kobieta w kręconych włosach
Flickr/ Sonya Benham/ CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Fleszstyle

Mezoterapia igłowa – bezbolesny sposób na wypadanie włosów

Mezoterapia igłowa jest metodą zapobiegającą wypadaniu włosów. Wykorzystywana jest również w profilaktyce przeciwzmarszczkowej oraz przy problemach z cellulitem czy rozstępami. Jest to bezbolesny zabieg niechirurgiczny, który daje długotrwale efekty. Zabiegi należy wykonywać w seriach. Ostrzykiwanie najlepiej wykonywać zimą lub wczesną wiosną, aby nie narażać skóry na przebarwienia spowodowane promieniami słonecznymi.

Mezoterapia igłowa jest metodą zapobiegającą wypadaniu włosów. Wykorzystywana jest również w profilaktyce przeciwzmarszczkowej oraz przy problemach z cellulitem czy rozstępami. Jest to bezbolesny zabieg niechirurgiczny, który daje długotrwale efekty. Zabiegi należy wykonywać w seriach. Ostrzykiwanie najlepiej wykonywać zimą lub wczesną wiosną, aby nie narażać skóry na przebarwienia spowodowane promieniami słonecznymi.

 

Mezoterapia jest metodą leczenia, która polega na powierzchniowym ostrzykiwaniu skóry niewielkimi dawkami substancji leczniczych (głównie leki przeciwzapalne, substancje odżywcze i witaminy) w miejsca chorobowe. Leki dobierane są indywidualnie, w zależności od potrzeb pacjenta. Zabieg mezoterapii często wykorzystywany jest jako sposób na wzmocnienie kondycji włosów, zahamowanie ich wypadania i pobudzanie wzrostu nowych. Szczególnie polecany jest osobom, które mają duży problem z wypadaniem włosów i łysieniem.

"Hotel Paradise": Jak Pan Lektor, stał się Panem Lektorem? "Ja żyję z tymi tekstami"

Przebieg mezoterapii igłowej

Zabieg wykonywany jest bardzo cienką igłą lub specjalnym pistoletem służącym do wykonywania mezoterapii, który automatycznie reguluje głębokość wkłuć. Lekarz dobiera zestaw substancji aktywnych (zwykle są to 3-4 składniki, np. kofeina, witaminy, krzemionka i L-karnityna) i tworzy z nich specjalny koktajl. Wkłucia robi się co 0,5-1,5 cm. Po zabiegu na skórze pozostają ślady przypominające małe punkciki lub kratkę (zależnie od techniki zabiegu). Ślady te utrzymują się zwykle od 6 do 72 godzin. Nakłucia są niemalże bezbolesne. W przypadku osób, które mają obniżony próg wrażliwości na ból, lekarz może zastosować znieczulenie w kremie lub sprayu. Aby wstrzyknięte do skóry składniki równomiernie się rozprowadziły, po zabiegu wykonywany jest masaż. Substancje działają pod skórą nawet miesiąc po zakończeniu zabiegów mezoterapii.

Schemat mezoterapii igłowej

Zabieg mezoterapii głowy trwa ok. 30 minut. Terapia dzielona jest na dwie fazy. Faza pierwsza to terapia intensywna. Zabiegi należy wykonywać raz w tygodniu przez dwa miesiące. Faza druga to pielęgnacja. Mezoterapię wykonuje się raz na 3 do 6 miesięcy.

Zalecenia i skutki uboczne po wykonaniu mezoterapii igłowej

Po wykonaniu mezoterapii igłowej niewskazane jest korzystanie z sauny i solarium. Należy ograniczyć używki i stosować zalecone przez lekarza preparaty do pielęgnacji skóry głowy. Po mezoterapii igłowej skóra głowy może być obrzęknięta i zaczerwieniona. Niekiedy pojawiają się drobne zasinienia. Dolegliwości ustępują zwykle po kilku dniach od zabiegu.

Wskazania do mezoterapii igłowej

 •  wypadanie włosów spowodowane złym odżywianiem się,
 •  łysienie rozlane,
 •  łysienie plackowate,
 •  łysienie typu męskiego,
 •  wypadanie włosów spowodowane nadmiernym stresem,
 •  wypadanie włosów spowodowane ciążą i laktacją,
 •  wypadanie włosów spowodowane słabym krążeniem i zmianami hormonalnymi.

Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej

 •  ciąża,
 •  karmienie piersią,
 •  czas miesiączkowania,
 •  choroby nowotworowe,
 •  cukrzyca,
 •  alergia,
 •  stany zapalne i infekcje skóry,
 •  przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.

 

Skuteczność mezoterapii igłowej jest zadowalająca, choć niekiedy na efekty trzeba poczekać nawet kilka miesięcy. Cena zabiegu to ok. 300-400 zł.


Pixabay/ StockSnap/ CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia
Zabiegi hamujące łysienie – mezoterapia igłowa i przeszczep włosów
Łysienie można leczyć zabiegami kosmetycznymi lub chirurgicznymi. Najpopularniejsze zabiegi wykorzystywane w walce z łysieniem to mezoterapia igłowa i przeszczep włosów.

Łysienie można leczyć zabiegami kosmetycznymi lub chirurgicznymi. Najpopularniejsze zabiegi wykorzystywane w walce z łysieniem to mezoterapia igłowa i przeszczep włosów. Mezoterapia igłowa i osocze bogatopłytkowe – zabiegi w leczeniu łysienia Problem łysienia u mężczyzn pojawia się już po okresie dojrzewania. Łysienie u mężczyzn jest spowodowane nadmierną reakcją mieszków włosowych na testosteron (męski hormon płciowy). W przypadku kobiet problem łysienia pojawia się rzadziej i najczęściej zmagają się z nim panie po ciąży, w okresie karmienia piersią lub w czasie menopauzy .   1. Mezoterapia igłowa . W medycynie estetycznej mezoterapia igłowa jest podstawowym zabiegiem wykonywanym w leczeniu łysienia. Mezoterapia polega na miejscowym ostrzykiwaniu skóry głowy specjalnie skomponowanym koktajlem witaminowym . Preparat pobudza wzrost mieszków włosowych i redukuje wypadanie włosów. Zabieg zalecany jest osobom zmagającym się z problemem wypadających włosów oraz jako rewitalizacja włosów słabych i zniszczonych. Regularne zabiegi mezoterapii sprawią, że włosy będą gęstsze i mocniejsze .   2. Osocze bogatopłytkowe – jest to rodzaj mezoterapii, w której wykorzystywana jest krew osoby poddającej się zabiegowi. Pierwszym krokiem jest pobranie próbki krwi. Następnie krew zostaje odwirowana, aby krwinki oddzieliły się od osocza. Oddzielone płytki krwi są skoncentrowanym naturalnym rezerwuarem czynników wzrostowych. Osocze wstrzykiwane jest w skórę w miejsca łysienia . Zabieg trwa około 15-30 minut (zależnie od rozległości zmian i ich zaawansowania). Pierwsze efekty kuracji widać po upływie 3-4 miesięcy . Aby nowe włosy były trwałe, zaleca się wykonanie co najmniej trzech zabiegów ostrzykiwania osoczem.   3. Przeszczep włosów –...

kobieta siedzi na trawie oparta o drzewo
Flickr/ bradfordst219/ CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Fleszstyle
Mezoterapia bezigłowa – niechirurgiczny sposób na odmłodzenie twarzy
Mezoterapia bezigłowa jest niechirurgicznym zabiegiem medycznym. Polega na dostarczeniu substancji leczniczych, odżywczych lub regenerujących bezpośrednio do skóry właściwej. W zabiegu wykorzystywane są ultradźwięki i impulsy elektryczne. Mezoterapia skutecznie liftinguje, odżywia i poprawia koloryt skóry. Mezoterapia bezigłowa to sposób na pozbycie się zmarszczek, zmian trądzikowych, cellulitu i pierwszych oznak łysienia.

Mezoterapia bezigłowa jest niechirurgicznym zabiegiem medycznym. Polega na dostarczeniu substancji leczniczych, odżywczych lub regenerujących bezpośrednio do skóry właściwej. W zabiegu wykorzystywane są ultradźwięki i impulsy elektryczne. Mezoterapia skutecznie liftinguje, odżywia i poprawia koloryt skóry. Mezoterapia bezigłowa to sposób na pozbycie się zmarszczek, zmian trądzikowych, cellulitu i pierwszych oznak łysienia. Koktajle witaminowe i elektroporacja, czyli na czym polega mikrodermabrazja bezigłowa Do wykonania mezoterapii bezigłowej wykorzystywane są koncentraty składników aktywnych (koktajle), które dobierane są indywidualnie do potrzeb.   Substancje wykorzystywane w mezoterapii to m.in.:   kofeina (stosowana w terapii cellulitu), krzemionka organiczna (wspomaga walkę z cellulitem i wypadaniem włosów), kwas hialuronowy (redukuje zmarszczki), L-karnityna (odpowiada za spalanie tłuszczów), wyciąg z karczocha (stosowany w terapii cellulitu), minoksydyl (ma korzystny wpływ na mieszki włosowe), TRIAC (reguluje spalanie tłuszczu), centella asiatica (pobudza syntezę kolagenu).   Mezoterapia bezigłowa wprowadza te substancje do skóry metodą elektroporacji (odwracalne uszkodzenie błony komórkowej przy zastosowaniu pola elektrycznego; celem metody jest transformacja komórek). Wykorzystuje do tego urządzenia, które wytwarzają prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości lub ultradźwięki. Prąd otwiera kanały hydrofilowe, przez co czasowo zwiększa przepuszczalność błony komórkowej i umożliwia przyswojenie preparatów leczniczych.   Zaletą mezoterapii bezigłowej jest bezbolesność . Nawet osoby najbardziej wrażliwe na ból nie odczuwają dyskomfortu w trakcie zabiegu. Dzięki impulsom elektrycznym i ultradźwiękom preparaty docierają bezpośrednio do skóry właściwej , przebijają się przez warstwę rogową,...

Jedno oko
Pixabay/AdinaVoicu/CC0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Fleszstyle
Odżywianie skóry wokół oczu
Skóra wokół oczu dość szybko wiotczeje, ma także tendencję do zasinień i opuchnięć. Aby poprawić jej kondycję, co jakiś czas warto zastosować zabieg rewitalizacji, polegający na poprawie ujędrnienia skóry.

Skóra wokół oczu dość szybko wiotczeje, ma także tendencję do zasinień i opuchnięć. Aby poprawić jej kondycję, co jakiś czas warto zastosować zabieg rewitalizacji, polegający na poprawie ujędrnienia skóry.   Do rewitalizacji skóry wokół oczu najczęściej stosuje się zabieg mezoterapii, który może być wykonany metodą igłową lub bezigłową. Mezoterapia igłowa Mezoterapia igłowa polega na mikroperforacji zewnętrznych warstw skóry przy pomocy sterylnych mikroigiełek. Dzięki temu poprawia funkcjonowanie skóry i pobudza naturalne procesy jej regeneracji. Regularna stymulacja skóry pozwala ją wzmocnić i zwiększyć jej gęstość, a co za tym idzie wygładzić zmarszczki. Podczas zabiegu tworzy się w naskórku tysiące drobnych kanalików, przez które mogą wnikać specjalnie dobrane aktywne składniki. Mezoterapia bezigłowa Mezoterapia bezigłowa wykorzystuje zjawiska elektroporacji i elektroforezy, które pozwalają znacząco zwiększyć przepuszczalność skóry i głębokość penetracji substancji aktywnych. Rewitalizacja przy pomocy mezoterapii Już sama mezoterapia poprawia elastyczność skóry wokół oczu, usprawnia mikrokrążenie i zmniejsza ilość gromadzących się w okolicach oczu płynów. Aby zabieg rewitalizacji skóry był jeszcze skuteczniejszy, wykonuje się go przy wykorzystaniu specjalnie dobranych koktajli rewitalizujących.   W skład koktajlu do rewitalizacji może wchodzić: jagoda – antyoksydanty w niej zawarte uelastyczniają i wzmacniają komórki skóry, hamują działanie enzymów, które są odpowiedzialne za niszczenie kolagenu,ruszczyk – ma silne właściwości drenujące, rozmaryn – wzmacnia skuteczność drenażu, przeciwdziała obrzękom, kwas...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner