kobieta z rękami na twarzy
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle

Estetyczna korekcja opadających powiek

Korekcja powiek górnych to rozwiązanie dla tych, których oczy są asymetryczne lub optycznie pomniejszone przez opadające na nie fałdy skóry. Taki typ urody może mieć uwarunkowania genetyczne lub świadczyć o chorobie. Problem obwisłych powiek jest jednak najpowszechniejszy u osób po 50. roku życia, ponieważ skóra z wiekiem traci jędrność i elastyczność. Plastyka powiek nie sprowadza się tylko do usunięcia fałdy skórnej, jej elementem jest też korekta elementów budujących powiekę.

Korekcja powiek górnych to rozwiązanie dla tych, których oczy są asymetryczne lub optycznie pomniejszone przez opadające na nie fałdy skóry. Taki typ urody może mieć uwarunkowania genetyczne lub świadczyć o chorobie. Problem obwisłych powiek jest jednak najpowszechniejszy u osób po 50. roku życia, ponieważ skóra z wiekiem traci jędrność i elastyczność. Plastyka powiek nie sprowadza się tylko do usunięcia fałdy skórnej, jej elementem jest też korekta elementów budujących powiekę.

Trendy w chirurgii plastycznej piersi

Kiedy operować opadające powieki?

Opadające powieki są problemem czysto estetycznym, póki zwisające fałdy skóry nie sięgają niżej niż do linii rzęs. Gdy opadające powieki zaczynają ograniczać widoczność, plastyka staje się koniecznością. Przed podjęciem decyzji o operacji należy pamiętać, że powieki nie opadają bez powodu. Najczęściej ich obwisanie wynika z uwarunkowań genetycznych i spadku elastyczności skóry w wyniku postępujących procesów starzenia, ale może świadczyć także o problemach z tarczycą, stwardnieniu rozsianym czy jakimś schorzeniu neurologicznym. Takie choroby są przeciwwskazaniem do zabiegu (oprócz tego również nadciśnienie, alergie oraz cukrzyca).

Na czym polega korekta powieki górnej?

Korektę powieki górnej przeprowadza się po znieczuleniu miejscowym (doustnym lub dożylnym). Cięcie prowadzi się wzdłuż linii naturalnego załamania powiek (fałdu tarczkowego), ok. 8 mm powyżej brzegu rzęskowego. Po nacięciu usuwa się nadmiar skóry i zwisające poduszeczki tłuszczowe. Równie ważne jak usunięcie nadmiaru fałd skórnych jest skorygowanie elementów budujących powiekę – powięzi, tarczki, przepuklin tłuszczowych i mięśni. Po operacji na powieki zakłada się rozpuszczalne szwy zewnętrzne i wewnętrzne. Opuchlizna i zasinienie oczu powinny ustąpić przed upływem 2 tygodni, a po 6 miesiącach nie ma już śladu po nacięciach.

 

Za plastykę powiek trzeba zapłacić od 2 do 5 tys. zł (w zależności od prestiżu lekarza). Może się okazać, że za kilka lat konieczne będzie powtórzenie zabiegu, bo skóra nad oczami z wiekiem zaczyna obwisać mimo ingerencji chirurgicznej (jednak w dużo mniejszym stopniu niż przed zabiegiem).  


Kobieta wykonuje makijaż oczu
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Kształt oczu a makijaż – jak podkreślić głębię spojrzenia?
Kształt oczu można skorygować lub podkreślić przy pomocy makijażu. Możesz w ten sposób optycznie oddalić zbyt blisko osadzone oczy, uwypuklić oczy głęboko osadzone, a także odmłodzić spojrzenie.

Kształt oczu można skorygować lub podkreślić przy pomocy makijażu . Możesz w ten sposób optycznie oddalić zbyt blisko osadzone oczy, uwypuklić oczy głęboko osadzone, a także odmłodzić spojrzenie. Makijaż dla oczu w kształcie migdała Oczy w kształcie migdała nie wymagają korekty. Śmiało możesz na nich wykonywać nawet tak intensywny makijaż jak „ smoky eyes ”. Makijaż dla oczu osadzonych blisko siebie Jeśli oczy są osadzone zbyt blisko siebie, maluj jasnymi kolorami cieni wewnętrzne kąciki oczu, a ciemniejsze kolory nakładaj na kąciki zewnętrzne. Zewnętrzne kąciki oczu dodatkowo podkreśl linią namalowaną pod dolną krawędzią oka zaczynającą się mniej więcej w 2/3 długości oka. Na rzęsy znajdujące się bliżej zewnętrznych kącików oczu nałóż więcej tuszu . Makijaż dla oczu głęboko osadzonych Jeśli masz głęboko osadzone oczy, nakładaj na powiekę cienie w jasnych, perłowych kolorach . Ciemniejszym kolorem delikatnie zaakcentuj linię załamania powieki. Rozetrzyj następnie tę kreskę. Makijaż dla oczu, których kąciki są skierowane w dół Oczy, których zewnętrzne kąciki są skierowane w dół, mogą nadawać twarzy wyraz smutku. Żeby optycznie „podnieść” kąciki takiej powieki, należy namalować kreskę blisko górnej linii rzęs. Na linii załamania powieki, od 2/3 długości oka należy namalować cieniem linię skierowaną do zewnętrznego kącika. Także podkręcenie rzęs i nałożenie maskary pomoże optycznie podnieść kąciki oczu. Makijaż dla wyłupiastych oczu Oczy określane jako wyłupiaste najlepiej jest malować ciemnymi matowymi kolorami . Należy nałożyć cień dookoła oka i rozetrzeć go. To pomoże optycznie zmniejszyć wypukłość oczu. Makijaż oczu dla starszych osób Z wiekiem skóra wokół oczu może tracić jędrność. Wskutek tego zmienia się też kształt oka, często np....

Oko kobiety
JPC-PROD/Fotolia
Fleszstyle
Ćwiczenia i makijaż, które poprawiają wygląd oczu z opadającymi powiekami
Opadające powieki mogą stanowić naturalną cechę wyglądu lub być związane z wiekiem i utratą przez skórę sprężystości. Regularnie wykonywane ćwiczenia twarzy ujędrniają okolice oczu i poprawiają wygląd oczu o opadających powiekach. W zatuszowaniu opadających powiek można też pomóc sobie za pomocą makijażu.

Opadające powieki mogą stanowić naturalną cechę wyglądu lub być związane z wiekiem i utratą przez skórę sprężystości. Regularnie wykonywane ćwiczenia twarzy ujędrniają okolice oczu i poprawiają wygląd oczu o opadających powiekach. W zatuszowaniu opadających powiek można też pomóc sobie za pomocą makijażu. Ćwiczenia na opadające powieki Opisane poniżej ćwiczenia należy wykonywać regularnie, np. podczas codziennego wklepywania kremu pielęgnacyjnego do twarzy , przed lustrem.   Kieruj spojrzenie oczu w górę, w dół, w prawo i w lewo. Nie marszcz przy tym czoła. Następnie wykonuj ruchy koliste. Ćwicz tak przez ok. 20 sekund. Połóż opuszki palców wskazujących w zewnętrznych kącikach oczu. Delikatnie rozciągaj skórę tak, żeby oczy stały się skośne , po 3 sekundach zabierz palce i rozluźnij mięśnie twarzy. Łap skórę między kciuk i palec wskazujący i odciągaj ją delikatnie, ale szybko od twarzy . Takie szczypanie wykonuj dla skóry okolic znajdujących się pod łukiem brwiowym, dookoła oczu oraz w ich kącikach. Powtarzaj to przez 10 sekund. Oklepuj opuszkami palców powieki i kąciki oczu przez ok. 20 sekund.   Podczas ćwiczeń można wklepywać kosmetyki z kolagenem lub kwasem hialuronowym, które przywracają skórze sprężystość. Jak wykonywać makijaż oczu z opadającymi powiekami Opadające powieki możesz „podnieść” za pomocą kilku makijażowych trików. Będziesz potrzebowała korektora rozświetlającego w sztyfcie, eyelinera oraz tuszu do rzęs. Celem takiego makijażu jest odwrócenie uwagi od powiek i optyczne powiększenie oka oraz podkreślenie jego konturu.   Zrób korektorem kropki w kącikach oczu oraz pod łukiem brwiowym , na całej jego szerokości. Delikatnie rozetrzyj korektor. Eyelinerem narysuj na górnej powiece kreskę tuż przy rzęsach. Niech kreska będzie lekko wygięta do góry w...

Zamknięte powieki
© BillionPhotos.com/Fotolia.com
Styl życia
Makijaż i ćwiczenia na opadające powieki
Ćwiczenia na opadające powieki wykonywane regularnie mogą sprawić, że oko będzie wyglądało na większe. Skorygować opadające powieki można też makijażem. W makijażu dla opadających powiek ważne jest podkreślenie rzęs i narysowanie kreski eyelinerem.

Ćwiczenia na opadające powieki wykonywane regularnie mogą sprawić, że oko będzie wyglądało na większe. Skorygować opadające powieki można też makijażem. W makijażu dla opadających powiek ważne jest podkreślenie rzęs i narysowanie kreski eyelinerem.   Wystarczą palce, by wykonywać ćwiczenia na opadające powieki. Podczas treningu należy mieć czyste ręce, można też użyć nawilżających czy ujędrniających kosmetyków. Na rynku dostępne są też urządzenia aplikujące kwas hialuronowy i równocześnie masujące powieki, stymulujące ich mięśnie. Opadające powieki „podnosi” również dostosowany do tego typu urody makijaż. Makijaż na opadające powieki Opadająca powieka to poduszeczka między brwią a powieką ruchomą, która naturalnie wypełnia to miejsce, opierając się niekiedy aż na linii rzęs, a zwykle niewiele wyżej. Makijaż dla opadającej powieki musi być odpowiednio dostosowany , by był widoczny i estetyczny. Sprawdzają się jednolite cienie lub smoky eyes , ale w obu przypadkach granica cienia musi być przesunięta wyżej niż w makijażu dla oka bez opadającej powieki. Cień powinien wychodzić ponad złamanie powieki. Nakłada się go przy otwartym oku, a rozciera przy otwartym lub zamkniętym.   Kreska dla opadającej powieki także powinna różnić się od standardowej. Tzw. jaskółka, czyli przedłużenie kreski idące od zewnętrznego kącika oka ku górze , musi omijać załamanie powieki i unosić się nieco dalej niż tuż za końcem oka. Najlepiej stosować kreskę cienką, tylko do zagęszczenia linii rzęs, lub można z niej całkiem zrezygnować.   Opadające powieki można skorygować dzięki rzęsom. Rzęsy trzeba dobrze podkręcić i wytuszować, można też przykleić sztuczne rzęsy w zewnętrznych kącikach oczu. Podkręcone i wyraziste rzęsy otwierają optycznie oko,...

Nasze akcje

Poznaj Huawei Mobile Services i ciesz się wyjątkowymi funkcjami w przyjaznym ekosystemie

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Newsy

To zdrowy i ekologiczny nawyk, który pozwoli ci zadbać o siebie i środowisko

Partner
Newsy

Bo należy ci się komfort! Zabiegi EMSELLA i EXILIS ULTRA 360 na nietrzymanie moczu

Partner