Kobieta prostuje blondynce włosy
©Emilia/Fotolia
Fleszstyle

Prostownice do włosów. Jakie są rodzaje urządzeń?

Prostownica do włosów jest dla wielu kobiet niezbędnym urządzeniem do stylizacji włosów. Dzięki prostownicy można stylizować włosy na różne sposoby, niezależnie od typu włosa.

Prostownica do włosów jest dla wielu kobiet niezbędnym urządzeniem do stylizacji włosów. Dzięki prostownicy można stylizować włosy na różne sposoby, niezależnie od typu włosa.

 

Prostownicy można używać do włosów kręconych, falowanych, cienkich, grubych, zniszczonych. Na rynku jest wiele rodzajów prostownic do włosów.

Masz dość swojego uczesania? W 2019 roku będą rządzić te fryzury!

Prostownice do włosów – rodzaje

Prostownice do włosów można pogrupować ze względu na rodzaj płytek urządzenia. Wyodrębnia się prostownice ze szklaną, metalową, ceramiczną, tytanową i turmalinową płytką. Na jakość produktu wskazuje często jego cena, zwykle im wyższa, tym klasa prostownicy jest lepsza. Powłoka prostownicy świadczy też o tym, czy prostownica będzie bezpieczna dla włosów.

 

1. Prostownice ze szklanymi i metalowymi płytkami – te prostownice należą do najstarszych urządzeń i nie wpływają korzystnie na strukturę włosa. Metalowa powłoka bardzo wolno się nagrzewa, a to niszczy włosy. Dosyć częste używanie tej prostownicy powoduje łamliwość i kruchość włosów. Niekiedy powłoka prostownic szklanych i metalowych pokryta jest warstwą farby i z czasem może odpryskiwać, niszcząc przy tym łuskę włosa. Koszt takiego modelu waha się od 15 do 30 zł.

 

2. Prostownice z ceramiczną płytką – są najpopularniejszym rodzajem prostownic i są o wiele bardziej bezpieczne niż poprzedni typ urządzeń. Nagrzewają się one o wiele szybciej i zapobiegają niszczeniu włosa. Ceramiczne płytki powodują wygładzenie fryzury, nadają blasku, a włosy po wyprostowaniu są miękkie w dotyku. Cena takiej prostownicy wynosi około 150-200 zł.

 

3. Prostownice z tytanową płytką – tytanowe prostownice podobne są do urządzeń ceramicznych. Powłoka nagrzewa się szybko i równomiernie, dzięki czemu nie niszczy struktury włosa. Prostownica utrzymuje ciepło i nie wywołuje większych wahań temperatury. Za jej pomocą można wystylizować włosy szybko i skutecznie. Prostownice tytanowe nadają się idealnie do grubych i kręconych włosów. Koszt tego modelu waha się od 100 do 300 zł.

 

4. Prostownice z turmalinową płytką – to najnowszy rodzaj prostownicy, która pod wpływem ciepła wytwarza jony ujemne. Po dostaniu się ich w głąb włosa wysuszają jego łuskę. Prostownica turmalinowa o wiele szybciej nagrzewa włosy i nie wytwarza aż tak wysokiej temperatury jak pozostałe modele urządzeń. Ten typ prostownicy nie jest tak szkodliwy dla struktury włosa, a turmalinowa powłoka pomaga w zamykaniu jego łuski i wygładza fryzurę. Co więcej, ten model urządzeń nie elektryzuje i nie puszy włosów. Cena tego modelu wynosi od 200 do 400 zł. 

kobieta prostująca blond włosy
©Voyagerix/Fotolia.com
Fleszstyle
Bezpieczne prostowanie włosów: wybór prostownicy, temperatura, kosmetyki i technika
Jak prostować włosy? Dobierając odpowiednią temperaturę do rodzaju włosów, stosując kosmetyki ochronne i prawidłową technikę. Przed prostowaniem włosy należy dobrze wysuszyć, chyba że używane urządzenie ma funkcję prostowania na mokro. Warto je też nawilżyć.

Jak prostować włosy? Dobierając odpowiednią temperaturę do rodzaju włosów, stosując kosmetyki ochronne i prawidłową technikę. Przed prostowaniem włosy należy dobrze wysuszyć, chyba że używane urządzenie ma funkcję prostowania na mokro. Warto je też nawilżyć. Żeby skutecznie i bezpiecznie prostować włosy, należy wiedzieć, jaką mają strukturę, by odpowiednio dopasować parametry urządzenia . Włosy o różnej porowatości należy suszyć w innej temperaturze. Najbardziej cienkie i podatne na układanie włosy, które szybko same wysychają po myciu, prostuje się w niższej temperaturze (do około 220-230 stopni Celsjusza) niż włosy grube, kręcone i długo schnące (do 260 stopni Celsjusza). Prostownica najlepsza do użytku domowego Dobra prostownica powinna mieć płytki tytanowe lub ceramiczne z powłoką turmalinową . Dzięki temu, w odróżnieniu od prostownic poprzedniej generacji, które miały zwykłe płytki ceramiczne, urządzenie przez długi czas zachowuje swoje właściwości i nie ciągnie włosów. Lepiej też dystrybuuje ciepło, co sprzyja regeneracji zniszczonych włosów. Przed zakupem warto też zwrócić uwagę na takie aspekty jak: minimalna i maksymalna temperatura nagrzewania – im wyższa temperatura maksymalna, tym skuteczniejsze prostowanie; Wysoka temperatura pozwala tylko raz przeciągnąć prostownicą po włosach, by były one proste, zamyka też łuski włosa i zapobiega tym samym przesuszaniu oraz uszkadzaniu; automatyczne wyłączanie – ta funkcja zwiększa bezpieczeństwo użytkowania prostownicy, ponieważ nieużywane urządzenie wyłącza się automatycznie po upływie przeważnie godziny; jonizacja – tę funkcję mają najnowocześniejsze prostownice do włosów na podczerwień; dzięki jonizacji włosy są gładkie, lśniące i nie elektryzują się; czas nagrzewania...

 kobieta trzyma filiżankę
Flickr/ Yuri Samoilov/ CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Fleszstyle
Instrukcja keratynowego prostowania włosów w domu
Zabieg keratynowy w domu trwa dłużej niż w salonie, ale koszt jego wykonania jest dwu lub trzykrotnie mniejszy. Do wyprostowania włosów keratyną niezbędna jest suszarka z chłodnym nawiewem i mocno nagrzewająca się prostownica. Keratyna może być wykorzystana nawet do bardzo suchych i zniszczonych włosów.

Zabieg keratynowy w domu trwa dłużej niż w salonie, ale koszt jego wykonania jest dwu lub trzykrotnie mniejszy. Do wyprostowania włosów keratyną niezbędna jest suszarka z chłodnym nawiewem i mocno nagrzewająca się prostownica. Keratyna może być wykorzystana nawet do bardzo suchych i zniszczonych włosów.   Kuracja keratynowego prostowania włosów jest zabiegiem, który ma odżywić i zapewnić regenerację struktury włosa. Zabieg wykonywany jest przy użyciu prostownicy, dlatego dodatkowym atutem jest trwałe wygładzenie i wyprostowanie włosów. Zabieg keratynowy w domu Do wykonania zabiegu niezbędne są: zestaw kosmetyków do keratynowego prostowania włosów (szampon, keratyna i odżywka), pędzelek do aplikacji, miseczka, rękawiczki ochronne, grzebień, suszarka z chłodnym nawiewem, prostownica. W przypadku włosów delikatnie kręcących się wystarczy, aby prostownica nagrzewała się do 205-210ºC. Do włosów mocno skręconych i gęstych niezbędna jest prostownica nagrzewająca się do 230ºC. Zabieg nie jest trudny do wykonania, lecz wymaga dużo czasu . Prostowanie keratynowe może trwać 5-6 godzin przy samodzielnym wykonywaniu zabiegu.   1. Włosy należy umyć szamponem oczyszczającym dwukrotnie, aby dokładnie zmyć pozostałości ze środków do stylizacji i silikonu. 2. Po umyciu włosy obficie spłukujemy i wyczesujemy gęstym grzebieniem. Każde pasmo powinno być rozczesane. 3. Nakładamy keratynę pędzelkiem do aplikacji. Aby włosy nie wyglądały na oklapnięte, keratynę kładziemy 2 cm od skóry głowy . 4. Po upływie 15-20 minut suszymy włosy suszarką z chłodnym nawiewem. 5. Włosy dzielimy na cienkie pasma i każde pasmo prostujemy prostownicą po 5-6 razy . 6. Odczekujemy ok. 30 minut i ponownie dwukrotnie myjemy włosy szamponem oczyszczającym. 7. Nakładamy odżywkę i odczekujemy 15 minut. 8. Włosy spłukujemy i suszymy suszarką z...

Dyson
Mat. prasowe
Styl życia
Święta pełne koloru: Prostownica Dyson Corrale pozwala osiągnąć idealną stylizację, przy użyciu mniejszej ilości ciepła. Teraz dostępna w nowym, limitowanym kolorze!
Prostownica Dyson Corrale dostępna w nowej wersji kolorystycznej, w eleganckim odcieniu miedzi. Dzięki zwiększonej kontroli zapewnianej przez opatentowane przez firmę Dyson elastyczne płytki, prostownica Dyson Corrale redukuje uzależnienie swojego działania od ciepła. Stylizacja w niższej temperaturze to mniejsze uszkodzenia włosów i zredukowanie blaknięcia koloru spowodowanego nadmiernym ciepłem. Nowy kolor to świetny pomysł na prezent dla Ciebie lub Twoich bliskich.

Wysoka temperatura może zmienić skład protein we włosach, a im więcej ciepła, tym bardziej blaknie kolor włosów farbowanych. Dzięki elastycznym płytkom, które opływają pasmo możliwe jest obniżenie temperatury podczas stylizacji, co pomaga ograniczyć blaknięcie koloru. Dyson Corrale reguluje temperaturę 100 razy na sekundę, a płytki zostały zaprojektowane tak, aby nigdy nie przekroczyć ustawionej temperatury i zapewnić kontrolę na całej długości włosów. Ochrona koloru. Redukcja zniszczeń o połowę Prostownica Dyson Corrale wyposażona jest w rewolucyjną technologię elastycznych płytek, które dopasowują się do kształtu włosów. Równomiernie nagrzewa i stylizuje pasma przy każdym przeciągnięciu utrzymując je w jednolitym kształcie. Zmniejsza również wykorzystanie ciepła, dzięki czemu włosy można stylizować w niższych temperaturach. Trzy ustawienia temperatury - 165°C, 185°C i 210°C - pozwalają użytkownikowi dostosować ustawienia do rodzaju włosa i pożądanego stylu. Bezprzewodowa wolność i elastyczne płytki Bezprzewodowa swoboda pozwala również na osiągnięcie doskonałego stylu podczas podróży, od drobnych poprawek po pełną stylizację. Prostownica Dyson Corrale została wyposażona w funkcję trybu samolotowego, dzięki czemu może zostać zapakowana do bagażu podręcznego na czas podróży. Prostownica Dyson Corrale ładuje się do pełna w ciągu 70 minut i zapewnia 30 minut stylizacji bez użycia kabla, gdziekolwiek jesteś. Umieszczenie prostownicy w ergonomicznej stacji dokującej w regularnych odstępach czasu podczas stylizacji lub podłączenie magnetycznego przewodu ładującego zapewnia tryb ładowania hybrydowego, który umożliwia dłuższe sesje stylizacyjne. Prostownica Dyson Corrale umożliwia tworzenie różnych fryzur na różne okazje, od prostych...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik