Strona zawiera treści tylko dla osób dorosłych

Biust w bikini
Pixabay/LenaSevcikova/CC0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Fleszstyle

Większy biust – prosto od chirurga plastycznego

Moda na powiększanie biustu dotarła nad Wisłę w latach dziewięćdziesiątych na fali popularności serialu „Słoneczny Patrol”. Jak grzyby po deszczu zaczęły wtedy wyrastać gabinety chirurgii plastycznej, w których kobiety mogły upodobnić się do gwiazdy serialu, Pameli Anderson. Choć moda na nienaturalnie duży biust na szczęście przeminęła, w ofercie gabinetów wciąż znajdują się operacje plastyczne, których celem jest zarówno powiększenie biustu, jak i poprawa jego wyglądu.

Moda na powiększanie biustu dotarła nad Wisłę w latach dziewięćdziesiątych na fali popularności serialu „Słoneczny Patrol”. Jak grzyby po deszczu zaczęły wtedy wyrastać gabinety chirurgii plastycznej, w których kobiety mogły upodobnić się do gwiazdy serialu, Pameli Anderson. Choć moda na nienaturalnie duży biust na szczęście przeminęła, w ofercie gabinetów wciąż znajdują się operacje plastyczne, których celem jest zarówno powiększenie biustu, jak i poprawa jego wyglądu.

Obalamy mity na temat powiększania piersi silikonowymi implantami. O tych pięciu na pewno słyszałaś!

Operacje plastyczne – skąd bierze się ich popularność?

Akceptacja własnego ciała to jeden z najważniejszych czynników wpływających na odczuwanie satysfakcji z życia. Nie trzeba sięgać do badań, żeby zauważyć, że większość kobiet nie jest zadowolona ze swojego wyglądu. Świadczą o tym chociażby reakcje na komplementy, nieustanne próby przejścia na dietę czy skłonność do zaburzeń odżywiania, zdecydowanie częściej występująca u kobiet. Coraz łatwiejszy dostęp do zabiegów chirurgii estetycznej to dla wielu osób szansa na poprawę wyglądu, a co za tym idzie poprawę samopoczucia i jakości życia.

Dlaczego kobiety powiększają biust?

Chirurdzy plastyczni spotykają w swoich gabinetach kobiety, które z rozmaitych powodów chcą powiększyć piersi. Wiele z nich od zawsze miała mały biust i związane z tym kompleksy. Wśród klientek gabinetów znajdują się też kobiety, które karmiły piersią, wskutek czego ich biust stracił tkankę gruczołową. O ile na zabieg nie zgłaszają się one pod wpływem nacisku partnera lub nieprzemyślanego impulsu, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ich kompleksy zostały wyleczone chirurgicznie. Do zabiegu mogą jednak zostać zakwalifikowane wyłącznie kobiety, które osiągnęły już dojrzałość płciową, których motywacja do zabiegu została oceniona przez specjalistę jako właściwa i którym stan zdrowia pozwala na poddanie się operacji. Przeciwwskazaniami do powiększania biustu są m.in.: niewydolność krążeniowo-oddechowa, choroby nowotworowe, choroby wątroby i nerek, zaburzenia krzepnięcia krwi, infekcje ogólnoustrojowe.

Metody powiększania biustu

Silikon stał się synonimem sztucznego biustu. Implanty silikonowe rzeczywiście są najpopularniejszą metodą powiększania piersi. Wprowadza się je przez nacięcia na skórze pod mięsień piersiowy. Inną powszechnie dostępną w gabinetach metodą jest powiększanie piersi za pomocą tłuszczu odessanego z innych części ciała. Zaletami tej metody są naturalny wygląd biustu, brak ciała obcego w piersi i krótszy czas rekonwalescencji po zabiegu. Powiększanie piersi tłuszczem wymaga jednak od chirurga większych umiejętności i większego doświadczenia niż wszczepienie implantów. Biust można powiększyć i ujędrnić także bez operacji, za pomocą kwasu hialuronowego. Ten zabieg polega na wstrzyknięciu żelu zawierającego kwas hialuronowy w odpowiednie miejsca piersi. Efekt powiększenia utrzymuje się w tym przypadku przez 18 do 30 miesięcy.

Możliwe powikłania operacji powiększania biustu

Powiększenie biustu, jak każda ingerencja chirurgiczna, niesie ze sobą możliwość wystąpienia powikłań takich, jak: ból i obrzęk piersi, niepożądane zmiany kształtu piersi, utrata czucia w brodawce sutkowej, przemieszczenie się implantu, zakrzepica. Żeby zminimalizować ich ryzyko, należy przede wszystkim zweryfikować kwalifikacje lekarza, który będzie nas operował, a także udzielić mu podczas wywiadu prawdziwych i wyczerpujących informacji na temat naszego stanu zdrowia, predyspozycji genetycznych, leków, które przyjmujemy, oraz uczuleń. Po operacji należy natomiast bezwzględnie przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza, m.in.: nosić specjalny biustonosz, nie podnosić ciężkich przedmiotów, unikać wysiłku fizycznego, stosować przepisane leki przeciwbólowe i maści na blizny.

Ceny zabiegu powiększania piersi

Niezależnie od metody powiększania biustu, trzeba przygotować się na wydatek rzędu przynajmniej 10000 zł. Nie starajmy się zaoszczędzić na zabiegu, bo wiedza i doświadczenie specjalisty oraz jego podejście do naszego problemu powinny stanowić najważniejsze kryteria wyboru chirurga plastycznego. Dzięki temu można zaoszczędzić sobie zbędnego bólu i możliwych powikłań, których skutki bywają groźne dla zdrowia.

dziewczyna leży na łóżku i robi selfie
Pixabay/ aletuzzi/ CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Fleszstyle
Powiększanie biustu własną tkanką tłuszczową
Powiększanie biustu tłuszczem to zabieg alternatywny dla silikonowych implantów. Lipofilling jest metodą powiększania biustu. Specyfiką zabiegu jest mniejsza ingerencja w ciało kobiety.

Powiększanie biustu tłuszczem to zabieg alternatywny dla silikonowych implantów. Lipofilling jest metodą powiększania biustu. Specyfiką zabiegu jest mniejsza ingerencja w ciało kobiety. Przygotowanie do lipofillingu Kwalifikacja do zabiegu powiększania biustu tłuszczem polega na wykonaniu podstawowych badań (np. morfologia krwi , badanie moczu, badanie krzepliwości krwi, jonogram) oraz przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu. Standardowy lipofilling wykonywany jest w ciągu jednego dnia. Następnego dnia po zabiegu kobieta może wrócić do domu. Dwa etapy lipofillingu – liposukcja i iniekcja tłuszczu Lipofilling polega na uzupełnieniu piersi własnym tłuszczem . Zabieg składa się z dwóch etapów i wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i miejscowym znieczuleniu stosowanym przy liposukcji. Pierwszym krokiem jest liposukcja wybranego obszaru ciała . Najczęściej tłuszcz pobierany jest z okolic ud, lędźwi lub brzucha. Liposukcja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym i jest zabiegiem małoinwazyjnym.   Drugi etap to selekcja komórek tłuszczowych i iniekcja tkanki tłuszczowej . Pobrany materiał powinien zostać odpowiednio przygotowany zanim będzie wszczepiony w nowe miejsce. Konieczne jest oczyszczenie go i usunięcie frakcji płynnej. Komórki tłuszczowe należy poddać selekcji i wybrać tylko te, które są nieuszkodzone . Zapewni to lepszy efekt estetyczny i zdrowotny. Następnie za pomocą cieniutkich kaniul lekarz wstrzykuje pojedyncze komórki tłuszczowe i modeluje piersi graftem tłuszczowym. Tłuszcz wszczepiany jest do mięśnia piersiowego, pomiędzy skórę a gruczoł i wokół piersi. Jednorazowa liczba komórek tłuszczu jest ograniczona . Jeżeli poziom ten zostanie przekroczony, tkanka może się nierównomiernie rozmieścić, obumrzeć i zwapnieć. Jeden zabieg może powiększyć...

badanie biustu
©Kalim/Fotolia
Fleszstyle
Jak wygląda bezoperacyjne powiększanie piersi kwasem hialuronowym?
Powiększanie biustu kwasem hialuronowym to jednocześnie jego ujędrnienie. W związku z tym, że kwas hialuronowy ma działanie wiążące wodę, zwiększa elastyczność tkanek. W odróżnieniu od metod operacyjnych, których wykonanie wymaga nacięcia skóry w celu umieszczenia w piersi implantu, zabiegi wykonywane kwasem hialuronowym pozostawiają niewielkie, około 2-milimetrowe blizny. Przy zastosowaniu kwasu hialuronowego można powiększyć piersi o 1-2 rozmiary.

Powiększanie biustu kwasem hialuronowym to jednocześnie jego ujędrnienie. W związku z tym, że kwas hialuronowy ma działanie wiążące wodę, zwiększa elastyczność tkanek. W odróżnieniu od metod operacyjnych, których wykonanie wymaga nacięcia skóry w celu umieszczenia w piersi implantu, zabiegi wykonywane kwasem hialuronowym pozostawiają niewielkie, około 2-milimetrowe blizny. Przy zastosowaniu kwasu hialuronowego można powiększyć piersi o 1-2 rozmiary. Zastosowanie kwasu hialuronowego w operacjach piersi Oprócz zabiegu powiększania piersi kwas hialuronowy wykorzystuje się również do innych zabiegów wykonywanych w obrębie klatki piersiowej, czyli:  poprawy defektów piersi, takich jak: nierówna wysokość brodawek sutkowych, asymetria, zbyt szeroki rozstaw itp.;  ujędrniania i konturowania (czyli poprawiania kształtu) piersi;  modelowania klatki piersiowej u mężczyzn. Powiększanie biustu kwasem hialuronowym - cena i trwałość Zabieg powiększenia piersi kwasem hialuronowym kosztuje około 7-15 000 zł. Trwa on około 45-60 minut. Efekt jest natychmiastowy i naturalny – żel nie jest wyczuwalny. Po około 16-18 miesiącach następuje wchłonięcie – biodegradacja – 50% wypełnienia. Wówczas zaleca się powtórzenie zabiegu. Ponadto w celu utrzymania efektu najlepiej jest uzupełniać stężenie kwasu hialuronowego niewielkimi dawkami wstrzykiwanymi co kilka miesięcy. Kwas hialuronowy na powiększanie biustu – przygotowanie do zabiegu Ważne jest odpowiednie przygotowanie do zabiegu powiększania biustu kwasem hialuronowym , czyli przeprowadzenie konsultacji lekarskiej. Lekarz przeprowadzi wywiad, w trakcie którego wyeliminuje wszelkie przeciwwskazania i zleci wykonanie następujących badań:  USG piersi,  badania krwi: morfologia z rozmazem, aPTT + INR. Następnie konieczna jest ponowna wizyta u lekarza w celu przedstawienia wyników i...

kobieta z obandażowaną twarzą
©Konstantin Yuganov/Fotolia
Fleszstyle
Żądania poszkodowanego po nieudanej operacji plastycznej
Nieudane operacje plastyczne mogą być efektem błędu w sztuce chirurga przeprowadzającego operację. Nieudane operacje niekiedy są także wynikiem częstego poddawania się operacjom plastycznym.

Nieudane operacje plastyczne mogą być efektem błędu w sztuce chirurga przeprowadzającego operację. Nieudane operacje niekiedy są także wynikiem częstego poddawania się operacjom plastycznym.   Efekty nieudanych operacji plastycznych mogą być katastrofalne. Ciało może być pokryte licznymi bliznami, a twarz przypominać nieproporcjonalną bryłę. Najpopularniejsze operacje plastycznej – powiększanie piersi, korekta nosa, liposukcja Operacje plastyczne, na które najczęściej decydują się kobiety to zabieg powiększania biustu, korekta nosa i zabiegi modelujące ciało – liposukcja i plastyka brzucha . Wśród mężczyzn największą popularnością cieszy się korekta nosa , ginekomastia, czyli korekta męskich piersi i korekta odstających uszu. Nieudana operacja plastyczna a dochodzenie swoich praw Przed wyrażeniem zgody na operację plastyczną chirurg powinien bardzo szczegółowo poinformować pacjenta o wszelkich ewentualnych negatywnych skutkach zabiegu. Przed operacją pielęgniarka przynosi do podpisania dokument, z oświadczeniem o tym, że w przypadku niepowodzenia nie będzie się zgłaszać pretensji do lekarza .   Oświadczenie to przyczynia się do tego, że wiele oszpeconych i poszkodowanych osób po nieudanych operacjach plastycznych nie ma odwagi dochodzić żadnych roszczeń wobec lekarza, który prowadził operację. Osoby te obawiają się, że nie mają szans na uzyskanie odszkodowania. W świetle prawa obawa ta okazuje się być nieuzasadniona. Oświadczenie o rezygnacji z pretensji do lekarza jest istotnym dokumentem, jednak nie zamyka drogi dochodzenia uzasadnionych roszczeń. Lekarz, który wykonał nieudaną operację plastyczną nie jest zwolniony z odpowiedzialności za jej efekty , ból i szkodę wyrządzoną pacjentowi. Odpowiedzialność ta dotyczy błędów w sztuce lekarskiej i wynika z art. 415 Kodeksu cywilnego. Wina lekarza w nieudanej operacji...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik