Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Jennifer Aniston, Kourtney Kardashian,  Gwyneth Paltrow
East News
Fleszstyle

Przebudowuje skórę, odmładza i… podobno bardzo boli! Prawdy i mity na temat lasera frakcyjnego

 

Przebudowuje skórę, odmładza i… podobno bardzo boli. Wyjaśniamy, na czym polega działanie laserów frakcyjnych!

Zabiegi laserami frakcyjnymi są bardzo popularne, choć cieszą się sławą bolesnych i wymagających dość długiej rekonwalescencji. Ale jak działają! Pomagają na rozmycie owalu twarzy, zmarszczki, blizny potrądzikowe, przebarwienia, rozstępy, rozszerzone pory i zaskórniki - oraz  dużo innych niedoskonałości, bo ich zastosowanie jest tak szerokie, że najlepiej ich przydatność ocenia w czasie konsultacji specjalista. Jedno jest pewne - "fraksele" to świetna alternatywa dla bardziej inwazyjnych metod i dlatego lubią go rzesze kobiet, a także gwiazd. Jennifer Aniston i Kourtney Kardashian to zdeklarowane fanki tego zabiegu! Stosuje go nawet przywiązana do naturalnych metod poprawiania urody Gwyneth Paltrow… Skąd ten szał?

 

Krzysztof Gojdź kiedyś robił karierę w TVN, teraz dostanie własny program w USA?

Jak działa fraksel

Istota działania laserów frakcyjnych polega na tym, że oddziaływanie ich wiązek nie obejmuje wszystkich tkanek, a jedynie konkretne warstwy skóry lub nawet jej określone precyzyjnie obszary. Tylko one są w kontrolowany sposób uszkadzane, podczas gdy pozostałe tkanki pozostają nietknięte. To właśnie te niepoddane działaniu lasera części skóry uruchamiają procesy regeneracyjne części uszkodzonych i na przykład przebudowują w skórze kolagen, który odpowiada za jej napięcie (lub rozwiązują inne jej problemy, np. walczą z przebarwieniami).

Podsumowując: lasery frakcyjne uszkadzają skórę po to, by pobudzić ją do samodzielnej, intensywnej regeneracji. Proste? Żeby nie było zbyt łatwo, lasery frakcyjne dzieli się na ablacyjne i nieablacyjne, które nieco różnią się działaniem.

 

Lasery frakcyjne ablacyjne

Zabiegi nimi może wykonywać jedynie lekarz. To one słyną z bolesnego przebiegu (spokojnie - dlatego stosuje się znieczulenie miejscowe) i długiej, nawet dwutygodniowej rekonwalescencji. Są superskuteczne i nie wymagają wykonywania całej serii - często wystarczy tylko jeden! Na czym polega taki zabieg? Wiązka lasera pochłaniana jest przez znajdującą się w głębi skóry wodę, która natychmiast bardzo się podgrzewa i odparowuje z naskórka (to właśnie ablacja) i wierzchniej warstwy skóry właściwej. Co to daje? Skóra przeżywa prawdziwy szok termiczny, który stymuluje ją do wytworzenia nowego kolagenu. Efekty? O wiele młodsza ty! Ale dopiero po kilku tygodniach, bo na efekty tej metody trzeba poczekać dłużej niż do końca rekonwalescencji. 

 

ZOBACZ TEŻ: Dlaczego wampirzy lifting to sama natura, choć w zastrzyku

 

Lasery frakcyjne nieablacyjne

Tymi mogą posługiwać się kosmetolodzy. Są znacznie mniej agresywne, niż lasery ablacyjne, i zabiegi nimi wymagają wykonania serii, ale również są skuteczne! Stosować je należy raczej do mniej zaawansowanych problemów cery. Różnica polega na tym, że warstwa rogowa skóry zostaje nienaruszona, a rozgrzewa się tylko jej głębokie warstwy - proces ablacji, czyli odparowania wody, nie zachodzi. Najlepiej sprawdzą się przy powierzchniowych "poprawkach", takich jak płytkie przebarwienia, niewielkie blizny i rozstępy lub małe zmarszczki, np. kurze łapki. Mają też ogromną zaletę dla wszystkich kobiet dopiero zaczynających przygodę z medycyną estetyczną - są o wiele mniej bolesne!

 

ZOBACZ TEŻ: Na czym polega mazotarapia kolagenowa?

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Marcelina Zawadzka w białym płaszczu puchowym
EOS
Fleszstyle
W taką pogode marzymy o puchowym płaszczu Marceliny Zawadzkiej! Wiemy gdzie kupić podobne już za 89 zł
Mat. prasowe
Styl życia
Resurfacing laserowy to hit odmładzania! O zalety zabiegu pytamy naszego eksperta dr. Macieja Krajewskiego

Wywołana laseroterapią przebudowa skóry prowadzi do poprawy jej napięcia, wyrównania struktury i kolorytu, widocznego odmłodzenia. Zabieg poleca dr n. med. Maciej Krajewski , specjalista dermatolog, właściciel Kliniki Krajewski w Warszawie i w Radomiu (www.klinikakrajewski.pl), który nie wyobraża sobie pracy dermatologa bez laserów! Na czym dokładnie polega resurfacing laserowy? - Jak wskazuje angielska nazwa tego zabiegu, chodzi w nim o odnowę skóry, i to nie tylko powierzchowną. W wyniku kontrolowanego działania wiązki lasera w skórze powstają mikrouszkodzenia – a to prowadzi do pobudzenia w niej procesów regeneracyjnych i naprawczych. Efektem jest poprawa napięcia i ujędrnienie tkanek, stymulacja produkcji kolagenu, wyrównanie struktury i ujednolicenie kolorytu, redukcja zmarszczek. Za pomocą odpowiednio dobranego lasera jesteśmy też w stanie skutecznie zadziałać na przebarwienia posłoneczne czy pohormonalne, zredukować blizny i rozstępy, zmniejszyć rumień, a nawet zrobić lifting opadających powiek. Mówimy tutaj o wszechstronnej poprawie i odmłodzeniu skóry. Czy zabieg wiąże się z długim okresem rekonwalescencji? Wszystko zależy od tego, z jakim problemem przyszedł do nas pacjent i jakie lasery u niego zastosowaliśmy. Technologie laserowe bardzo się zmieniły na przestrzeni ostatnich lat. W latach 90. jako pierwsi mieliśmy w klinice lasery frakcyjne, obecnie pracujemy na prawie 20 rodzajach różnych laserów – każdy z nich działa inaczej i polecany jest przy innych wskazaniach. Są technologie ablacyjne, które zwykle (choć nie zawsze) wiążą się z dłuższym okresem gojenia się skóry po zabiegu, oraz nieablacyjne, częściej wybierane ze względu na krótszą rekonwalescencję. Lasery CO2 nie zawsze są „krwawe”, choć powszechnie za takie są uważane. Nie jest też prawdą...

 Fotona Dynamis SP
Mat. prasowe
Fleszstyle
Fotona Dynamis SP - jeden zabieg… na wszystko! Takiego lasera jeszcze nie było

Fotona Dynamis SP to urządzenie, które spłyca zmarszczki, liftinguje skórę, modeluje owal twarzy, usuwa przebarwienia, trądzik, niechciane włoski i rumień… i do tego jest bezpieczny dla wszystkich typów cery. Warto przyjrzeć się mu bliżej! Fotona Dynamis SP: nowy wymiar piękna Fotona Dynamis SP to najpotężniejsza kombinacja lasera Nd:YAG z Er:YAG na rynku. Połączenie tych długości fal w jednym urządzeniu daje możliwość zastosowania go w przypadku wielu problemów dermatologicznych i, co ważne, przy zapewnieniu znakomitych wyników klinicznych i maksymalnym ograniczeniu komplikacji oraz skróceniu czasu rekonwalescencji. Oprócz celów upiększających, Fotonę Dynamis SP można też wykorzystywać  do delikatnych procedur chirurgicznych, takich jak usuwanie zmian powierzchniowych, brodawczaków i keratoz, a także do usuwania blizn i blizenek potrądzikowych. Co więcej, potrafi też leczyć… chrapanie, a także grzybice skóry i paznokci. Zaawansowana technologia Urządzenie Fotona pozwala na przeprowadzenie wielostopniowych, wielowymiarowych zabiegów w czasie jednej sesji. Dzięki temu uzyskać można efekt kurczenia się kolagenu na całej grubości tkanki - Fotona jako jedyny system ma tryb endoliftingu, który pozwala pracować od wewnątrz jamy ustnej i od wewnętrznej powierzchni powiek! Dzięki temu efekty ujędrnienia i zwiększenia objętości są trwałe. Bez stosowania wypełniaczy! Dla kogo zabieg? Laserowe odmładzanie frakcyjne Fotona jest dedykowane w pierwszej kolejności tym, którzy chcą pozbyć się zmarszczek i spektakularnie odmłodnieć, wykonać lifting skóry, usunąć blizny pooperacyjne czy potrądzikowe, rozstępy, przebarwienia, a także zniszczenia wywołane nadmierną ekspozycją na słońce. Zabieg dedykowany jest wszystkim, którzy szybko i mało...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner