Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Piękny uśmiech
© markos86/Fotolia.com
Fleszstyle

Retainery, licówki, Invisalign – metody prostowania zębów bez aparatu

Metody na prostowanie zębów bez aparatu to zakładane i zdejmowane aparaty retencyjne, przezroczyste płytki i przytwierdzane na stałe porcelanowe płatki. Mogą być droższe niż zwykły aparat ortodontyczny i służą do redukcji niewielkich wad zgryzu, ale są wygodniejsze w użyciu i niewidoczne dla otoczenia.

Metody na prostowanie zębów bez aparatu to zakładane i zdejmowane aparaty retencyjne, przezroczyste płytki i przytwierdzane na stałe porcelanowe płatki. Mogą być droższe niż zwykły aparat ortodontyczny i służą do redukcji niewielkich wad zgryzu, ale są wygodniejsze w użyciu i niewidoczne dla otoczenia.

"Hotel Paradise": Simon zdradził nam, jak dostał się do programu! Będziecie zaskoczeni!

Ruchomy retencyjny aparat ortodontyczny

Retainer, czyli retencyjny aparat ortodontyczny, jest faktycznie aparatem, ale w wersji ruchomej, co pozwala uniknąć ciągłego noszenia. Zwykle zakłada się go na noc i używa tak długo, jak zaleci stomatolog. Może być noszony także w dzień, a jego budowa sprawia, że jest trudny do zauważenia przez osoby trzecie. Retainery są zbudowane z cienkich szyn lub łuków. Bywają stosowane także jako utrwalacze efektów osiągniętych podczas noszenia klasycznego aparatu ortodontycznego. Retainery kosztują od 500 do 1500 zł, dodatkowo płatne są wizyty kontrolne u ortodonty.

Invisaling – przezroczyste nakładki na zęby

Prostowanie zębów bez aparatu jest możliwe dzięki systemowi Invisalign, który do korygowania wad zgryzu wykorzystuje przezroczyste płytki. Płytki są wykonywane indywidualnie, jak materiały użyte we wszystkich innych metodach prostowania zębów. Są one transparentne, dzięki temu trudne do zauważenia, i wyjmowane – przez co wygodne w użytkowaniu. Ta technika prostowania zębów bez aparatu stałego nie jest tania, a płytki trzeba wymieniać raz na 2 tygodnie, by zęby stopniowo przyjmowały pożądaną pozycję. Cena wyrównania zębów tą metodą to od 6000 do 23000 zł.

Licówki – prostowanie fasady zębów

Licówki są metodą prostowania zębów bez aparatu nastawioną na wyniki estetyczne – nie prostują zębów, ale maskują ich nierówność. Są to cienkie płatki porcelanowe, które przykleja się do wcześniej spiłowanej przedniej części zębów. Można mocować je na pojedynczych zębach lub na większej ich liczbie. Kolor jest dobierany indywidualnie. Licówki są podatne na urazy, np. podczas zagryzania zębów czy jedzenia twardych pokarmów. Cena 1 licówki waha się od około 100 do 2000 zł.


Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
aparat na zęby
Pixabay/guentherbraun0/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Fleszstyle
Aparat na zęby nie tylko upiększa ale i chroni zgryz
Aparat ortodontyczny, czy to stały czy ruchomy, służy przede wszystkim zachowaniu zdrowia zębów i stawów skroniowo-żuchwowych. Aparat przyczynia się też do niwelowania wad wymowy oraz poprawienia komfortu całej jamy ustnej. Przy okazji zyskujemy piękny zdrowy uśmiech.

Aparat ortodontyczny, czy to stały czy ruchomy, służy przede wszystkim zachowaniu zdrowia zębów i stawów skroniowo-żuchwowych. Aparat przyczynia się też do niwelowania wad wymowy oraz poprawienia komfortu całej jamy ustnej. Przy okazji zyskujemy piękny zdrowy uśmiech. Wybór aparatu ortodontycznego Decyzję o tym, czy powinniśmy wybrać aparat stały czy ruchomy powinien podjąć ortodonta. Pierwszy z nich zakłada się wyłącznie na stałe zęby, drugi można stosować w przypadku mleczaków . Aparat stały składa się zwykle z zamków przyklejonych za pomocą chroniącego szkliwo kleju i połączonych ligaturami z drutu. Jeżeli mamy lekką wadę zgryzu, która nie utrudnia nam funkcjonowania, ani nie powoduje wad wymowy, czy dyskomfortu – aparat ruchomy w zupełności wystarczy . Składa się on z płytki z tworzywa sztucznego i drucianych pętli. Przy tego rodzaju leczeniu trzeba być zdeterminowanym, ponieważ nawet jednodniowa przerwa w noszeniu powoduje opóźnienia w efektach, jakich oczekujemy. Czy to boli i ile trwa leczenie? Pierwsze dni po założeniu aparatu ortodontycznego są niestety bolesne. Po kilku dniach, kiedy szczęka przyzwyczai się do nowej sytuacji wszystko wraca do normy. W przypadku aparatu ruchomego zęby bolą szczególnie rano (jeśli zakładamy go na noc), aparat stały powoduje lekki ból po każdej wizycie kontrolnej, kiedy ortodonta podkręca śrubki w zamkach. Ponadto przez pierwsze dni noszenia aparatu stałego zalecane są pokarmy w formie papki, żeby nie nadwyrężać i tak już bolących zębów. Długość leczenia uzależniona jest przede wszystkim od wady oraz indywidualnych właściwości układu kostnego. Są zęby bardziej oporne na prostowanie, są też takie, które poddają się temu zabiegowi z łatwością. Przeciętnie leczenie trwa od pół roku do trzech lat. Aparat stały – wady...

Mały chłopiec siedzi na fotelu u dentysty.
©Imagepocket/Fotolia.com
Styl życia
Aparat ortodontyczny dla dzieci: cena, rodzaje, wskazania
Koszt założenia aparatu ortodontycznego dla dzieci waha się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Z wizytą u specjalisty nie wolno zwlekać, bo nieleczona wada zgryzu może przyczynić się do powstania próchnicy, kruszenia się zębów, bruksizmu, seplenienia i trudności z przeżuwaniem pokarmu.

Koszt założenia aparatu ortodontycznego dla dzieci waha się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Z wizytą u specjalisty nie wolno zwlekać, bo nieleczona wada zgryzu może przyczynić się do powstania próchnicy, kruszenia się zębów, bruksizmu, seplenienia i trudności z przeżuwaniem pokarmu.   Najczęstszą przyczyną noszenia aparatu ortodontycznego przez dzieci jest tyłozgryz, czyli nadmierne cofnięcie żuchwy . Problem dotyczy przede wszystkim tych maluchów, które długo nie mogły rozstać się ze smoczkiem.   Aparat ortodontyczny dla dzieci – kiedy trzeba go założyć?   Dziecko powinno nosić aparat ortodontyczny , jeżeli ma wadę zgryzu. Jej pierwsze oznaki widać po wyrośnięciu pierwszych mleczaków. Tego rodzaju nieprawidłowość wpływa nie tylko na estetykę uśmiechu, ale również na zdrowie zębów i przyzębia oraz na prawidłową wymowę. Do czynników wywołujących wady zgryzu u dzieci należą m.in. niewłaściwe układanie do snu i karmienia (główka powinna być pod kątem 45°), oddychanie przez usta z powodu przerośniętego trzeciego migdała czy ssanie palców i smoczka. Wykrycie problemu zależy przede wszystkim od czujności rodziców, którzy powinni natychmiast reagować, jeśli dziecko: ma kłopoty z domykaniem ust, rani sobie od wewnętrznej strony policzki, ma szpary pomiędzy zębami lub zęby nachodzące na siebie, ma nadmiernie cofniętą albo wysuniętą żuchwę, ma szparę niedogryzową (prześwit) między górnymi a dolnymi zębami, zakrywa całe dolne zęby górnymi, kiedy zamyka usta.   Do ortodonty można się wybrać z dzieckiem w wieku około 7 lat. Im wcześniej zostanie założony aparat ortodontyczny, tym krócej będzie trwało i mniej kosztowało leczenie, ponieważ w fazie intensywnego wzrostu...

Nakładki na zęby
© pavelsm27/Fotolia.com
Styl życia
Czym jest bruksizm? Czy nakładki na zęby są skuteczne?
Nakładki na zęby z akrylu lub silikonu stosuje się jako jedną z metod chroniących zęby przed ścieraniem w trakcie terapii bruksizmu. Wystarczy używać jednej szyny na dolną szczękę, a rezultaty mogą być widoczne już po 3 miesiącach.

Nakładki na zęby z akrylu lub silikonu stosuje się jako jedną z metod chroniących zęby przed ścieraniem w trakcie terapii bruksizmu. Wystarczy używać jednej szyny na dolną szczękę, a rezultaty mogą być widoczne już po 3 miesiącach.   Zgrzytanie zębami to uciążliwa nocna dolegliwość, zakłócająca sen partnera lub współlokatorów. Nie każdy przypadek da się wyleczyć, stosując nakładki na zęby. Zgrzytanie zębów – bruksizm Zgrzytanie zębami nazywamy bruksizmem – to nawykowe, nieświadome, niekontrolowane zaciskanie zębów w czasie snu . Jest mimowolnym schorzeniem patologicznym. Siła nacisku zębów na siebie jest nawet 10 razy większa niż podczas jedzenia twardych steków czy krakersów. Czy warto nosić nakładki na zęby: skutki zgrzytania zębów Skutki nieleczonego zgrzytania zębami mogą być dość poważne i obejmować przede wszystkim: ścieranie, pękanie, łamanie, ubytki zębów, ich nadwrażliwość, problemy z dziąsłami – krwawienia, zaniki przyzębia , przygryzanie języka i policzków, przerost mięśni twarzy, ograniczenie ruchomości głowy, przykurcze mięśniowe, ograniczoną ruchomość żuchwy , trzaski i jej przeskakiwanie, bolesność kąta żuchwy i okolicy stawów skroniowych, zaburzenia równowagi, szumy w uszach , bóle ucha, suchość oczu, bolesność oczodołów, nieostre widzenie. Leczenie zgrzytania zębów: co oprócz nakładek na zęby Łatwo zdiagnozować objawy zgrzytania zębami, natomiast leczenie jest zazwyczaj wieloetapowe i skomplikowane. Relaksacyjna szyna na miarę z silikonu bądź akrylu to najczęściej polecane rozwiązanie. Ponadto ważne jest zmniejszenie napięcia ludzkiego organizmu wszystkimi dostępnymi metodami (techniki relaksacyjne, spacery, joga, wyciszająca...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner