Kobieta mierzy sobie obwód biustu.
©anetlanda/Fotolia.com
Fleszstyle

Dobór implantów piersiowych – jak wybrać najlepszy rodzaj implantów piersiowych dla siebie?

Implanty piersiowe to protezy wykorzystywane przy chirurgicznych zabiegach powiększania biustu w tym również augmentacji piersi oraz mammoplastyce. Obecnie chirurdzy plastyczni, przeprowadzający tego typu zabiegi, mogą wybierać nie tylko pomiędzy rozmiarem oraz kształtem implantów, ale również materiałem, z którego zostały one wykonane.

Implanty piersiowe to protezy wykorzystywane przy chirurgicznych zabiegach powiększania biustu w tym również augmentacji piersi oraz mammoplastyce. Obecnie chirurdzy plastyczni, przeprowadzający tego typu zabiegi, mogą wybierać nie tylko pomiędzy rozmiarem oraz kształtem implantów, ale również materiałem, z którego zostały one wykonane.

 

Powiększanie biustu jest zabiegiem z zakresu chirurgii plastycznej. Polega on na zmianie rozmiaru piersi, a także wyrównaniu ich kształtu oraz dysproporcji. Zwykle w tym celu wykorzystuje się implanty piersiowe lub tkankę tłuszczową pacjentki. Pierwsza operacja powiększania piersi z użyciem implantów została przeprowadzona w XX w. przez amerykańskich chirurgów plastycznych.

 

Obalamy mity na temat powiększania piersi silikonowymi implantami. O tych pięciu na pewno słyszałaś!

Rodzaje implantów piersiowych ze względu na typ wypełnienia

 

Niegdyś do powiększenia piersi wykorzystywano niemal wyłącznie implanty, wypełnione silikonem ciekłym. Obecnie stosuje się:

  • implanty wypełnione solą fizjologiczną, charakteryzujące się elastomerową powłoką. Ich zaletą jest brak konieczności wykonania zbyt dużego cięcia, ponieważ najpierw wkłada się implant, a następnie wypełnia się go roztworem z soli fizjologicznej,
  • implanty wypełnione żelem silikonowym, w ramach których wyróżnia się pięć różnych generacji. Obecnie wykorzystuje się implanty piątej generacji, które po raz pierwszy użyte zostały w połowie lat 90. XX w. Spośród wszystkich typów implantów piersiowych najlepiej imitują ludzką skórę. Poza tym są one wypełnione żelem o dużej gęstości, co znacznie minimalizuje ryzyko wycieku (nawet w przypadku pęknięcia osłonki),
  • implanty wypełnione pianką poliuretanową, które od niedawna nie są wykorzystywane ze względu na swoje rakotwórcze właściwości.

 

Rodzaje implantów piersiowych ze względu na kształt

 

W zależności od rodzaju implantów piersiowych wyróżnia się implanty okrągłe oraz implanty anatomiczne. Przy użyciu pierwszych z nich nie można uzyskać naturalnego kształtu piersi. Jak sama nazwa wskazuje implanty okrągłe nadają piersiom idealnie okrągły kształt – zazwyczaj o szerokim rozstawie. Z kolei implanty anatomiczne chętniej wybierane są przez kobiety, które chcą, aby ich piersi prezentowały się naturalnie. Imitują one naturalny kształt gruczołu piersiowego. Dzięki temu powiększony biust cechuje się lekką linią opadania. Tego typu implanty przeznaczone są przede wszystkim dla kobiet, które chcą wyrównać asymetrię lub deformację piersi, a także lekko je podnieść. Polecane są one również pacjentkom, których biust utracił jędrność.

 

Dobór implantów piersiowych

 

Dobór implantów piersiowych jest kwestią indywidualną, uwarunkowaną wieloma czynnikami w tym m.in. wielkością i kształtem biustu. Ostateczny efekt uzależniony jest od rozmiaru implantów. Przy tym procesie brane są pod uwagę również oczekiwania pacjentki. Przy doborze implantów piersiowych chirurdzy plastyczni uwzględniają:

  • szerokość piersi,
  • obwód klatki piersiowej,
  • rozstawienie piersi.

 

Zazwyczaj w celu odpowiedniego dopasowania implantów piersiowych wykorzystuje się profesjonalne systemy komputerowe, których główną zaletą jest możliwość zwizualizowania wyglądu piersi po przeprowadzeniu zabiegu.

Megan Fox
East News
Styl życia
Obalamy mity na temat powiększania piersi silikonowymi implantami. O tych pięciu na pewno słyszałaś!
Wokół tematu powiększania piersi krąży wiele mitów. Dr Łukasz Drozd mierzy się z tymi najpopularniejszymi i wyjaśnia kontrowersyjne kwestie związane z silikonowymi implantami.

Zabiegi powiększania piersi należą do czołówki najczęściej wykonywanych operacji plastycznych na świecie. Poddały im się liczne gwiazdy w tym Megan Fox, Kim Kardashian, Heidi Klum czy Emily Ratajkowski. W sieci krążą tysiące publikacji na ich temat, ale wiele znacząco mija się z prawdą. Właściwa edukacja w tym zakresie jest jednak niezwykle istotna, gdyż tylko dzięki rzetelniej wiedzy od specjalistów możemy świadomie podjąć decyzję o poddaniu się zabiegowi. Z najczęściej powtarzanymi na temat implantów silikonowych mitami rozprawia się dr n. med. Łukasz Drozd. Czy po operacji powiększenia piersi można latać samolotem? Czy jest to bezpieczne dla naszego zdrowia, jak i implantów? „Tak, oczywiście. Pacjentki z implantami piersi mogą normalnie latać samolotem. Powinny się z tym wstrzymać jedynie przez 5-7 dni po operacji ze względu na to, że śladowe ilości powietrza w kieszeni implantowej przy zmianie ciśnienia mogą ulegać rozprężeniu w trakcie lotu i powodować pewne dolegliwości bólowe. Po tygodniu od operacji wszelkie loty samolotem są jak najbardziej dozwolone, a informacje dotyczące tego, że implanty piersi mogą pękać w trakcie lotu są nieprawdziwe”. Czy implanty piersiowe wywołują raka piersi? „Zdecydowanie nie. Implanty piersi nie wywołują raka piersi. Niemniej jednak, w literaturze specjalistycznej chirurgii plastycznej odnotowujemy zwiększoną wykrywalność raka piersi u pacjentek, które mają implanty piersi. Wynika to z tego, że pacjentki te częściej poddają się badaniom diagnostycznym. Przede wszystkim badaniu USG. Bardzo często jest tak, że przed implantacją piersi pacjentki nigdy wcześniej nie wykonywały żadnego badania piersi, natomiast po tej operacji wykonują kontrolne badanie USG przynajmniej raz w roku, dzięki czemu jeśli pojawiają się jakiekolwiek zmiany nowotworowe to one są wykryte w bardzo...

Megan Fox
East News
Styl życia
Obalamy mity na temat powiększania piersi silikonowymi implantami. O tych pięciu na pewno słyszałaś!
Wokół tematu powiększania piersi krąży wiele mitów. Dr Łukasz Drozd mierzy się z tymi najpopularniejszymi i wyjaśnia kontrowersyjne kwestie związane z silikonowymi implantami.

Zabiegi powiększania piersi należą do czołówki najczęściej wykonywanych operacji plastycznych na świecie. Poddały im się liczne gwiazdy w tym Megan Fox, Kim Kardashian, Heidi Klum czy Emily Ratajkowski. W sieci krążą tysiące publikacji na ich temat, ale wiele znacząco mija się z prawdą. Właściwa edukacja w tym zakresie jest jednak niezwykle istotna, gdyż tylko dzięki rzetelniej wiedzy od specjalistów możemy świadomie podjąć decyzję o poddaniu się zabiegowi. Z najczęściej powtarzanymi na temat implantów silikonowych mitami rozprawia się dr n. med. Łukasz Drozd. Mit: Po operacji powiększenia piersi nie można latać samolotem. „Pacjentki z implantami piersi mogą normalnie latać samolotem. Powinny się z tym wstrzymać jedynie przez 5-7 dni po operacji ze względu na to, że śladowe ilości powietrza w kieszeni implantowej przy zmianie ciśnienia mogą ulegać rozprężeniu w trakcie lotu i powodować pewne dolegliwości bólowe. Po tygodniu od operacji wszelkie loty samolotem są jak najbardziej dozwolone, a informacje dotyczące tego, że implanty piersi mogą pękać w trakcie lotu są nieprawdziwe”. Mit: Implanty piersiowe wywołują raka piersi. „Zdecydowanie nie. Implanty piersi nie wywołują raka piersi. Niemniej jednak, w literaturze specjalistycznej chirurgii plastycznej odnotowujemy zwiększoną wykrywalność raka piersi u pacjentek, które mają implanty piersi. Wynika to z tego, że pacjentki te częściej poddają się badaniom diagnostycznym. Przede wszystkim badaniu USG. Bardzo często jest tak, że przed implantacją piersi pacjentki nigdy wcześniej nie wykonywały żadnego badania piersi, natomiast po tej operacji wykonują kontrolne badanie USG przynajmniej raz w roku, dzięki czemu jeśli pojawiają się jakiekolwiek zmiany nowotworowe to one są wykryte w bardzo wczesnym stadium i dzięki temu można powiedzieć, że implanty piersi...

Biust w bikini
Pixabay/LenaSevcikova/CC0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Fleszstyle
Większy biust – prosto od chirurga plastycznego
Moda na powiększanie biustu dotarła nad Wisłę w latach dziewięćdziesiątych na fali popularności serialu „Słoneczny Patrol”. Jak grzyby po deszczu zaczęły wtedy wyrastać gabinety chirurgii plastycznej, w których kobiety mogły upodobnić się do gwiazdy serialu, Pameli Anderson. Choć moda na nienaturalnie duży biust na szczęście przeminęła, w ofercie gabinetów wciąż znajdują się operacje plastyczne, których celem jest zarówno powiększenie biustu, jak i poprawa jego wyglądu.

Moda na powiększanie biustu dotarła nad Wisłę w latach dziewięćdziesiątych na fali popularności serialu „Słoneczny Patrol”. Jak grzyby po deszczu zaczęły wtedy wyrastać gabinety chirurgii plastycznej, w których kobiety mogły upodobnić się do gwiazdy serialu, Pameli Anderson. Choć moda na nienaturalnie duży biust na szczęście przeminęła, w ofercie gabinetów wciąż znajdują się operacje plastyczne, których celem jest zarówno powiększenie biustu, jak i poprawa jego wyglądu. Operacje plastyczne – skąd bierze się ich popularność? Akceptacja własnego ciała to jeden z najważniejszych czynników wpływających na odczuwanie satysfakcji z życia. Nie trzeba sięgać do badań, żeby zauważyć, że większość kobiet nie jest zadowolona ze swojego wyglądu. Świadczą o tym chociażby reakcje na komplementy, nieustanne próby przejścia na dietę czy skłonność do zaburzeń odżywiania, zdecydowanie częściej występująca u kobiet. Coraz łatwiejszy dostęp do zabiegów chirurgii estetycznej to dla wielu osób szansa na poprawę wyglądu, a co za tym idzie poprawę samopoczucia i jakości życia. Dlaczego kobiety powiększają biust? Chirurdzy plastyczni spotykają w swoich gabinetach kobiety, które z rozmaitych powodów chcą powiększyć piersi. Wiele z nich od zawsze miała mały biust i związane z tym kompleksy. Wśród klientek gabinetów znajdują się też kobiety, które karmiły piersią, wskutek czego ich biust stracił tkankę gruczołową. O ile na zabieg nie zgłaszają się one pod wpływem nacisku partnera lub nieprzemyślanego impulsu, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ich kompleksy zostały wyleczone chirurgicznie. Do zabiegu mogą jednak zostać zakwalifikowane wyłącznie kobiety, które osiągnęły już dojrzałość płciową, których motywacja do zabiegu została oceniona...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik