brzuch kobiety i centymetr
Flickr/Charlotte Astrid/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Fleszstyle

​Działaj ofensywnie – liposukcja wymodeluje twoją sylwetkę

​Liposukcja to zabieg odsysania tłuszczu z miejsc, które trudno poddają się odchudzaniu. Pozwala w szybki i zauważalny sposób odmienić twój wygląd.

Liposukcja to zabieg odsysania tłuszczu z miejsc, które trudno poddają się odchudzaniu. Pozwala w szybki i zauważalny sposób odmienić twój wygląd.

 

Liposukcja jest jednym z najpopularniejszych zabiegów pozbycia się tłuszczu w miejscach, które trudno poddają się odchudzaniu ‒ np. brzuch, biodra, ramiona, podbródek. Polega na odessaniu tkanki tłuszczowej. Nie jest to jednak metoda odchudzania, a raczej modelowania sylwetki (podczas operacji usuwane jest tylko ok. 3-4 litry tłuszczu).

Trendy w chirurgii plastycznej piersi

Przebieg zabiegu liposukcji

Przed wykonaniem zabiegu powinno się przyjmować leki przeciwzakrzepowe. Zabieg jest wykonywany w pełnej narkozie lub w znieczuleniu miejscowym i trwa około 1-3 godzin. Decyzja o rodzaju znieczulenia podejmowana jest w trakcie przedoperacyjnej konsultacji z chirurgiem. Jeśli planowany zabieg dotyczy niewielkiego obszaru ciała, wówczas znieczulenie będzie miejscowe. Jeżeli zabieg jest poważniejszy i obejmuje większe partie ciała, wskazane będzie zastosowanie znieczulenia ogólnego. Po wykonanej operacji zakładana jest specjalna odzież, która zapewnia równomierny ucisk i ogranicza obrzęk. Trzeba nosić ją około miesiąca po operacji. Strój uciskowy to element wyposażenia pooperacyjnego, otrzymuje się go od szpitala, w którym wykonywany jest zabieg. Obrzęk po zabiegu narasta w 2-3 dobie, po tym czasie powinien ustąpić. Ostateczny efekt zabiegu widać jednak dopiero po upływie kilku miesięcy, gdy wszystkie opuchnięcia i obrzęki znikną.

Czy po liposukcji mogą wystąpić powikłania?

Powikłania po liposukcji występują rzadko, można do nich zaliczyć: infekcje, zakażenia układu moczowego, zapalenia płuc ‒ czyli objawy ogólnoustrojowe mogące wystąpić po każdym zabiegu chirurgicznym. W przypadku rozległych liposukcji sporadycznie może dojść do tłuszczowej zatorowości płucnej, która powoduje niewydolność płuc.

 

Nie każdy jest kandydatem do liposukcji, aby móc poddać się takiemu zabiegowi trzeba prowadzić aktywny tryb życia i mieć bardzo dobry stan zdrowia.

Zdjęcie przedstawia kobietę, która ma zamiar poddać się zabiegowi lipolizy podbródka
©Coka/fotolia
Fleszstyle
Liposukcja podbródka – na czym polega?
Liposukcja podbródka to prosty zabieg chirurgiczny, który polega na odessaniu tłuszczu z okolic szyi i brody. Można go wykonywać zarówno u kobiet jak i mężczyzn, którzy mają tzw. podwójny podbródek. Liposukcję podbródka można wykonywać dwoma metodami: klasyczną i laserową.

Liposukcja podbródka to prosty zabieg chirurgiczny, który polega na odessaniu tłuszczu z okolic szyi i brody. Można go wykonywać zarówno u kobiet jak i mężczyzn, którzy mają tzw. podwójny podbródek. Liposukcję podbródka można wykonywać dwoma metodami: klasyczną i laserową. Klasyczna liposukcja podbródka (lipoliza) Przed zabiegiem liposukcji podbródka należy wykonać wszystkie badania krwi, które są niezbędne do znieczulenia. Na dwa tygodnie przed zabiegiem nie powinno się palić papierosów i zażywać leków na bazie aspiryny, gdyż zmniejszają one krzepliwość krwi.   Na początku zabiegu chirurg podaje miejscowe znieczulenie, dzięki czemu po zabiegu pacjent będzie mógł od razu udać się do domu. Następnie wykonuje nacięcia w okolicach podbródka i uszu o wielkości 2-4 cm . Czasem lekarze robią nacięcia w jamie ustnej, aby pacjent miał mniej widoczną bliznę. Następnie lekarz za pomocą kaniuli (cienkiej rurki) usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej. Po zabiegu specjalista umieszcza opatrunek uciskowy od czubka głowy do brody. Jeśli pacjent odczuwa zbyt długotrwałe odrętwienie policzków zaleca się ponowne zgłoszenie do lekarza. Osoba poddająca się liposukcji podbródka w pierwszym tygodniu może odczuwać mrowienie, ciągnięcie pod brodą, pieczenie i ostre bóle. Po zabiegu mogą również wystąpić powikłania jakimi są infekcja bądź krwiak w miejscu operowanym. Powikłania są jednak rzadkie. Lipolizy nie zaleca się chorym na cukrzycę, mającym problemy z krzepliwością krwi i chorującym na wątrobę i nerki . Koszt lipolizy waha się w granicach 3 tysięcy złotych. Wiele kobiet decyduje się na liposukcję przy wykonywaniu innych zabiegów medycyny estetycznej. Laserowa liposukcja podbródka Laserowa liposukcja podbródka polega nie na...

Stopa trzymana przez ręce
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Liposukcja łydek, czyli jak schudnąć w łydkach
Liposukcja łydek jest zabiegiem chirurgicznym pozwalającym usunąć nadmiar tłuszczu z kończyn dolnych. Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym.

Liposukcja łydek jest zabiegiem chirurgicznym pozwalającym usunąć nadmiar tłuszczu z kończyn dolnych. Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Liposukcja łydek – kto może się poddać zabiegowi? Liposukcja łydek nie jest dla każdego. Mogą się jej poddać osoby bez nadwagi i otyłości. Wiek nie jest ściśle określony, ale należy się liczyć z tym, że u osób po 40 roku życia występuje mniejsza elastyczność skóry. Wiąże się to z gorszymi efektami po zabiegu niż u osób młodszych. Zabiegu nie zaleca się osobom chorującym na cukrzycę i mającym problemy z krążeniem krwi lub układem oddechowym. Liposukcja łydek – jak przebiega zabieg? Podczas pierwszej wizyty w gabinecie lekarskim, chirurg wyjaśnia pacjentowi przebieg liposukcji łydek i wybiera dla niego najskuteczniejszą metodę liposukcji . Ponadto lekarz razem z pacjentem lokalizują i identyfikują największe zasoby tłuszczu na łydkach. Jeśli okaże się, że łydka jest wizualnie duża poprzez mięśnie to wtedy liposukcja łydek nie jest możliwa do wykonania. W trakcie wizyty lekarskiej pacjent powinien dokładnie objaśnić lekarzowi, jakich efektów się spodziewa, a specjalista z kolei powinien poinformować pacjenta o komplikacjach i ryzykach związanych z zabiegiem.   Przed rozpoczęciem odsysania tłuszczu zostaje oczyszczone miejsce, które będzie poddawane nacinaniu. Następnie chirurg podaje pacjentowi znieczulenie ogólne lub miejscowe w zależności od wrażliwości pacjenta na ból i złożoności zabiegu. Na początku zabiegu liposukcji łydek chirurg wykonuje wielokrotne bądź pojedyncze nacięcia, najczęściej w zgięciu kolana, w tylnej części nogi . Następnie przez drobne nacięcia na skórze lekarz wprowadza specjalny preparat, który spulchnia ciało, zmniejsza utratę krwi i zmiękcza tkankę...

łóżko medyczne
Flickr/Kaz Andrew/CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/
Fleszstyle
Bezbolesne usuwanie tłuszczu – zapomnij o skalpelu!
Liposukcja ultradźwiękowa, inaczej liposukcja kawitacyjna, w porównaniu do tradycyjnej pozwala na pozbycie się tkanki tłuszczowej bez użycia skalpela. Jakie są zalety i wady liposukcji?

Liposukcja ultradźwiękowa, inaczej liposukcja kawitacyjna, w porównaniu do tradycyjnej pozwala na pozbycie się tkanki tłuszczowej bez użycia skalpela. Jakie są zalety i wady liposukcji?   Liposukcja ultradźwiękowa to zabieg wspomagający walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Polega na ultradźwiękowej kawitacji, która rozrywa komórki tłuszczowe i przekształca je w emulsję, która przez przestrzenie międzykomórkowe trafia do wątroby. Tłuszcz w tej formie jest traktowany przez wątrobę jak tłuszcz spożywczy – zostaje więc wydalony. Dzięki temu może być zlikwidowana tkanka tłuszczowa na brzuchu , udach, talii, biodrach i ramionach. Zalety liposukcji ultradźwiękowej Zabieg jest całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny – co więcej, może nawet sprawiać przyjemność i odprężać. Po zabiegu nie trzeba przechodzić rekonwalescencji, można więc od razu wrócić do codziennych zajęć. Liposukcja nie wymaga także wcześniejszego przygotowania skóry – na zabieg możesz wybrać się od razu po pracy! Pamiętaj tylko, żeby dwa dni przed, w dniu zabiegu i dwa dni po nim pić przynajmniej dwa litry wody, przyspieszy to metabolizm i drenaż tłuszczu. Długość zabiegu jest uzależniona od partii ciała, którą chcemy się zająć – może trwać od 40 minut do dwóch godzin.   Oprócz efektu wyszczuplenia, liposukcja kawitacyjna dodatkowo p obudza krążenie, poprawia elastyczność i jędrność skóry oraz stymuluje przemianę materii . Oznacza to, że wspomaga stosowaną dietę i ćwiczenia. Pod sprężystą skórą cellulit będzie mniej widoczny.   Jeden zabieg liposukcji kosztuje około 200 złotych w zależności od partii ciała. Podczas kupowania serii zabiegów salony często oferują rabaty. Dla wzmocnienia efektu poleca się także łączenie liposukcji ultradźwiękowej z elektrostymulacją. Przeciwwskazania do liposukcji ultradźwiękowej Jak każdy...

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Newsy
Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Kasia Cichopek pozuje na huśtawce na swoim balkonie
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Moda uliczna z nowojorskiego tygodnia mody wiosna/lato 2021
Fleszstyle
Modne fryzury wiosna 2021. Buttercream blonde to nowy trend dla fanek jasnych fryzur. Koloryzacja pasuje do większości karnacji
Marcelina Zielnik
Paul Costelloe wiosna/lato 2021
Fleszstyle
Te trzy trendy zdominowały makijaż na wiosnę i lato 2021
Marcelina Zielnik
Modelka z koloryzacją "terracotta hair"
Fleszstyle
Modne fryzury na wiosnę 2021. Koloryzacja "terracotta hair" to hit Instagrama. To najgorętszy trend
Anna Kusiak
Leonie Hanne
Fleszstyle
Ta fryzura to najgorętszy trend wiosny i lata 2021. Instagramerki ją uwielbiają
Marcelina Zielnik
Jessica Alba i soft bob
Fleszstyle
Modne fryzury na sezon wiosna-lato 2021. Soft bob odejmie ci minimum 10 lat
Anna Kusiak