Zdjęcie przedstawia kobietę, która ma zamiar poddać się zabiegowi lipolizy podbródka
©Coka/fotolia
Fleszstyle

Liposukcja podbródka – na czym polega?

Liposukcja podbródka to prosty zabieg chirurgiczny, który polega na odessaniu tłuszczu z okolic szyi i brody. Można go wykonywać zarówno u kobiet jak i mężczyzn, którzy mają tzw. podwójny podbródek. Liposukcję podbródka można wykonywać dwoma metodami: klasyczną i laserową.

Liposukcja podbródka to prosty zabieg chirurgiczny, który polega na odessaniu tłuszczu z okolic szyi i brody. Można go wykonywać zarówno u kobiet jak i mężczyzn, którzy mają tzw. podwójny podbródek. Liposukcję podbródka można wykonywać dwoma metodami: klasyczną i laserową.

Trendy w chirurgii plastycznej piersi

Klasyczna liposukcja podbródka (lipoliza)

Przed zabiegiem liposukcji podbródka należy wykonać wszystkie badania krwi, które są niezbędne do znieczulenia. Na dwa tygodnie przed zabiegiem nie powinno się palić papierosów i zażywać leków na bazie aspiryny, gdyż zmniejszają one krzepliwość krwi.

 

Na początku zabiegu chirurg podaje miejscowe znieczulenie, dzięki czemu po zabiegu pacjent będzie mógł od razu udać się do domu. Następnie wykonuje nacięcia w okolicach podbródka i uszu o wielkości 2-4 cm. Czasem lekarze robią nacięcia w jamie ustnej, aby pacjent miał mniej widoczną bliznę. Następnie lekarz za pomocą kaniuli (cienkiej rurki) usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej. Po zabiegu specjalista umieszcza opatrunek uciskowy od czubka głowy do brody. Jeśli pacjent odczuwa zbyt długotrwałe odrętwienie policzków zaleca się ponowne zgłoszenie do lekarza. Osoba poddająca się liposukcji podbródka w pierwszym tygodniu może odczuwać mrowienie, ciągnięcie pod brodą, pieczenie i ostre bóle. Po zabiegu mogą również wystąpić powikłania jakimi są infekcja bądź krwiak w miejscu operowanym. Powikłania są jednak rzadkie. Lipolizy nie zaleca się chorym na cukrzycę, mającym problemy z krzepliwością krwi i chorującym na wątrobę i nerki. Koszt lipolizy waha się w granicach 3 tysięcy złotych. Wiele kobiet decyduje się na liposukcję przy wykonywaniu innych zabiegów medycyny estetycznej.

Laserowa liposukcja podbródka

Laserowa liposukcja podbródka polega nie na odsysaniu tłuszczu z brody, ale na podgrzaniu komórek tłuszczowych. Liposukcja laserowa nie wymaga znieczulenia ogólnego, wystarczy znieczulenie miejscowe. Po takim zabiegu pacjent od razu może powrócić do domu. Ten rodzaj liposukcji jest bardziej efektywny, gdyż usuwa większe ilości tłuszczu z brody. Promienie laserowe podgrzewają włókna kolagenowe, a błony komórek tłuszczowych zostają rozbite. Skóra dzięki temu staje się sprężysta, pozbawiona nierówności i rozstępów. Laserowa liposukcja podbródka trwa od 30 do 60 minut. Przeciwwskazania do wykonania zabiegu to cukrzyca, choroby nerek, wątroby, a także zaburzenia krzepliwości krwi. Najczęstsze powikłania laserowej liposukcji podbródka to tkliwość na dotyk, oparzenia, zapalenia oraz infekcje. Koszt liposukcji wynosi 4-5 tysięcy złotych. Decyzja o wyborze rodzaju liposukcji zależy przede wszystkim od ceny. Nie każdy może sobie pozwolić na tak kosztowny zabieg. Lipoliza laserowa ma też swoje plusy, gdyż ryzyko wystąpienia powikłań jest mniejsze niż w przypadku klasycznej liposukcji.

 

Stopa trzymana przez ręce
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Liposukcja łydek, czyli jak schudnąć w łydkach
Liposukcja łydek jest zabiegiem chirurgicznym pozwalającym usunąć nadmiar tłuszczu z kończyn dolnych. Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym.

Liposukcja łydek jest zabiegiem chirurgicznym pozwalającym usunąć nadmiar tłuszczu z kończyn dolnych. Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Liposukcja łydek – kto może się poddać zabiegowi? Liposukcja łydek nie jest dla każdego. Mogą się jej poddać osoby bez nadwagi i otyłości. Wiek nie jest ściśle określony, ale należy się liczyć z tym, że u osób po 40 roku życia występuje mniejsza elastyczność skóry. Wiąże się to z gorszymi efektami po zabiegu niż u osób młodszych. Zabiegu nie zaleca się osobom chorującym na cukrzycę i mającym problemy z krążeniem krwi lub układem oddechowym. Liposukcja łydek – jak przebiega zabieg? Podczas pierwszej wizyty w gabinecie lekarskim, chirurg wyjaśnia pacjentowi przebieg liposukcji łydek i wybiera dla niego najskuteczniejszą metodę liposukcji . Ponadto lekarz razem z pacjentem lokalizują i identyfikują największe zasoby tłuszczu na łydkach. Jeśli okaże się, że łydka jest wizualnie duża poprzez mięśnie to wtedy liposukcja łydek nie jest możliwa do wykonania. W trakcie wizyty lekarskiej pacjent powinien dokładnie objaśnić lekarzowi, jakich efektów się spodziewa, a specjalista z kolei powinien poinformować pacjenta o komplikacjach i ryzykach związanych z zabiegiem.   Przed rozpoczęciem odsysania tłuszczu zostaje oczyszczone miejsce, które będzie poddawane nacinaniu. Następnie chirurg podaje pacjentowi znieczulenie ogólne lub miejscowe w zależności od wrażliwości pacjenta na ból i złożoności zabiegu. Na początku zabiegu liposukcji łydek chirurg wykonuje wielokrotne bądź pojedyncze nacięcia, najczęściej w zgięciu kolana, w tylnej części nogi . Następnie przez drobne nacięcia na skórze lekarz wprowadza specjalny preparat, który spulchnia ciało, zmniejsza utratę krwi i zmiękcza tkankę...

Brzuch z centymetrem
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Lipoliza laserowa, czyli laserowe rozbijanie tłuszczu
Zabiegi na brzuch takie jak laserowe usuwanie komórek tłuszczowych są coraz bardziej popularne. Operacja pomaga pozbyć się nadmiernej ilości tłuszczu z brzucha.

Zabiegi na brzuch takie jak laserowe usuwanie komórek tłuszczowych są coraz bardziej popularne. Operacja pomaga pozbyć się nadmiernej ilości tłuszczu z brzucha. Lipoliza laserowa – na czym polega? Zabieg lipolizy laserowej zaliczany jest do zabiegów mało inwazyjnych i nie wymaga znieczulenia ogólnego . Operacja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym brzucha, dlatego zaraz po niej można iść do domu. Zabieg poprzedzają podstawowe badania, takie jak morfologia krwi, badanie grupy krwi, na obecność wirusa HIV, badanie EKG i prześwietlenie klatki piersiowej. Na początku zabiegu pod skórę wprowadza się przez nacięcia kaniulę (cienką igłę) ze światłowodem emitującym promienie laserowe. Laser rozbija komórki tłuszczowe, a tym samym uwalnia tłuszcz, który jest usuwany przez wątrobę. Dodatkowo laser zamyka naczynia krwionośne pękające podczas zabiegu, dzięki czemu ból i krwawienie są mniejsze. Lipoliza laserowa sprawdza się szczególnie, gdy nadmiar tłuszczu jest trudny do usunięcia za pomocą diety i aktywności fizycznej. Cena lipolizy laserowej brzucha wynosi około 8 tysięcy złotych . Podskórne działanie lasera powoduje powstanie nowych włókien kolagenowych, a to zwiększa napięcie skóry i poprawia jej wygląd. Zabieg na brzuch lipolizą laserową – zalecenia Po zabiegu lipolizy laserowej należy przez około 3 miesiące nosić opatrunek uciskowy. Należy też unikać wysiłku i nadmiernej aktywności fizycznej przez minimum dwa tygodnie . Zaleca się dużo wypoczywać i prowadzić spokojny tryb życia. Zabieg na brzuch lipolizą laserową – efekty i powikłania Pierwsze efekty będą już widoczne po około 3 miesiącach od lipolizy laserowej. Po operacji można spodziewać się bólu i dyskomfortu operowanego brzucha, który przechodzi najczęściej po dobie bądź dwóch....

Zgrabny brzuch kobiety
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Lipoliza iniekcyjna, czyli prosty sposób na pozbycie się tłuszczu
Lipoliza iniekcyjna jest bezoperacyjną metodą usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej. Lipoliza iniekcyjna jest idealnym sposobem dla pacjentów, którzy nie mogą zdecydować się na zabieg chirurgiczny, jakim jest liposukcja.

Lipoliza iniekcyjna jest bezoperacyjną metodą usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej. Lipoliza iniekcyjna jest idealnym sposobem dla pacjentów, którzy nie mogą zdecydować się na zabieg chirurgiczny, jakim jest liposukcja. Lipoliza iniekcyjna – na czym polega? Lipoliza iniekcyjna to zabieg, który stosuje się przy miejscowym odtłuszczaniu, najczęściej w okolicach ud, brzucha, pośladków, bioder, pleców i kolan. Lipoliza pozwala także na usunięcie drugiego podbródka. Sam zabieg nie wymaga znieczulenia , gdyż jest bezbolesny. Operacja polega na podaniu za pomocą cienkiej igły do podskórnej tkanki tłuszczowej fosfatydylocholiny - substancji otrzymywanej z ziaren soi . Specyfik powoduje rozpad komórek tłuszczowych i służy jako transporter tłuszczu we krwi. Tłuszcz z uszkodzonej komórki jest wchłaniany przez naczynia limfatyczne, metabolizowany w wątrobie, po czym jest wydalany z moczem. Pozostałość komórek tłuszczowych zostaje usunięta przez makrofagi. W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej wystarczą 2-3 zabiegi lipolizy iniekcyjnej. Kiedy tkanka tłuszczowa jest grubsza liczba zabiegów jest większa. Operacja jest krótka i trwa najdłużej 30 minut, a jej koszt wynosi 400 zł. Lipoliza iniekcyjna – efekty Efekty lipolizy iniekcyjnej nie są zauważalne natychmiast , gdyż proces trwa około 4-5 tygodni. Najczęściej widoczne są po 3 tygodniach po każdym zabiegu i jest to utrata od 2 do 5 cm w obwodzie w miejscu, w którym zastosowany jest preparat. Skóra  nad miejscem, w którym znika tłuszcz staje się bardziej napięta i zwarta. Komórki w czasie kuracji zostają zniszczone bezpowrotnie, dlatego efekt jest trwały. Po zabiegu w celu przyspieszenia wchłaniania podanej substancji można stosować masaże próżniowe, domowe, drenaże limfatyczne, ale nie jest to konieczne. Po operacji pacjent może odczuwać lekkie swędzenie, pieczenie i wrażliwość miejsca, które...

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Newsy
Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Kasia Cichopek pozuje na huśtawce na swoim balkonie
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Moda uliczna z nowojorskiego tygodnia mody wiosna/lato 2021
Fleszstyle
Modne fryzury wiosna 2021. Buttercream blonde to nowy trend dla fanek jasnych fryzur. Koloryzacja pasuje do większości karnacji
Marcelina Zielnik
Paul Costelloe wiosna/lato 2021
Fleszstyle
Te trzy trendy zdominowały makijaż na wiosnę i lato 2021
Marcelina Zielnik
Modelka z koloryzacją "terracotta hair"
Fleszstyle
Modne fryzury na wiosnę 2021. Koloryzacja "terracotta hair" to hit Instagrama. To najgorętszy trend
Anna Kusiak
Leonie Hanne
Fleszstyle
Ta fryzura to najgorętszy trend wiosny i lata 2021. Instagramerki ją uwielbiają
Marcelina Zielnik
Jessica Alba i soft bob
Fleszstyle
Modne fryzury na sezon wiosna-lato 2021. Soft bob odejmie ci minimum 10 lat
Anna Kusiak