Kobieta w pracy
© WavebreakmediaMicro/Fotolia.com
Fleszstyle

Warkocze, kucyki i koki – wygodne fryzury do pracy

Fryzury do pracy powinny być eleganckie, wygodne i dobrze upięte. Do wykonania koków, warkoczy oraz kucyków nie potrzebujesz ani dużo czasu, ani specjalnego sprzętu.

Fryzury do pracy powinny być eleganckie, wygodne i dobrze upięte. Do wykonania koków, warkoczy oraz kucyków nie potrzebujesz ani dużo czasu, ani specjalnego sprzętu.

 

Jeśli posiadasz długie lub półdługie włosy, kosmyki mogą przeszkadzać ci podczas codziennych obowiązków. Odpowiednio upnij włosy, a nie będą ci opadały na twarz. Fryzury możesz wykonać w kilka minut, co pozwoli ci zaoszczędzić rano cenny czas.

"Love Island": Finałowa fryzura Karoliny Gilon wywołała poruszenie! Co sądzą o niej Magda i Wiktor?

Jakie fryzury wybrać do pracy?

Posiadaczki długich i półdługich włosów nie muszą robić żadnych fryzur, ale rozpuszczone kosmyki mogą przeszkadzać podczas pracy. W dodatku nie będzie czasu na ich czesanie, a w upalne dni będą dawały dodatkowe ciepło. Dlatego warto postawić na upięcia, które można wykonać w kilka minut, bez użycia specjalistycznego sprzętu. Włosy muszą być rozczesane i czyste, a wszelkie akcesoria (np. gumki, spinki czy wsuwki) dopasowane do stroju. Warto zaplanować dzień wcześniej, jaką fryzurę wykonasz do pracy. Dzięki temu wieczorem będziesz mogła przygotować niezbędny sprzęt.

 

Prawidłowo wykonana fryzura przetrwa kilka godzin, będzie wygodna, a przy tym doda uroku. Jeśli nie jesteś wprawiona w robieniu ładnych warkoczy lub koków, poćwicz wcześniej. Warunkiem udanego upięcia są też zdrowe włosy, zatem zadbaj o nie. Regularnie używaj odpowiednich szamponów, odżywek i podcinaj końcówki.

Kucyki do pracy

Kucyki są najprawdopodobniej najłatwiejszym sposobem na upięcie włosów do pracy.

Możesz zrobić różne warianty:

  • na czubku głowy,
  • w dolnej części głowy,
  • oszukany bob – zrób luźny kucyk, a gumkę przeciągnij na wysokość szyi. Z końcówek włosów zapleć warkocz lub podwiń pod resztę kosmyków i podepnij wsuwkami.

 

Żeby nie było nudno, możesz wpiąć w kosmyki różnego typu ozdoby. Wsuwki, klamry oraz sztuczne kwiaty to hit tego sezonu. Pamiętaj jednak, by akcesoria były dobrane do stroju oraz charakteru pracy. Jeśli lubisz mieć rozpuszczone włosy, zrób kucyk tylko z górnej warstwy włosów.

Koki do pracy

Koki są bardzo proste w wykonaniu. Wystarczy związać włosy na czubku głowy bądź na wysokości potylicy. Można wykonać kilka wariantów tej fryzury:

  • Kok elegancki – do tej fryzury musisz użyć wypełniacza. Dostaniesz go w każdej drogerii w różnych wielkościach. Włosy wiążesz w kucyk (wysoki lub niski), na końcach umieszczasz wypełniacz i zwijasz go do środka. Całość podepnij wsuwkami lub zapleć wokół koka mały warkocz.
  • Kok w nieładzie – najłatwiejszy do wykonania, wystarczy złożyć włosy na pół (lub więcej części) i związać je.
  • Banan – wystarczy, że skręcisz włosy do góry, podepniesz je wsuwkami lub klamrami, a końcówki puścisz luźno bądź zawiniesz w mały koczek. Końcówki i grzywkę możesz natapirować. Ta fryzura świetnie dodaje objętości

Warkocze do pracy

Wykonanie warkocza wymaga trochę większych umiejętności. Jednak tego typu fryzury również nie są trudne do zrobienia. Oczywiście można zapleść zwykły warkocz, ale warto poeksperymentować z tym upięciem.

  • Warkocz na bok – zrób tradycyjny warkocz, ale pokieruj go tylko na jedną stronę. Wystające kosmyki podepnij wsuwkami.
  • Warkocz wysoki – na czubku głowy zrób dobrze ściśnięty kucyk. Następnie zapleć z niego warkocz i zwiąż gumką.
  • Kłos – jest to elegancka wersja warkocza. By ją wykonać, musisz bardzo dobrze rozczesać włosy i podzielić je na dwie równe części. Następnie zewnętrzny kosmyk z jednej części przekładaj na drugą. Dokładną instrukcję znajdziesz w filmie
 
upięcie z warkocza
©sutichak/fotolia
Fleszstyle
Trzy fryzury na bal karnawałowy , które możesz wykonać samodzielnie
Fryzura na bal karnawałowy powinna być elegancka. To ważne i uroczyste wyjście, dlatego każda kobieta chce wyglądać na nim olśniewająco. Oprócz wyglądu liczy się także komfort i brak skrępowania umożliwiające zabawę do samego rana, dlatego tak dużą popularnością cieszą się włosy upięte w kok.

Fryzura na bal karnawałowy powinna być elegancka. To ważne i uroczyste wyjście, dlatego każda kobieta chce wyglądać na nim olśniewająco. Oprócz wyglądu liczy się także komfort i brak skrępowania umożliwiające zabawę do samego rana, dlatego tak dużą popularnością cieszą się włosy upięte w kok. Pierwsza fryzura na bal karnawałowy – luźny zawijany kok z opaską Do wykonania tej fryzury potrzebujesz opaski na gumce, grzebienia, lakieru do włosów oraz kilku wsuwek odpowiadających kolorowi włosów.   1. Za pomocą grzebienia zrób równy przedziałek na boku głowy. 2. Opaskę załóż na włosy, nie chowaj jej pod spód. 3. Oddziel cienkie pasmo włosów (ok. 2-3 cm szerokości) po lewej stronie głowy i zawiń je pod opaskę. Krok powtórz 3-4-krotnie z prawej i lewej strony głowy. 4. Włosy z tyłu głowy, które wystają spod opaski i te, które nie zostały podwinięte zbierz razem. Zwiń je i wsuń pod opaskę. 5. Aby kok był trwały i nie wysunął się spod gumki, włosy z tyłu głowy, zawinięte pod opaskę, podepnij 3-4 wsuwkami. 6. Kształt koka możesz wyrównać cienką, okrągłą końcówką grzebienia. 7. Całość spryskaj lakierem do włosów. Druga fryzura na bal karnawałowy – elegancki kok na boku głowy z warkoczykami Do wykonania tej fryzury potrzebujesz 4 silikonowych gumek w odcieniu twoich włosów, kilku wsuwek, lakieru do włosów oraz grzebienia.   1. Za pomocą grzebienia zrób równy przedziałek po prawej stronie głowy. 2. Wydziel cienkie pasmo (ok. 2-3 cm) z włosów po lewej stronie głowy w odległości około 3-4 cm od czoła. 3. Z całego pasma zapleć warkoczyk i zwiąż go gumką. 4. Wszystkie włosy zaczesz na lewą stronę (tam, gdzie został zapleciony warkoczyk). 5. Zaczynając od włosów przy samym czole, wydziel drugie cienkie pasmo włosów po prawej stronie...

kobieta u fryzjera
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Wysoki kucyk – jak wykonać fryzurę?
Wysoki kucyk należy do najprostszych i najbardziej wygodnych fryzur. Taki rodzaj upięcia sprawdzi się w codziennych, jak i uroczystych sytuacjach. Do wykonania upięcia potrzebujesz gumki lub wstążki i wsuwek.

Wysoki kucyk należy do najprostszych i najbardziej wygodnych fryzur. Taki rodzaj upięcia sprawdzi się w codziennych, jak i uroczystych sytuacjach. Do wykonania upięcia potrzebujesz gumki lub wstążki i wsuwek. Umycie, wysuszenie i wyprostowanie włosów Zanim wykonasz wysoki kucyk umyj włosy, a następnie wysusz je za pomocą grubej, okrągłej szczotki. Przedtem spryskaj włosy płynem ochraniającym je przed wysoką temperaturą. Wysuszenie za pomocą szczotki spowoduje, że włosy będą bardziej puszyste, a kucyk będzie wydawał się optycznie większy i grubszy. Następnie przy pomocy prostownicy wyprostuj dokładnie włosy. Rozdzielenie włosów na dwa kucyki Na tyle głowy zrób dwa kucyki: jeden wykonaj na czubku głowy, a z reszty pozostałych włosów drugi. Kucyki staraj się zrobić tak, by kosmyki na czubku głowy nie odstawały. Połączenie dwóch kucyków w jeden Następnie połącz ze sobą dwa kucyki w jeden i zwiąż je mocną gumką do włosów lub kolorową kokardą. Jeśli nie chcesz, by gumka była widoczna, wyciągnij spod niej luźne pasmo i obwiąż je wokół niej tak, by nie było jej widać. Kosmyk podepnij wsuwkami, by nie poluzował się. Nadanie włosom blasku i gładkości Na koniec kroplę jedwabiu rozsmaruj na ręce i nałóż na kucyk. Dzięki preparatowi pozbędziesz się odstających kosmyków, wygładzisz włosy i nadasz im blask. 

Kobieta u fryzjera
©Coka/Fotolia
Fleszstyle
Fryzury na bal. Postaw na upięcia
Fryzury na bal powinny być wygodne i trwałe, by można było swobodnie poruszać się w tańcu. Doskonałą fryzurą na bal, czy własny ślub będzie upięcie.

Fryzury na bal powinny być wygodne i trwałe, by można było swobodnie poruszać się w tańcu. Doskonałą fryzurą na bal, czy własny ślub będzie upięcie. Fryzury na bal – pomysły na upięcia włosów 1. Kok z tyłu głowy – kobiety, które mają długie, falowane włosy mogą pozwolić sobie na kok upięty z tyłu głowy . Jest on doskonałym pomysłem na imprezę w eleganckim lokalu, na ślub, czy na wesele. Fryzura jest mocno kobieca i szykowna. Można ją ozdobić spinkami czy delikatnymi ozdobami.   2. Warkocz z boku głowy – warkocz należy zaplatać bardzo ciasno i wysoko z jednej strony głowy. Warkocz ma oplatać głowę, a jego koniec powinien opadać na ramię. Fryzurę trzeba zakończyć gumką, zbliżoną kolorem do koloru włosów. Ciasno upięty warkocz nie rozplącze się podczas tańca. Sprawdzi się świetnie w stylizacji na bal.   3. Kok tradycyjny – kok tradycyjny jest fryzurą nadającą się na eleganckie przyjęcie. Należy zebrać włosy w gładki kucyk, a końcówki włosów zawinąć na wypełniaczu do koka. Kucyk zawijać trzeba aż do czubka głowy i przymocować wsuwkami o tym samym kolorze co włosy. Całość fryzury można spryskać lakierem, by ją utrwalić.   4. Kok z warkoczy – jest romantycznym i kobiecym upięciem. Aby uzyskać tę fryzurę należy podzielić włosy na trzy części: większa na środku głowy i dwie mniejsze za uszami. Od czoła trzeba zapleść luźny warkocz francuski na styl boho, a końcówkę związać cienką gumką. Z pozostałych włosów zrób warkocze, a końcówki już wszystkich trzech warkoczy poplącz. Widoczne gumki schowaj pod włosy i wepnij w nie wsuwki. Na koniec spryskaj całość lakierem. Panie o okrągłej lub kwadratowej twarzy powinny unikać klasycznego boba. Dowiedz się, jakie fryzury wybrać dla okrągłej twarzy .  Przedziałek na boku pasuje do każdego kształtu twarzy. Dowiedz się,...

Nasze akcje
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner