Młoda kobieta w szlafroku suszy włosy suszarką z dyfuzorem.
©Cherries/Fotolia.com
Fleszstyle

Na co zwrócić uwagę przy zakupie suszarki do włosów: rodzaje, parametry, budowa i funkcje dodatkowe

Suszarka do włosów jest sprzętem znajdującym się w domu niemalże każdej kobiety. Jej podstawowym zastosowaniem jest suszenie włosów, a także ich stylizacja. Przy jej zakupie warto zwrócić uwagę na moc, siłę i prędkość nawiewu, regulację temperatury, a także przeznaczenie. Suszarka powinna być dopasowana do długości i gęstości włosów, a także ich kondycji.

Suszarka do włosów jest sprzętem znajdującym się w domu niemalże każdej kobiety. Jej podstawowym zastosowaniem jest suszenie włosów, a także ich stylizacja. Przy jej zakupie warto zwrócić uwagę na moc, siłę i prędkość nawiewu, regulację temperatury, a także przeznaczenie. Suszarka powinna być dopasowana do długości i gęstości włosów, a także ich kondycji.

 

Niewłaściwe oraz zbyt częste używanie suszarki do włosów negatywnie wpływa na ich kondycję. Z tego powodu przed rozpoczęciem suszenia warto zastosować płyn, chroniący włosy przed działaniem wysokiej temperatury.

 

Dorota Szelągowska przeszła niesamowitą metamorfozę! Zobaczcie, jak zmieniła się przez lata

Rodzaje suszarek do włosów

 

Biorąc pod uwagę przeznaczenie, można wyróżnić trzy rodzaje suszarek do włosów:

  • kompaktowe (turystyczne), które charakteryzują się składaną rączką i silnikiem o stosunkowo niskiej mocy. Ich główną zaletą jest to, że zabierają bardzo mało miejsca w bagażu,
  • profesjonalne, które przeznaczone są dla salonów fryzjerskich. Charakteryzują się one silnikami o bardzo dużej mocy i długim przewodem. Zazwyczaj tego typu suszarki są również bardzo lekkie, co znacznie ułatwia fryzjerkom pracę,
  • do użytku domowego, które często zbliżone są do suszarek profesjonalnych. Różnią się one mniejszą mocą oraz krótszym przewodem.

 

Parametry suszarek do włosów: moc, siła nawiewu, regulacja temperatury

 

Przy zakupie suszarek do włosów należy wziąć pod uwagę przede wszystkim jej parametry, czyli: moc, siłę nawiewu oraz regulację temperatury. Wszystkie te elementy powinny być dostosowane do rodzaju włosów, a także ich długości i gęstości. Na rynku dostępne są suszarki o różnej mocy – minimalnej 1000 W i maksymalnej 2300 W. Ten parametr ma realny wpływ na szybkość suszenia, dlatego też kobiety z długimi i gęstymi włosami, powinny wybrać suszarkę o dużej mocy. Kolejnym bardzo ważnym parametrem jest siła suszenia. Większość suszarek do włosów wyposażona jest w dwustopniowy system regulator siły suszenia. W niektórych urządzeniach można również regulować temperaturę powietrza. Jest to opcja bardzo przydatna, ponieważ pozwala ona na zminimalizowanie stopnia zniszczenia włosów.

 

Budowa suszarki do włosów

 

Nowoczesne suszarki wyposażone są w specjalne powłoki, które mają na celu zminimalizować negatywny wpływ wysokiej temperatury na kondycję włosów. Wyróżnia się dwa typu tego typu powłok – ceramiczne (pozwalające na równomierne rozłożenie temperatury) oraz turmalinowe (będące źródłem jonów ujemnych, które sprzyjają zamykaniu łysek włosów). Warto wybierać suszarki, które są wyposażone w antypoślizgowy uchwyt, filtr ochronny w postaci gęstej siatki, przełącznik napięcia oraz mają funkcję chowania kabla.

 

Dodatkowe funkcje suszarek do włosów

 

Jedną z najpopularniejszych dodatkowych funkcji suszarek jest jonizacja, która polecana jest dla kobiet, zmagających się z nadmiernym elektryzowaniem się włosów. Dzięki tej funkcji włosy są gładkie i błyszczące. Oprócz tego na rynku dostępne są suszarki z dyfuzorem, który pozwala na podniesienie włosów u nasady. Opcja ta przydaje się w szczególności posiadaczkom cienkich i pozbawionych objętości włosów. Popularnym rozwiązaniem są również suszarki, wyposażone w tłumik hałasu, który pozwala na suszenie włosów w trudnych warunkach, np. przy śpiącym dziecku.

fryzjer prostuje włosy
Flickr/ Mainstream/ CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Fleszstyle
Przebieg zabiegu keratynowego prostowania włosów
Keratynowe prostowanie, nazywane także brazylijskim prostowaniem włosów to zabieg, który odżywia i wzmacnia zniszczone włosy. Dodatkowym atutem zabiegu jest nadanie włosom gładkiego, prostego i lśniącego wyglądu.

Keratynowe prostowanie, nazywane także brazylijskim prostowaniem włosów to zabieg, który odżywia i wzmacnia zniszczone włosy. Dodatkowym atutem zabiegu jest nadanie włosom gładkiego, prostego i lśniącego wyglądu. Prostowanie keratynowe – przebieg zabiegu w zakładzie fryzjerskim Do wykonania zabiegu prostowania keratynowego fryzjer potrzebuje: zestawu kosmetyków do keratynowego prostowania włosów, pędzelka do aplikacji, miseczki, rękawiczek ochronnych, grzebienia, suszarki z chłodnym nawiewem, prostownicy, która nagrzewa się do 220-230ºC. Zabieg powinien być wykonywany w pomieszczeniu z dobrą wentylacją .   1. Należy dwukrotnie umyć włosy szamponem oczyszczającym , który usuwa pozostałości z kosmetyków do stylizacji i silikonu. 2. Po umyciu włosy powinny być dokładnie spłukane dużą ilością wody i osuszone ręcznikiem, poprzez delikatne ugniatanie 3. Następnie włosy są suszone przy użyciu suszarki ustawionej na średnią temperaturę nawiewu. 4. Kolejnym krokiem jest przeczesanie włosów. Każde pasmo powinno być dokładnie wyczesane . 5. Przed aplikacją produkt w butelce powinien być kilkakrotnie wstrząśnięty , aby preparat był dobrze wymieszany i jednolity. 6. Włosy zostają podzielone na partie. 7. Na każdą partię fryzjer używając pędzelka nakłada keratynę. Preparat powinien znaleźć się na każdym paśmie ok. 1 cm od skóry . Zależnie od grubości włosów do każdego zabiegu fryzjer potrzebuje ok. 50-80 ml keratyny. 8. Nałożony preparat powinien zostać na włosach przez ok. 20-30 minut. 9. Następnie włosy powinny zostać wysuszone (prawie całkowicie) suszarką nastawioną na średnią temperaturę. 10. Po suszeniu fryzjer przechodzi do prostowania włosów. Każde pasmo, partia po partii, powinno być dokładnie wyprostowane 3-6 razy...

Grillowanie w ogrodzie
© karepa/Fotolia.com
Styl życia
Czym się kierować, kupując grill?
Grillowanie w ogrodzie można sobie ułatwić, wybierając grill elektryczny. To idealne rozwiązanie dla osób lubiących wygodę i nowoczesne technologie. Potrzebują jednak podłączenia do prądu. Grille węglowe są tańsze, mobilne, dobrze nadają się na imprezy z rodziną lub przyjaciółmi.

Grillowanie w ogrodzie można sobie ułatwić, wybierając grill elektryczny. To idealne rozwiązanie dla osób lubiących wygodę i nowoczesne technologie. Potrzebują jednak podłączenia do prądu. Grille węglowe są tańsze, mobilne, dobrze nadają się na imprezy z rodziną lub przyjaciółmi.   Bez smaku potraw z grilla nie wyobrażamy sobie lata, a grillowanie stało się najpopularniejszym polskim sportem. Porady dotyczące technik smażenia mięsa i warzyw na ruszcie oraz przepisy na smakowite dania zna każdy. Warto przemyśleć wybór najlepszego grilla do ogrodu, adekwatnie do warunków, potrzeb i zasobności portfela. Tradycyjny grill węglowy Potrawy przygotowane na grillu węglowym mają charakterystyczny aromat węgla drzewnego, nadający niepowtarzalny smak potraw. Czym się kierować przy zakupie tradycyjnego grilla węglowego?   Oto najważniejsze szczegóły, na które należy zwrócić uwagę: grill nie może być zbyt płytki i płaski – uniemożliwiłoby to równomiernie opiekanie dań, przenośny grill węglowy jednorazowego użytku najlepiej sprawdza się jako sprzęt mobilny w trakcie wyprawy za miasto – zajmuje niewiele miejsca, a po użyciu można go wygasić i bezpiecznie wyrzucić, należy pamiętać, że grill węglowy nie musi być mały i prosty. Może mieć zamykaną klapę wyrównującą temperaturę wewnątrz i zmniejszającą wysuszanie potraw; regulację nawiewu powietrza; ruchome kółka ułatwiające przemieszczanie; komin, który zwiększa ciąg powietrza i ułatwia rozpalanie węgla ; dodatkowe półeczki i inne udogodnienia. Grill elektryczny Co warto wiedzieć przed zakupem grilla elektrycznego?   Grille elektryczne: są najmniej skomplikowane w obsłudze - temperaturę łatwo jest regulować , zwiększając lub zmniejszając moc...

Pies kąpany w wannie.
©sushytska/Fotolia.com
Styl życia
Czym jest myjnia dla psów i jak z niej korzystać
Myjnia dla psów to miejsce do kąpania i suszenia zwierząt. Placówki są samoobsługowe i wyposażone w specjalistyczny sprzęt oraz detergenty. Korzystanie z myjni pozwala na umycie pupila w komfortowych i higienicznych warunkach.

Myjnia dla psów to miejsce do kąpania i suszenia zwierząt. Placówki są samoobsługowe i wyposażone w specjalistyczny sprzęt oraz detergenty. Korzystanie z myjni pozwala na umycie pupila w komfortowych i higienicznych warunkach.   Psy myje się w wodzie o temperaturze ich ciała. Wynosi ona około 39 stopni Celsjusza . Podczas kąpieli należy zasłonić uszy, pysk, nos i oczy zwierzęcia, by nie podrażnić błon śluzowych. . Myjnia dla psów, czyli profesjonalne miejsce do kąpieli czworonoga Myjnia dla psów to miejsce przeznaczone i dostosowane do kąpania zwierząt. Zazwyczaj można umyć tam psy i koty różnej rasy. W myjni powinny znaleźć się: brodzik lub wanna z zawieszką na smycz, maszyna dozująca detergenty oraz wodę, słuchawka prysznicowa, myjka do czyszczenia sierści, specjalne detergenty dla zwierząt (szampon, odżywka, olejek), czepki dla psów i kotów, suszarka, przybory do czesania sierści, fartuchy i rękawice dla właścicieli , miska z wodą do picia dla zwierząt, środki do dezynfekcji powierzchni, dostęp do ciepłej i zimnej wody.   Myjnie dla psów znajdują się w dużych miastach, na przykład w Warszawie. Niektóre są całkowicie bezpłatne. Za skorzystanie z pozostałych placówek płaci się od kilku do kilkudziesięciu złotych . Cena zależy od rodzaju programu, czasu trwania kąpieli oraz rodzaju detergentów. Programy dostępne w myjni dla psów: mycie, suszenie, czesanie i inne Myjnie dla psów oferują różnego typu usługi. Wśród nich najczęściej znajdują się: kąpiel zwierząt krótkowłosych lub długowłosych – do każdego rodzaju sierści jest dobierana inna myjka i szampon; czesanie psów i kotów – myjnie udostępniają szczotki i grzebienie dla...

Nasze akcje
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner