Strona zawiera treści tylko dla osób dorosłych

Kobieta nad basenem
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle

Lifting biustu, czyli mastopeksja – opis zabiegu

Lifting piersi (mastopexia; mastopeksja) to zabieg chirurgiczny, który umożliwia poprawę wyglądu biustu przez jego podniesienie. Obwisłe piersi nie tylko przestają być atrakcyjne – utrudniają też aktywność fizyczną. Lifting piersi polega na usunięciu zbędnej skóry z biustu i ułożeniu gruczołu piersiowego. Zabieg podniesienia piersi wpływa na psychikę kobiety – poprawia samopoczucie, zwiększa pewność siebie. Czas trwania liftingu to około 3 godziny. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Koszt podnoszenia piersi mieści się w przedziale 8-14 tys. złotych.

Lifting piersi (mastopexia; mastopeksja) to zabieg chirurgiczny, który umożliwia poprawę wyglądu biustu przez jego podniesienie. Obwisłe piersi nie tylko przestają być atrakcyjne – utrudniają też aktywność fizyczną. Lifting piersi polega na usunięciu zbędnej skóry z biustu i ułożeniu gruczołu piersiowego. Zabieg podniesienia piersi wpływa na psychikę kobiety – poprawia samopoczucie, zwiększa pewność siebie. Czas trwania liftingu to około 3 godziny. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Koszt podnoszenia piersi mieści się w przedziale 8-14 tys. złotych.

Trendy w chirurgii plastycznej piersi

Wskazania do wykonania liftingu piersi

Rozciągnięta skóra w okolicach piersi po ciąży, karmieniu, naprzemiennym tyciu i gubieniu kilogramów stanowi przesłankę do wykonania liftingu. Oprócz stanu skóry, ważna jest również dojrzałość emocjonalna kobiety oraz przygotowanie psychiczne na możliwość ewentualnych powikłań pooperacyjnych.

Przygotowania do operacji podniesienia biustu

USG piersi, mammografia, morfologia, badanie moczu, prześwietlenie klatki piersiowej i EKG to badania, które zazwyczaj wykonuje się przed terminem planowanej mastopeksji. Lekarz informuje o przebiegu operacji, przewidywanym wyglądzie piersi, możliwych skutkach ubocznych.

Stan piersi po operacji

Po wykonaniu liftingu piersi, przez około 4 tygodnie należy nosić specjalny stanik. W tym czasie piersi są opuchnięte, bolesne – często konieczne jest przyjmowanie środków przeciwbólowych. Po około dwóch tygodniach ściąga się szwy. Przez miesiąc po zdjęciu szwów nie powinno się uprawiać sportu. Efekt operacji można ocenić po 2-3 miesiącach. Po liftingu zostają widoczne blizny dookoła otoczki sutka i na dole piersi. Trzeba pamiętać, że efekt po liftingu nie utrzymuje się przez całe życie – jest uzależniony od aktywności fizycznej, diety czy wagi.

Powikłania po liftingu piersi

Po zabiegu podnoszenia piersi mogą pozostać nierówności, zwłóknienia, blizny zaciągające. Ważne jest, aby rozmasowywać piersi, pozbywając się wszystkich wyczuwalnych grudek. Niestety, istnieje również ryzyko, że operacja się nie uda – wówczas może być konieczny kolejny zabieg chirurgiczny w celu poprawy wyglądu, ale też ratowania zdrowia, a nawet życia.

 

dziewczyna z długimi włosami leży na łóżku
Pixabay/ windsing/ CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Fleszstyle
Mammoplastyka – zabieg zmniejszania i modelowania piersi
Operacja zmniejszania biustu eliminuje dolegliwości związane z przeciążeniem kręgosłupa, poprawia komfort życia i przywraca komfort psychiczny. Mammoplastyka hamuje opadanie piersi. Zmniejsza otoczki sutkowe i poprawia kształt biustu. Zabieg może trwać nawet do czterech godzin i wykonywany jest w pełnym znieczuleniu.

Operacja zmniejszania biustu eliminuje dolegliwości związane z przeciążeniem kręgosłupa, poprawia komfort życia i przywraca komfort psychiczny. Mammoplastyka hamuje opadanie piersi. Zmniejsza otoczki sutkowe i poprawia kształt biustu. Zabieg może trwać nawet do czterech godzin i wykonywany jest w pełnym znieczuleniu.   Zbyt duży biust jest problemem estetycznym, utrudnia uprawianie sportu i deformuje sylwetkę . Powoduje bóle kręgosłupa i bóle pleców. Jest przyczyną garbienia. Idealna wielkość piersi to 200-350 ml . Rozrost tkanki (lekka hipertrofia) to piersi od 400 do 600 ml. Biust o pojemności 600-800 ml kwalifikuje się do średniej hipertrofii, a piersi 800-1000 ml określane są jako znaczna hipertrofia. Patologicznie duże piersi to makromastia – 1000-1500 ml i giantomastia – ponad 15000 ml.   Mammoplastykę najlepiej wykonywać w pierwszym tygodniu po miesiączce . Piersi są wtedy mniej ukrwione, a tkanki są pod mniejszym działaniem hormonów . Przebieg operacji zmniejszania piersi Przed operacją zmniejszania piersi wykonywany jest szereg podstawowych badań. Chirurg wyznacza także miejsca przesunięcia brodawki i otoczki sutka. Operacja biustu trwa maksymalnie do czterech godzin (zwykle 2-3 godziny) i przeprowadzana jest w pełnym znieczuleniu. W trakcie zabiegu chirurg usuwa nadmiar skóry oraz tkanki i podnosi brodawki sutkowe o kilka centymetrów. Biust zostaje dopasowany do proporcji ciała kobiety i jej wymagań. Blizny po mammoplastyce tworzą się wokół otoczki sutkowej (technika Benellego), na środku piersi (od otoczki w dół) i w linii załamania pod biustem (technika McKissok). Wybrana przez chirurga technika zależy od anatomii piersi i decyzji kobiety. Szczegóły operacji ustalane są z chirurgiem plastykiem. Wielkość piersi w trakcie mammoplastyki może być zmniejszona nawet o cztery rozmiary ....

Lekarz w trakcie operacji
Pixabay/TheShiv76/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Fleszstyle
Czy wypełnienie „doliny łez” kładzie kres zmartwieniom? Fakty o liftingu twarzy
Lifting brzmi jak drobny zabieg kosmetyczny, ale jest to poważna operacja – zanim się na niego zdecydujesz, musisz zdać sobie sprawę z zagrożeń.

Lifting brzmi jak drobny zabieg kosmetyczny, ale jest to poważna operacja – zanim się na niego zdecydujesz, musisz zdać sobie sprawę z zagrożeń.   Lifting wykonywany jest przez chirurga plastycznego pod narkozą. Na twarzy przeprowadza się go po to, by wypełnić zmarszczki i bruzdy, ale tylko te na skroniach, czole i policzkach (w tym także tzw. „dolinę łez”). Jest to możliwe dzięki naciąganiu skóry po nacięciu jej w mało widocznych miejscach wzdłuż linii włosów aż do skóry za uszami.   Do zabiegu trzeba się odpowiednio przygotować. Potrzebny jest cały szereg badań, takich jak badanie grupy krwi, badanie krzepliwości, morfologia, OB, poziom cukru we krwi czy EKG. Niekorzystne wyniki mogą uniemożliwić wykonanie liftingu. Szczególnie istotna jest krzepliwość krwi. W przypadku chorób skóry, cukrzycy, anemii czy pękających naczynek nie wolno przeprowadzać liftingu twarzy.   Tak jak każda operacja, lifting wiąże się z długim okresem rekonwalescencji (do miesiąca) oraz z możliwymi powikłaniami. Najlżejsze z nich to blizny, ale trzeba się liczyć także z poważniejszymi, takimi jak krwiak, porażenie nerwu twarzowego, a nawet martwica. Faktem jest jednak, że taki zabieg daje długotrwały efekt. Skóra jest odmłodzona o 10 lat i starzeje się o 10 lat później. Dobrze wykonanego liftingu nie trzeba już powtarzać, a więc wydatek rzędu 12–14 tys. zł jest inwestycją jednorazową.   Alternatywą dla liftingu może być zabieg przeprowadzony laserem frakcyjnym , również bardzo skuteczny w usuwaniu zmarszczek. Jest to metoda niechirurgiczna, która ma o wiele więcej możliwości – likwiduje przebarwienia, blizny i rozszerzone pory – a zamiast napinać skórę, przywraca jej elastyczność.

Biust w bikini
Pixabay/LenaSevcikova/CC0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Fleszstyle
Większy biust – prosto od chirurga plastycznego
Moda na powiększanie biustu dotarła nad Wisłę w latach dziewięćdziesiątych na fali popularności serialu „Słoneczny Patrol”. Jak grzyby po deszczu zaczęły wtedy wyrastać gabinety chirurgii plastycznej, w których kobiety mogły upodobnić się do gwiazdy serialu, Pameli Anderson. Choć moda na nienaturalnie duży biust na szczęście przeminęła, w ofercie gabinetów wciąż znajdują się operacje plastyczne, których celem jest zarówno powiększenie biustu, jak i poprawa jego wyglądu.

Moda na powiększanie biustu dotarła nad Wisłę w latach dziewięćdziesiątych na fali popularności serialu „Słoneczny Patrol”. Jak grzyby po deszczu zaczęły wtedy wyrastać gabinety chirurgii plastycznej, w których kobiety mogły upodobnić się do gwiazdy serialu, Pameli Anderson. Choć moda na nienaturalnie duży biust na szczęście przeminęła, w ofercie gabinetów wciąż znajdują się operacje plastyczne, których celem jest zarówno powiększenie biustu, jak i poprawa jego wyglądu. Operacje plastyczne – skąd bierze się ich popularność? Akceptacja własnego ciała to jeden z najważniejszych czynników wpływających na odczuwanie satysfakcji z życia. Nie trzeba sięgać do badań, żeby zauważyć, że większość kobiet nie jest zadowolona ze swojego wyglądu. Świadczą o tym chociażby reakcje na komplementy, nieustanne próby przejścia na dietę czy skłonność do zaburzeń odżywiania, zdecydowanie częściej występująca u kobiet. Coraz łatwiejszy dostęp do zabiegów chirurgii estetycznej to dla wielu osób szansa na poprawę wyglądu, a co za tym idzie poprawę samopoczucia i jakości życia. Dlaczego kobiety powiększają biust? Chirurdzy plastyczni spotykają w swoich gabinetach kobiety, które z rozmaitych powodów chcą powiększyć piersi. Wiele z nich od zawsze miała mały biust i związane z tym kompleksy. Wśród klientek gabinetów znajdują się też kobiety, które karmiły piersią, wskutek czego ich biust stracił tkankę gruczołową. O ile na zabieg nie zgłaszają się one pod wpływem nacisku partnera lub nieprzemyślanego impulsu, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ich kompleksy zostały wyleczone chirurgicznie. Do zabiegu mogą jednak zostać zakwalifikowane wyłącznie kobiety, które osiągnęły już dojrzałość płciową, których motywacja do zabiegu została oceniona...

Nasze akcje
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner