brzuch kobiety w ciązy
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle

Skuteczne ćwiczenia na rozstępy po ciąży

Rozstępy po ciąży to bolączka młodych matek. Na szczęście istnieją zestawy ćwiczeń, które pomogą szybko wrócić do formy. Najbardziej skuteczne są brzuszki, nożyce i ćwiczenia w wodzie.

Rozstępy po ciąży to bolączka młodych matek. Na szczęście istnieją zestawy ćwiczeń, które pomogą szybko wrócić do formy. Najbardziej skuteczne są brzuszki, nożyce i ćwiczenia w wodzie.

Jak Ida Nowakowska poinformowała męża o ciąży? Jego reakcja wzrusza ją do teraz!

Ćwiczenia ujędrniające skórę

Redukcja rozstępów wymaga działań na wielu polach – odpowiednia dieta, wspomagające kosmetyki, nawadnianie organizmu. Oczywiście przy tym wszystkim nie można zapomnieć również o ruchu. Powinien nam towarzyszyć jeszcze w czasie ciąży. Ćwiczenia pomagają ujędrnić skórę i poprawić jej napięcie.

 

Brzuszki – leż na plecach ze zgiętymi kolanami. Stopy rozstawione na szerokość bioder, przylegają do podłoża. Dłonie spleć na karku. Biorąc wdech unieś głowę i górną część tułowia. Spokojnie opuść ciało.

Liczba powtórzeń: 20 (2 serie)

 

Nożyce – leżąc na plecach unieś wyprostowane nogi tuż ponad powierzchnię. Krzyżuj stopy robiąc nożycowe ruchy.

Liczba powtórzeń: 20 (2 serie)

 

Unoszenia nóg – leżąc na plecach unieś wyprostowaną lewą nogę. Przytrzymaj kilka sekund i opuść. Następnie podnieś prawą nogę. Wykonuj unoszenia naprzemiennie.

Liczba powtórzeń: 20 na każdą nogę (2 serie)

 

Wykroki – stań wyprostowana, napnij mięśnie brzucha i wypnij klatkę piersiową do przodu. Zrób krok do przodu – kolano nie może wyjść poza linię palców. Spróbuj zejść do podłogi, uginając przednią nogę pod kątem 90 stopni. Cały ciężar przenieś na piętę tej nogi. Lekko ugnij tylną nogę w kolanie. Wróć do pozycji wyjściowej.

Liczba powtórzeń: 15 na każdą nogę (2 serie)

Ćwiczenia w wodzie

Ćwiczenia w wodzie, czyli aqua-aerobik, są bezpieczniejsze i bardziej komfortowe, ponieważ nie obciążają tak organizmu, podczas gdy mięśnie pracują na pełnych obrotach. Trzeba jednak uważać i bardzo starannie wybrać basen, w którym chce się ćwiczyć – w wodzie mogą występować bakterie, wywołujące stany zapalne piersi i okolic intymnych. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do standardów pływalni w twojej okolicy, wybierz się lepiej na spacer lub poćwicz na stepperze – to również pomoże rozprawić się z rozstępami.

 

Nie zapomnij pić dużo wody, zdrowo się odżywiać i stosować odpowiednich kosmetyków, które pomogą ujędrnić skórę.

 

Aktywność fizyczna jest bardzo istotna, ale zachowaj zdrowy umiar i bądź ostrożna. Twój organizm jest jeszcze wyczerpany i wciąż potrzebuje czasu, by dojść do siebie. Pamiętaj, że ćwiczenia tego typu można wykonywać dopiero po dwóch miesiącach od porodu naturalnego i po trzech miesiącach od cesarskiego cięcia. Dbaj również o to, by nakarmić dziecko jeszcze przed treningiem. Po wysiłku w pokarmie nawet przez 1,5 godziny po treningu może utrzymywać się kwas mlekowy, który na pewno nie zasmakuje naszemu maluchowi.

 

Dla pewności, skonsultuj każdy trening ze swoim lekarzem.


Mężczyzna ćwiczący
©studioloco/Fotolia
Styl życia
Nożyce pionowe i poziome – ćwiczenie na wyszczuplenie brzucha
Aby pobudzić do wzmożonej pracy mięśnie brzucha możesz w domu ćwiczyć nożyce. Są to wymachy nóg poziome i pionowe, które napinają tkankę mięśniową brzucha.

Aby pobudzić do wzmożonej pracy mięśnie brzucha możesz w domu ćwiczyć nożyce. Są to wymachy nóg poziome i pionowe, które napinają tkankę mięśniową brzucha.   Aby uzyskać efekt płaskiego brzucha wykonuj 6 razy w tygodniu nożyce. Ćwiczenia te możesz robić w sposób poziomy lub pionowy. Poprawne wykonywanie tych ćwiczeń i systematyczne zwiększanie powtórzeń sprawi, że po miesiącu pojawią się pierwsze rezultaty. Pobierz dostępne w 4F kody rabatowe i kup sobie akcesoria do wykonywania ćwiczeń na brzuch. Nożyce na brzuch: pionowe Nożyce powinno się wykonywać na macie, ponieważ przy tym ćwiczeniu ważne jest, by kręgosłup na całej długości przylegał do podłoża . Połóż się na plecach , podnieś wyprostowane nogi pod kątem 30 stopni do podłoża i zacznij je unosić naprzemiennie. Wykonaj przynajmniej 10 powtórzeń na jedną nogę. Nożyce na brzuch: poziome Nożyce poziome są trudniejsze do wykonania. Leżąc na macie, podnieś wyprostowane ale rozchylone nogi na boki tak, aby pomiędzy nogami a podłogą uzyskać kąt 30 stopni. Zacznij przyciągać lewą nogę w prawą stronę, a prawą w lewo. Niech nogi zaczną przypominać nożyce, które tną papier. Pamiętaj, że jedna noga musi być nad drugą, wtedy uzyskasz efekt „cięcia”. Wykonaj 10 powtórzeń.   Nożyce muszą być wykonywane przy prostych ramionach, położonych wzdłuż ciała. Plecy na całej długości muszą przylegać do podłoża. Płaski i jędrny brzuch możesz wytrenować na siłowni.  Wystarczy, że będziesz robić brzuszki, skłony i skręty .  Dzięki ćwiczeniom na dolne partie brzucha pozbędziesz się oponki.  Rób nożyce pionowe i poziome .  Plank, czyli deska, to idealne ćwiczenie na brzuch i całe ciało.  Wykonuj je regularnie, 4 razy w tygodniu...

dziewczyna ćwiczy
©Antonioguillem/Fotolia
Styl życia
Płaski brzuch uzyskasz dzięki ćwiczeniom w domu
Ćwiczenia na brzuch można wykonać w domu. Dzięki regularnym treningom pozbędziesz się tłuszczu z okolic brzucha i wyrzeźbisz go. Podczas treningu zaangażuj do pracy mięśnie poprzeczne, skośne i poprzeczne brzucha. Zaleca się trenować 3-4 razy w tygodniu mniej więcej po 30 minut.

Ćwiczenia na brzuch można wykonać w domu. Dzięki regularnym treningom pozbędziesz się tłuszczu z okolic brzucha i wyrzeźbisz go. Podczas treningu zaangażuj do pracy mięśnie poprzeczne, skośne i poprzeczne brzucha. Zaleca się trenować 3-4 razy w tygodniu mniej więcej po 30 minut. Ćwiczenia na płaski brzuch – klasyczne brzuszki Połóż się na karimacie lub kocu, tak by stopy stabilnie stały na podłodze, a nogi były lekko ugięte w kolanach . Dłonie skrzyżuj za głową i zacznij wykonywać brzuszki . Górną część tułowia podnoś (pamiętaj, by nóg nie odrywać od podłoża). W trakcie wykonywania ćwiczenia nie ruszaj głową, a mięśnie brzucha utrzymuj napięte. Ćwiczenie wykonuj przez około 5 minut. Ćwiczenia na płaski brzuch – skłony na leżąco Połóż się na podłodze na prawym boku, a nogi lekko ugnij w kolanach. Ręce mocno trzymaj za głową, po czym zacznij wykonywać skłony, tak jakbyś lewym łokciem chciała dotknąć prawego kolana . Pamiętaj, by podczas ćwiczenia napinać mięśnie brzucha. Ćwiczenie wykonaj 20 razy na jeden bok. Warsaw Sneaker Shop rabat to świetna okazja, aby sprawić sobie nową odzież sportową do ćwiczeń w domowym zaciszu. Ćwiczenia na płaski brzuch – wyciąganie tułowia Usiądź na podłodze i wyprostuj nogi. Obie ręce wyciągnij do góry, a tułów lekko odchyl do tyłu. Następnie nogi unieś kilka centymetrów nad podłoże a kolana przyciągnij do klatki piersiowej. Po chwili opuść ręce, obejmij nimi kolana i wróć do pozycji początkowej. Ćwiczenie wykonaj 20 razy. Ćwiczenia na płaski brzuch – deska Przyjmij pozycję jak do pompek , pamiętaj przy tym by plecy były wyprostowane a ręce znajdowały się pod barkami. Następnie ugnij lewą nogę i podciągnij ją do klatki piersiowej. Po 10 powtórzeniach zmień nogę na prawą....

Kobieta trzymająca hantle
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
10 minut dla pośladków – krótki, ale regularny trening może zdziałać cuda
Żeby mieć jędrne i kształtne pośladki wystarczy poświęcić im codziennie 10 minut. Tyle trwa intensywny trening, który spala tłuszcz i kształtuje mięśnie pośladków. Dla jeszcze lepszych rezultatów powtarzaj go dwa razy dziennie albo wykonuj dwie serie przedzielone 2-minutową przerwą.

Żeby mieć jędrne i kształtne pośladki wystarczy poświęcić im codziennie 10 minut. Tyle trwa intensywny trening, który spala tłuszcz i kształtuje mięśnie pośladków. Dla jeszcze lepszych rezultatów powtarzaj go dwa razy dziennie albo wykonuj dwie serie przedzielone 2-minutową przerwą.   1.  Stań prosto na stabilnym podłożu. Unoś do góry nogi zgięte w kolanach. Raz prawą, raz lewą. Zmieniaj tempo unoszenia nóg: zacznij od wolnego, stopniowo przyspieszaj, potem zwolnij i znowu przyspiesz. Ćwicz w ten sposób przez 2 minuty . 2. Stań przodem do oparcia krzesła. Przytrzymaj się go delikatnie obiema rękami, żeby ułatwić sobie utrzymanie równowagi. Unieś prawą nogę do tyłu najwyżej jak potrafisz bez pochylania się do przodu. Utrzymaj nogę uniesioną przez 3 sekundy. Następnie unieś drugą nogę. Unoś tak nogi na przemian przez 2 minuty. 3. Pozostań w pozycji z poprzedniego ćwiczenia, z rękami na oparciu krzesła. Unieś prawą nogę w bok, najwyżej jak potrafisz. Utrzymaj ją w górze przez 3 sekundy, następnie opuść. Powtórz to samo z lewą nogą. Podnoś raz prawą, raz lewą nogę przez 2 minuty. 4. Połóż się na twardym podłożu. Możesz podłożyć sobie pod plecy matę do ćwiczeń albo koc. Nogi zegnij w kolanach, ustaw stopy na podłożu. W tej pozycji unoś biodra najwyżej jak potrafisz, wytrzymaj tak przez 3 sekundy, a następnie opuść je. Powtarzaj to ćwiczenie przez 2 minuty. 5. Ułóż się na prawym boku tak, żeby jedna noga spoczywała na drugiej. Podnieś tułów i podeprzyj się na łokciu. Unieś następnie lewą nogę tak, żeby utworzyła z prawą kąt ok. 60 stopni. Wytrzymaj w tej pozycji przez 3 sekundy, po czym opuść nogę. Powtarzaj to przez minutę. Po minucie odwróć się na lewy bok i powtórz ćwiczenie, unosząc tym razem prawą nogę. Na lewym boku też ćwicz przez minutę.   Dla...

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy

Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!

Partner
Weleda
Newsy

Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!

Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy

Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!

Partner
Eva Longoria
Styl życia

Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!

Partner
Newsy

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner
Newsy

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner
Newsy

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy

Małgorzata Rozenek-Majdan

BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy

Julia Wieniawa

BZ
Kasia Cichopek pozuje na huśtawce na swoim balkonie
Newsy

Katarzyna Cichopek

BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show

Hotel Paradise

BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show

Ślub od pierwszego wejrzenia

BZ
Moda uliczna z nowojorskiego tygodnia mody wiosna/lato 2021
Fleszstyle

Modne fryzury wiosna 2021. Buttercream blonde to nowy trend dla fanek jasnych fryzur. Koloryzacja pasuje do większości karnacji

Marcelina Zielnik
Paul Costelloe wiosna/lato 2021
Fleszstyle

Te trzy trendy zdominowały makijaż na wiosnę i lato 2021

Marcelina Zielnik
Modelka z koloryzacją "terracotta hair"
Fleszstyle

Modne fryzury na wiosnę 2021. Koloryzacja "terracotta hair" to hit Instagrama. To najgorętszy trend

Anna Kusiak
Leonie Hanne
Fleszstyle

Ta fryzura to najgorętszy trend wiosny i lata 2021. Instagramerki ją uwielbiają

Marcelina Zielnik
Jessica Alba i soft bob
Fleszstyle

Modne fryzury na sezon wiosna-lato 2021. Soft bob odejmie ci minimum 10 lat

Anna Kusiak