East News

Black Friday 2019 - kiedy i w jakich sklepach wyprzedaże na Czarny Piątek?

East News

Black Friday, inaczej Czarny Piątek to coroczny dzień wielkich wyprzedaży. Tradycja dnia obniżek i promocji przybyła do Polski z Ameryki. Tego dnia sklepy wyprzedają zaległe produkty z magazynów, aby przygotować się na okres świątecznej, zakupowej gorączki. Kiedy i w jakich sklepach będą wyprzedaże na Black Friday?

Black Friday 2019 - kiedy Czarny Piątek w Polsce?

W tym roku Black Friday przypada na dzień 29 listopada. Czarny Piątek ustalany jest zawsze na pierwszy piątek po Święcie Dziękczynienia. Ponieważ Święto Dziękczynienia jest świętem ruchomym i obchodzi się je zawsze w czwarty czwartek listopada, dzień wielkich obniżek wypada w różnych terminach.

Black Friday to amerykańska tradycja, która rozpowszechniła się na całym świecie. W USA w tym dniu możemy obserwować prawdziwe szaleństwo zakupów - ludzie tłumnie pojawiają się w sklepach już przed otwarciem. Potem dochodzi do prawdziwych wyścigów, w celu ustrzelenia najlepszej promocji. W Polsce wyprzedaże nie są aż tak duże, a sklepy nie pękają w szwach, ale to świetna okazja do zakupu prezentów świątecznych w atrakcyjnych cenach.

Black Friday 2019 - w jakich sklepach będą wyprzedaże?

Najwięcej wyprzedaży pojawia się w sklepach z ubraniami (m.in. Zara, H&M, Reserved, Orsay, Mohito i wiele, wiele innych), elektroniką, sprzętem RTV i AGD. W tym dniu bez problemy możesz się zaopatrzyć w telefony, tablety, laptopy, sprzęty do kuchni czy konsole do gier w naprawdę atrakcyjnych cenach. Obniżki pojawiają się także w sklepach odzieżowych i kosmetycznych, szczególnie w sieciówkach i popularnych drogeriach.

Wyprzedaże na Black Friday pojawiają się nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale także internetowych. Dzięki temu możesz zrobić zakupy świąteczne nawet bez wychodzenie z domu. Promocje co prawda nie są tak duże jak za granicą, ale możemy liczyć na upusty rzędy 15-30%, a niekiedy nawet do 80%.

 

Więcej na temat wyprzedaze Black Friday
Przeładuj

Wzruszające wyznanie Anny Dereszowskiej: "Straciłam mamę w wieku 9 lat, na szczęście..."

zobacz 02:10