Gry planszowe Amber - rywalizacja o bursztynowe złoto Czarne Historie - gra planszowa Altaria Starcie Wymiarów - gra planszowa Kalambury - gra planszowa
Gry planszowe
1/10
Gry planszowe

Zbliżają się Mikołajki i wiele z Was szuka prezentu na święta. Idealnym rozwiązaniem są gry planszowe, które sprawdzają się w każdej sytuacji i są idealne na imprezę, spotkanie z rodziną czy przyjaciółmi. Specjalnie dla Was zebraliśmy najciekawsze propozycje do 50 złotych! Sprawdźcie!

 

Zobacz:  Najlepszy prezent dla kobiety? Zmysłowa bielizna! Zobacz nasze propozycje

 

2/10
Amber - rywalizacja o bursztynowe złoto

Gracze wcielają się w role baronów i ich celem jest zbudowanie szlaków handlowych, które połączą ich siedziby ze wsiami, gdzie wydobywany jest bursztyn i zamkami innych baronów, gdzie się nim handluje. Psucie szyków, blokowanie, przejmowanie szlaków to codzienność w życiu barona, walka o monopol do najłatwiejszych nie należy. Ten, kto połączy swoją siedzibę z największą ilością wsi oraz zamków zostanie najznamienitszym i najbogatszym Panem nowej krainy.

 

Liczba graczy: 2-6

Wiek: od 10 lat

Rodzaj: Familijna

Cena: 35 zł (rebel.pl)

3/10
Czarne Historie - gra planszowa

Czarne historie to zestaw 50 elektryzujących, okropnych, a czasami makabrycznych opowieści, które faktycznie się wydarzyły albo… mogły się wydarzyć. Tak naprawdę jest to gra, w której gracze starają się rozwikłać zagadki, które zostają im przedstawione. W tej grze nie ma przegranych, ani wygranych. Wszyscy bawią się wspólnie rozwiązując zagadki, które stawiają przed nimi karty wchodzące w skład zestawu. W pudełku z grą znajduje się 50 kart, a na każdej z nich przedstawiona jest jedna zagadka.

 

Liczba graczy: 2-15 osób

Wiek: od 12 lat

Rodzaj: Imprezowa

Cena: 35 zł (rebel.pl)

 

4/10
Altaria Starcie Wymiarów - gra planszowa

Altaria jest dryfującą w przestrzeni kosmicznej wyspą, na którą prowadzą portale z innych wymiarów. Na wyspie tej, znajdują się trzy potężne ołtarze, których kontrolowanie daje władzę nad wszystkimi wymiarami. Każdy gracz, z pośród 10 dostępnych bohaterów losuje 3 i za ich pomocą usiłuje zdobyć wszystkie znajdujące się na środku planszy ołtarze lub zająć portal należący do przeciwnika. Rozgrywka składa się z 7 tur, z których każda podzielona jest na 3 fazy. W każdej fazie gracz otrzymuje określoną ilość Punktów Akcji, które przeznacza na wykorzystanie umiejętności jednego ze swoich bohaterów. Plansza gry jest modularna i posiada wyjmowane elementy terenu, dzięki czemu gra oferuje olbrzymią ilość kombinacji startowych i sprawia, że każda rozgrywka staje się od samego początku unikalna.

 

Liczba graczy: 2 osoby

Wiek: od 12 lat

Rodzaj: Strategiczna

Cena: 35 zł (rebel.pl)

 

 

5/10
Kalambury - gra planszowa

Kalambury zna każdy z nas. Po co jednak głowić się na wymyślanie haseł skoro można je mieć na kartach? Gra skierowana jest jednocześnie dla dzieci i dorosłych, może być pretekstem do świetnej, pełnej humoru i emocji zabawy rodzinnej. W tej grze zwyciężyć może każdy, ważny jest refleks i umiejętność kojarzeń.

 

Liczba graczy: dowolna

Wiek: od 7 lat

Rodzaj: Słowna

Cena: 45 zł (rebel.pl)

6/10
Mistrz Słowa - gra planszowa

W trakcie swojej kolejki każdy z graczy stara się jak najszybciej ułożyć słowo z literek znajdujących się na wyrzuconych z kubka kostkach. Czas układania odmierzany jest zawsze przez klepsydrę. Po ułożeniu słowa określa się jego wartość punktową (wg podanej w instrukcji skali) i wpisuje się do rubryki gracza w załączonym do gry notesie. Zwycięzcą zostaje ten, kto zdobędzie najszybciej ustaloną wcześniej ilość punktów.

 

Liczba graczy: od 2-8 osób

Wiek: od 8 lat

Rodzaj: Słowna

Cena: 35 zł (rebel.pl)

7/10
Potwory do szafy -gra planszowa

Wieczorem świat wygląda inaczej. Tajemnicze cienie pojawiają się na ścianach… Straszydła i stwory czają się pod łóżkiem… Nie możesz zasnąć? Boisz się potworów! Zagraj i przegoń je do szafy!  Sprawdź, jaką masz pamięć!

 

Liczba graczy: 1-6 osób

Wiek: od 3 lat

Rodzaj: Familijna

Cena: 37 zł (rebel.pl)

8/10
Śpiące Królewny - gra planszowa

Śpiące Królewny zostały wymyślone przez 6-letnią Mirandę Evarts pewnej nocy, gdy dziewczynka długo nie mogła zasnąć. Obudziwszy się następnego ranka, wraz ze swoją starszą siostrą Madeleine oraz rodzicami stworzyła ten dziwaczny acz cudowny świat śpiących możnowładców. Gdy zanurzysz się w fantastyczną krainę rodziny Evartsów, odnajdziesz grę, która pomoże Ci rozwijać pamięć, budować strategię i poznawać podstawową arytmetykę. Uważaj jednak na działanie Mikstur usypiających, aby przypadkiem nie uśpić wszystkich graczy!

 

Liczba graczy: 2-5 osób

Wiek: od 8 lat

Rodzaj: Familijna

Cena: 39.95 zł (rebel.pl)

9/10
25 gier

25 gier to bogaty i niezwykle atrakcyjny zestaw różnego rodzaju gier planszowych, losowych, zręcznościowych, karcianych. Zasady i charakter poszczególnych gier bardzo się od siebie różnią. Dzięki temu gracze zawsze znajdą w zestawie odpowiedni dla siebie zastrzyk świeżych emocji. 25 gier to gry dla dzieci i dorosłych, dla tych, którzy lubią rozrywkę umysłową i tych, którzy lubią wygrywać dzięki swojej zręczności. Ten zestaw gier to znakomita rozrywka dla całej rodziny.

 

Liczba graczy: dowolna

Wiek: od 3 lat

Rodzaj: Familijna

Cena: 34 zł (rebel.pl)

 

10/10
Story Cubes - gra planszowa

Story Cubes to dziewięć ładnie wykonanych, sześciennych kostek, z których każda zawiera na ściankach odmienny zestaw ilustracji. Rzuć wszystkimi dziewięcioma kostkami. Rozpocznij swoje opowiadanie od "Dawno, dawno temu" lub jeśli wolisz "Pewnego razu". Następnie opowiedz historię w oparciu o dziewięć obrazów, które wypadły na kostkach. Zacznij od dowolnego z nich, najlepiej od tego, który jako pierwszy przykuł twoją uwagę.

 

Liczba graczy: 1 - bez ograniczeń

Wiek: od 6 lat

Rodzaj: Familijna

Cena: 39.95 (rebel.pl)

Więcej na temat Mikołajki