Kobieta trzyma olejek
© zest_marina/Fotolia.com
Fleszstyle

Pielęgnacyjne pogotowie dla suchych i zniszczonych farbowaniem włosów – szampony, odżywki, olejowanie

Włosy farbowane - bez względu na kolor i rodzaj zabiegu - wymagają szczególnej pielęgnacji. Specjalne szampony i odżywki po koloryzacji najlepiej stosować razem – w komplecie, ponieważ produkty te uzupełniają się. O zniszczone farbowaniem włosy można dbać także domowymi sposobami, np. olejowaniem.

Włosy farbowane - bez względu na kolor i rodzaj zabiegu - wymagają szczególnej pielęgnacji. Specjalne szampony i odżywki po koloryzacji najlepiej stosować razem – w komplecie, ponieważ produkty te uzupełniają się. O zniszczone farbowaniem włosy można dbać także domowymi sposobami, np. olejowaniem.

 

Właściwa pielęgnacja włosów farbowanych umożliwia długotrwałe utrzymanie pięknego i lśniącego koloru. Najważniejszym punktem regeneracji włosów poddawanych zabiegom fryzjerskim jest systematyczność.

Gwiazdy na konferencji marki Oslo Skin Lab. Jak dbają o swoją skórę? Żadna z nich nie wyobraża sobie dnia bez jednej czynności

Dlaczego farbowane włosy wymagają szczególnej pielęgnacji

Bez względu na to czy farbujemy włosy na blond, na rudo, brąz, czy czerń, po każdej koloryzacji włosy są zniszczone lub bardziej wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne. Mają osłabioną strukturę, są przesuszone i kruszą się. Osłabione włosy są niesforne i trudniej poddają się stylizacji. Prawidłowa pielęgnacja i systematyczne domowe zabiegi pozwolą zachować zdrowy wygląd włosów i zapobiegną ich wypadaniu.

Linie kosmetyków do pielęgnacji włosów farbowanych

W sklepach dostępne są kosmetyki specjalnie przeznaczone do pielęgnacji włosów farbowanych. Decydując się na zakup tego typu produktów najlepiej używać szamponu i odżywki z jednej linii, jednego producenta, ponieważ ich komponenty wzajemnie się uzupełniają i współpracują ze sobą dając najlepszy efekt. Szampon do włosów farbowanych sprawia, że kolor nie wypłukuje się zbyt szybko. Włosy po koloryzacji w domu lub u fryzjera najlepiej myć co dwa dni. W trakcie spłukiwania szamponu najlepiej używać letniej wody o niezbyt mocnym strumieniu. Celem odżywek do włosów po farbowaniu jest nawilżenie i ochrona osłabionych włosów. Podczas nakładania odżywki należy zwrócić szczególną uwagę na odcinek od ucha po same końce. Te miejsca są zwykle najbardziej osłabione po koloryzacji. Oprócz szamponów i odżywek dostępne są także maski regeneracyjne. Zabieg z maską należy wykonywać raz w tygodniu. Maski są bardziej skondensowane niż odżywki. Wnikają głęboko w strukturę włosa, wypełniając ubytki i poprawiając jego elastyczność. Koloryzując włosy na blond należy pamiętać, że z czasem kolor staje się bardziej żółty. Aby temu zapobiec można raz w tygodniu umyć włosy szamponem z niebieskim pigmentem. Włosy blond wymagają także podsuszania. Po myciu należy wysuszyć 80% włosów suszarką ustawioną na chłodny nawiew. Wynika to z faktu, że utrzymująca się we włosach woda osłabia włosy blond. Sprawia, że stają się bardziej suche i matowe.

Domowe sposoby pielęgnacji włosów zniszczonych farbowaniem

Często farbowane lub osłabione zabiegami termicznymi włosy warto odżywiać. Można to robić nakładając regeneracyjne olejki, np. olej z pestek winogron, kokosowy lub rycynowy. Włosy można olejować na sucho lub na mokro. Olejowanie na sucho polega na nałożeniu olejku na pasma suchych włosów. Zaleca się nakładanie oleju tylko na końcówki włosów. Po nałożeniu olejku z włosów należy uformować kok lub warkocz i nałożyć na głowę czepek. Olejowanie na mokro polega na umyciu włosów i następnie wtarciu w nie olejku. Ilość produktu zależy od długości włosów. Średnio do olejowania potrzeba od 1 do 3 łyżek stołowych oleju. Po nałożeniu olejku na włosy należy założyć czepek lub turban. Olejowanie trwa kilka godzin. Im dłużej produkt pozostanie na włosach tym lepiej. Zabieg należy powtarzać 1-2 razy w tygodniu.

 
Młoda kobieta z włosami związanymi w kucyk
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Olejowanie włosów – korzyści i sposoby
Olej można nakładać zarówno na umyte, jak i na suche włosy. Typ oleju i sposób olejowania należy przetestować na swoich włosach i wybrać najlepszy dla siebie, ponieważ nie ma uniwersalnego sposobu na zdrowe, mocne i lśniące włosy. Olejowanie włosów to zabieg pielęgnacyjny, który każdy powinien wypróbować.

Olej można nakładać zarówno na umyte, jak i na suche włosy. Typ oleju i sposób olejowania należy przetestować na swoich włosach i wybrać najlepszy dla siebie, ponieważ nie ma uniwersalnego sposobu na zdrowe, mocne i lśniące włosy. Olejowanie włosów to zabieg pielęgnacyjny, który każdy powinien wypróbować. Olejowanie włosów - zalety   Olejowanie włosów pozwalała Azjatkom utrzymać włosy w dobrej kondycji, chroniąc je przed szkodliwym działaniem słońca. Nakładanie oleju na włosy (nawet zwykłego spożywczego) nawilża je, sprawia, że stają się mocniejsze i bardziej lśniące. To doskonałe remedium na wypadające włosy . Olejowanie włosów farbowanych pozwala dłużej utrzymać kolor, kręconych – podkreśla skręt, przetłuszczających – reguluje wydzielanie sebum. Olejowanie włosów na sucho   Olejowanie włosów na sucho polega na nałożeniu oleju lub oliwy na pasma suchych włosów. Wybór oleju zależy od rodzaju włosów, np. w przypadku włosów kręconych zwykle sprawdza się olej z pestek winogron, zaś unikać należy oleju kokosowego. Zazwyczaj zaleca się nakładanie oleju tylko na końcówki włosów, choć są osoby, które rekomendują natłuszczanie włosów od nasady oraz wcieranie go w skórę głowy. Z włosów można uformować kok lub warkocz i nałożyć na głowę czepek. Olejowanie włosów na mokro   Jest tyle samo zwolenników, co przeciwników olejowania włosów na mokro. Na początku należy umyć włosy tradycyjnym sposobem, po czym wetrzeć w nie olej lub oliwę . Ilość zależy od długości włosów, średnio 1-3 łyżki stołowe. Włosy można olejować również przy użyciu atomizera z olejem w środku . Na włosy należy założyć czepek lub turban.   Czas trzymania oleju na głowie, zarówno w przypadku olejowania na sucho, jak i na mokro, to kilka godzin – przyjmuje się, że im dłużej, tym lepiej (warto...

kobieta siedzi na fotelu u fryzjera obok stoi fryzjerka
©oneinchpunch/Fotolia
Fleszstyle
Sauna na włosy – spa dla włosów
Sauna na włosy (z ang. Sauna Micro Mist), regeneruje zniszczoną strukturę włosa, zapewniając jej optymalne nawilżenie. Zabieg można wykonać w salonie fryzjerskim lub samodzielnie w domu. Sauna na włosy pomoże osobom, które mają bardzo wysuszone włosy, szczególnie zniszczone koloryzacją.

Sauna na włosy (z ang. Sauna Micro Mist), regeneruje zniszczoną strukturę włosa, zapewniając jej optymalne nawilżenie. Zabieg można wykonać w salonie fryzjerskim lub samodzielnie w domu. Sauna na włosy pomoże osobom, które mają bardzo wysuszone włosy, szczególnie zniszczone koloryzacją. Domowa sauna do włosów Najpierw umyj dwukrotnie włosy delikatnym szamponem. Zwróć uwagę, aby w składzie nie było silikonów i SLS - Sodium Lauryl Sulfate oraz SLES - Sodium Laureth Sulfate. Wymienione detergenty dokładnie czyszczą włosy, ale jednocześnie przesuszają i podrażniają skórę. Podczas mycia delikatnie masuj skórę głowy. Po spłukaniu szamponu osusz włosy ręcznikiem, a następnie nałóż ulubioną maskę. Rozczesz włosy grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach, a następnie nałóż czepek foliowy. Przez 15 minut trzymaj głowę nad miską z gorącą wodą. Po kwadransie opłucz włosy na przemian ciepłą i chłodną wodą – umożliwi to dokładne zamknięcie się łuski. Teraz wystarczy nałożyć odżywkę bez spłukiwania. W sklepach można też kupić gotową, przenośną saunę do włosów, podłączaną do suszarki lub w wersji czepka termicznego. Sauna parowa na włosy w salonie fryzjerskim Po dwukrotnym umyciu włosów i nałożeniu maski, odżywki lub zastosowaniu ampułki, długie i półdługie włosy są upinane. Następnie siada się pod aparatem w kształcie kopuły. W urządzeniu znajduje się pojemnik z wodą destylowaną – kiedy nagrzeje się ona do 40 stopni Celsjusza, spod kopuły zaczyna się wydostawać para wodna. W niektórych salonach wykorzystuje się mgłę wodną, wytwarzaną przez fale ultradźwiękowe. Cząsteczki mgły są lżejsze, dzięki czemu włosy regenerowane są od naskórka po najgłębszą warstwę. Po 20 minutach włosy są płukane naprzemiennie ciepłą i chłodną wodą, suszone i układane. Cena takiego zabiegu na długich włosach...

zadowolona kobieta
Pixabay/JESHOOTS/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Fleszstyle
Olejek różany – pachnący sposób na naturalną pielęgnację włosów
Olejek różany doskonale sprawdza się jako preparat używany do olejowania włosów ponieważ odżywia je, chroni i zapobiega nadmiernemu wypadaniu oraz delikatnie rozjaśnia.

Olejek różany doskonale sprawdza się jako preparat używany do olejowania włosów ponieważ odżywia je, chroni i zapobiega nadmiernemu wypadaniu oraz delikatnie rozjaśnia.   Olejek różany ma szerokie zastosowanie. Działa pobudzająco i regulująco na nasz system immunologiczny, łagodzi podrażnienia, nawilża, wygładza, dodaje blasku skórze. Jest delikatnym środkiem antybakteryjnym. Niweluje skutki poparzeń słonecznych, oczyszcza, redukuje blizny. Działa również relaksująco. Czym się kierować podczas zakupu olejku eterycznego – różanego? Olejki eteryczne są skondensowane i wykazują się dużą aktywnością, dlatego należy używać ich ostrożnie, w niewielkich ilościach. Przy wyborze olejku – z uwagi na to, że wysokiej jakości olejki nie są tanie, aby nie kupić bezwartościowej imitacji, musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii: skład – czy w opisie jest nazwa botaniczna rośliny, z której jest zrobiony (Rosa damascena), czy nie zawiera domieszek innych olejków oraz alkoholu – tak się zdarza w przypadku tańszych zamienników; najlepiej kupować w zaufanych miejscach, aptekach; cena olejku różanego – za 30 ml – oscyluje w granicach 30-50 zł za buteleczkę, ale jest to produkt bardzo wydajny. Olejowanie – sposób na nadmierne wypadanie włosów Nie jest to zabieg ani drogi, ani czasochłonny, a powoduje, że nasze włosy są lśniące, miękkie, nawilżone, łatwo się rozczesują, mniej wypadają . Wiele z nas obawia się, że nałożenie na włosy olejków skończy się ich obciążeniem i nieatrakcyjnym wyglądem. Najlepiej samemu się przekonać, jak działa ta metoda, poprzez wypróbowanie kilku sposobów.   Olejowanie na sucho – przed myciem – kilka kropel olejku wylewamy na zwilżone wodą dłonie i przeczesujemy włosy. Jest to zabieg relaksujący jeśli połączymy go z masażem skóry głowy. Włosy zaplatamy w warkocz lub...

Nasze akcje
Douglas
Styl życia
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik