kobieta z obandażowaną twarzą
©Konstantin Yuganov/Fotolia
Fleszstyle

Żądania poszkodowanego po nieudanej operacji plastycznej

Nieudane operacje plastyczne mogą być efektem błędu w sztuce chirurga przeprowadzającego operację. Nieudane operacje niekiedy są także wynikiem częstego poddawania się operacjom plastycznym.

Nieudane operacje plastyczne mogą być efektem błędu w sztuce chirurga przeprowadzającego operację. Nieudane operacje niekiedy są także wynikiem częstego poddawania się operacjom plastycznym.

 

Efekty nieudanych operacji plastycznych mogą być katastrofalne. Ciało może być pokryte licznymi bliznami, a twarz przypominać nieproporcjonalną bryłę.

"Ślub od pierwszego wejrzenia": Agnieszka poradziła sobie z rozstaniem? "Było ciężko"

Najpopularniejsze operacje plastycznej – powiększanie piersi, korekta nosa, liposukcja

Operacje plastyczne, na które najczęściej decydują się kobiety to zabieg powiększania biustu, korekta nosa i zabiegi modelujące ciało – liposukcja i plastyka brzucha. Wśród mężczyzn największą popularnością cieszy się korekta nosa, ginekomastia, czyli korekta męskich piersi i korekta odstających uszu.

Nieudana operacja plastyczna a dochodzenie swoich praw

Przed wyrażeniem zgody na operację plastyczną chirurg powinien bardzo szczegółowo poinformować pacjenta o wszelkich ewentualnych negatywnych skutkach zabiegu. Przed operacją pielęgniarka przynosi do podpisania dokument, z oświadczeniem o tym, że w przypadku niepowodzenia nie będzie się zgłaszać pretensji do lekarza.

 

Oświadczenie to przyczynia się do tego, że wiele oszpeconych i poszkodowanych osób po nieudanych operacjach plastycznych nie ma odwagi dochodzić żadnych roszczeń wobec lekarza, który prowadził operację. Osoby te obawiają się, że nie mają szans na uzyskanie odszkodowania. W świetle prawa obawa ta okazuje się być nieuzasadniona. Oświadczenie o rezygnacji z pretensji do lekarza jest istotnym dokumentem, jednak nie zamyka drogi dochodzenia uzasadnionych roszczeń. Lekarz, który wykonał nieudaną operację plastyczną nie jest zwolniony z odpowiedzialności za jej efekty, ból i szkodę wyrządzoną pacjentowi. Odpowiedzialność ta dotyczy błędów w sztuce lekarskiej i wynika z art. 415 Kodeksu cywilnego.

Wina lekarza w nieudanej operacji plastycznej

Jeżeli efekty operacji wskazują na wyraźne błędy lekarskie – zainfekowanie ran w trakcie zabiegu czy widoczne braki w technice chirurgicznej, poszkodowany może pociągnąć lekarza do odpowiedzialności karnej. Jeżeli przed zabiegiem lekarz w sposób niewystarczający poinformował o ewentualnych komplikacjach lub zapewniając osiągnięcie upragnionych rezultatów nie wspomniał o możliwych powikłaniach, dochodzą zarzuty niewykonania lub nienależytego wykonania umowy zawartej pomiędzy lekarzem a jego pacjentem. Można tez wysunąć wobec lekarza zarzut zobowiązania się do rezultatu, który w ostatecznym rozrachunku nie został osiągnięty.

Zadośćuczynienie za wyrządzoną krzywdę, czyli żądania po nieudanej operacji plastycznej

Po nieudanej operacji plastycznej poszkodowany może domagać się wyrównania szkód majątkowych kosztu zabiegu, utraconych zarobków, leczenia i transportu. Jeżeli osoba całkowicie lub częściowo utraciła zdolność do pracy zarobkowej, zwiększyły się jej potrzeby bądź zmniejszyły się jej widoki powodzenia w przyszłości, zgodnie z art. 443 Kodeksu cywilnego może żądać odpowiedniej renty. Zgodnie z art. 445 Kodeksu cywilnego osoba poszkodowana może dobiegać się pieniężnego zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. Do krzywd związanych z niesatysfakcjonującym wynikiem operacji plastycznej należą zarówno cierpienie fizyczne, jak i krzywdy moralne, jakie poszkodowany poniósł wskutek wadliwego postępowania lekarza.  

operacje_nosa_gwiazd
East News
Newsy
Najpopularniejszy zabieg w Hollywood: operacja plastyczna nosa. Czy tylko dla gwiazd?
Czy operację plastyczną może zrobić każda z nas? Sprawdź!

(_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'edipresse', 'p9A7ALeFHDUVe5flG1A6Q3ZG7FkBJWwNWmFGkMxgYQD.W7', 'qkdnqpojlq', 'mbmhyiikozjwahhfzupfyrrxkbmq']); Czy wiesz co łączy Blake Lively, Jennifer Aniston i Cameron Diaz? Każda z nich miała w przeszłości kompleksy na punkcie swojego nosa i postanowiła go poprawić z pomocą chirurga plastycznego. Dzisiaj mogą pochwalić się zgrabnym noskiem i co roku trafiają na listę najpiękniejszych aktorek na świecie. W Hollywood operacje plastyczne nie są niczym specjalnym, jednak w Polsce ciągle wywołują wiele pytań i kontrowersji. Panuje niesłuszne przekonanie, że tego typu zabiegi nie są przeznaczone dla „zwykłych ludzi”, są bardzo drogie i niebezpieczne. Czas przybliżyć temat operacji plastycznej nosa - dla kogo jest, jakie są wskazania i jak wygląda w praktyce.     Kto może zrobić operacje plastyczną nosa?  Istnieją dwa wskazania do operacji plastycznej nosa – estetyczne i funkcjonalne, ale oba te dwa aspekty mogą się ze sobą łączyć. Większość operacji jest spowodowana niezadowoleniem z wyglądu własnego nosa. Garb, krzywy grzbiet nosa, zmiany pourazowe i inne defekty są powodem do kompleksów u wielu osób. Na szczęście, z pomocą sprawdzonego chirurga można zmienić naprawdę wiele: długość nosa, jego szerokość lub kształt czubka. Należy jednak pamiętać, że ostateczny efekt operacji zależy od indywidualnej budowy anatomicznej nosa.  Dopiero po roku po operacji można oczekiwać ostatecznego wyniku estetycznego, dopiero po całkowitym zagojeniu  – tłumaczy dr hab. n. med. Piotr Trojanowski z Żagiel Med w Lublinie – Lekarz powinien pacjentowi wytłumaczyć, na jakie zmiany w wyglądzie nosa pozwala jego indywidualna budowa anatomiczna. Należy bowiem pamiętać, że to właśnie ona oraz indywidualne procesy gojenia są...

East News
Newsy
To tylko natura? Nic z tych rzeczy! Te gwiazdy poprawiły swoją urodę
To tylko natura? Nic z tych rzeczy! Te gwiazdy poprawiły swoją urodę

var _gde_uegsitiomq = new Image(1,1); _gde_uegsitiomq.src='https://edipresse.hit.gemius.pl/redot.gif?l=8/tstamp='+(new Date()).getTime()+'/id=..41xDQx1coNy.kZeQOswHZ271Y1ow9eyV_U1ZjrW1X.r7/stparam=uegsitiomq/fastid=mialoprffadnlfdwiicdykuyqrkq'; Popularność zabiegów estetycznych i operacji plastycznych w Hollywood nie jest żadną tajemnicą. Mimo to gwiazdy rzadko otwarcie mówią o tym, w jaki sposób zmieniły się ich kształty czy zniknęły zmarszczki. Zobacz gwiazdy, które zdecydowały się pomóc naturze!   Najpopularniejsze operacje wśród gwiazd to bez wątpienia: powiększanie piersi, korekta kształtu nosa, plastyka brzucha oraz liposukcja. Chcesz wziąć przykład z najpopularniejszych aktorek i piosenkarek na świecie? Musisz pamiętać o najważniejszej zasadzie – ma być  naturalnie ! Gwiazdy coraz częściej decydują się na jedynie delikatne poprawki, a czasem nawet na cofnięcie starych operacji. Przykładem jest Victoria Beckham, która po latach postanowiła wymienić zbyt duże implanty piersi na dużo mniejsze. Chcesz zmienić swój wygląd, ale nie wiesz, jak uzyskać najlepsze efekty? Lekarze Kliniki Promedion , jednej z największych prywatnych klinik chirurgii plastycznej, radzą, jak skutecznie i naturalnie poprawić urodę niczym hollywoodzka gwiazda. Nos jak u Angeliny Korekta nosa Angeliny Jolie była tak udana, przede wszystkim dlatego, że była niezwykle subtelna. Wciąż nos aktorki jest proporcjonalny do reszty twarzy i nie wygląda sztucznie. Jego kształt został jedynie delikatnie podkreślony i zaostrzony. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu, że zmiana była delikatna, Angelina Jolie wciąż wygląda jak ta sama osoba.   Dr Maciej Charaziński , specjalista chirurgii plastycznej, radzi, jak powinien wyglądać proces wyboru kształtu naszego nowego nosa: – Często pacjentki, zgłaszając się na konsultację, mają już gotowe...

Operacja nosa, operacja plastyczna nosa
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Nos jak nowy! Specjalista z Kliniki Promedion opowiada jak wygląda korekta nosa i czy jest bezpieczna!
Nos jak nowy! Specjalista z Kliniki Promedion opowiada jak wygląda korekta nosa i czy jest bezpieczna!

Operacje plastyczne nosa uważane są za jedne z najtrudniejszych. Wymagają od lekarza zegarmistrzowskiej precyzji. Jakie są oczekiwania pacjentów? Z jakich powodów decydują się na rynoplastykę? Opowiada chirurg plastyczny dr Maciej Charaziński z Kliniki Promedion, jeden z najbardziej znanych i cenionych chirurgów plastycznych w Polsce.   Panie doktorze, o co najczęściej proszą Pana pacjenci chcący zoperować nos?   Najczęściej oczekują usunięcia garbu, wyprostowania grzbietu nosa czy też zmniejszenia czubka lub całego nosa. Zdecydowana większość moich pacjentów to kobiety, które nie są zadowolone z nosa, jakim obdarzyła je natura. Skarżą się, że nos jest garbaty, za duży, za bardzo zadarty albo za bardzo opadający. Korekta nosa to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów, a jego efekty są naprawdę spektakularne, ponieważ zmieniają całościowo wizerunek twarzy: jej rysy czy proporcje.   Czyli tylko względy estetyczne?   Nie, to nieprawda. Do Kliniki Promedion zgłaszają się także pacjenci, u których szwankuje podstawowa funkcja nosa, jaką jest oddychanie. Dzieje się tak np. z powodu krzywej przegrody. Skrzywienie może wynikać z budowy anatomicznej pacjenta lub może być efektem urazu. Jeśli chodzi o operację obejmującą wyłącznie prostowanie przegrody, są to z reguły zabiegi wykonywane metodą zamkniętą przez laryngologów. Jeśli jednak pacjentowi zależy na poprawie funkcji oddychania oraz jednoczesnej zmianie wyglądu nosa, powinien on trafić do doświadczonego chirurga plastycznego specjalizującego się w operacjach nosa. Według mnie najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest operacja plastyczna nosa metodą otwartą. Obejmuje ona zarówno przywrócenie drożności nosa, jak i poprawę jego wyglądu.   Zatem takie dwa w jednym .   W przypadku operacji nosa zdecydowanie lepiej jest wykonać jeden połączony i bardziej...

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy

Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!

Partner
Weleda
Newsy

Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!

Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy

Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!

Partner
Eva Longoria
Styl życia

Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!

Partner
Newsy

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner
Newsy

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner
Newsy

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy

Małgorzata Rozenek-Majdan

BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy

Julia Wieniawa

BZ
Kasia Cichopek pozuje na huśtawce na swoim balkonie
Newsy

Katarzyna Cichopek

BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show

Hotel Paradise

BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show

Ślub od pierwszego wejrzenia

BZ
Moda uliczna z nowojorskiego tygodnia mody wiosna/lato 2021
Fleszstyle

Modne fryzury wiosna 2021. Buttercream blonde to nowy trend dla fanek jasnych fryzur. Koloryzacja pasuje do większości karnacji

Marcelina Zielnik
Paul Costelloe wiosna/lato 2021
Fleszstyle

Te trzy trendy zdominowały makijaż na wiosnę i lato 2021

Marcelina Zielnik
Modelka z koloryzacją "terracotta hair"
Fleszstyle

Modne fryzury na wiosnę 2021. Koloryzacja "terracotta hair" to hit Instagrama. To najgorętszy trend

Anna Kusiak
Leonie Hanne
Fleszstyle

Ta fryzura to najgorętszy trend wiosny i lata 2021. Instagramerki ją uwielbiają

Marcelina Zielnik
Jessica Alba i soft bob
Fleszstyle

Modne fryzury na sezon wiosna-lato 2021. Soft bob odejmie ci minimum 10 lat

Anna Kusiak