twarz kobiety
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle

Zabiegi IPL na twarz. Lampa, która działa jak laser

IPL (ang. Intense Pulse Light) to technologia wykorzystywana w kosmetyce do usuwania zbędnego owłosienia oraz zmian skórnych: trądziku, przebarwień, rozstępów. Zabieg IPL polega na oddziaływaniu impulsami światła o różnej długości (od 500 do 1200 nm) na skórę. Światło dociera do mieszków włosowych, gdzie jest pochłaniane przez barwnik nadający włosom kolor. Pobudza też produkcję kolagenu i działa bakteriobójczo.

IPL (ang. Intense Pulse Light) to technologia wykorzystywana w kosmetyce do usuwania zbędnego owłosienia oraz zmian skórnych: trądziku, przebarwień, rozstępów. Zabieg IPL polega na oddziaływaniu impulsami światła o różnej długości (od 500 do 1200 nm) na skórę. Światło dociera do mieszków włosowych, gdzie jest pochłaniane przez barwnik nadający włosom kolor. Pobudza też produkcję kolagenu i działa bakteriobójczo.

Katarzyna Figura o swojej roli w filmie "Dziewczyny z Dubaju"! "Gram naprawdę potworną postać"

Depilacja lampą IPL

Lampa IPL pozwala na usuwanie z twarzy zbędnego owłosienia. Pochłonięcie światła przez barwnik znajdujący się w mieszku włosowym sprawia, że wzrost włosa zostaje zahamowany. Skuteczność tego zabiegu zależy od koloru włosów. Im ciemniejsze włosy, tym łatwiej w ten sposób pozbyć się zbędnego owłosienia. Zabieg IPL jest nieskuteczny w przypadku osób o naturalnych jasnych włosach: blond i rudych, w cebulkach ich włosów znajduje się zbyt mało barwnika – melaniny. Zazwyczaj zabieg powtarza się 4-6 razy. Cena jednego zabiegu waha się w zależności od lokalizacji zbędnego owłosienia i zazwyczaj wynosi od 70-90 zł za usunięcie „wąsika” do 100-120 zł za usunięcie owłosienia na policzkach.

IPL leczy trądzik i blizny potrądzikowe

Fale IPL zmniejszają ukrwienie gruczołów łojowych i ograniczają wydzielanie sebum. Działają też bakteriobójczo. Dzięki temu leczą trądzik. Często efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Zabieg pozwala też na redukcję blizn potrądzikowych. Liczbę zabiegów ustala się w zależności od nasilenia zmian trądzikowych, zazwyczaj jest to ok. 3-5 zabiegów. Jeden zabieg kosztuje ok. 100 zł.

IPL leczy rozszerzone naczynka i rumień

Kruche naczynka krwionośne występują pojedynczo lub zlewają się, tworząc rumień. Najczęściej lokalizuje się on na policzkach. Światło lampy IPL wnika do naczynek i jest tam absorbowane przez barwnik czerwonych krwinek. Pod wpływem ciepła naczynka obkurczają się i zamykają. Dodatkowo IPL stymuluje wytwarzanie kolagenu, który sprawia, że skóra staje się grubsza i bardziej elastyczna. Zabieg należy powtórzyć 5-7 razy. Koszt jednego zabiegu wynosi od 100 do 300 zł.

Fotoodmładzanie skóry lampą IPL

Światło lampy IPL ujędrnia skórę. Usuwa martwy naskórek, sprawia, że włókna kolagenowe stają się krótsze i bardziej elastyczne. Dodatkowo stymuluje wydzielanie kolagenu. Wygładza też drobne zmarszczki. IPL usuwa także przebarwienia i rozszerzone naczynka, które z wiekiem pojawiają się na skórze. Zabieg fotoodmładzania skóry lampą IPL powtarza się zazwyczaj ok. 6 razy. Cena jednego zabiegu wynosi od 300 do 600-700 zł.


 

kobieta z włosami w ręczniku
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Jak usunąć owłosienie z twarzy? Laser i IPL
Depilacja twarzy przy pomocy lamp laserowych i IPL daje długotrwałe rezultaty, w przeciwieństwie do mechanicznego usuwania zbędnego owłosienia, np. za pomocą wosku. Zabiegowi usuwania wąsika laserem i IPL możesz poddać się w gabinecie kosmetycznym. W sprzedaży dostępne są także lampy IPL do domowego użytku.

Depilacja twarzy przy pomocy lamp laserowych i IPL daje długotrwałe rezultaty, w przeciwieństwie do mechanicznego usuwania zbędnego owłosienia, np. za pomocą wosku. Zabiegowi usuwania wąsika laserem i IPL możesz poddać się w gabinecie kosmetycznym. W sprzedaży dostępne są także lampy IPL do domowego użytku. Na czym polega depilacja twarzy laserem i lampą IPL? Zarówno depilacja laserem, jak i IPL polega na oddziaływaniu światłem na melatoninę znajdującą się w cebulce włosa. W przypadku lasera światło jest skupione i każdą cebulkę trzeba naświetlić nim osobno. Lampa IPL generuje światło różnej długości, które jednocześnie można skierować na więcej niż jedną cebulkę . Po pochłonięciu światła przez melatoninę, mieszek włosa zostaje nieodwracalnie uszkodzony, a włos nie odrasta. Jak przebiega zabieg depilacji laserem i światłem IPL? Sam zabieg depilacji światłem laserowym i IPL jest niemal bezbolesny, choć przez kilka godzin po nim możliwe jest lekkie pieczenie skóry. Depilacja trwa ok. 20 minut. Zabieg trzeba powtórzyć od 3 do 5 razy. Cena jednego zabiegu depilacji twarzy laserem wynosi ok. 150-300 zł, depilacja IPL u kosmetyczki to ok. 70-200 zł. Cena zależy od tego, jak duży obszar twarzy zostanie poddany depilacji . Lampę IPL można kupić także do użytku domowego. Jej cena zależy od marki i wynosi od 1000 do 2000 zł. Przeciwwskazania do depilacji twarzy laserem i IPL Depilacji laserem i IPL nie stosuje się u osób o naturalnych jasnych włosach, ponieważ w cebulkach ich włosów znajduje się za mało melatoniny i zabieg nie przyniesie efektu.   Ponadto przeciwwskazaniami do zabiegu są :  ciąża i okres karmienia piersią,  wszczepiony stymulator serca,  infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe na twarzy (np. opryszczka),  choroby skóry, np. bielactwo, łuszczyca, egzema,  opalona skóra , stosowanie...

gładkie nogi
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Zabieg depilacji IPL+RF, czyli usuwanie owłosienia za pomocą światła i prądu
Depilacja IPL+RF często mylona jest z laserowym usuwaniem owłosienia. Choć działa ona podobnie, to technicznie zabieg polega na czym innym. Depilacja IPL+RF to oddziaływanie na cebulkę włosa światłem o falach różnej długości, wzmocnione działaniem fal radiowych. Depilacja laserem natomiast polega na usuwaniu owłosienia za pomocą światła, którego fale mają jednakową długość. Cena depilacji IPL+RF jest wyższa niż cena zabiegu IPL czy wiązką lasera, ale jego efekty są też bardziej trwałe.

Depilacja IPL+RF często mylona jest z laserowym usuwaniem owłosienia. Choć działa ona podobnie, to technicznie zabieg polega na czym innym. Depilacja IPL+RF to oddziaływanie na cebulkę włosa światłem o falach różnej długości, wzmocnione działaniem fal radiowych. Depilacja laserem natomiast polega na usuwaniu owłosienia za pomocą światła, którego fale mają jednakową długość. Cena depilacji IPL+RF jest wyższa niż cena zabiegu IPL czy wiązką lasera, ale jego efekty są też bardziej trwałe. Na czym polega depilacja IPL+RF? Depilacja IPL +RF to usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą światła i bipolarnej fali radiowej o wysokiej częstotliwości (0,5-7MHz). Urządzenie IPL emituje światło, które jest absorbowane przez melaninę – barwnik nadający barwę włosom. Dzięki temu zahamowany zostaje wzrost włosa. Fala radiowa wzmacnia działanie światła, dodatkowo rozgrzewając naświetlane miejsca. Ułatwia to głębszą penetrację skóry i zwiększa efektywność zabiegu. Sam IPL nie jest skuteczny w przypadku jasnych włosów. Dzięki połączeniu go z oddziaływaniem falą radiową możliwe jest usuwanie włosów w dowolnym kolorze, oprócz włosów białych i siwych. Jaka jest cena depilacji metodą IPL+RF? W zależności od tego, jak intensywne jest owłosienie u danej osoby, zabieg trzeba powtarzać ok. 5 -7 razy. Cena zależy od partii ciała, którą poddaje się depilacji . W przybliżeniu ceny zabiegów wyglądają następująco: Owłosienie nad górną wargą : ok. 80-120 zł Owłosienie na brodzie : 80-120 zł Owłosienie na policzkach : 120-150 zł Owłosienie jednej pachy : 160-200 zł Włosy na przedramionach : 200-280 zł Włosy na nogach : 500-700 zł Włosy w okolicach bikini : 200-400 zł   Depilacja laserowa jest skuteczna, ale nie każdy może ją...

siedząca kobieta w białej bieliźnie
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Laser diodowy – sposób na bezbolesną depilację
Laser diodowy najbardziej znany jest z jego zastosowania w depilacji. Można go jednak stosować także na trądzik różowaty, znaczne zaczerwienienia skóry, rumień czy teleangiektazję (poszerzone drobne naczynia krwionośne, tzw. „pajączki”).

Laser diodowy najbardziej znany jest z jego zastosowania w depilacji. Można go jednak stosować także na trądzik różowaty , znaczne zaczerwienienia skóry, rumień czy teleangiektazję (poszerzone drobne naczynia krwionośne, tzw. „pajączki”). Zabieg fotodepilacji Za pomocą lasera diodowego wykonuje się zabieg fotodepilacji. Polega on na niszczeniu cebulek włosowych przy pomocy wiązek światła . Kuracja laserowego usuwania owłosienia trwa kilka sesji. Zdarza się, że konieczne jest przeprowadzenie raz w roku sesji utrwalającej. Depilacji laserem diodowym nie powinny poddawać się kobiety w ciąży, osoby cierpiące na choroby skóry, infekcje skórne, bielactwo i łuszczycę. Posiadanie rozrusznika serca również jest istotnym przeciwwskazaniem. Ze względów zdrowotnych nie ma przeciwwskazań dla osób o jasnych, siwych i rudych włosach, jednak jasne włoski nie reagują na światło lasera, w związku z tym zabieg po prostu może nie przynieść efektów . Zabiegowi nie powinny się poddawać osoby, które mają świeżą opaleniznę naturalną, po solarium lub jako efekt samoopalacza. Innymi przeciwwskazaniami jest obecność znamion na skórze, skłonność do przebarwień i bliznowców, owrzodzenia żylakowe. Przygotowanie do zabiegu depilacji laserem diodowym Skóra poddawana depilacji powinna być nawilżona, nie może być podrażniona ani sucha. Tuż przed zabiegiem trzeba zgolić włosy w depilowanym miejscu – przed pierwszym zabiegiem zrobi to osoba, która wykonuje zabieg, ponieważ musi przy okazji ocenić barwę i grubość włosów. Między zabiegami absolutnie nie można wyrywać włosów pęsetą, ponieważ może to podrażnić skórę. Można natomiast włosy golić, przycinać i depilować kremem do depilacji. Postępowanie po zabiegu depilacji laserem diodowym Po...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner