Makijażystka przy pracy
Pixabay/micahsimpson760/CC0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Fleszstyle

Makijaż modelujący twarz krok po kroku

Modelowanie twarzy za pomocą makijażu w wielu przypadkach może zastąpić operację plastyczną. Za pomocą kosmetyków możesz nadać twarzy owalny kształt, optycznie zwęzić i skrócić nos.

Modelowanie twarzy za pomocą makijażu w wielu przypadkach może zastąpić operację plastyczną. Za pomocą kosmetyków możesz nadać twarzy owalny kształt, optycznie zwęzić i skrócić nos.

Nowości kosmetyczne, które pokochasz od pierwszego wejrzenia!

Czego będziesz potrzebowała do makijażu modelującego?

Do wykonania makijażu modelującego będziesz potrzebowała następujących kosmetyków i przyborów kosmetycznych:

  • kremu nawilżającego,
  • korektora,
  • podkładu w kolorze twojej karnacji,
  • podkładu o ton jaśniejszego od koloru karnacji,
  • bronzera (lub różu, jeśli masz bardzo jasną cerę) – powinien być o ton ciemniejszy od twojej karnacji,
  • szerokiego, miękkiego pędzla.

Jak przygotować skórę do makijażu modelującego?

Na początku posmaruj skórę twarzy kremem nawilżającym lub innym, który stosujesz jako bazę pod podkład. Poczekaj 2-3 minuty, aż się wchłonie. Najpierw zamaskuj korektorem wszystkie przebarwienia i krostki i nałóż na skórę podkład w kolorze twojej skóry. Możesz przejść do nakładania jaśniejszego podkładu i bronzera lub różu.

Jak modelować kształt twarzy makijażem?

Makijaż może optycznie wyszczuplić twoją twarz lub nadać jej harmonijny, owalny kształt. Żeby uzyskać taki efekt, użyj bronzera. Nakładaj go na te części twarzy, które wystają poza owal. Inaczej nakłada się go na twarz okrągłą, prostokątną, kwadratową, trójkątną i podłużną.

 

Modelowanie twarzy okrągłej

Nałóż bronzer na krawędzie twarzy: żuchwę, policzki i czoło tak, żeby nadać jej owalny kontur. Dodatkowo podkreśl kości policzkowe, po obu stronach twarzy nałóż bronzer ukośnie, linią prowadzącą od środka ucha do kącika ust.

 

Modelowanie twarzy prostokątnej

Żeby skrócić optycznie twarz prostokątną, nałóż bronzer poziomą linią na czoło, przy samej linii włosów, odrobinę przyciemnij też brodę. Kości policzkowe delikatnie podkreśl poziomą linią, prowadzącą od koniuszka ucha do dolnej nasady nosa.

 

Modelowanie twarzy kwadratowej

Twarzy kwadratowej można nadać owalny kształt poprzez nałożenie bronzera ukośnymi liniami na boki skroni oraz żuchwę, a pionowymi na policzki. Kości policzkowe podkreśl ukośnymi liniami bronzera, nałożonymi tak, jak w przypadku twarzy okrągłej.

 

Modelowanie twarzy trójkątnej

Jeśli twoja twarz kształtem przypomina trójkąt (na górze jest szersza niż na dole), nałóż bronzer na brodę i skronie. Linia podkreślająca kości policzkowe powinna być delikatna i krótka, bronzer nałóż tylko pod kością jarzmową.

Jak modelować kształt nosa makijażem?

Za pomocą makijażu możesz zwęzić i skrócić nos. Będziesz do tego potrzebowała bronzera i jaśniejszego podkładu.

 

Jak modelować zbyt szeroki nos?

Nałóż bronzer po obu stronach nosa, a na jego grzbiecie narysuj podkładem wąski pasek. Jeśli twój nos jest krótki, pasek może trochę nachodzić na czoło. Rozetrzyj podkład na nosie.

 

Jak modelować zbyt długi nos?

Pod nos, u jego podstawy nałóż trochę bronzera. Odrobinę tego kosmetyku nałóż też na czubek nosa. Na grzbiecie nosa narysuj jaśniejszym podkładem wąski pasek. Niech jednak ten pasek nie nachodzi na czoło. Rozetrzyj go.

Jak utrwalić efekt makijażu modelującego?

Do utrwalenia efektów makijażu modelującego stosuj puder transparentny. Używaj go również do odświeżania makijażu w ciągu dnia. Dzięki temu, że jest niemal niewidoczny na skórze, nie zepsuje efektu modelowania.

 
makijaż oka
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Trzy kroki do wyszczuplenia okrągłej twarzy za pomocą makijażu
W modelowaniu okrągłej twarzy pomoże makijaż. Twarz okrągła to taka, której kości policzkowe są szerokie, broda nieduża i zaokrąglona, a czoło szerokie i niskie.

W modelowaniu okrągłej twarzy pomoże makijaż. Twarz okrągła to taka, której kości policzkowe są szerokie, broda nieduża i zaokrąglona, a czoło szerokie i niskie.   Choć osoby o okrągłej twarzy często bywają postrzegane jako młodsze niż są w rzeczywistości, mogą chcieć optycznie ją wyszczuplić . Wyszczuplający makijaż – krok pierwszy: nadaj twarzy owalny kontur Wyszczuplanie twarzy zacznij od nadania jej owalnego konturu. Będziesz do tego potrzebowała podkładu w kolorze twojej karnacji oraz bronzera lub różu. Nałóż warstwę podkładu na twarz. Odczekaj 2-3 minuty i rozpocznij modelowanie twarzy za pomocą bronzera lub różu. Nałóż któryś z tych kosmetyków, najlepiej za pomocą szerokiego pędzla, na te obszary twarzy, które chciałabyś wyszczuplić. Ukośnymi liniami bronzera możesz zatuszować np. brzegi żuchwy oraz czoła. Na końcu podkreśl bronzerem kości policzkowe. Wyszczuplający makijaż – krok drugi: rozświetl środkowe partie twarzy Jeśli kontur twarzy nabrał już owalnego kształtu, możesz przejść do podkreślenia środkowych jej partii. Będziesz potrzebowała do tego rozświetlacza, np. w sztyfcie. Nałóż go pionową, cienką linią na nos (od nasady po końcówkę), środek czoła i czubek brody. Delikatnie rozetrzyj kosmetyk kolistymi ruchami. Wyszczuplający makijaż – krok trzeci: podkreśl oczy Ponieważ w okrągłej twarzy oczy mogą „ginąć”, podkreśl je i powiększ za pomocą makijażu. Możesz to zrobić przy wykorzystaniu trzech kolorów cieni do powiek: szarego-metalicznego, jasnoróżowego i białego-perłowego oraz czarnego tuszu do rzęs. Jeśli chcesz, żeby efekt makijażu był bardziej trwały, zastosuj bazę pod cienie do powiek.   Nakładanie makijażu oczu rozpocznij od pokrycia ruchomej części powieki...

kobieta z różem na policzkach
© Bydlinska/Fotolia.com
Fleszstyle
Jak optycznie wyszczuplić twarz
Za pomocą bronzera można spektakularnie wymodelować kształt twarzy – wyszczuplić ją i uwydatnić kości policzkowe.

Za pomocą bronzera można spektakularnie wymodelować kształt twarzy – wyszczuplić ją i uwydatnić kości policzkowe. Uwydatniając kości policzkowe przy pomocy makijażu zawsze trzeba pamiętać o tym, by wybrać odpowiedni do karnacji i typu cery kosmetyk, dobry pędzel i nakładać bronzer tylko na te niektóre partie twarzy. Jak dobrać odpowiedni bronzer? Bronzer ma ocieplić w naturalny sposób karnację, dlatego też powinien być jedynie o jeden ton ciemniejszy od skóry, by nie uzyskać efektu maski. W zależności od tego, jaki masz kolor cery , wybierz odpowiedni puder brązujący: cera jasna – puder miodowy, cera między jasną a średnią – puder w odcieniu różu lub złota, cera ciemna – puder bursztynowy. Najłatwiejszy do aplikowania jest prasowany puder brązujący, chociaż można pokusić się też i o inne rodzaje. Osoby z cerą normalną, tłustą lub mieszaną mogą stosować także bronzer w płynie lub w żelu . Panie mające z kolei cerę suchą, powinny zrezygnować z pudru prasowanego na rzeczy kosmetyku w kremie. Na rynku dostępne są także bronzery, które po nałożeniu na skórę zmieniają swoją konsystencję na pudrową. Jak nakładać bronzer? Do nakładania bronzera najlepiej użyć dużego okrągłego pędzla, wykonanego z naturalnego włosia. Mały pędzel może pozostawiać sztucznie wyglądające plamy. Bronzer powinien być nakładany jedynie na niektóre partie twarzy. To, które części uwydatnić, zależy od kształtu twarzy, choć uważa się, że „najbezpieczniejszą” i podstawową techniką modelowania rysów twarzy jest aplikowanie go na zewnętrzne partie, wykonując pędzlem kształt cyfry 3. Modelowanie twarzy bronzerem Przed przystąpieniem do modelowania kości policzkowych, należy dokładnie oczyścić skórę twarzy. Panie o suchej skórze powinny ją dodatkowo nawilżyć. Kolejnym etapem jest zamaskowanie wszelkich...

©Bydlinska/fotolia
Fleszstyle
Modelowanie twarzy makijażem krok po kroku
Uwydatniając kości policzkowe za pomocą makijażu, zawsze kierujemy się zasadą, wedle której jasnymi odcieniami optycznie powiększamy i wydobywamy wybrane partie twarzy, natomiast ciemnymi zmniejszamy lub zakrywamy. W ten sposób można uwydatnić kości policzkowe, nadać twarzy bardziej owalny kształt i optycznie ją wyszczuplić.

Uwydatniając kości policzkowe za pomocą makijażu, zawsze kierujemy się zasadą, wedle której jasnymi odcieniami optycznie powiększamy i wydobywamy wybrane partie twarzy, natomiast ciemnymi zmniejszamy lub zakrywamy. W ten sposób można uwydatnić kości policzkowe, nadać twarzy bardziej owalny kształt i optycznie ją wyszczuplić.   Pozostawienie twarzy tylko i wyłącznie z nałożonym podkładem może sprawić, że będzie wyglądała płasko i bez wyrazu. Modelowanie kości policzkowych krok po kroku 1. Zaczesz włosy do tyłu. 2. Stań naprzeciwko lustra, zrób „dzióbek” - zupełnie jakbyś chciała dać buziaka. 3. W miejscu, gdzie robi się dołek, czyli tuż pod linią kości policzkowych, nanieś bronzer. 4. Rozetrzyj kosmetyk, by nie było widać granic i plam, a jedynie łagodne przejście koloru. 5. Znów zrób „dzióbek” i nanieś róż na szczyt kości policzkowej (czyli miejsce, które jest najbardziej wystaje). 6. Rozetrzyj kosmetyk, by zatrzeć granicę między kolorami. 7. Nanieś odrobinę rozświetlacza pod brwiami – dodatkowo uwypuklisz łuk brwiowy. Uwagi: unikaj robienia ostrych przejść między kolorami – wszystkie kosmetyki dokładnie rozcieraj, żeby przejścia między nimi był stopniowe i delikatne. nie nakładaj rozświetlacza na całą twarz. Uważaj, by po nałożeniu rozświetlacza pod łukiem brwiowym i ewentualnie na innych partiach twarzy, nie przenieść go na pozostałe partie, które powinny schować się w cieniu bronzera. dbaj o to, by linia kosmetyków nie kończyła się przed linią włosów, ponieważ po upięciu fryzury będzie widoczna granica między częścią z pełnym makijażem i bez. kosmetyki najlepiej nakładać dużym pędzlem z naturalnego włosia. Rzadko która z nas ma doskonałą cerę. Dowiedz się, jak makijażem zamaskować przebarwienia na twarzy . Ile kosztuje...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner