fotona-tatuaż
Adobe Stock
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Ta metoda jest szybka, skuteczna i bezbolesna!

Nie mija moda na trwałe zdobienie ciała. Dobrze wykonany tatuaż czy makijaż permanentny dodaje uroku i poprawia samopoczucie. Z niektórych dzieł sztuki wykonanych na skórze możemy być naprawdę dumni. Ale co wtedy, gdy makijaż nie jest najlepszej jakości, a tatuaż się znudzi lub straci na aktualności? Z pomocą przychodzi nam tylko laser.

Czy można usunąć tatuaż?

Wydaje się, że decyzja o wykonaniu trwałego zdobienia skóry jest najtrudniejsza. Wybór rodzaju makijażu czy wzoru tatuażu faktycznie wymaga przemyślenia. Sam zabieg wstrzyknięcia barwnika pod skórę okazuje się później zwykłą formalnością. Z wielu powodów jednak bywamy niezadowoleni z efektu. Nie musimy tu roztrząsać powodów dla których chcemy, by w miejscu zdobienia skóra znów była jasna i gładka, bez śladu niechcianego pigmentu. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy to jest w ogóle możliwe?

Każdy tatuaż można usunąć

Niezależnie od tego czy mamy wyrysowany na skórze fantazyjny wzór, czy twarz ozdobioną makijażem permanentnym, zasada tego zdobienia jest taka sama - w skórę został wstrzyknięty pigment. Jeśli zabieg był wykonany profesjonalnie, pigment nie złuszczy się z naskórkiem i nie zniknie, nawet szorowany pumeksem. Ale możemy mu pomóc w dużo bardziej skuteczny i zarazem delikatny sposób. Bo z barwnikiem zatopionym w skórze doskonale poradzi sobie odpowiednio mocny laser Fotona PQX. To wyjątkowe urządzenie jest dostępne w Centrum Medycyny Estetycznej i Naczyniowej.

fotona-tatuaż
Adobe Stock

Dlaczego właśnie laser Fotona PQX?

Fotona PQX w pojedynczym strzale laserowym wyzwala wielką energię sięgającą 2,6 GW (gigawata). Taka energia rozbija w tkankach nawet tak małe cząstki jak pigmenty naturalne lub barwniki, które tworzą tatuaż czy makijaż permanentny. Technologia lasera Fotona PQX jest jedyną, dzięki której tatuaż można usunąć do zera. Na skórze pozostanie po nim jedynie ledwie widoczny ślad na kształt znaku wodnego. Główną zaletą Fotony PQX, w porównaniu do innych laserów pikosekundowych, jest idealna powtarzalność mocy kolejnych impulsów świetlnych oraz równy rozkład energii w pojedynczej kwadratowej plamce. Daje to możliwość wykonania zabiegu z nieosiągalną dotąd precyzją, szybko i niemal bezboleśnie. Do tego atutem nie do przecenienia jest ultra krótka rekonwalescencja pozabiegowa i znikome ryzyko wystąpienia niechcianych negatywnych efektów pozabiegowych.

fotona-star-walker
Mat.prasowe

Czy to jest bezpieczne?

Każdy strzał w skórę laserem Fotona PQX wywołuje tzw. efekt fotoakustyczny. Nie ma tu więc typowych dla większości laserów efektów termicznych, czyli miejscowego przegrzania skóry, które może powodować oparzenie bądź inny rodzaj niepożądanej destrukcji tkanek i ich struktur. Z laserem PQX ryzyko wystąpienia powikłań pozabiegowych, takich jak przebarwienia wtórne, rumień czy bliznowacenie jest naprawdę bardzo niskie.

fotona-star-walker
Mat.prasowe

Co jeszcze potrafi laser Fotona PQX?

Usuwanie tatuaży i makijażu permanentnego to tylko jedne z wielu możliwości tego urządzenia. Warto wiedzieć, że można nim:

- odmładzać: doskonale sprawdza się jako frakcyjne i ablacyjne urządzenie do odmładzania i tonizowania skóry. Zabieg z użyciem PQX jest niezwykle mocny i daje spektakularny efekt, a rekonwalescencja po nim ultra krótka.

- usuwać naturalne przebarwienia, również te spowodowane zaburzeniami pigmentacji, takie jak piegi czy posłoneczne plamy skórne.

- usuwać blizny potrądzikowe i pourazowe.

- usuwać szpecące rozstępy.

Według najnowszej wiedzy laser Fotona PQX jest jedynym typem urządzenia, które powinno być używane przy usuwaniu przebarwień. Stare typy laserów np. Fraxel albo inny CO2 lub IPL powodują złuszczanie i palenie skóry, dlatego powinno się od nich odchodzić przy tego typu zabiegach.

W Centrum Medycyny Estetycznej i Naczyniowej łatwo możesz więc się rozstać ze wszystkimi niechcianymi śladami na skórze. Leczenie z nowym laserem Fotona PQX jest bezpieczne i skuteczne.

Materiał powstał z udziałem Centrum Medycyny Estetycznej i Naczyniowej

eva-longoria
East News
Newsy
Do tych poprawek urody przyznały się Eva Longoria, Kendall Jenner i inne gwiazdy!
Do tych poprawek urody przyznały się Eva Longoria, Kendall Jenner i inne gwiazdy!

Mimo że gwiazdy nie lubią o tym mówić, regularnie korzystają z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Laser to bez dwóch zdań ich najlepszy przyjaciel. Pozbędzie się niechcianego owłosienia, zlikwiduje blizny po trądziku, ale pozwoli też zapomnieć o nieudanym małżeństwie i nieszczęśliwej miłości. Gwiazdy, które usunęły tatuaż W końcu gwiazdom często zdarza się zrobić tatuaż na znak wierności. Wiele z nich po rozstaniu decyduje się na przerobienie go (jak Johny Deep czy Kylie Jenner) lub całkowite pozbycie się. Tak zrobiła na przykład Angelina Jolie, która usunęła z ramienia imię pierwszego męża - Billy’ego Boba Thortona. Największą metamorfozę przeszła jednak Eva Longoria. Dla Tony’ego Parkera zrobiła sobie aż trzy tatuaże - największy na karku. Gdy okazało się, że koszykarz zdradza ją, postanowiła się z nim rozstać. Po rozwodzie z niewiernym mężem zdecydowała się usunąć wszystkie tatuaże z nim związane. Urodowe poprawki Kendall Jenner Laser niejedno ma imię i zadziała upiększająco także na skórę twarzy. Modelka Kendall Jenner znana jest nie tylko z bajecznej figury i udziału w największych pokazach mody. Fotoreporterzy wielokrotnie dopatrzyli się u niej podczas wstępów na czerwonym dywanie podskórnych wyprysków i blizn. Magazyny kolorowe uwielbiały jej to wytykać… Do czasu. Zadziałała nie tylko zmiana pielęgnacji, ale także, a może przede wszystkim, użycie lasera. Te wszystkie zabiegi łączy jedno - laser. Fotona StarWalker usuwa tatuaże i makijaż permanentny, odmładza skórę oraz niweluje przebarwienia. Fotona Dynamis leczy natomiast trądzik. Jak działa laser Fotona StarWalker? To najbardziej zaawansowany system laserowy na świecie. Nie dość, że uderza z nieosiągalną dotąd mocą fali fotoakustycznej, to jeszcze emituje wysoką moc w jak...

Microblading brwi - na czym polega?
© Dimid/Adobe Stock
Fleszstyle
Makijaż permanentny: na czym polega microblading brwi?
Microblading brwi to manualna technika makijażu permanentnego, którą charakteryzuje ogromna precyzja i naturalny efekt. Za pomocą cienkich nożyków na skórze rozprowadzany jest pigment, który imituje włoski. Brwi permanentne wyglądają bardzo naturalnie, mają idealny kształt i wypełnienie.

Microblading brwi to manualna technika makijażu permanentnego, którą charakteryzuje ogromna precyzja i naturalny efekt. Za pomocą cienkich nożyków na skórze rozprowadzany jest pigment, który imituje włoski. Brwi permanentne wyglądają bardzo naturalnie, mają idealny kształt i wypełnienie.   Makijaż permanentny  przypomina nieco tatuaż, ponieważ za pomocą specjalnego urządzenia w głąb naskórka wprowadzany jest pigment. Zabieg polecany jest dla osób, którym zależy na uzyskaniu trwałych efektów. Makijaż permanentny może bowiem utrzymać się na skórze przez kilka lat. Microblading brwi - co to jest? Makijaż permanentny brwi metodą piórkową, czyli microblading, to manualna metoda zagęszczania i rekonstrukcji włosków na łuku brwiowym. Za pomocą specjalnych mikroostrzy w naskórku rozprowadza się pigment. Precyzyjne narzędzie pozwala “narysować” na pojedyncze i bardzo włoski, które perfekcyjnie imitują naturalne brwi i tym samym zapewniają również naturalny efekt zabiegu. Makijaż permanentny metodą microbladingu - dla kogo? Microblading to metoda dla każdego, komu zależy maksymalnie naturalnym efekcie wypełnienia oraz kształtu brwi . Z zabiegu mogą skorzystać osoby po przebytych chorobach, np. nowotworze, a także takie, które chcą uzupełnić braki, poprawić niedoskonałości i cieszyć się idealnym kształtem brwi każdego dnia, bez konieczności stosowania kolorowych kosmetyków. Microblading, krok po kroku Zabieg microbladingu rozpoczyna się szczegółowym wywiadem, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do jego przeprowadzania. Następnie ustala się wraz z pacjentem kształt brwi oraz kolor pigmentu. Makijaż permanentny wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, za pomocą specjalnego pena do microbladingu, tzw. piórka,...

Zabieg laserowy
© puhhha/Fotolia.com
Fleszstyle
Usuwanie piegów laserem IPL i laserem frakcyjnym
Do usuwania piegów laserem używa się świetlnych impulsów (IPL) lub wiązek światła o jednej bądź wielu długościach. Efekty zależą od zastosowanej technologii i tego, jak głębokie są przebarwienia.

Do usuwania piegów laserem używa się świetlnych impulsów (IPL) lub wiązek światła o jednej bądź wielu długościach. Efekty zależą od zastosowanej technologii i tego, jak głębokie są przebarwienia.   Piegi to anomalie barwnika w skórze, ciemne punkty, które mogą być wrodzone lub nabyte. Najczęściej piegi występują u osób naturalnie rudych i o jasnej karnacji. Nabyte mogą pojawić się u każdego, kto nadmiernie korzysta ze słońca. Piegi pojawiają się też jako skutek poparzeń słonecznych i opalania się w trakcie kuracji lekami fotouczulającymi. Światło usuwa piegi Piegi i inne przebarwienia usuwa się różnymi rodzajami lasera. Efekty laserowego usuwania piegów widoczne są już po kilku zabiegach. Pomiędzy kolejnymi zabiegami nie wolno się opalać ani przebywać na słońcu. Zabieg usuwania piegów wykonuje się „laserem” IPL lub laserem frakcyjnym. „Laser” IPL Urządzenia IPL używa się do niewielkich i płytko położonych piegów. Urządzenie to jest nazywane laserem umownie, bo faktycznie emituje impulsy światła, a nie – jak laser – spójne wiązki światła o jednakowej długości. Zjawisko zachodzące podczas usuwania piegów laserem IPL to fototermoliza selektywna (usuwane jest tylko przebarwienie, a sąsiednie tkanki pozostają nienaruszone).   Laserowe usuwanie piegów urządzeniem IPL jest odczuwalne w niewielkim stopniu, na wrażliwej twarzy szczypanie może być mocniejsze niż na cerze normalnej. Niewłaściwa obsługa urządzenia może skutkować poparzeniami , dlatego najlepiej zabiegi wykonywać w sprawdzonym gabinecie kosmetycznym.   Cena laserowego usuwania piegów waha się od 65 do 500 zł za jeden zabieg w zależności od tego, jaki obszar jest poddawany działaniu świetlnych impulsów . Do usunięcia lub...

Nasze akcje

Poznaj Huawei Mobile Services i ciesz się wyjątkowymi funkcjami w przyjaznym ekosystemie

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Newsy

To zdrowy i ekologiczny nawyk, który pozwoli ci zadbać o siebie i środowisko

Partner
Newsy

Bo należy ci się komfort! Zabiegi EMSELLA i EXILIS ULTRA 360 na nietrzymanie moczu

Partner