Kobieta z tatuażem na ramieniu
© dmitry_zubarevo/Fotolia.com
Fleszstyle

Podział na tatuaż męski i damski – czy istnieje?

Tatuaże dla dziewczyn to najczęściej motywy kwiatowe, mandale, rzadziej u kobiety spotyka się np. tatuaże biomechaniczne. Męskie tatuaże to często mroczne wzory lub motywy steampunkowe. Mimo to w tatuowaniu najważniejsze są preferencje i wybory osoby, która decyduje się w ten sposób ozdobić własne ciało.

Tatuaże dla dziewczyn to najczęściej motywy kwiatowe, mandale, rzadziej u kobiety spotyka się np. tatuaże biomechaniczne. Męskie tatuaże to często mroczne wzory lub motywy steampunkowe. Mimo to w tatuowaniu najważniejsze są preferencje i wybory osoby, która decyduje się w ten sposób ozdobić własne ciało.

Zapytaliśmy Mikołaja Roznerskiego o rozstanie z Adrianą Kalską. Wymowna odpowiedź aktora!

Tatuaż biomechaniczny i tatuaż steampunkowy

Tatuaż biomechaniczny uważany jest za tatuaż męski, ponieważ to mężczyźni właśnie najczęściej decydują się na taką stylistykę. Zawiera elementy, które zastępują części ciała człowieka i wykonane są w taki sposób by sprawiały wrażenie, że pod skórą ukryte jest mechaniczne wnętrze np. ręki, klatki piersiowej, nogi a nawet twarzy, często również z elementami mięśni i ścięgien. Tatuaż steampunkowy jest podobny, z tą różnicą, że nacisk kładziony jest na wykorzystanie elementów maszyn parowych. Tego typu tatuaże cechują się bardzo wysoką dbałością o detale, są trójwymiarowe i realistyczne. Najlepiej wykonywać je u tatuatorów, którzy się w nich specjalizują.

Tatuaż tribal, chińskie znaki, napisy, cytaty

W przypadku cytatów lub liter – szczególnie w obcym języku, którego nie znasz, dokładnie sprawdź ich tłumaczenie. Często zdarza się, że mała literówka całkowicie zmienia znaczenie słowa. Tribale to jedne z najpopularniejszych tatuaży, charakteryzujących się graficznymi, często geometrycznymi elementami, wykonywanymi prawie zawsze czarnym tuszem. Są to wzory zaczerpnięte ze sztuki plemiennej, często bardzo archaicznej. Dlatego wybierając np. wzór charakterystyczny dla wojowników wysp Borneo, najpierw poznaj znaczenie tego typu ozdoby. W pewien sposób utożsamiasz się i identyfikujesz ze społecznością, z której pochodzi. Tribale są chętnie wykorzystywane na motyw tatuażu zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn.

Tatuaż róża, jaskółka, piórko, mandale, reprodukcje obrazów i grafik

Motywy kwiatowe są najczęściej zaliczane do tzw. kobiecych tatuaży. Jednak rośliny i wszelkiego rodzaju botaniczne nawiązania są obecne w rozmaitych stylistykach. Tatuażem może stać się reprodukcja ulubionego obrazu czy grafiki. Ostatnio hitem stały się jaskółki i piórka, które szczególnie chętnie tatuują sobie kobiety. Pióra często bywają używane w motywie indiańskiego łapacza snów. Jaskółki pikujące w dół to wzór spotykany na obojczykach. Popularnym i bardzo efektownym wzorem są również mandale – mające swój rodowód w tradycji hinduskiej wzory na bazie koła zawierające elementy ornamentów.

Tatuaż – rękaw

Szczególnie mężczyźni, ale coraz częściej również kobiety decydują się na tzw. rękaw, czyli pokrycie wzorem całej ręki od ramienia do nadgarstka. Może to być jedna spójna kompozycja zaprojektowana i wykonana przez jednego artystę lub kilka niezwiązanych ze sobą motywów 'zbieranych' w różnych studiach tatuażu.

Tatuaże dla par

Wiele osób decyduje się na wspólny tatuaż. Często bywa to ta sama wersja podobnego motywu lub identyczny wzór tatuowany na różnych częściach ciała. Najbardziej popularne są serca, puzzle lub wzory składające się z 2 elementów. Jest to ciekawsza wersja wyrażenia swoich uczuć względem ukochanej osoby niż wytatuowanie sobie jej imienia.

 

W tatuowaniu nie ma wyraźnego podziału na płeć, nie istnieją też zakazane lub nieodpowiednie wzory dla kobiet czy mężczyzn.


Kobieta z tatuażem kotwicą
© pechagin/Fotolia.com
Fleszstyle
Wzory tatuaży: jaskółka, kotwica i piórko – przemyślana decyzja czy chwilowa moda
Tatuaż kotwica czy tatuaż róża to wciąż jedne z najpopularniejszych wzorów, jakie ludzie chcą mieć na skórze. Zdarza się, że decyzja o ozdobieniu ciała na całe życie bywa podejmowana pochopnie. Podpowiadamy na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze wzoru tatuażu.

Tatuaż kotwica czy tatuaż róża to wciąż jedne z najpopularniejszych wzorów, jakie ludzie chcą mieć na skórze. Zdarza się, że decyzja o ozdobieniu ciała na całe życie bywa podejmowana pochopnie. Podpowiadamy na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze wzoru tatuażu. Tatuaże – znaczenie Wiele osób posiadających tatuaż jest pytanych o jego znaczenie, jednak nie każdy wzór na skórze musi nieść za sobą jakąś historię. Istnieje bardzo duża grupa symboli, które mają konkretne przesłanie jak np. elementy patriotyczne, ideologiczne czy religijne. Tutaj nie jest trudno o interpretację.   Bardzo popularne – szczególnie wśród osób młodych – są tatuaże z imieniem chłopaka/dziewczyny lub datą ślubu. Warto się zastanowić i przemyśleć tego typu decyzję . Tak samo w przypadku symboli sugerujących przynależność do organizacji, zrzeszenia lub klubu np. piłkarskiego. Sympatie, mimo że mogą wydawać się miłością na całe życie, bardzo często zmieniają się wraz ze zmianą poglądów, rzeczywistości a nierzadko też wraz ze spadkiem w rankingu ukochanej drużyny piłkarskiej. Idole, aktorzy, postaci z kreskówek lub podobizny pisarzy czy malarzy to również bardzo popularne wzory, które wiążą się z przesłaniem czy nawet deklaracją. Prezentujemy światu w ten sposób własne upodobania albo np. gusta literackie. Ta sytuacja wymaga od nas głębokiej analizy. Zadajmy sobie pytanie przed wykonaniem tatuażu, czy autor, którego podobiznę chcę mieć na skórze jest człowiekiem, którego w pełni popieram, czy nie przeszkadzają mi jego prywatne poglądy i w pełni utożsamiam się z tym, co sobą reprezentuje. Tatuaż kotwica Kotwica szczególnie przypadła do gustu osobom ceniącym minimalizm. Znaczenie tego typu tatuażu często bywa określane jako stabilizacja , nadzieja i ochrona . Kotwica (z motywem litery „P”) to symbol Polski walczącej, nadziei...

kobieta na plaży
©abelena/Fotolia
Fleszstyle
Metaliczny tatuaż – naklejana biżuteria
Tatuaże metaliczne to ozdoba, którą możemy w niebanalny sposób dodać pikanterii i błyszczącej elegancji każdej stylizacji. To naklejane delikatne bransoletki, łańcuszki na nadgarstek, kostkę czy szyję. Tego typu tatuaże są bardzo łatwe w aplikacji i utrzymują się na skórze nawet 5 dni.

Tatuaże metaliczne to ozdoba, którą możemy w niebanalny sposób dodać pikanterii i błyszczącej elegancji każdej stylizacji. To naklejane delikatne bransoletki, łańcuszki na nadgarstek, kostkę czy szyję. Tego typu tatuaże są bardzo łatwe w aplikacji i utrzymują się na skórze nawet 5 dni. Tatuaże metaliczne – moda i szyk Popularne w latach 90. naklejane tatuaże były sposobem na ozdabianie ciała dla osób, które nie były zdecydowane na trwały wzór. Często dołączane były jako prezent do gazet dla młodzieży takich jak „Bravo”, „Popcorn”, „Dziewczyna” czy „Filipinka”. Moda na metaliczne tatuaże została zapoczątkowana w USA i stamtąd szybko trafiła do Europy. Metaliczne, złote lub srebrne ozdoby można aplikować na wszystkie części ciała, najczęściej ozdabiane są: palce, ręce, ramiona, brzuch, dekolt, plecy, nogi a nawet skronie czy szyja. Doskonale wyglądają na opalonej skórze, świetnie uzupełniają letnie stylizacje dodając szyku zwiewnym sukienkom. Wzory metalicznych tatuaży najczęściej przedstawiają łańcuszek, liście, mandale i ornamenty. Zdarzają się również pawie pióra, zwierzęta, figury geometryczne oraz motywy nawiązujące do indyjskich tatuaży z henny – mehendi. Wzory można ze sobą łączyć tworząc niepowtarzalne ozdoby. Tatuaże metaliczne – gdzie kupić Tatuaże metaliczne ma w swojej ofercie coraz więcej firm, często można je kupić w różnego rodzaju sieciówkach odzieżowych czy drogeriach. Duży wybór znajdziemy również w sklepach internetowych. Koszt zestawu zawierającego kilka wzorów i motywów oscyluje w granicy 30 złotych. Tatuaże metaliczne – jak to się robi Tatuaże metaliczne naklejamy na skórę w ten sam sposób, co tatuaże dołączane np. do gum do żucia. Z zestawu wycinamy ostrożnie wybrany wzór, zdejmujemy folię ochronną i naklejamy na czystą (nieposmarowaną balsamem ani kremem) i osuszoną...

Kobieta robi tatuaż
©s_lena/Fotolia
Fleszstyle
Tatuaż polinezyjski – czym się charakteryzuje
Tatuaże polinezyjskie to tatuaże plemienne z rejonu wysp Pacyfiku. Wykonywane by chronić, nadawać status lub czcić ukochaną osobę. Są jednokolorowe – czarne, geometryczne, często przedstawiają elementy tamtejszej flory i fauny.

Tatuaże polinezyjskie to tatuaże plemienne z rejonu wysp Pacyfiku. Wykonywane by chronić, nadawać status lub czcić ukochaną osobę. Są jednokolorowe – czarne, geometryczne, często przedstawiają elementy tamtejszej flory i fauny. Tatuaż polinezyjski – pochodzenie Słowo „tatuaż” pochodzi się z języka polinezyjskiego, „tatau” – czyli znak, malowidło, które dosłownie tłumaczone jest jako „oznaczyć coś”. Tatuaż polinezyjski zawiera motywy typowe dla ludności zamieszkującej tereny wewnątrz trójkąta pomiędzy Hawajami, Nową Zelandią oraz Wyspą Wielkanocną , czyli np. wyspy Tonga, Markizy, Tahiti czy Samoa. Obecnie nastała moda na nowoczesny tatuaż polinezyjski wskutek czego wzory charakterystyczne dla poszczególnych wysp zostały wymieszane. Motywy tatuaży pierwotnie czerpano z otaczającego świata roślin, zwierząt, natomiast sam proces tatuowania odbywał się przy okazji jakiegoś szczególnego wydarzenia w życiu takiego jak np. rytuał przejścia. Tatuaż traktowany był jako symbol np. odwagi, amulet ochronny, wyznaczał hierarchię w społeczności czy nawet atrakcyjność seksualną. Tatuaż polinezyjski – znaczenie W tatuażach polinezyjskich istnieje możliwość oddania za pomocą symboli konkretnych cech, wartości, przeżyć, dążeń itp. Istnieją studia tatuażu, w których artyści projektują na zamówienie indywidualny, precyzyjny wzór zawierający wybrane symbole mogące określać nieskończenie wiele aspektów, cech, wydarzeń. Niektórzy idą o krok dalej w interpretacjach znaczenia tego typu ozdabiania ciała traktując je jako pamiętnik zawierający wydarzenia z życia czy cechy charakteru. Dlatego popularne są odstępstwa od kanonu symboli, które polegają na wpleceniu w projekt np. za pomocą kaligrafii polinezyjskiej dat czy imion ważnych dla nas osób....

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner