pędzle do makijażu
© Klaus Eppele/Fotolia.com
Fleszstyle

Wybór, przechowywanie i mycie pędzli do makijażu

Doskonały makijaż to nie tylko dobre kosmetyki, ale też akcesoria, które służą aplikacji produktu na twarz. Aby pędzle i aplikatory dobrze pełniły swoje funkcje należy o nie regularnie dbać i wiedzieć jak i w czym myć pędzle do makijażu oraz jak je przechowywać na co dzień.

Doskonały makijaż to nie tylko dobre kosmetyki, ale też akcesoria, które służą aplikacji produktu na twarz. Aby pędzle i aplikatory dobrze pełniły swoje funkcje należy o nie regularnie dbać i wiedzieć jak i w czym myć pędzle do makijażu oraz jak je przechowywać na co dzień.

 

Wybór i przechowywanie pędzli do makijażu

Podczas wykonywania precyzyjnego makijażu, kosmetyki nakłada się specjalnymi pędzlami kosmetycznymi. Są one wykonywane z włosia syntetycznego bądź naturalnego. Naturalne włosie nie będzie podrażniało skóry. Ich zaletą jest łatwe i szybkie czyszczenie. Tego typu aplikatory najlepiej stosować do nakładania kosmetyków sypkich – np. pudrów lub bronzerów. Na co dzień pędzle najlepiej przechowywać w szczelnym pojemniku wykonanym z plastiku lub metalu. Do zamkniętych pędzli nie dostanie się kurz ani drobnoustroje, które mogłyby negatywnie wpływać na stan skóry.

Rodzaje pędzli do makijażu – szerokie, płaskie, miotełki

Każdy pędzel dopasowany jest do innego kosmetyku. Aplikator do fluidu powinien być spłaszczony. Dobrze, aby włosie w takim pędzlu nie było zbyt gęsto zamocowane, aby aplikator nie pochłaniał dużych ilości produktu. W przypadku pędzli do podkładu, dobrze wybierać takie, które mają domieszkę włosia syntetycznego – są bardziej sztywne i ułatwiają proces nakłania płynnego kosmetyku. Pędzle z długim i szeroko rozstawionym włosiem to pędzle do pudru sypkiego. Umożliwiają aplikację kosmetyku jednym ruchem na dużej powierzchni skóry. Pędzle do różu i bronzera mają lekko ścięte pod skosem włosie. Wśród pędzli kosmetycznych możemy znaleźć również pędzle typu miotełka. Ich zadaniem jest omiatanie nadmiaru kosmetyku z twarzy, np. osypującego się cienia do powiek. Jeżeli chodzi o nakładanie cieni na powiekę służą do tego pędzle o prostokątnym kształcie. Ich końcówka jest zwykle zaokrąglona, co ułatwia rozcieranie produktu.

Jak prawidłowo myć pędzle do makijażu

Jak myć i czyścić, w czym myć pędzle, jak je suszyć – to najczęściej pojawiające się pytania osób rozpoczynających przygodę z makijażem. Pędzle do produktów sypkich – cieni, pudru, bronzera należy myć co 2-3 tygodnie. Aplikatory do fluidu, korektora i szminek najlepiej myć po każdym użyciu. Pędzle do makijażu myjemy w ciepłej wodzie z szamponem lub mydłem. W trosce o zachowanie nieskazitelnej jakości włosia do mycia pędzli warto używać delikatnych szamponów dla dzieci. Pędzle myjemy pod bieżącą wodą. Kwestią, na którą należy zwrócić szczególną uwagę jest sposób trzymania pędzli podczas mycia – pod wodą powinna znaleźć się wyłącznie część pokryta włosiem. Nie zanurzamy w wodzie miejsca styczności skuwki z trzonkiem pędzla, ponieważ może to spowodować rozklejenie aplikatora i poluzowanie trzonka. Włosie pędzla namaczamy w bieżącej wodzie. Na wewnętrzną stronę dłoni nakładamy odrobinę szamponu i przez kilka sekund pocieramy pędzlem o środek dłoni. Następnie spłukujemy pianę. Jeżeli podczas spłukiwania woda nadal jest zabarwiona, czynność powtarzamy. Po wyczyszczeniu pędzle osuszamy ręcznikiem papierowym i kładziemy na płasko lub wieszamy włosiem w dół do czasu samoistnego wyschnięcia. Nie należy stawiać pędzli pionowo na trzonku, ponieważ woda może ściec do skuwki i spowodować rozszczelnienie pędzla. Do suszenia aplikatorów nie wykorzystujemy suszarek, ani nie układamy ich na grzejniku, ponieważ gorąca temperatura negatywnie wpływa na jakość włosia.


Gwiazdy na konferencji marki Oslo Skin Lab. Jak dbają o swoją skórę? Żadna z nich nie wyobraża sobie dnia bez jednej czynności

Mocny makijaż oczu
© Zsolnai Gergely/Fotolia.com
Fleszstyle
Makijaż, który mocno podkreśla oczy
Mocny makijaż oczu wymaga delikatnego podkreślenia ust. Intensywnie podkreślone oczy i usta sprawdzają się wyłącznie podczas wytwornych wieczornych wyjść i bankietów.

Mocny makijaż oczu wymaga delikatnego podkreślenia ust. Intensywnie podkreślone oczy i usta sprawdzają się wyłącznie podczas wytwornych wieczornych wyjść i bankietów.   Mocny makijaż oczu nie musi być wykonany wyłącznie ciemnymi cieniami. Intensywnie podkreślone oko można wykonać także łącząc kontrastowe barwy np. jasny i ciemny odcień fioletu lub beżu. Takie połączenie barw będzie pasowało zarówno blondynkom, jak i paniom o ciemniejszym kolorze włosów. Mocny makijaż oczu krok po kroku 1. Pierwszą czynnością jest nałożenie na twarz bazy pod podkład lub kremu nawilżającego . Produkty te sprawią, że fluid równomiernie rozprowadzi się na twarzy. Najlepszą techniką nakładania fluidu jest wklepywanie kosmetyku pędzlem z miękkim włosiem. Warto pamiętać, aby pędzel nie był wykonany wyłącznie z naturalnego włosia. Naturalne włosie pochłania zbyt dużą ilość kosmetyku. Nie jest to ekonomiczne i utrudnia wykonywanie makijażu.   2. Następnie pod oczy i na miejsca widocznych zmian skórnych nałóż korektor. Produkt zamaskuje cienie i niedoskonałości na twarzy. Kosmetyk najlepiej wklepać w skórę opuszkiem palca .   3. Trwałość i matowe wykończenie makijażu uzyskasz nakładając na twarz odrobinę sypkiego pudru . Produkt rozprowadź miękkim pędzlem od wnętrza twarzy ku zewnętrznym konturom . Nałóż tylko niewielką ilość kosmetyku, aby makijaż nie wyglądał nienaturalnie.   4. Rozświetl twarz i dodaj jej świeżego blasku nakładając na szczyty kości policzkowych bronzer w ciepłym złocistym odcieniu. Warto też nanieść na szczyty kości policzkowych odrobinę rozświetlacza. Kosmetyk sprawi, że cera będzie wyglądała na wypoczętą.   5. Brwi podkreśl kredką lub cieniem w chłodnym brązowym kolorze.   6. Przed aplikacją cieni na powieki nałóż niewielką ilość bazy pod makijaż....

kobieta nakładająca makijaż
©Robert Przybysz/Fotolia
Fleszstyle
Róż do policzków. Czym i jak go nakładać?
Róż do policzków nadaje twarzy zdrowy koloryt i poprawia jej kształt. Przy nakładaniu różu na policzkach obowiązuje zasada – róż ma wyglądać świeżo i naturalnie. Makijaż podkreślony różem powinien być wzbogacony o delikatne rumieńce.

Róż do policzków nadaje twarzy zdrowy koloryt i poprawia jej kształt. Przy nakładaniu różu na policzkach obowiązuje zasada – róż ma wyglądać świeżo i naturalnie. Makijaż podkreślony różem powinien być wzbogacony o delikatne rumieńce.   Głównym błędem aplikacji różu do policzków jest nałożenie zbyt dużej ilości kosmetyku. W efekcie czego twarz wygląda nienaturalnie. Róż odcina się od reszty makijażu i obciąża wygląd całości. Pędzel do nakładania różu na policzki Róż powinien być nakładany na policzki właściwym rodzajem pędzla . Nie należy nakładać różu puszkami, które niekiedy dołączone są do kosmetyku. Puszki są nieprecyzyjne i pozostawiają na twarzy mało efektowne plamy. Róż aplikujemy przy pomocy okrągłego pędzla z krótkim włosiem, który jest lekko spłaszczony na czubku. Jeżeli chcemy wykonać precyzyjne podkreślenie, możemy aplikować róż pędzlem, którego włosie jest skośnie ścięte . Różu do policzków lepiej nie nakładać miękkimi i zbyt puszystymi pędzlami. Nie sprawdzą się także pędzle całkowicie płaskie, ponieważ nie uda się nimi wymodelować twarzy. Aplikacja różu do policzków 1. Nałóż róż na pędzel i delikatnie strzepnij nadmiar kosmetyku (możesz musnąć nim najpierw zewnętrzną część dłoni). Zbyt duża ilość różu do policzków na pędzlu utrudnia nakładanie , przez co kolor jest nierównomiernie rozłożony. 2. Na początku ważne jest prawidłowe poprowadzenie pędzla – od kości policzkowych (środka policzka) w kierunku skroni. Kości policzkowe z łatwością zobaczysz, kiedy się uśmiechniesz. 3. Jeżeli aplikujesz dwa odcienie różu zacznij od nakładania na szczyt kości policzkowych ciemniejszego różu, a potem rozświetl makijaż jaśniejszym kolorem. Pamiętaj, aby zatrzeć granicę, jaka powstała pomiędzy kolorami. Możesz to zrobić miękkim okrągłym pędzlem....

Beauty blender
© mrcatmint/Fotolia.com
Fleszstyle
Beauty blender kontra pędzle do makijażu: efekty, wady i zalety
Makijaż wykonany pędzlami i gąbką może być idealny, jeśli zna się metody używania tych narzędzi. Gąbeczka do makijażu dobrze rozprowadza podkład, ale nie nadaje się np. do precyzyjnego konturowania twarzy. Żeby zrobić makijaż pędzlami, trzeba mieć ich kilka – do różnych zadań.

Makijaż wykonany pędzlami i gąbką może być idealny, jeśli zna się metody używania tych narzędzi. Gąbeczka do makijażu dobrze rozprowadza podkład, ale nie nadaje się np. do precyzyjnego konturowania twarzy. Żeby zrobić makijaż pędzlami, trzeba mieć ich kilka – do różnych zadań.   Beauty Blender to nazwa konkretnej marki produkującej akcesoria do makijażu, ale obecnie używa się jej do określania wszystkich gąbeczek tego typu. Stało się tak dzięki dużej popularności oryginalnego Beauty Blendera i jego innowacyjności w aplikacji kosmetyków płynnych, kremowych, a także pudru. Gąbeczka do makijażu – efekty, metody aplikacji i pielęgnacja Gąbeczka do makijażu służy do nakładania kosmetyków płynnych i kremowych, można używać jej też do bakingu. Dzięki porowatej strukturze i dużej miękkości łatwo i równomiernie rozkłada produkty na skórze, sprawiając, że stapiają się one gładko z cerą i łączą ze sobą. Beauty blender daje możliwość bardzo dobrego roztarcia granic kosmetyków, a zwłaszcza podkładu.   Jak używać gąbki do makijażu? Najpierw należy ją dokładnie zmoczyć pod wodą i wycisnąć, a następnie odcisnąć dobrze w papierowy ręcznik lub chusteczkę higieniczną. Można odrobinę podkładu zaaplikować bezpośrednio na twarz, np. palcem, albo na wierzch dłoni. W pierwszym wypadku wystarczy podkład rozłożyć ruchami stemplującymi miejsce po miejscu aż do uzyskania zadowalających efektów. W drugim – gąbkę do makijażu zamacza się w podkładzie i rozkłada na twarzy taką samą techniką, czyli ruchami stemplującymi.   Dzięki kształtowi zaokrąglonego stożka gąbka do makijażu pozwala dotrzeć nawet w zakamarki twarzy. Brak ostrych krawędzi sprawia, że beauty blender nie tworzy smug ani plam na buzi, nie podkreśla suchych skórek ani...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik