Blondynka bez makijażu Blondynka w czarnej bluzce Blondynka z korektorem pod oczami Blondynka z niebieskimi oczami
Blondynka bez makijażu
1/9
Blondynka bez makijażu

Chcesz mieć makijaż w stylu Khloe Kardashian? Nic prostszego! Małgorzata Smelcerz, makijażystka gwiazd, między innymi Pauliny Krupińskiej, radzi, jak go stworzyć. Od czego zacząć?

W dzisiejszym makijażu głównym akcentem będzie oko. Dlatego też, by uniknąć osypanego cienia zastosowałam technikę odwróconego makijażu, która polega na tym, że najpierw cieniujemy powiekę a dopiero w późniejszym etapie nakładamy podkład, korektor oraz puder. Inspiracją jest makijaż Khloe Kardashian, więc wykorzystałam metodę uwielbianą przez amerykańskich makeupistów jaką jest taping :) Metoda ta polega na tym, że bardzo delikatnie przyklejamy taśmę klejącą wzdłuż powieki, nakładamy cienie i po skończonym blendowaniu taśmę usuwamy. Taka technika pozwala na osiągnięcie efektu bardzo hollywoodzkiego, kociego oka. 

Co dalej?

 

Zobacz: Chcesz wyglądać jak Kylie Jenner? Makijaż gwiazdy "krok po kroku"​

2/9

Makijaż oparty będzie na odcieniach złota:

Makijaż oka będzie oparty na toncji uwielbianej przez Kardashianki - mowa o odcieniach mieniącego się złota. Na calą powiekę ruchomą nałożyłam jasnozłoty cień, załamanie zaakcentowałam ciepłym brązem a wzdłuż linii rzęs naszkicowałam rozmytą, wyciągniętą kreskę w kolorze czekolady.

3/9
Blondynka w czarnej bluzce

Czas na delikatne odklejenie taśmy!

Aby jeszcze bardziej zaakcentować linię rzęs poprowadziłam delikatną kreskę czarnym, wodoodpornym linerem - dodaje Małgorzata Smelcerz. 

4/9
Blondynka z korektorem pod oczami

Po skończonym makijażu górnej powieki możemy przejść do makijażu twarzy.

Na skórę Oli nałożyłam jasny, kryjący podkład o matowym wykończeniu. Pod oczy zaaplikowałam rozświetlający korektor, który nadał buzi świeżości. Aby utrwalić opisane kosmetyki przypudrowałam je transparentnym pudrem.

5/9
Blondynka z niebieskimi oczami

Już jesteśmy prawie na półmetku!

Aby proporcje się zgadzały nie możemy zapomnieć o zaakcentowaniu dolnej powieki. Może być ona zaznaczona zdecydowanie wyraźniej, gdyż za chwilę przykleimy sztuczne rzęsy. Linię wodną oka podkreśliłam kredką w cielistym kolorze- to jeden z moich ulubionych tricków na odświeżenia spojrzenia. 

6/9
Blondynka z mocno pomalowanymi oczami

Pozostało nam zaznaczenie brwi oraz aplikacja sztucznych rzęs - o tych elementach nie możemy zapominać w przypadku mocnego makiażu oka.

 Brwi Oli podkreśliłam jasnobeżowym cieniem. Rzęsy wytuszowałam pogrubiającą maskarą po czym przykleiłam kępki w dwóch długościach.

7/9
Makijaż w stylu Khloe Kardashian

Makijaż Kardashianek nie istniałby bez konturowania!

Wzdłuż kości policzkowej, nosa oraz linii czoła nałożyłam matowy bronzer. Szczyt policzków ożywiłam morelowym różem a skronie rozświetliłam za pomocą świetlistego, metalicznego prasowanego pudru.

 

8/9
Blondynka z ustami pomalowanymi na pomarańczowo

Na koniec Małgorzata Smelcerz zostawiła usta.

Ostatnim, ale jednym z najważniejszych elementów naszego dzisiejszego makijażu były usta. Na wargi Oli nałożyłam matową pomadkę w odcieniu intensywnej pomarańczy po czym wyrównałam ich linię za pomocą konturówki.

 

9/9
Khloe Kardashian z pomarańczowymi ustami

Czy zdecydujesz się na makijaż w stylu Khloe Kardashian?

 

Na zdjęciach widzimy Olę Kowal, modelkę związaną na stałe z agencją MODEL PLUS.

Więcej na temat Khloe Kardashian