Party Stories
Demi Moore i Jennifer Aniston
East News
Fleszstyle

Krioterapia czyli legalny doping. Sprawdź, na czym polega i za co kochają ją gwiazdy

Ochładzanie organizmu jako forma odmładzania, ujędrniania, wyszczuplania – i nie tylko. Na czym polega fenomen nowoczesnej krioterapii? Wyjaśniają Magdalena Wójcik i Katarzyna Gawron, właścicielki DNA Clinics w Elektrowni Powiśle w Warszawie (www.dnaclinics.pl).

Magdalena Wójcik i Katarzyna Gawron
Magdalena Wójcik i Katarzyna Gawron, właścicielki DNA Clinics w Warszawie

Krzysztof Gojdź kiedyś robił karierę w TVN, teraz dostanie własny program w USA?

Skąd się wziął pomysł na otwarcie DNA Clinics?

Magdalena Wójcik: Obie jesteśmy fankami zdrowego lifestyle’u. Dużo zawodowo podróżujemy i zawsze w nowym miejscu chodzimy na zajęcia fizyczne, jak joga, pilates itp. Podczas jednego z wyjazdów do USA szukałyśmy, na jet lagu, studia jogi o 5.30. Kiedy szłyśmy tzw. alejką fitness clubów, otworzyły się drzwi i przed nami stanął piękny mężczyzna o hollywoodzkim uśmiechu. Zadowolony rozpoczynał zdrowo dzień. Zajrzałyśmy do miejsca, z którego wyszedł adonis, i zobaczyłyśmy… pierwszy cryo boutique.

To tam zetknęłyście się panie z krioterapią jako metodą dbania o wygląd, a nie pobytem w sanatorium?

Katarzyna Gawron: Tak, i to była miłość od pierwszego wejrzenia! Zdecydowałyśmy się od razu skorzystać z zabiegu. Bez szczególnych wyjaśnień wpuszczono nas do kabiny na trzy minuty. To był „lot w kosmos”, w dodatku urządzeniem, które przypominało rakietę. Powietrze było zimne i suche, ale odczuwało się je zupełnie inaczej niż zimą w śnieżycy. Do chłodzenia w kriokomorze używa się gazu – azotu. Poczułyśmy powiew orzeźwienia, a następnie stymulację jak po wypiciu mocnego espresso. Do końca dnia byłyśmy pełne energii. Wtedy jeszcze nie rozumiałyśmy, skąd te odczucia. Drążąc z ciekawości temat, dowiedziałyśmy się, że w Dubaju, USA, we Włoszech, w Wielkiej Brytanii czy Portugalii korzysta się już z krioterapii. Postanowiłyśmy wywrócić do góry nogami polską mentalność, która kojarzy kriozabiegi z przysłowiowym Ciechocinkiem. To rewolucja! I my czujemy się jej przywódczyniami.

Po jakim czasie od chwili „lotu w kosmos” powstało DNA Clinics w Elektrowni Powiśle?

M.W.: Po dwoóch latach – tyle nam zajęło, aby wszystko posprawdzać, przygotować się i dokonać rewolucji w życiu. Najpierw w swoim zawodowym, a teraz – wśród Polek i Polaków. Dzisiaj już wiemy, że stosowanie krioterapii ma wiele pozytywnych efektów, a kto raz spróbuje – ten wraca. To jest jak legalny doping dla czerwonych krwinek i kolagenu.

Co dokładnie kriozabiegi robią ze skórą i ciałem?

K.G.: Literatura medyczna dysponuje ponad 600 badaniami dowodzącymi skuteczności działania krioterapii. To kontrolowana dawka bardzo dużego zimna – temperatury zaczynają się od -120 stopni Celsjusza, a kończą na -194 stopniach Celsjusza. W takiej kabinie organizm (głowa wystaje poza nią, więc nie ulega chłodzeniu) dostaje niesamowitego wielopłaszczyznowego dobroczynnego zastrzyku (śmiech).

M.W.: Do kriokomory wchodzimy w specjalnym ubranku, w rękawiczkach i skarpetach. Dbamy o to, aby podczas zabiegu czuć się bezpiecznie i wyglądać stylowo (śmiech). Krioterapia poprzez stymulowanie produkcji kolagenu powoduje zagęszczenie skóry. Przyspiesza także metabolizm, więc idealnie się sprawdzi, jeśli chcemy zrzucić zbędne kilogramy. Ponadto regeneruje ciało po treningu i zwiększa produkcję endorfin. Działa też na potencję i libido, wzmacnia odporność, zmniejsza i likwiduje obrzęki, usprawnia gospodarkę hormonalną – tak mogłybyśmy wyliczać i wyliczać…

Czy są zabiegi przeznaczone do odmładzania twarzy?

M.W.: Tak. W DNA Clinics mamy urządzenie, które służy do wykonywania kriozabiegów miejscowych, a jednym z bestsellerów jest Beauty Booster Advanced. Łączy działanie niskich temperatur z manualnymi masażami liftingującymi, wykonywanymi przez fizjoterapeutów i kosmetologów. Wspominając o urządzeniu do miejscowego krio, musimy powiedzieć o brazylijskich pośladkach. Nic tak nie ujędrnia i nie unosi tylnej części ciała, jak właśnie ten zabieg!

Które gwiazdy zagraniczne kochają krio? 

K.G.: Niewątpliwie Jennifer Aniston i Demi Moore, które mimo wieku wyglądają jak milion dolarów. A także aniołki Victoria’s Secret przed pokazami. 

Dlaczego jednak gabinet nosi nazwę DNA Clinics?

M.W.: W DNA Clinics nasi klienci mogą również skorzystać z dobranego na podstawie ich własnego DNA zestawu kremów Nomige oraz diet iGenesis. Pobieramy wymaz z wnętrza jamy ustnej i wysyłamy próbkę DNA do laboratorium, skąd po 6–8 tygodniach otrzymujemy gotowe kremy, pasujące tylko do konkretnej skóry, i „księgę życia”. Z niej dowiadujemy się, co lubią, a czego nie lubią nasze geny.

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Krzysztof Gojdź o prezentach
Newsy
Pacjentkami doktora Gojdzia są także muzułmanki. Jak wyglądają zabiegi? "Mogę dotykać do..." WIDEO

Sława Krzysztofa Gojdzia sięga daleko poza Europę! Jako wykładowca Amerykańskiej Akademii Medycyny Estetycznej doktor naucza lekarzy z różnych kontynentów. Do jego ulubieńców należą Azjaci i Australijczycy. W swojej pracy dr Krzysztof Gojdź spotyka się także z pacjentkami nie tylko różnych narodowości, ale i wyznań. W rozmowie z Party.pl doktor opowiedział jak wyglądają zabiegi na kobietach wyznających islam. Mogę dotykać do linii włosów. Jeżeli jest osoba, która towarzyszy pacjentce przy zabiegu, np. siostra, matka czy ciotka, mogę przy nich własnymi rękoma dotknąć pozostałej części twarzy. Ale to trzeba robić w sposób bardzo wyważony i delikatny.  W jakich krajach pacjentki nie podają doktorowi nawet dłoni na przywitanie? Posłuchajcie!   Zobacz także: Nie uwierzycie jakie prezenty dr Gojdź otrzymuje od swoich pacjentów! Opowiedział nam o nich!   Krzysztof Gojdź na promocji swojej książki.

Joanna Opozda i Paulina Sykut-Jeżyna
East News
Fleszstyle
Ulubione zabiegi gwiazd. Oto, procedury, którym Joanna Opozda i Paulina Sykut-Jeżyna zawdzięczają piękną skórę i szczupłe ciało

Gwiazdy bywają nie tylko na salonach, ale także w salonach piękności i gabinetach medycyny estetycznej. Dzięki zabiegom cieszą się piękną, gładką skórą i smukłym ciałem . W sam raz na czerwony dywan. Które z nich polecają? Aleksandra Konieczna Termolifting w Cece Beauty Clinic (salon.cece.pl) Ce-Ce Beauty Clinic to adres godny zaufania, o niepowtarzalnej atmosferze, która w pełni pozwala mi się zrelaksować. Testowałam tu wiele zabiegów, ale rekomenduję Zaffiro Termolifting IR. Dlaczego? W bezpieczny i bezbolesny sposób wygładza i odżywia skórę. Głowica Zaffiro emituje promieniowanie podczerwone IR o specjalnie dobranej długości fali. Powoduje to podgrzewanie i podrażnianie włókien kolagenowych. Kurczą się one do pierwotnej długości. W efekcie skóra zostaje zagęszczona i ściągnięta, zwiększa się jej napięcie i elastyczność, a zmarszczki zostają wygładzone. Dodatkowo Zaffiro stymuluje fibroblasty do wytwarzania nowych włókien kolagenowych. Efekt odmłodzenia pogłębia się w ciągu kolejnych miesięcy. Skóra jest jędrna i promienieje blaskiem. Beata Sadowska Masaż w Afrodyta SPA & Welness Resort (www.afrodyta-spa.pl) Technika masażu filipińskiego hilot to połączenie rożnych metod pokonywania bólu. Jego tradycja sięga wielu tysięcy lat, a ja odkryłam ją w Ośnie Lubuskim, w cudownym Afrodyta SPA & Wellness Resort. Hilot to leczniczy i jednocześnie głęboko relaksujący masaż. Zaczyna się od delikatnych ruchów całych dłoni, które pozwalają terapeucie na wyszukanie miejsc będących źródłem bólu. Szczególną moc terapeutyczną posiadają liście bananowca, wykorzystywane w trakcie całego masażu, nakłada się je na ciało rozgrzane ciepłym olejem kokosowym. Dodatkowym elementem rozgrzewającym jest...

Borys Szyc i Paweł Małaszyński, VIVA! wrzesień 2013
Krzysztof Opaliński/Melon
Newsy
Borys Szyc: "Ale super! Nareszcie jestem ładny!". Paweł Małaszyński: "No, wariat! Ale fajny"
Najgorętsze nazwiska polskiego filmu. Wrogowie w „Oficerach” i „Tajemnicy twierdzy szyfrów”. Mogli zostać rywalami, stali się kumplami, choć dzieli ich naprawdę dużo.

Krążą plotki, że jesteście w konflikcie, że się nie lubicie, konkurujecie… Paweł: Tak? To może dlatego, że gramy antagonistów. Ale to nieprawda, że się nie lubimy. Do niedawna przecież nawet się nie znaliśmy. Zakumplowaliśmy się dopiero na planie „Tajemnicy twierdzy szyfrów”, czyli kilka miesięcy temu. Borys: Jak ja mogę z nim konkurować, skoro to on wygrał VIVA! Najpiękniejsi??? (Śmiech). A tak serio, to poznajemy się dopiero. Trochę sobie mówimy, ale o rzeczach prywatnych raczej półsłówkami. Nie wiem o życiu Pawła wszystkiego, ale szanuję to. To jest męskie, że faceci nie plotkują o wszystkim. Paweł: Raczej wyczuwamy swoje nastroje. Patrzę na minę Borysa i widzę, czy jest dobrze, czy coś nie gra. Borys: Obaj z Pawłem mamy na przykład tę samą pasję – kolekcjonujemy DVD z dodatkami, w których pokazywane są kulisy powstawania filmów. Dużo o tym rozmawiamy,  chcielibyśmy tak pracować, jak na Zachodzie. Paweł: Dziś omawialiśmy „Grę” Davida Finchera. Te rozmowy to nasze marzenia o profesjonalnej pracy. – Uważacie, że można naprawdę poznać się na planie filmowym? Czego dowiedzieliście się o sobie nawzajem? Borys: Paweł zaskoczył mnie pozytywnie tym, że jednak ma poczucie humoru (śmiech). Kiedyś myślałem, że nie ma go wcale. Tak się jakoś spinał na początku. Może przy mnie? (Śmiech, Paweł też się śmieje). – Jak wyglądało przełamanie lodów? Borys: Powiedzieć wprost? (Śmiech). No, jak zwykle, napiliśmy się. Paweł: (W przeciwieństwie do Borysa na poważnie). Pierwszego wieczoru na planie „Twierdzy” usiedliśmy razem i gadaliśmy do rana. To był pierwszy raz, kiedy omówiliśmy naszą pracę w „Oficerze”. Ale mówisz, że niby ścigamy się z Borysem? – Tak myślę. W drodze do podium z napisem...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner