postacie z tej samej bajki/filmu/komiksu, większe kompozycje rozdzielone na pół – tworzące całość dopiero po „złożeniu”. Czasem są to bardzo pomysłowe wzory zrozumiałe tylko dla ich posiadaczy, uzupełniające się, stanowiące wzajemną kontynuację. Pamiętajmy, że wykonanie tatuażu to poważna decyzja i trudno o bardziej trwały dowód naszych uczuć i przywiązania.  


Przyjaźń po rozstaniu
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Zostańmy przyjaciółmi... czy to możliwe po zerwaniu?
Podczas rozstania bardzo często pada propozycja – zostańmy przyjaciółmi. Zwykle w ten sposób daje się do zrozumienia tylko chęć zakopania topora wojennego albo też druga osoba zwyczajnie nie wie co powinna powiedzieć i myśli, że w ten sposób załagodzi ból po zerwaniu.

Podczas rozstania bardzo często pada propozycja – zostańmy przyjaciółmi. Zwykle w ten sposób daje się do zrozumienia tylko chęć zakopania topora wojennego albo też druga osoba zwyczajnie nie wie co powinna powiedzieć i myśli, że w ten sposób załagodzi ból po zerwaniu.   Zdarza się jednak i tak, że propozycja przyjaźni jest jak najbardziej szczera i proponujący wierzy w to, że przyjaźń po rozstaniu jest możliwa. Czy jest tak rzeczywiście? Czy warto w ogóle próbować? Przyjaźń po rozstaniu , jak zresztą sama nazwa wskazuje, zakłada że najpierw musi nastąpić dość traumatyczne zerwanie. Jeśli chcesz spróbować przyjaźnić się ze swoim byłym, musisz zacząć od tego, żeby uporać się z żalem związanym z rozstaniem. Daj sobie czas na przetrawienie, wypłakanie i pogodzenie się z sytuacją. Nawet jeśli to była wasza wspólna decyzja, to zawsze oznacza ona zakończenie pewnego etapu w życiu, czemu towarzyszy naturalne poczucie żalu. Dopiero gdy będziesz to miała za sobą, możecie zacząć rozważać możliwość przyjaźni po rozstaniu. Ale zanim jeszcze wypróbujecie czy to działa, zastanów się: czy jesteś gotowa słuchać o jego życiu uczuciowym ? O tym, jak umawia się z nową dziewczyną? czy będziesz w stanie otworzyć się przed nim jak przed przyjacielem i dzielić się swoimi troskami? Także związanymi z nowym związkiem? czy nie będziesz mu wypominała tego, co zrobił źle, gdy jeszcze byliście parą? czy nie będziesz traktowała tej przyjaźni jako furtki do ewentualnego powrotu ? Albo czy on tego nie zrobi? czy wyobrażasz sobie, że twój nowy facet utrzymuje przyjacielskie stosunki z byłą? Jeśli nie – dlaczego?   Jedną z najtrudniejszych rzeczy w próbie przyjaźni po rozstaniu jest ustalenie nowego poziomu intymności i postawienie jasnych granic. Fakt, iż byliście razem naprawdę blisko nie znaczy, że po rozstaniu nadal...

Związek z przyjacielem
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Wyjście z friend zone – związek z przyjacielem
Wiele par zaczyna swoją relację właśnie od przyjaźni – dzięki temu już na starcie związku znają się naprawdę dobrze, wiedzą, jak ze sobą rozmawiać i mają do siebie duże zaufanie. Jednak związek z przyjacielem budzi też sporo obaw z powodu lęku przed bezpowrotną utratą przyjaźni.

Wiele par zaczyna swoją relację właśnie od przyjaźni – dzięki temu już na starcie związku znają się naprawdę dobrze, wiedzą, jak ze sobą rozmawiać i mają do siebie duże zaufanie. Jednak związek z przyjacielem budzi też sporo obaw z powodu lęku przed bezpowrotną utratą przyjaźni. Dlaczego warto zaangażować się w związek z przyjacielem? Każdy marzy o tym, by partner był jednocześnie najlepszym przyjacielem, z którym będzie się na dobre i na złe i który zawsze wesprze, gdy zajdzie taka potrzeba. Dzięki wcześniejszej przyjaźni ominiecie pewien etap związku – początki randkowania, wzajemna fascynacja, otoczka tajemnicy. To magiczny moment – etap wzajemnego zauroczenia sobą i stopniowego poznawania siebie. Jednak to zauroczenie zawsze bazuje na ograniczonych informacjach i bywa, że zakochujemy się nie w realnej osobie, ale w naszym wyobrażeniu na jej temat. Rozpoczynając od przyjacielskiej relacji, już na starcie wiecie jakie są wasze wartości, cele, pragnienia. Znacie swoją przeszłość, doświadczenia – także te związane z poprzednimi związkami. Krótko mówiąc – wiecie, na co się piszecie. Nie grożą wam rozczarowania i zderzenie wyobrażeń z rzeczywistością. Od początku czujecie się w swoim towarzystwie swobodnie, na co trzeba zwykle wielu miesięcy.   Poza tym najlepiej wiecie, jak się wspierać w trudnych chwilach i być może niejednokrotnie pocieszaliście się nawzajem po rozstaniu. Kiedy związek z przyjacielem nie ma sensu? Związek z przyjacielem nie powinien być nigdy traktowany jako nagroda pocieszenia. Jeśli szukasz nowego partnera, ale z jakichś powodów już od jakiegoś czasu ci się to nie udaje, nie traktuj swojego przyjaciela jak deskę ratunkową na zasadzie „z braku laku” . Nie jest to w porządku ani wobec niego, ani wobec ciebie. Co zrobić, gdy związek z...

projekt tatuażu łapacz snów
©Africa Studio/Fotolia.com
Fleszstyle
Popularne motywy tatuażu - co oznaczają?
Tatuaż jest pamiątką na całe życie, warto więc dokładnie przemyśleć wzór oraz przypisane mu znaczenie. Jednym z najpopularniejszych motywów tatuaży jest róża symbolizująca miłość, piękno i duchowość.

Tatuaż jest pamiątką na całe życie, warto więc dokładnie przemyśleć wzór oraz przypisane mu znaczenie . Jednym z najpopularniejszych motywów tatuaży jest róża symbolizująca miłość, piękno i duchowość. Decydując się tatuaż, należy dokładnie przemyśleć, jaki wybrać wzór. Przy wyborze najczęściej kierujemy się własnymi preferencjami, wyglądem lub symboliką tatuażu . Nawet niewielkich rozmiarów tatuaż może skrywać wielkie znaczenie. Najpopularniejsze wzory tatuaży i ich znaczenie Tatuaże są popularną ozdobą ciała u coraz większej liczby osób w różnym wieku. Najpopularniejszymi wzorami tatuażu są m.in.: róża, jaskółka, łapacz snów, znak nieskończoności oraz kotwica. Wiele osób, decydując się na zrobienie tatuażu, kieruje się wyłącznie jego estetyką i wyglądem. Warto jednak dowiedzieć się, czy wybrany przez siebie wzór nie ma przypisanego określonego znaczenia. Już dziś spełnij swoje marzenie i zapisz się na tatuaż! Pobierz Groupon kod promocyjny i nie obawiaj się o przekroczenie budżetu. Tatuaż róża - symbolika Róża jest najpopularniejszym motywem roślinnym wśród tatuaży zarówno kobiecych, jak też męskich. Ma ona bogate znaczenie. Róża symbolizuje jednocześnie miłość cielesną i czystość. Przypisuje się jej oznakę duchowości oraz piękna. Czerwona róża jest symbolem namiętności i uczucia pełnego pasji, różowa oznacza przysięgę miłości, natomiast biała - niewinność, milczenie i miłość błagalną. W religii chrześcijańskiej róża jest znakiem krwi Chrystusa. Przypisuje się jej również znaczenie męczeństwa. Tatuaż jaskółka - symbolika Jaskółka jest kolejnym, bardzo popularnym wzorem tatuaży. W starożytności ptak ten miał przynosić ukojenie i...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik