Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Kobieta prostuje blondynce włosy
©Emilia/Fotolia
Fleszstyle

Prostownice do włosów. Jakie są rodzaje urządzeń?

Prostownica do włosów jest dla wielu kobiet niezbędnym urządzeniem do stylizacji włosów. Dzięki prostownicy można stylizować włosy na różne sposoby, niezależnie od typu włosa.

Prostownica do włosów jest dla wielu kobiet niezbędnym urządzeniem do stylizacji włosów. Dzięki prostownicy można stylizować włosy na różne sposoby, niezależnie od typu włosa.

 

Prostownicy można używać do włosów kręconych, falowanych, cienkich, grubych, zniszczonych. Na rynku jest wiele rodzajów prostownic do włosów.

Najmodniejsze fryzury na rok 2021. Hitem jest "syrenka", ale zobaczcie modern mullet. To dopiero odjazd

Prostownice do włosów – rodzaje

Prostownice do włosów można pogrupować ze względu na rodzaj płytek urządzenia. Wyodrębnia się prostownice ze szklaną, metalową, ceramiczną, tytanową i turmalinową płytką. Na jakość produktu wskazuje często jego cena, zwykle im wyższa, tym klasa prostownicy jest lepsza. Powłoka prostownicy świadczy też o tym, czy prostownica będzie bezpieczna dla włosów.

 

1. Prostownice ze szklanymi i metalowymi płytkami – te prostownice należą do najstarszych urządzeń i nie wpływają korzystnie na strukturę włosa. Metalowa powłoka bardzo wolno się nagrzewa, a to niszczy włosy. Dosyć częste używanie tej prostownicy powoduje łamliwość i kruchość włosów. Niekiedy powłoka prostownic szklanych i metalowych pokryta jest warstwą farby i z czasem może odpryskiwać, niszcząc przy tym łuskę włosa. Koszt takiego modelu waha się od 15 do 30 zł.

 

2. Prostownice z ceramiczną płytką – są najpopularniejszym rodzajem prostownic i są o wiele bardziej bezpieczne niż poprzedni typ urządzeń. Nagrzewają się one o wiele szybciej i zapobiegają niszczeniu włosa. Ceramiczne płytki powodują wygładzenie fryzury, nadają blasku, a włosy po wyprostowaniu są miękkie w dotyku. Cena takiej prostownicy wynosi około 150-200 zł.

 

3. Prostownice z tytanową płytką – tytanowe prostownice podobne są do urządzeń ceramicznych. Powłoka nagrzewa się szybko i równomiernie, dzięki czemu nie niszczy struktury włosa. Prostownica utrzymuje ciepło i nie wywołuje większych wahań temperatury. Za jej pomocą można wystylizować włosy szybko i skutecznie. Prostownice tytanowe nadają się idealnie do grubych i kręconych włosów. Koszt tego modelu waha się od 100 do 300 zł.

 

4. Prostownice z turmalinową płytką – to najnowszy rodzaj prostownicy, która pod wpływem ciepła wytwarza jony ujemne. Po dostaniu się ich w głąb włosa wysuszają jego łuskę. Prostownica turmalinowa o wiele szybciej nagrzewa włosy i nie wytwarza aż tak wysokiej temperatury jak pozostałe modele urządzeń. Ten typ prostownicy nie jest tak szkodliwy dla struktury włosa, a turmalinowa powłoka pomaga w zamykaniu jego łuski i wygładza fryzurę. Co więcej, ten model urządzeń nie elektryzuje i nie puszy włosów. Cena tego modelu wynosi od 200 do 400 zł. 

 kobieta trzyma filiżankę
Flickr/ Yuri Samoilov/ CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Fleszstyle
Instrukcja keratynowego prostowania włosów w domu
Zabieg keratynowy w domu trwa dłużej niż w salonie, ale koszt jego wykonania jest dwu lub trzykrotnie mniejszy. Do wyprostowania włosów keratyną niezbędna jest suszarka z chłodnym nawiewem i mocno nagrzewająca się prostownica. Keratyna może być wykorzystana nawet do bardzo suchych i zniszczonych włosów.

Zabieg keratynowy w domu trwa dłużej niż w salonie, ale koszt jego wykonania jest dwu lub trzykrotnie mniejszy. Do wyprostowania włosów keratyną niezbędna jest suszarka z chłodnym nawiewem i mocno nagrzewająca się prostownica. Keratyna może być wykorzystana nawet do bardzo suchych i zniszczonych włosów.   Kuracja keratynowego prostowania włosów jest zabiegiem, który ma odżywić i zapewnić regenerację struktury włosa. Zabieg wykonywany jest przy użyciu prostownicy, dlatego dodatkowym atutem jest trwałe wygładzenie i wyprostowanie włosów. Zabieg keratynowy w domu Do wykonania zabiegu niezbędne są: zestaw kosmetyków do keratynowego prostowania włosów (szampon, keratyna i odżywka), pędzelek do aplikacji, miseczka, rękawiczki ochronne, grzebień, suszarka z chłodnym nawiewem, prostownica. W przypadku włosów delikatnie kręcących się wystarczy, aby prostownica nagrzewała się do 205-210ºC. Do włosów mocno skręconych i gęstych niezbędna jest prostownica nagrzewająca się do 230ºC. Zabieg nie jest trudny do wykonania, lecz wymaga dużo czasu . Prostowanie keratynowe może trwać 5-6 godzin przy samodzielnym wykonywaniu zabiegu.   1. Włosy należy umyć szamponem oczyszczającym dwukrotnie, aby dokładnie zmyć pozostałości ze środków do stylizacji i silikonu. 2. Po umyciu włosy obficie spłukujemy i wyczesujemy gęstym grzebieniem. Każde pasmo powinno być rozczesane. 3. Nakładamy keratynę pędzelkiem do aplikacji. Aby włosy nie wyglądały na oklapnięte, keratynę kładziemy 2 cm od skóry głowy . 4. Po upływie 15-20 minut suszymy włosy suszarką z chłodnym nawiewem. 5. Włosy dzielimy na cienkie pasma i każde pasmo prostujemy prostownicą po 5-6 razy . 6. Odczekujemy ok. 30 minut i ponownie dwukrotnie myjemy włosy szamponem oczyszczającym. 7. Nakładamy odżywkę i odczekujemy 15 minut. 8. Włosy spłukujemy i suszymy suszarką z...

kobieta prostująca blond włosy
©Voyagerix/Fotolia.com
Fleszstyle
Bezpieczne prostowanie włosów: wybór prostownicy, temperatura, kosmetyki i technika
Jak prostować włosy? Dobierając odpowiednią temperaturę do rodzaju włosów, stosując kosmetyki ochronne i prawidłową technikę. Przed prostowaniem włosy należy dobrze wysuszyć, chyba że używane urządzenie ma funkcję prostowania na mokro. Warto je też nawilżyć.

Jak prostować włosy? Dobierając odpowiednią temperaturę do rodzaju włosów, stosując kosmetyki ochronne i prawidłową technikę. Przed prostowaniem włosy należy dobrze wysuszyć, chyba że używane urządzenie ma funkcję prostowania na mokro. Warto je też nawilżyć. Żeby skutecznie i bezpiecznie prostować włosy, należy wiedzieć, jaką mają strukturę, by odpowiednio dopasować parametry urządzenia . Włosy o różnej porowatości należy suszyć w innej temperaturze. Najbardziej cienkie i podatne na układanie włosy, które szybko same wysychają po myciu, prostuje się w niższej temperaturze (do około 220-230 stopni Celsjusza) niż włosy grube, kręcone i długo schnące (do 260 stopni Celsjusza). Prostownica najlepsza do użytku domowego Dobra prostownica powinna mieć płytki tytanowe lub ceramiczne z powłoką turmalinową . Dzięki temu, w odróżnieniu od prostownic poprzedniej generacji, które miały zwykłe płytki ceramiczne, urządzenie przez długi czas zachowuje swoje właściwości i nie ciągnie włosów. Lepiej też dystrybuuje ciepło, co sprzyja regeneracji zniszczonych włosów. Przed zakupem warto też zwrócić uwagę na takie aspekty jak: minimalna i maksymalna temperatura nagrzewania – im wyższa temperatura maksymalna, tym skuteczniejsze prostowanie; Wysoka temperatura pozwala tylko raz przeciągnąć prostownicą po włosach, by były one proste, zamyka też łuski włosa i zapobiega tym samym przesuszaniu oraz uszkadzaniu; automatyczne wyłączanie – ta funkcja zwiększa bezpieczeństwo użytkowania prostownicy, ponieważ nieużywane urządzenie wyłącza się automatycznie po upływie przeważnie godziny; jonizacja – tę funkcję mają najnowocześniejsze prostownice do włosów na podczerwień; dzięki jonizacji włosy są gładkie, lśniące i nie elektryzują się; czas nagrzewania...

kolorowe kucyki
©courtyardpix/Fotolia
Fleszstyle
Chalk hair – szybki efekt kolorowych włosów
Kreda do włosów jest idealnym pomysłem, by szybko i na krótko zmienić swój kolor włosów. Chalk hair mogą być w dowolnym kolorze, np. różowym, zielonym, niebieskim, fioletowym, żółtym. Kredy nie brudzą, nie niszczą włosów, nie rozdwajają końcówek i spłukują się po pierwszym umyciu włosów. Preparatu mogą używać blondynki, jak i brunetki.

Kreda do włosów jest idealnym pomysłem, by szybko i na krótko zmienić swój kolor włosów. Chalk hair mogą być w dowolnym kolorze, np. różowym, zielonym, niebieskim, fioletowym, żółtym. Kredy nie brudzą, nie niszczą włosów, nie rozdwajają końcówek i spłukują się po pierwszym umyciu włosów. Preparatu mogą używać blondynki, jak i brunetki. Kreda do włosów – jak ją nakładać krok po kroku? Kreda do włosów sprawdza się, jeśli chcesz zmienić kolor włosów na imprezę, czy spotkanie ze znajomymi. Za jej pomocą możesz pofarbować całe włosy lub tylko ich końcówki, a kolory preparatu możesz łączyć według własnej woli. Kredę do włosów mogą stosować blondynki, jak i brunetki, tym drugim zaleca się barwy rude, pomarańczowe, ciemne brązy, róże i fiolety . Kredę do włosów możesz kupić przez Internet. Cena waha się od 20 do 50 zł za całą paletę różnych kolorów. Farbowanie włosów kredą krok po kroku Zanim przystąpisz do nakładania kredy do włosów powinieneś zwilżyć włosy wodą, wtedy kolor będzie trwalszy i bardziej wyrazisty. Spryskaj włosy delikatnie wodą za pomocą rozpylacza, po czym opuszkami palców roztrzep delikatnie zmoczone włosy .   Kolejnym krokiem jest wydzielenie pasm włosów. Pamiętaj, by kosmyki nie były zbyt grube. Zacznij nakładać kredę do włosów na wybrane pasmo. Preparat rozprowadzaj od góry włosa do dołu, do momentu aż wybrany kolor będzie intensywny .   Pofarbowane kosmyki włosów pozostaw do wyschnięcia. Proces możesz przyspieszyć używając suszarki . Jeśli chcesz wystylizować włosy możesz użyć prostownicy bądź lokówki.  

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner