podpisane elementy ciała dziewczyny w bieliźnie
Flickr/madelineyoki/CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/
Fleszstyle

Poznaj ceny zabiegów plastycznych

Ceny operacji plastycznych do niedawna były tak wysokie, że mogły z nich korzystać tylko osoby sławne. Obecnie koszty operacji plastycznych zmalały.

Ceny operacji plastycznych do niedawna były tak wysokie, że mogły z nich korzystać tylko osoby sławne. Obecnie koszty operacji plastycznych zmalały.

Trendy w chirurgii plastycznej piersi

Przygotowania i przeciwwskazania do operacji plastycznych

Przed każdą operacją plastyczną niezbędna jest co najmniej jedna konsultacja z lekarzem. Często przed zabiegiem trzeba tez wykonać takie badania jak: krwi, moczu, EKG, USG, kobiety po czterdziestym roku życia mammografię a także badania związane z przewlekłymi chorobami pacjenta.

 

Badania pozwalają wykluczyć przeciwwskazania, do których należą: nieuregulowane ciśnienie, cukrzyca, zaburzenia krzepliwości krwi, duszności oraz infekcja ropna skóry. Warto pamiętać, że na 2-3 tygodnie przed operacją plastyczną nie można palić papierosów, pić alkoholu i zażywać niektórych leków, np. aspiryny czy polopiryny, gdyż mogą utrudniać krzepnięcie krwi. Nie wolno zażywać antybiotyków, ponieważ osłabiają organizm i leków zawierających witaminę E.

Cennik operacji plastycznych

Konsultacje z lekarzem to koszt w granicach 50-300 zł.

Obecność w klinice to cena (za dobę) od 100-300 zł.

 

Twarz:

 • poprawa powiek górnych: 2500-3500 zł
 • poprawa powiek dolnych: 2900-4500 zł
 • podniesienie brwi: 3500-4000 zł
 • powiększenie ust: 1800-2500 zł
 • lifting twarzy: 5000-14000 zł
 • korekcja nosa: 6000-9000 zł
 • korekcja nosa chrzęstna: 11000 zł
 • plastyka szyi: 3000-8500 zł

 

Piersi:

 • powiększenie piersi: 15000-18000 zł
 • podniesienie piersi: 12000-16000 zł
 • wymiana implantów: 16000-20000 zł
 • podniesienie piersi + wymiana implantów: 20000-24000 zł
 • redukcja piersi: 14000-18000 zł

 

Sylwetka:

 • plastyka brzucha: 14000-18000 zł
 • plastyka ramion: 11000-13000 zł
 • plastyka ud: 12000-16000 zł
 • liposukcja brzucha: 7000-9000 zł
 • liposukcja bioder: 6000-7000 zł
 • liposukcja ud: 8000-9000 zł
 • liposukcja pośladków: 6000-7000 zł
 • liposukcja kolan: 4500-5500 zł
 • liposukcja łydek: 6000-7000 zł
 • przeszczep tkanki tłuszczowej: 5000-8000 zł
 • implanty łydek: 9000-10000 zł
 • plastyka pępka: 2000-2500 zł

 

Miejsca intymne:

 • operacja warg sromowych: 2800-3500 zł
 • plastyka pochwy: 2500-3500 zł
 • powiększanie punktu G: 1500-3500 zł

Co wpływa na cenę zabiegów plastycznych?

Na cenę operacji plastycznych mają wpływ m. in. wyposażenie kliniki, kompetencje fachowca, leczenie, a także aparatura medyczna. Jeśli zdecydujesz się na chirurgię plastyczną, nie kieruj się najniższą ceną. Warto pamiętać, że to od lecznicy oraz od wiedzy i umiejętności chirurga zależy osiągnięty efekt, a nawet zdrowie i życie. 

Kobieta masuje nogi rękawicą do masażu
©Robert Przybysz/Fotolia
Fleszstyle
Implanty łydek – powiększanie łydek implantami
Na wszczepienie implantów łydek decyduje się coraz więcej osób niezadowolonych z wyglądu nóg – kształtu lub wielkości łydek. Operacja plastyczna ma wpływ zarówno na stan fizyczny, jak i psychiczny osoby niezadowolonej ze swojego wyglądu, która często przez wiele lat zasłaniała łydki. Implanty łydek mogą pomóc osobom po zmianach pourazowych zredukować efekt krzywych nóg. Na konsultację chirurgiczną warto przygotować listę pytań, ponieważ nie w pełni przemyślana decyzja o wszczepieniu implantów łydek może rodzić frustrację i niezadowolenie po wykonaniu operacji plastycznej.

Na wszczepienie implantów łydek decyduje się coraz więcej osób niezadowolonych z wyglądu nóg – kształtu lub wielkości łydek. Operacja plastyczna ma wpływ zarówno na stan fizyczny, jak i psychiczny osoby niezadowolonej ze swojego wyglądu, która często przez wiele lat zasłaniała łydki. Implanty łydek mogą pomóc osobom po zmianach pourazowych zredukować efekt krzywych nóg. Na konsultację chirurgiczną warto przygotować listę pytań, ponieważ nie w pełni przemyślana decyzja o wszczepieniu implantów łydek może rodzić frustrację i niezadowolenie po wykonaniu operacji plastycznej. Implanty łydek – wskazania do wykonania zabiegu Implanty łydek pomagają wyrównać dysproporcje między udami a dolną częścią nóg, a także między samymi łydkami. Zabieg jest wskazany dla osób po przebytych chorobach takich, jak: rozszczep kręgosłupa, choroba Heinego-Medina (wirusowa choroba zakaźna), niektóre stany pourazowe. Implanty łydek wstawia się zarówno kobietom, jak i mężczyznom – kobietom zależy zwykle na uzyskaniu bardziej kobiecego, symetrycznego kształtu, panom zaś na rozbudowaniu mięśni . Implanty łydek – przeciwwskazania do wykonania zabiegu Wszczepienie implantów nie jest możliwe u osób z nadciśnieniem tętniczym , zaburzeniami krzepliwości krwi oraz stanami zapalnymi, niekontrolowaną cukrzycą , stopą końsko-szpotawą (wadą wrodzoną), a także u kobiet w ciąży. Implanty łydek – przygotowanie do zabiegu Przed operacją plastyczną należy wykonać następujące badania: morfologię, OB, wskaźniki krzepnięcia, pomiar glukozy, kreatyninę, badanie moczu i elektrolitów. Podczas pierwszej wizyty przeprowadzana jest konsultacja na temat rodzaju i wielkości implantów . Chirurg mierzy łydki i uda, aby wybrać symetryczne implanty....

Hity chirurgii plastycznej /Kylie Jenner
East News
Styl życia
Hity chirurgii plastycznej 2020! Sprawdź, co polecają nasi eksperci
Hity chirurgii plastycznej 2020! Sprawdź, co polecają nasi eksperci

Nie jesteś zadowolona ze swojej figury lub niektórych partii twarzy? Mało inwazyjne metody nie zawsze są w stanie zastąpić skalpel. Dlatego o najczęściej wykonywane operacje plastyczne i korzyści, jakie dają, zapytaliśmy specjalizujących się w nich lekarzy z Kliniki Promedion (www.klinikapromedion.pl). Oto one!  Liposukcja i lipotransfer Dr Maciej Charaziński , specjalista chirurgii plastycznej: Mimo pojawienia się na rynku wielu nieinwazyjnych metod modelowania ciała, liposukcja ciągle jest pożądanym i często wykonywanym zabiegiem chirurgii plastycznej. Polega na odessaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej z miejsc, które są oporne na dietę i ćwiczenia , np. z brzucha. Odpowiednio przygotowana, może być ona następnie wykorzystana do zabiegów lipotransferu (przeszczepu tłuszczu), mających na celu odmłodzenie twarzy i uzupełnienie pojawiających się z wiekiem ubytków objętościowych. Własna tkanka tłuszczowa pacjenta jest najlepszym wypełniaczem do modelowania twarzy, ponieważ jest bezpieczna, nietoksyczna, w pełni biozgodna, w miarę trwała i prosta w zastosowaniu. Podawana jest w skórę za pomocą strzykawki, a zabieg jest stosunkowo mało inwazyjny i nie wymaga długiej rekonwalescencji. Co ważne, zapewnia bardzo naturalny efekt. Plastyka brzucha Dr n. med. Marcin Nowak , specjalista chirurgii plastycznej i ogólnej: Abdominoplastyka to zabieg, z którego najczęściej korzystają kobiety po przebytych ciążach oraz osoby po intensywnym odchudzaniu, które osiągnęły już wagę docelową, niepodlegającą wahaniom, a u których nie doszło do obkurczenia skoóry – wtedy pozostaje na na brzuchu nieestetyczna, luźno zwisająca fałda. Celem operacji jest więc nie tylko usunięcie nadmiaru skóry i ewentualnie tkanki tłuszczowej, ale i odpowiednie naciągnięcie powięzi mięśni brzucha, co prowadzi do...

Nasze akcje

Poznaj Huawei Mobile Services i ciesz się wyjątkowymi funkcjami w przyjaznym ekosystemie

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Newsy

To zdrowy i ekologiczny nawyk, który pozwoli ci zadbać o siebie i środowisko

Partner
Newsy

Bo należy ci się komfort! Zabiegi EMSELLA i EXILIS ULTRA 360 na nietrzymanie moczu

Partner