ładne paznokcie
©vladimirfloyd/fotolia
Fleszstyle

Dwie metody olejowania paznokci – na ciepło i na zimno

Olejowanie paznokci polega na zapewnieniu odpowiedniej pielęgnacji płytce paznokcia oraz skórkom wokół paznokci. Metoda ta sprawdza się nawet w przypadku wymagających skórek i mocno rozdwajających się paznokci.

Olejowanie paznokci polega na zapewnieniu odpowiedniej pielęgnacji płytce paznokcia oraz skórkom wokół paznokci. Metoda ta sprawdza się nawet w przypadku wymagających skórek i mocno rozdwajających się paznokci.

"Love Island": Aleksandra odniosła się do wyznania Arka o byłej dziewczynie! Ma do niego żal?

Olejowanie paznokci – regeneracja, błysk i elastyczność

Główną zaletą olejowania paznokci jest wzmocnienie i regeneracja płytki paznokcia. Dzięki temu zabiegowi paznokcie są twardsze i mocniejsze. Olejowanie poprawia koloryt paznokci i pomaga pozbyć się przebarwień. Efekt zabiegu zauważalny jest bardzo szybko. Już po dwóch razach stan paznokci ulega wizualnemu polepszeniu. Zależnie od wykorzystanego kosmetyku, możemy zapewnić paznokciom w pełni naturalną metodę, oszczędzając im chemicznych dodatków.

Czym olejować paznokcie

Do olejowania paznokci zachęca cena kosmetyków. Paznokcie możemy olejować gotowymi olejkami przeznaczonymi do pielęgnacji paznokci oraz skórek wokół nich (cena ok. 7-10 zł). Nadają się do tego także olejki do pielęgnacji włosów lub ciała bądź samodzielnie wykonane mieszanki olejów przygotowane na bazie oliwy z oliwek.

Do olejowania paznokci najczęściej wykorzystywany jest:

  • olej kokosowy (nawilża i odżywia),
  • olej arganowy (wzmacnia i regeneruje),
  • olej rycynowy (przyspiesza wzrost),
  • olej migdałowy (wyrównuje koloryt, jest bogaty w witaminę A i E).

Olejowanie paznokci na ciepło

Zabieg polega na kąpieli dłoni w ciepłym oleju. Przed wykonaniem olejowania należy zmyć z powierzchni paznokcia lakier oraz odżywki. Następnie wybrany produkt, podgrzewamy w kąpieli wodnej i przelewamy do miski (takiej, w której zmieści się dłoń). Olej powinien być podgrzany lekko, na tyle, aby nie poparzyć dłoni. Ciepły olej przelewamy do miski i wkładamy do niego dłonie na ok. 10 minut. Po upływie tego czasu, wyjmujemy dłonie z kąpieli i czekamy aż nadmiar oleju samoistnie wchłonie się w skórę. Następne delikatnie osuszamy dłonie miękkim ręcznikiem.

Olejowanie paznokci na zimno

Przy olejowaniu paznokci na zimno nie ma konieczności zmywania lakieru ani odżywki z płytki paznokcia. Wystarczy nałożyć odrobinę produktu na skórki i wmasować kosmetyk w płytkę paznokcia, macierz i wały paznokciowe. Zaletą olejowania na zimno jest krótszy czas trwania zabiegu, niż w przypadku olejowania na ciepło. Wynika to z faktu, iż nie musimy odczekiwać kilkunastu minut, aby olej samoistnie wchłonął się w skórę. Po wmasowaniu produktu, osuszamy dłonie miękkim ręcznikiem.

Wady olejowania paznokci

Jak każda metoda olejowanie paznokci ma również swoje wady. Główna wada olejowania dotyczy czasu. Zabieg jest czasochłonny. Ponadto jeżeli nie chcemy ubrudzić olejem otoczenia powinniśmy wygospodarować sobie około 30-40 minut, w ciągu których będziemy siedzieć nieruchomo z dłońmi na ręczniku.

 

Mimo dyskomfortu związanego z czasem trwania zabiegu i ewentualnym bałaganem, który mu towarzyszy, olejowanie może pomóc uzyskać twarde i mocne paznokcie. Ważna jest jednak systematyka wykonywanych zabiegów. Olejowanie na ciepło należy powtarzać przynajmniej dwa razy w miesiącu. Olejowanie na zimno można wykonywać częściej, najlepiej raz w tygodniu.


 

dwie dłonie
© Nobilior/Fotolia.com
Fleszstyle
Zatroszcz się o swoje dłonie i paznokcie domowymi sposobami
Jeżeli masz problem z rozdwajającymi się paznokciami, przesuszonymi skórkami i pękającą, szorstką skórą – zadbaj o swoje dłonie domowymi sposobami. Peelingi, higiena i olejowanie pomogą zachować piękny wygląd dłoni i paznokci.

Jeżeli masz problem z rozdwajającymi się paznokciami, przesuszonymi skórkami i pękającą, szorstką skórą – zadbaj o swoje dłonie domowymi sposobami. Peelingi, higiena i olejowanie pomogą zachować piękny wygląd dłoni i paznokci.   Regularna pielęgnacja pozwala zachować czyste, zadbane i schludne dłonie u kobiet i mężczyzn bez względu na to czy jest wiosna, lato, jesień czy zima. Naturalnie błyszczące paznokcie, miękka i przyjemna w dotyku skóra sprawią, że dłonie będą miały młodszy i ładniejszy wygląd. Podstawy troski o dłonie Kompletny poradnik tego jak należy dbać o dłonie zaczyna się już od kwestii związanych z higieną dłoni. Dbając o dłonie, nie powinniśmy zapominać także o peelingach i olejowaniu paznokci. Wszystkie te zabiegi poprawią kondycję rąk i sprawią, że nawet bardzo zniszczone i szorstkie dłonie będą miękkie i gładkie w dotyku, a kondycja skóry widocznie się poprawi. Higiena dłoni – regularne mycie i unikanie detergentów Podstawą troski o dłonie jest właściwa higiena. Mycie rąk dezynfekuje skórę i zabija przejściowe drobnoustroje. Zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się patogenów chorobotwórczych. Dłonie należy myć przez około 15-20 sekund, aby pozbyć się jak największej ilości drobnoustrojów. Dłonie wraz z nadgarstkami myjemy każdorazowo po wyjściu z toalety, po powrocie z dworu, przed kontaktem z jedzeniem, po wizycie w szpitalu, kichnięciu i kontakcie z osobą chorą. Po każdym myciu rąk należy wsmarować w nie krem nawilżający, który zapobiegnie przesuszaniu skóry. Oprócz higieny ważne jest także unikanie bezpośredniego kontaktu z detergentami. W przypadku wykonywania domowych porządków warto chronić ręce przed szkodliwymi substancjami, zakładając gumowe rękawiczki. Domowe sposoby złuszczania...

kobieta piłuje paznokcie
©grki/fotolia
Fleszstyle
Dbaj o paznokcie każdego dnia!
Paznokcie są wizytówką każdej kobiety. By uzyskać piękne paznokcie nie wystarczy je pomalować. Należy je właściwie piłować, stosować odpowiednią dietę i zabezpieczać przed uszkodzeniami. Oto kilka wskazówek: jak pielęgnować paznokcie na co dzień.

Paznokcie są wizytówką każdej kobiety. By uzyskać piękne paznokcie nie wystarczy je pomalować. Należy je właściwie piłować, stosować odpowiednią dietę i zabezpieczać przed uszkodzeniami. Oto kilka wskazówek: jak pielęgnować paznokcie na co dzień.   Ochrona paznokci Przed każdym sprzątaniem pomieszczeń, ogrodu, myciem podłóg a nawet naczyń pamiętaj, by na ręce zakładać jednorazowe rękawice ochronne, które zabezpieczą dłonie przed środkami chemicznymi.   Właściwa dieta Dieta , jaką stosujesz, powinna składać się z dużych ilości wapna, białek i witamin z grupy B. Działają korzystnie na płytkę paznokcia i dostarczają odpowiednich składników odżywczych.   Stosowanie odżywki Przynajmniej raz w tygodniu nakładaj na paznokcie odżywkę, która nawilży je i sprawi, że płytka stanie się grubsza, mocniejsza, a tym samym mniej podatna na złamania i na rozdwajanie się. Preparat nada naturalny połysk paznokciom, a w dodatku może być stosowany jako baza pod lakier do paznokci .   Piłowanie paznokci Piłowanie paznokci jest bardzo ważną czynnością, jeśli chodzi o pielęgnację. Dwa razy w tygodniu wykonuj tę czynność najlepiej za pomocą szklanego pilnika, który nie strzępi boków paznokcia, tak jak pilnik metalowy. Paznokcie spiłuj na wybrany kształt ( migdałowy , owalny, kwadratowy) . Nakładanie kremu do rąk Nakładanie kremu do rąk także należy do codziennej pielęgnacji paznokci. Wsmarowywanie kosmetyku powinnaś stosować po każdym umyciu rąk. Dzięki temu dłonie i płytka paznokci będą właściwie nawilżone . Przed pójściem spać także nakładaj krem i wykonuj delikatny masaż dłoni, który pobudzi krążenie w skórze.   Obcinanie skórek Nie zapominaj o skórkach. Przynajmniej raz w tygodniu nawilż skórki przystosowanym do tego olejkiem, a następnie przy pomocy cążków usuń...

Kobieta przed chwilą wykonała detox manicure swoich dłoni.
©Viacheslav Iakobchuk/stock.adobe.com
Fleszstyle
Nie wiesz jak wzmocnić paznokcie po zimie? Wypróbuj detox manicure!
Detox manicure to skuteczny sposób na regenerację paznokci, zwłaszcza po długotrwałym noszeniu lakieru hybrydowego. Kuracja, przede wszystkim, skupia się na pielęgnacji płytki oraz całych dłoni, a jego efektem jest naturalny manicure i zdrowo wyglądające paznokcie.

Detox manicure to skuteczny sposób na regenerację paznokci, zwłaszcza po długotrwałym noszeniu lakieru hybrydowego. Kuracja, przede wszystkim, skupia się na pielęgnacji płytki oraz całych dłoni, a jego efektem jest naturalny manicure i zdrowo wyglądające paznokcie.   Manicure hybrydowy , akryl, a nawet tradycyjne lakiery mogą osłabić kondycję paznokci, zmienić kolor płytki czy sprawić, że będą bardziej podatne na złamania. Warto zatem dać paznokciom odpocząć, przynajmniej raz na trzy tygodnie i zapewnić im detox manicure.   Detox manicure - co to jest?   Detox manicure to nic innego, jak przerwa w stosowaniu wszelkiego rodzaju inwazyjnych zabiegów na paznokcie , takich jak: nakładanie na nie akrylu, żelu, hybryd a nawet tradycyjnego lakieru do paznokci. Stosowanie silnie chemicznych preparatów wpływa bardzo destrukcyjnie na płytkę. Zniszczone i łamliwe paznokcie wyglądają nieestetycznie, a tradycyjny manicure gorzej się na nim trzyma. Detox manicure powstał po to, aby dać odpocząć płytce paznokcia i w czasie przerwy w malowaniu zadbać o jej regenerację i odżywienie.   Jak wykonać manicure detox?   Podstawowym elementem pielęgnacji w czasie detoxu jest olejowanie paznokci , czyli wcieranie odżywczych olejków w płytkę oraz otaczające ją skórki. Do zabiegu doskonal sprawdza się olej rycynowy , ale i migdałowy, kokosowy czy tradycyjna oliwa z oliwek . Wystające skórki należy odsuwać, np. kopytkiem, ale nie wycinać. Do piłowania paznokci, zamiast metalowego pilniczka, lepiej stosować papierowy lub szklany, który nie podrażni łamliwej płytki, a zapewni jej idealną gładkość. Istotne jest, aby piłować paznokcie w jednym kierunku, delikatnymi i posuwistymi ruchami.   Detox manicure - jak często stosować?   Zniszczone i łamliwe paznokcie , aby...

Nasze akcje
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner