
Peeling kawitacyjny wykorzystuje zjawisko kawitacji. Oczyszcza i dezynfekuje twarz. Nadaje się dla każdego rodzaju skóry. Zabieg poprawia krążenie i dotlenia skórę.
Peeling kawitacyjny – opis działania
Peeling kawitacyjny to zabieg, który ma na celu oczyszczenie skóry. W peelingu wykorzystywane jest zjawisko kawitacji. Polega ono na fazowej przemianie pod wpływem zmniejszania ciśnienia z fazy ciekłej na gazową. Wysoka częstotliwość wibracji ultradźwiękowych powoduje wzrost metabolizmu komórek. Usuwa zbędne produkty przemiany materii, przyspiesza krążenie krwi i rozdrabnia zwapnienia. Zabieg jest bezbolesny. Działa antyseptycznie i dezynfekująco. Cena sprzętu do domowego wykonania zabiegu to ok. 130 zł.
Efekty po peelingu kawitacyjnym
Po wykonaniu peelingu kawitacyjnego skóra jest oczyszczona i odświeżona. Mikromasaż wywołany drganiami fal ultradźwiękowych poprawia krążenie i dotlenia skórę. W efekcie skóra zmusza swoje komórki do naturalnej odnowy. Peeling usuwa wągry i zaskórniki. Delikatnie zmniejsza widoczność zmarszczek i przygotowuje skórę do innych zabiegów kosmetycznych. Jędrna, gładka i dobrze oczyszczona skóra lepiej absorbuje kosmetyki pielęgnacyjne.
Peeling kawitacyjny przeznaczony nawet do skóry wrażliwej
Peeling kawitacyjny nadaje się dla każdego rodzaju skóry. Najlepiej sprawdza się w przypadku skóry delikatnej, wrażliwej, cienkiej i skłonnej do podrażnień. Można z powodzeniem stosować go do oczyszczania skóry trądzikowej i z tendencją do przetłuszczania się. Wskazaniami są rozszerzone pory, wymagająca regeneracji, zmęczona słońcem skóra i zaskórniki.
Przeciwwskazania do wykonania peelingu kawitacyjnego
Peelingu kawitacyjnego nie należy wykonywać w miejscach, gdzie występuje łuszczyca oraz otwarte rany. Z zabiegu zrezygnować powinny także kobiety w ciąży. Unikać go powinny osoby z czynną gruźlicą, zakrzepowym zapaleniem żył i metalowymi implantami. Przeciwwskazaniami są także choroby nowotworowe, rozruszniki serca, gorączka oraz infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe.
Peeling kawitacyjny – opis krok po kroku
Przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu należy dokładnie oczyścić twarz. Przystępując do zabiegu trzeba pozbyć się metalowych elementów, np. biżuterii. Szpatułkę sprzętu należy trzymać pod kątem 45° i wykonywać ruchy kierując się do środka twarzy. Szpatułkę należy gładko przesuwać po skórze, nie zatrzymując się w miejscu. Ruchy powinny być precyzyjne, dokładne i płynne. Skóra podczas peelingu kawitacyjnego musi być stale wilgotna. Przed rozpoczęciem zabiegu należy postawić obok siebie atomizer z woda termalną bądź miseczkę z wodą i płatki kosmetyczne. Przed użyciem sprzętu do peelingu należy spryskać wodą twarz i głowicę urządzenia do kawitacji. W trakcie zabiegu woda tworzy mgiełkę, po jej rozproszeniu należy ponownie nanieść wodę na twarz i głowicę. Nie należy przesuwać po skórze suchą głowicą, aby nie podrażnić naskórka. Po zakończonym zabiegu twarz trzeba przemyć łagodnym tonikiem lub płynem micelarnym.