Zgrabny brzuch kobiety
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle

Lipoliza iniekcyjna, czyli prosty sposób na pozbycie się tłuszczu

Lipoliza iniekcyjna jest bezoperacyjną metodą usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej. Lipoliza iniekcyjna jest idealnym sposobem dla pacjentów, którzy nie mogą zdecydować się na zabieg chirurgiczny, jakim jest liposukcja.

Lipoliza iniekcyjna jest bezoperacyjną metodą usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej. Lipoliza iniekcyjna jest idealnym sposobem dla pacjentów, którzy nie mogą zdecydować się na zabieg chirurgiczny, jakim jest liposukcja.

Chcesz schudnąć w nowym roku? Ta rada żony Pascala Brodnickiego zmieni twoje życie! Raz, a dobrze! ;)

Lipoliza iniekcyjna – na czym polega?

Lipoliza iniekcyjna to zabieg, który stosuje się przy miejscowym odtłuszczaniu, najczęściej w okolicach ud, brzucha, pośladków, bioder, pleców i kolan. Lipoliza pozwala także na usunięcie drugiego podbródka. Sam zabieg nie wymaga znieczulenia, gdyż jest bezbolesny. Operacja polega na podaniu za pomocą cienkiej igły do podskórnej tkanki tłuszczowej fosfatydylocholiny - substancji otrzymywanej z ziaren soi. Specyfik powoduje rozpad komórek tłuszczowych i służy jako transporter tłuszczu we krwi. Tłuszcz z uszkodzonej komórki jest wchłaniany przez naczynia limfatyczne, metabolizowany w wątrobie, po czym jest wydalany z moczem. Pozostałość komórek tłuszczowych zostaje usunięta przez makrofagi. W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej wystarczą 2-3 zabiegi lipolizy iniekcyjnej. Kiedy tkanka tłuszczowa jest grubsza liczba zabiegów jest większa. Operacja jest krótka i trwa najdłużej 30 minut, a jej koszt wynosi 400 zł.

Lipoliza iniekcyjna – efekty

Efekty lipolizy iniekcyjnej nie są zauważalne natychmiast, gdyż proces trwa około 4-5 tygodni. Najczęściej widoczne są po 3 tygodniach po każdym zabiegu i jest to utrata od 2 do 5 cm w obwodzie w miejscu, w którym zastosowany jest preparat. Skóra  nad miejscem, w którym znika tłuszcz staje się bardziej napięta i zwarta. Komórki w czasie kuracji zostają zniszczone bezpowrotnie, dlatego efekt jest trwały. Po zabiegu w celu przyspieszenia wchłaniania podanej substancji można stosować masaże próżniowe, domowe, drenaże limfatyczne, ale nie jest to konieczne. Po operacji pacjent może odczuwać lekkie swędzenie, pieczenie i wrażliwość miejsca, które zostało poddane lipolizie. Dodatkowo widoczne są zaczerwienienia, opuchnięcia, krwiaki i siniaki. Mogą wystąpić też zaburzenia wegetatywne, biegunki, zwiększona potliwość i osłabienie. Wszystkie te objawy znikną samoistnie po około tygodniu. Zaleca się picie dużych ilości wody i przykładanie lodu na opuchnięte miejsca. Lipoliza iniekcyjna jest doskonałą metodą usunięcia nadmiaru tłuszczu dla kobiet po ciąży.

Lipoliza iniekcyjna – przeciwwskazania

Lipolizy iniekcyjnej nie zaleca się osobom z nadwagą i cukrzycą. Zabiegowi nie powinny poddawać się kobiety w ciąży, osoby chorujące na raka wątroby i nerek. Ponadto cierpiącym na choroby tarczycy, zapalne skóry i alergie również nie zaleca się stosowania lipolizy. 

kobieta o smukłej figurze z nagim brzuchem
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Zabiegi na brzuch, czyli skuteczne wyszczuplanie
Zabiegi na brzuch skutecznie modelują sylwetkę i usuwają nadmiar tłuszczu z tej części ciała. Lipoliza iniekcyjna jest dobrym rozwiązaniem na pozbycie się tłuszczu z brzucha.

Zabiegi na brzuch skutecznie modelują sylwetkę i usuwają nadmiar tłuszczu z tej części ciała. Lipoliza iniekcyjna jest dobrym rozwiązaniem na pozbycie się tłuszczu z brzucha. Lipoliza iniekcyjna - na czym polega? Lipoliza iniekcyjna jest dobrą metodą na pozbycie się tkanki tłuszczowej nagromadzonej w okolicach brzucha. Przed zabiegiem należy udać się do gabinetu medycyny estetycznej w celu konsultacji lekarskiej. Lipoliza iniekcyjna wymaga znieczulenia miejscowego. Operacja polega na wprowadzeniu przez nacięcia na brzuchu za pomocą kaniuli (cienkiej igły) specjalnej substancji, która rozbija komórki tłuszczowe . Są one transportowane do wątroby i usuwane z organizmu w procesach metabolicznych. Koszt lipolizy iniekcyjnej to około 400 zł. Lipoliza iniekcyjna na brzuch - zalecenia Bezpośrednio po lipolizie iniekcyjnej pojawiają się zaczerwienienia, obrzęki a czasem siniaki i krwiaki. Po kilku minutach od zabiegu można wracać do domu, a dolegliwości bólowe łagodzi się za pomocą chłodnych okładów. Po tygodniu od operacji lekarz zdejmuje szwy . Po zabiegu przez miesiąc należy prowadzić spokojny tryb życia i unikać wysiłku fizycznego. Zaleca się też picie dużej ilości wody przez kilka dni po zabiegu w celu uniknięcia spadku ciśnienia krwi. Lipoliza iniekcyjna na brzuch – efekty i przeciwwskazania By uzyskać zadowalający efekt zabieg należy powtórzyć 3-4 razy w odstępie 3-4 tygodni . Spektakularne rezultaty widoczne są dopiero po kilkunastu tygodniach od ostatniego zabiegu. Nie każdy może się poddać zabiegowi lipolizy iniekcyjnej. Nie zaleca się jej osobom z cukrzycą, chorobami nerek, wątroby, chorobami krwi i tarczycy. Zabrania się także stosowania zabiegu kobietom w ciąży i karmiącym piersią.  Bez konieczności przyjmowania znieczulenia ogólnego możesz zastosować zabieg lipolizy laserowej...

szatynka z owalną twarzą
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Lipoliza iniekcyjna – sposób na korektę podbródka i worki pod oczami
Lipoliza iniekcyjna służy modelowaniu twarzy i sylwetki. Jest niechirurgicznym zabiegiem, który usuwa tłuszcz z określonych części ciała. Lipoliza iniekcyjna stosowana jest na worki pod oczami i podwójny podbródek.

Lipoliza iniekcyjna służy modelowaniu twarzy i sylwetki. Jest niechirurgicznym zabiegiem, który usuwa tłuszcz z określonych części ciała. Lipoliza iniekcyjna stosowana jest na worki pod oczami i podwójny podbródek. Czym jest lipoliza iniekcyjna? Lipoliza iniekcyjna jest bezoperacyjną metodą usuwania nadmiaru tłuszczu z różnych partii ciała. Za pomocą strzykawki podaje się fosfatydylocholinę, która powoduje rozpuszczenie komórek tłuszczowych. Tłuszcz z pękniętej komórki przechodzi do krwi, a wraz z nią do wątroby, gdzie jest rozkładany i wydalany za pomocą moczu. Fosfatydylocholina wstrzykiwana podczas zabiegu nie tylko usuwa tłuszcz z brzucha, ud, czy kolan . Substancja pozwala się pozbyć worków pod oczami i tłuszczu z podwójnego podbródka. Lipoliza iniekcyjna na worki pod oczami Lipoliza iniekcyjna na worki pod oczami polega na wstrzykiwaniu fosfatydylocholiny – substancji uzyskanej z soi w poduszeczki tłuszczowe powiek dolnych. Prowadzi to do rozpuszczenia tkanki tłuszczowej, rozerwania błony komórkowej i eliminacji trójglicerydów. Wędrują one do wątroby, gdzie następuje ich rozpad. Zaraz po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie i opuchnięcie. Dolegliwości powinny ustąpić w przeciągu 5-7 dni. Czas zabiegu lipolizy iniekcyjnej trwa od 20 do 60 minut, a jej koszt wynosi 200-500 zł. Lipoliza iniekcyjna na podwójny podbródek Lipoliza iniekcyjna na podwójny podbródek polega na wstrzyknięciu w okolice podbródka mieszanki fosfatydylocholiny, która rozbija błonę komórek tłuszczowych i jest transporterem tłuszczu we krwi. Następnie substancja rozbija komórki tłuszczowe i trójglicerydy. Wędrują one wątroby, gdzie następuje ich rozpad i wydalenie z organizmu. Efekty widoczne są po pierwszym zabiegu. Koszt wynosi 400...

kobieta rozmawia z lekarzem
©Adam Gregor/fotolia
Fleszstyle
Lipoliza iniekcyjna nadmiernie uwydatnionego wzgórka łonowego
Wzgórek łonowy jest nadmiernie uwydatniony szczególnie u pań po cesarskich cięciach i innych operacjach nad spojeniem łonowym. Jeśli nieładnie odstaje i jest za duży można rozbić zgromadzone w nim komórki tłuszczowe dzięki zabiegowi lipolizy iniekcyjnej.

Wzgórek łonowy jest nadmiernie uwydatniony szczególnie u pań po cesarskich cięciach i innych operacjach nad spojeniem łonowym. Jeśli nieładnie odstaje i jest za duży można rozbić zgromadzone w nim komórki tłuszczowe dzięki zabiegowi lipolizy iniekcyjnej. Lipoliza iniekcyjna wzgórka łonowego Nadmiernie uwydatniony wzgórek łonowy może być powodem kobiecych kompleksów. Gdy nieestetycznie wygląda to znaczy, że odkłada się w nim nadmiar tłuszczu. Na szczęście można skorygować tę wadę i zastosować zabieg lipolizy iniekcyjnej, który wykorzystywany jest do rozpuszczenia nadmiaru tłuszczu za pomocą specjalnej substancji – fosfatydylocholiny. We wzgórek łonowy zostaje wstrzyknięty preparat, który prowadzi do rozbicia tłuszczu i uwolnienia go do krwi, a wraz z nią do wątroby, gdzie rozkłada się i jest wydalany z organizmu. Efekt jest trwały, ale dla jego wzmocnienia zaleca się zastosowanie masaży limfatycznych, które ułatwią transport tłuszczu przez naczynia chłonne . Warto też wprowadzić w życie dietę niskotłuszczową. Nie zaleca się stosowania zabiegu osobom chorym na cukrzycę , mającym ostre infekcje, czy kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Cierpiący na choroby nerek, wątroby, czy krzepliwości krwi również nie powinni poddawać się lipolizie. Zabieg trwa około 15 minut, a jej koszt wynosi 400 zł. Wskazania do zabiegu na wzgórek łonowy Zabieg lipolizy iniekcyjnej przeznaczony jest dla kobiet z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej po cięciach cesarskich i operacjach z blizną nad spojeniem łonowym. Charakterystyczne wybrzuszenie wyraźnie widać przez obcisłe ubrania. Lipoliza iniekcyjna wzgórka łonowego – efekty uboczne Po zabiegu lipolizy iniekcyjnej zazwyczaj pojawiają się opuchnięcia i zaczerwienienia w miejscach wstrzyknięcia preparatu. Miejsce poddane...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner