Microblading brwi - na czym polega?
© Dimid/Adobe Stock
Fleszstyle

Makijaż permanentny: na czym polega microblading brwi?

Microblading brwi to manualna technika makijażu permanentnego, którą charakteryzuje ogromna precyzja i naturalny efekt. Za pomocą cienkich nożyków na skórze rozprowadzany jest pigment, który imituje włoski. Brwi permanentne wyglądają bardzo naturalnie, mają idealny kształt i wypełnienie.

Microblading brwi to manualna technika makijażu permanentnego, którą charakteryzuje ogromna precyzja i naturalny efekt. Za pomocą cienkich nożyków na skórze rozprowadzany jest pigment, który imituje włoski. Brwi permanentne wyglądają bardzo naturalnie, mają idealny kształt i wypełnienie.

 

Makijaż permanentny przypomina nieco tatuaż, ponieważ za pomocą specjalnego urządzenia w głąb naskórka wprowadzany jest pigment. Zabieg polecany jest dla osób, którym zależy na uzyskaniu trwałych efektów. Makijaż permanentny może bowiem utrzymać się na skórze przez kilka lat.

Nowości kosmetyczne, które pokochasz od pierwszego wejrzenia!

Microblading brwi - co to jest?

Makijaż permanentny brwi metodą piórkową, czyli microblading, to manualna metoda zagęszczania i rekonstrukcji włosków na łuku brwiowym. Za pomocą specjalnych mikroostrzy w naskórku rozprowadza się pigment. Precyzyjne narzędzie pozwala “narysować” na pojedyncze i bardzo włoski, które perfekcyjnie imitują naturalne brwi i tym samym zapewniają również naturalny efekt zabiegu.

Makijaż permanentny metodą microbladingu - dla kogo?

Microblading to metoda dla każdego, komu zależy maksymalnie naturalnym efekcie wypełnienia oraz kształtu brwi. Z zabiegu mogą skorzystać osoby po przebytych chorobach, np. nowotworze, a także takie, które chcą uzupełnić braki, poprawić niedoskonałości i cieszyć się idealnym kształtem brwi każdego dnia, bez konieczności stosowania kolorowych kosmetyków.

Microblading, krok po kroku

Zabieg microbladingu rozpoczyna się szczegółowym wywiadem, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do jego przeprowadzania. Następnie ustala się wraz z pacjentem kształt brwi oraz kolor pigmentu. Makijaż permanentny wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, za pomocą specjalnego pena do microbladingu, tzw. piórka, z ostrzem cieńszym niż igła, stąd też naturalny efekt kuracji.

 

Skóra na łuku brwiowym może być lekko zaczerwieniona, ale zmiany skórne znikają po około tygodniu. W tym czasie należy unikać słońca, słonej wody oraz sauny, a także smarować brwi maścią pielęgnacyjną, np. z witaminą A. Efekty zabiegu utrzymują się ok. 2 lata.

Microblading - przeciwwskazania

Microblading nie jest zabiegiem dla wszystkich. Do najważniejszych przeciwwskazań należą: choroby skóry (łuszczyca, wykwity), nowotwór, choroby kardiologiczne, schorzenia oczu, alergia na barwniki, epilepsja, cukrzyca. Z microbladingu nie mogą również korzystać kobiety w ciąży lub karmiące piersią, a także osoby ze świeżymi bliznami, poparzeniami słonecznymi, infekcjami, przyjmującymi leki sterydowe, antybiotyki czy antydepresanty.

Makijaż na lata. Jak działa makijaż permanentny? Rozmowa z ekspertem
Styl życia
Idealne brwi? Istnieją! Dr Magdalena Łopuszyńska z gabinetu "Bella" o najlepszych metodach trwałej pigmentacji brwi
Idealne brwi? Istnieją! Dr Magdalena Łopuszyńska z gabinetu "Bella" o najlepszych metodach trwałej pigmentacji brwi

Mówi się, że brwi są dla twarzy tym, czym rama dla obrazu. Dodają jej charakteru, podkreślają rysy, sprawiają, że kobieta wygląda na elegancką i zadbaną. Dr Magdalena Łopuszyńska i linergistka Magdalena Zawadzka opowiadają o dostępnych metodach trwałej pigmentacji brwi .   M akijaż permanentny, inaczej nazywany mikropigmentacją, to zabieg estetycznypolegający na korekcie dysproporcji np. w obrębie ust, brwi czy na wykonaniu kresek na powiekach. Umożliwia trwałe podkreślenie urody. Zabieg polega na wprowadzeniu pigmentu do warstwy kolczystej naskórka. W odróżnieniu od tatuażu makijaż permanentny nie pozostaje w skórze do końca życia, ponieważ barwnik wprowadzany jest płycej i po upływie paru lat dochodzi do jego całkowitego złuszczenia.   Obecnie do wyboru mamy wiele metod pigmentacji brwi.   Makijaż permanentny podkreślający łuk brwiowy może być wykonywany metodą cieniowania (jednolitą lub ombre/pikselową) oraz metodą włoskową, inaczej nazywaną piórkową. Zabieg wykonywany od niedawna i zdobywający coraz większą popularność to tzw. microblading.   Metoda cieniowania polega na równomiernej pigmentacji łuku brwiowego  tak, aby uzyskać imitację subtelnego cienia na skórze.   Efekt jest naturalny, delikatny. Cień wtapia się we włoski i uzupełnia tym samym ich braki. Podczas zabiegu linergistka dąży do stworzenia idealnej linii brwi. Technika cieniowania (ombre) najlepiej sprawdza się u kobiet preferujących mocniejszy makijaż oka bądź u tych, które na co dzień podkreślają brwi kredką czy cieniem. Ten rodzaj pigmentacji daje możliwość stopniowego uzupełniania barwnika, z gwarancją delikatnego podkreślenia łuku brwiowego. Wykonany w ten sposób makijaż utrzymuje się dłużej niż ten zrobiony metodą włoskową czy za pomocą microbladingu. Efekt...

Kobiety pomalowane w okularach
Image by Lifetimestock.com
Fleszstyle
Metoda włoskowa w makijażu permanentnym brwi – mało inwazyjna, bardzo efektywna
Makijaż permanentny brwi zalecany jest osobom, które są uczulone na kosmetyki kolorowe, które mają ubytki owłosienia brwi lub przeszły chemioterapię. Makijaż permanentny metodą włoskową wygląda naturalnie i oszczędza czas, który potrzebny byłby na wykonanie tradycyjnego makijażu brwi na co dzień.

Makijaż permanentny brwi zalecany jest osobom, które są uczulone na kosmetyki kolorowe, które mają ubytki owłosienia brwi lub przeszły chemioterapię. Makijaż permanentny metodą włoskową wygląda naturalnie i oszczędza czas, który potrzebny byłby na wykonanie tradycyjnego makijażu brwi na co dzień. Zagęszczenie brwi – makijaż permanentny metodą włoskową Metoda włoskowa brwi zagęszcza dzięki temu, że nowe „włoski” nie tylko sprawiają wrażenie naturalnych, ale też podbijają kolor całej owłosionej części brwi. Specjalną maszynką płytko pod skórę wstrzykuje się pigment – rysuje się „włoski” zgodnie z kierunkiem rośnięcia tych naturalnych. Dlatego też efekt zabiegu jest bardzo naturalny. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i kosztuje około 1200-1300 złotych. W cenę wliczona jest korekta, którą wykonuje się po zagojeniu skóry po pierwszym zabiegu. Finansowo metoda ta jest zbliżona najbardziej do metody piórkowej, nieco tańsza jest metoda cieniowania .   Metoda włoskowa zalecana jest osobom, które nie mają brwi lub chcą podkreślić wygląd obecnych lub uzupełnić braki w łuku brwiowym. Efekt zabiegu może się utrzymywać nawet 5 lat , choć z czasem blednie, więc wskazane jest odświeżanie makijażu raz w roku. Makijaż permanentny działa podobnie, jak tatuaż.  Jest trwały, tuszuje niedoskonałości i zawiera naturalne składniki .  Makijaż permanentny podkreśli kontur ust.  Dzięki niemu wargi będą równe i wyraziste .  Na makijaż permanentny ust decyduje się coraz więcej osób.  Taki make-up pozwoli pozbyć się kompleksów .  Makijaż permanentny brwi wykonasz w gabinecie kosmetycznym.  Dzięki tej metodzie twarz staje się bardziej wyrazista .  Makijaż permanentny możesz zrobić metodą cieniowania.  W ten sposób nadasz brwiom ładnego koloru i kształtu .  Jedną z metod wykonania makijażu...

ładna kobieta
©Yuriy Shevtsov/fotolia
Fleszstyle
Makijaż permanentny brwi – na czym polega?
Makijaż permanentny brwi jest wykonywany w gabinecie kosmetycznym. Polecany jest kobietom o rzadkich i wyblakłych brwiach lub tym, które nie lubią bądź nie mają czasu się codziennie malować. Zabieg wykonuje się dwukrotnie, gdyż podczas jednej wizyty u linergistki niemożliwe jest wykonanie odpowiedniej pigmentacji brwi.

Makijaż permanentny brwi jest wykonywany w gabinecie kosmetycznym. Polecany jest kobietom o rzadkich i wyblakłych brwiach lub tym, które nie lubią bądź nie mają czasu się codziennie malować. Zabieg wykonuje się dwukrotnie, gdyż podczas jednej wizyty u linergistki niemożliwe jest wykonanie odpowiedniej pigmentacji brwi. Jak wygląda zabieg makijażu permanentnego brwi? Są dwie metody wykonania makijażu permanentnego brwi. Pierwsza z nich, bardziej popularna obejmuje wykonanie tatuażu kosmetycznego. Zabieg jest bolesny, dlatego na uśmierzenie bólu stosuje się żel znieczulający, który pozostawia się na około 5 minut. Po upływie tego czasu zabieg powinien być bezbolesny. Linia zarysu brwi jest indywidualnie dobierana do owalu i kształtu twarzy, a pigment rozprowadza się w taki sam sposób jak podczas robienia tatuażu. Za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w cienkie igły, pod łukiem brwiowym wstrzykuje się ciemny tusz i kontur łuku dopasowuje się do kształtu i wielkości oka . Sam zabieg trwa od 1 godziny do 3, a makijaż nie pozostawia żadnych ran i strupków. Brwi zaleca się kremować preparatem, otrzymanym w gabinecie kosmetycznym. Druga metoda, zwana piórkową polega na rekonstrukcji pojedynczych włosków. Sposób ten jest mniej bolesny od pierwszego i szybko zagęszcza brwi. Makijaż permanentny brwi – efekty Makijaż permanentny brwi w pierwszych dniach po zabiegu będzie intensywny, a okolice łuków brwiowych będą zaczerwienione i opuchnięte. Naturalne i miękkie brwi widoczne będą po 2 tygodniach , kiedy ich górna warstwa złuszczy się. Bezpośrednio po operacji makijażu nie należy myć samą wodą, a mleczkiem lub tonikiem. Przez dwa tygodnie po zabiegu nie zaleca się korzystania z basenu, sauny i solarium. Należy też unikać słońca. Po korekcie, której należy się poddać po roku od pierwszego...

Nasze akcje
Dua Lipa, Rihanna, Alessandra Ambrosio
Newsy
Te gwiazdy wiedzą jak stworzyć niezapomniane stylizacje!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik