Młoda kobieta z długimi włosami.
©Sofia Zhuravetc/Fotolia.com
Fleszstyle

Jak powiększyć oczy makijażem: jasna kredka na linii wodnej, czarna kreska nad rzęsami i rozświetlacz w kąciku oka

Aby optycznie powiększyć oczy, należy dokładnie wytuszować rzęsy. Taki efekt można też uzyskać, malując kreskę nad powiekami. Używa się do tego czarnej kredki. Jasna kredka do oczu nałożona na tzw. linię wodną również jest skuteczna.

Aby optycznie powiększyć oczy, należy dokładnie wytuszować rzęsy. Taki efekt można też uzyskać, malując kreskę nad powiekami. Używa się do tego czarnej kredki. Jasna kredka do oczu nałożona na tzw. linię wodną również jest skuteczna.

 

Makijaż powiększający oczy polega głównie na rozjaśnianiu i rozświetlaniu niektórych partii jasnymi cieniami. Aby wzbogacić makijaż, używa się brązowych lub czarnych cieni. Należy unikać obrysowywania oka dookoła czarną kredką, a także rysowania czarnej kreski na dolnej powiece.

 

Nowości kosmetyczne, które pokochasz od pierwszego wejrzenia!

Powiększający makijaż oczu – przydatne informacje

 

Aby powiększyć oczy makijażem, trzeba dokładnie pomalować rzęsy tuszem. Warto wybrać kosmetyk w kolorze fioletowym lub szarym o perłowym połysku, co dodatkowo podkreśli spojrzenie. Przedtem dobrze jest je podkręcić zalotką. Dzięki temu spojrzenie będzie świeższe, a oko wyda się większe. Równie skuteczne będzie doklejenie sztucznych rzęs. W przypadku niewielkiej ilości czasu na wykonanie makijażu można nałożyć beżowy rozświetlacz na górną powiekę i wewnętrzne kąciki oczu. Oprócz tego koniecznie trzeba wytuszować rzęsy. Brwi podkreślone kredką uwydatnią kolor tęczówki i odwrócą uwagę od niewielkich oczu.

 

Jak powiększyć oczy makijażem krok po kroku?

 

Aby powiększyć oczy makijażem:

 • Nałóż beżowy cień na ruchomą powiekę.
 • Weź kredkę do oczu lub eyeliner i namaluj nim linię wzdłuż rzęs. Rysując kreskę, omiń wewnętrzny kącik oka.
 • Nałóż ciemny cień obszar powyżej załamania nad górną częścią powieki.
 • Podkręć rzęsy zalotką, a następnie dokładnie wytuszuj.
 • Używając pędzelka, brązowym cieniem namaluj delikatną kreskę na dolnej powiece. Powinna sięgać krawędzi tęczówki oka. Rozetrzyj jej granicę, kierując ją ku środkowej części oka.
 • Podkreśl brwi cieniem w kolorze zbliżonym do włosków. Pamiętaj, że nie powinny być za krótkie – to optycznie pomniejsza oko. Aby sprawdzić, czy ich długość jest odpowiednia, przyłóż ołówek i poprowadź go od krawędzi nosa, przez zewnętrzny kącik oka w kierunku skroni. Jeśli brwi są zbyt krótkie, można je domalować cieniem bądź kredką.
   

Jak malować oczy kredką, żeby były większe?

 

Optyczne powiększenie oczu można uzyskać przy użyciu kredki. Tą w kolorze czarnym należy podkreślić górną powiekę. Aby to zrobić, wystarczy namalować linię przy krawędzi rzęs. Dokładne narysowanie kreski zapewni nakładanie jej krótkimi ruchami z jednoczesnym przytrzymywaniem powieki. Ta technika pozwala też optycznie pogrubić rzęsy. Oprócz podkreślenia górnej powieki koniecznie trzeba wytuszować rzęsy, co dodatkowo powiększy oczy. Efekt powiększający można uzyskać, stosując jasnobeżową lub białą kredkę do oczu. Kosmetyk w kolorze beżowym lub cielistym da bardziej naturalny efekt niż biały. W tym przypadku kreskę maluje się na tzw. linii wodnej, czyli na wewnętrznej stronie dolnej powieki. Oprócz tego – dla lepszego efektu – jasną kredkę warto nałożyć, a następnie rozetrzeć pod brwiami.

 

Jak powiększyć oko z opadającą powieką?

 

Aby optycznie powiększyć oko z opadającą powieką:

 • Nałóż bazę pod cień, a następnie ją przypudruj.
 • Połóż brązowy cień na w zewnętrznych kącikach oczu. Rozetrzyj jego granicę w górę – ten zabieg sprawi, że powieka będzie wyglądała na uniesioną.
 • Podkreśl łuk brwiowy cieniem w kolorze przypominającym kolor włosków.
 • Nałóż ciemniejszy cień wzdłuż załamania powieki.
 • Na pozostałą jej część połóż cień w jaśniejszym odcieniu. Dzięki kontrastowi między nimi makijaż będzie ciekawszy.
 • Używając czarnej kredki, namaluj kreskę na dolnej i górnej linii oka, a następnie ją rozetrzyj. Pamiętaj, aby nie obrysowywać oka dookoła.
 • W kącikach oczu połóż rozświetlacz.
 • Użyj zalotki i dokładnie wytuszuj rzęsy. Jeszcze lepszy efekt da doczepienie sztucznych rzęs lub przedłużenie ich, np. metodą 1:1.
kobieta robi kreskę na oku
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Idealna kreska kredką na oku w trzech krokach
Aby zrobić idealną kreskę na oku, wybierz miękką kredkę do ich malowania,, którą łatwiej jest nałożyć na powiekę. Podkreślenie oczu kredką jest o wiele łatwiejsze niż eyelinerem.

Aby zrobić idealną kreskę na oku, wybierz miękką kredkę do ich malowania,, którą łatwiej jest nałożyć na powiekę. Podkreślenie oczu kredką jest o wiele łatwiejsze niż eyelinerem. Krok I – Przygotowanie powieki do nałożenia kredki Przed namalowaniem kreski na oku oczyść powiekę płynem micelarnym, po czym nanieś na nią bazę do oczu lub puder. Dzięki temu makijaż będzie trwalszy, a cienie nie będą się osypywały . Krok II – Nałożenie na powiekę cieni do oczu Jeśli chcesz, przed narysowaniem kredki możesz pokryć powiekę beżowym cieniem do oczu. By powiększyć optycznie oko nałóż perłowy cień pod łukiem brwiowym. Krok III – Zrobienie idealnej kreski kredką do oczu Pamiętaj, by kolor kredki pasował do całego makijażu. Prawą rękę oprzyj na policzku (dla zachowania stabilizacji) i zacznij nią rysować cienką linię wzdłuż górnej powieki, zaczynając od wewnętrznego kącika oka (postaraj się nie odrywać przy tym kredki od powieki). By uzyskać idealną kreskę, naciągnij powiekę drugą ręką . Pamiętaj też, by przy tej czynności oko mieć otwarte. Następnie przy zewnętrznym kąciku oka namaluj cienką, krótką kreskę w kierunku brwi. Dzięki temu przedłużysz dolną linię powieki. Możesz też pogrubić namalowaną wcześniej cienką kreskę. Jeśli masz małe oczy, szersza kreska optycznie je powiększy. Temperowanie kredki do oczu Pamiętaj, że kredkę do oczu powinno się w miarę często temperować, by jej koniec był ostry. Dzięki temu (podczas rysowania) uzyskasz idealną, prostą linię na powiece. Kredkę możesz ostrzyć specjalną strugaczką przeznaczoną do kosmetyków , którą kupisz w drogerii lub w internecie. Jeśli nie posiadasz takiej temperówki, naostrz kredkę  zwykłą temperówką do przyborów szkolnych.  

Młoda kobieta z mocnym makijażem oczu
Pixabay/bmphotography/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Fleszstyle
Powiększ oczy prostym makijażem
Powiększyć oczy można precyzyjnym nałożeniem cieni do powiek. Oprócz tego klasyczny makijaż oczu idealnie nadaje się na co dzień i sprawia, że twarz wygląda bardziej atrakcyjnie.

Powiększyć oczy można precyzyjnym nałożeniem cieni do powiek. Oprócz tego klasyczny makijaż oczu idealnie nadaje się na co dzień i sprawia, że twarz wygląda bardziej atrakcyjnie.   Jak powiększyć oczy makijażem?   1. Brwi – w makijażu powiększającym oczy bardzo ważną rolę odgrywają brwi. Aby wyznaczyć odpowiednią ich długość, weź do ręki długi, cienki pędzelek i przyłóż go do twarzy. Linię brwi wyznacz od zewnętrznego kącika oka poprzez skrzydełko nosa. Idealną ich długość otrzymasz, kiedy końcowa część pędzelka spotka się z końcem linii brwi. 2. Rozświetlenie wewnętrznego kącika oka – aby rozświetlić wewnętrzny kącik oka użyj perłowych, jasnych bądź beżowych cieni i zastosuj zwykły rozświetlający korektor. Jeśli chcesz możesz wypróbować inne kolory cieni. Najlepiej najciemniejszy cień nakładaj od zewnętrznej i środkowej strony, a najjaśniejszy w stronę brwi. Aby dodać wyrazu oczom, zastosuj jasny cień pod samymi brwiami. 3. Malowanie kreski – na górnej powiece oka zrób czarną kreskę eyelinerem. Zacznij rysować ją od krawędzi tęczówki oka, a optycznie wydłużysz powiekę. 4. Malowanie dolnej powieki – ciemniejszym cieniem (czernią lub brązem) pokryj dolną powiekę i namaluj na niej miękką kreskę za pomocą pędzelka. Linię zacznij rysować od zewnętrznego kącika oka i skończ przy krawędzi tęczówki. 5. Cielista linia – za pomocą beżowej lub białej kredki narysuj cielistą granicę na linii wodnej oka (linii pomiędzy okiem, a rzęsami). Kreska otworzy i poszerzy oko. 6. Powieka ruchoma – matowym, jasnym cieniem zrób załamanie powieki powodując powiększenie powieki ruchomej. 7. Malowanie rzęs – na sam koniec mocno wytuszuj rzęsy, tak aby się nie posklejały. Najlepiej użyj tuszu, który...

Oryginalny makijaż sylwestrowy
Flickr/Jeff Luyten/CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/
Fleszstyle
Perfekcyjny makijaż sylwestrowy
Makijaż sylwestrowy to makijaż okolicznościowy. Wyróżnia się blaskiem, wyrazistością i niepowtarzalnością. Jest to make-up trwały i kryjący, który musi przetrwać całą noc.

Makijaż sylwestrowy to makijaż okolicznościowy. Wyróżnia się blaskiem, wyrazistością i niepowtarzalnością. Jest to make-up trwały i kryjący, który musi przetrwać całą noc. Jak wykonać makijaż sylwestrowy? 1. Nałóż bazę na górną powiekę i namaluj wzdłuż niej czarną, grubą kreskę. 2. Następnie nałóż czarny, matowy cień i rozetrzyj wcześniej namalowaną kreskę. Następnie ponownie pokryj powiekę cieniem przy zewnętrznym kąciku oka, kierując się w stronę wewnętrznego kącika. 3. Namaluj czarną kreskę, tym razem na dolnej linii rzęs i rozetrzyj ją ciemnym cieniem. 4. Następnie połóż na górną powiekę cień o lśniących, perłowych barwach. Rozpocznij od środkowej części powieki i kieruj się w wewnętrzny, a kolejno zewnętrzny kącik oka. 5. Wytuszuj rzęsy , najlepiej zygzakowatym ruchem. Tusz nakładaj szczoteczką od nasady rzęs w górę. Kolejno uwydatnij brwi ciemniejszym cieniem bądź kredką. 6. Kiedy już skończysz make-up oczu, przejdź do twarzy. Nałóż na nią bazę i odczekaj chwilę, aby się wchłonęła. 7. Jeśli chcesz zakryć niedociągnięcia, pokryj zmienione miejsca zwykłym korektorem. Teraz pędzlem, gąbką lub palcami rozsmaruj na twarzy podkład. Po chwili możesz zastosować korektor rozświetlający w celu podkreślenia rysów twarzy, np. powiększając oczy, nos lub usta. 8. Na policzki zastosuj róż do policzków, który podkreśli je i nada im kształt. 9. Kolejno użyj kolorowej pomadki, aby wyeksponować kontury ust lub bezbarwnego błyszczyka. 10. Na koniec spryskaj makijaż fixem w sprayu. Dzięki niemu make-up utrwali się i dłużej się utrzyma na twarzy.   Makijaż sylwestrowy musi być olśniewający i niepowtarzalny . Wystarczy 5 czynności, by zyskać idealny makijaż.  Użyj korektora,...

Nasze akcje
Dua Lipa, Rihanna, Alessandra Ambrosio
Newsy
Te gwiazdy wiedzą jak stworzyć niezapomniane stylizacje!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik