duplo-plebiscyt
Adam Pluciński

Plebiscyt na najpiękniejszą kreację Adriana Krupy został oficjalnie zakończony! Bardzo dziękujemy wszystkim za oddane głosy. Musimy przyznać, że walka o podium była zacięta, jednak wygrała… Zacznijmy jednak od początku, czyli od twórcy tych wyjątkowych i pięknych kreacji. Adrian Krupa jest niezwykle utalentowanym projektantem, który 2 lata wygrał prestiżowy konkurs dl młodych projektantów Fashion Designer Awards. To właśnie wtedy zauważyła go i doceniła firma Ferrero, producent batonika Duplo, która stworzyła wyjątkowy, ogólnopolski projekt "Duplo inspiruje". Jego celem jest inspirowanie młodego pokolenia projektantów do poszukiwania kreatywnych i nieoczywistych rozwiązań w obszarze sztuki stosowanej.

sukienki-inspirowane-batonikiem-duplo-adrian-krupa
Adam Pluciński

Efektem współpracy Adriana z marką jest 7 kreacji, dla których inspiracje stanowił batonik Duplo - jego opakowanie, pyszny orzechowo-czekoladowy smak i struktura. Jakiś czas temu spytaliśmy się, która z nich przypadła wam najbardziej do gustu. Wiemy, że wybór był ciężki, ponieważ każda była piękna, niebanalna i spektakularna. Po prostu jedyna w swoim rodzaju…

Jednak finalnie wasze serca podbiła asymetryczna suknia-płaszcz uszyta z francuskiej tafty z dużą ilością falban! O II miejsce zaciekle walczyły dwie suknie  – jedna inspirowana chmurką z tiulu, a druga New Lookiem Christiana Diora. Ostatecznie to właśnie tiulowa chmurka zdobyła II miejsce, zwyciężając 7 głosami nad polską interpretacją słynnej kreacji francuskiego projektanta. 

Zobaczcie, jak uplasowały się pozostałe projekty Adriana Krupy! 

Materiał powstał z udziałem marki Duplo

Suknia-płaszcz
duplo-adrian-krupa
Adam Pluciński

To suknia-płaszcz czy płaszcz-suknia? Tę kreację z pewnością można nosić na kilka sposobów. Francuska tafta, z której ją uszyto, jest sztywna i pozwala się doskonale układać. W każdej chwili ten i tak niebanalny strój może zmienić formę i stać się na przykład skromniejszy lub jeszcze bardziej strojny. Płaszcz można związać w talii szerokim paskiem i podkreślić walory kobiecej sylwetki lub niczego nie związywać i po prostu płynąć przed siebie w morzu falban.

Tiulowa chmurka
adrian-krupa-duplo-inspiruje
Adam Pluciński

Kreacja jest zarazem intrygująca i elegancka, stanowcza i zwiewną jak dmuchawiec. Ręcznie upinane falbany tworzą przestrzenną chmurkę w czerwone kropki. Obfitość tkaniny nie tylko nie obciąża sylwetki, ale przez swą przejrzystość tiul sprawia wrażenie, że modelka wręcz unosi się nad ziemią. Efekt? Oszałamiający!

New look
duplo-adrian-krupa
Adam Pluciński

Udrapowany atłas przypomina metalową konstrukcję, ale w rzeczywistości jest miękki i pięknie się układa na kobiecej sylwetce. Pasek w talii podkreśla proporcje klepsydry, a zderzenie mocno taliowanej góry z burzą tiulowych falban u dołu jednoznacznie przywodzi na myśl legendarny New Look Christiana Diora. 
 

Suknia balowa
adrian-krupa-duplo-inspiruje
Adam Pluciński

Taką suknię mogłaby założyć współczesna księżniczka – jest nowoczesna, pełna elegancji, wyrafinowania, a jednocześnie daje poczucie idealnego balansu w swej prostocie. Przyciąga wzrok i sprawia, że nosząca ją kobieta od razu jest w centrum uwagi. To wybór tylko pewnych siebie kobiet! Jak zdradza Adrian Krupa, suknia została uszyta z wysokiej jakości 70-metrowego tiulu.

Asymetryczna sukienka
adrian-krupa-duplo-inspiruje
Adam Pluciński

Suknia została uszyta z gniecionej na ciepło satyny, która przypomina nieregularną strukturę czekolady. Kreacja ma wiele wymiarów, zaskakuje i skrywa niespodzianki. Z tyłu dość konserwatywna, a z przodu… bardzo seksowna! Suknia jest wiązana  paskiem w talii, co jeszcze bardziej podkreśla kobiecą sylwetkę. Falbany i długi tren z każdym ruchem płyną w powietrzu i miękko opadają, a kobieta wygląda i czuje się niesamowicie pewnie.  

Suknia-kwiat
adrian-krupa-duplo-inspiruje
Adam Pluciński

Czerwona, krótka sukienka z metalicznej tkaniny jest jak kwiat. Konstrukcja z falban na przodzie sylwetki przypomina gigantyczne płatki. Inspiracją do jej stworzenia był film "Barbarella" z 1968 roku. W rolę międzygwiezdnej agentki, ratującej świat przed złym Durand-Durandem wcieliła się w nim doskonała Jane Fonda. Ta suknia jest równie odważna i zmysłowa jak słynna aktorka!

Garnitur
adrian-krupa-duplo-inspiruje
Adam Pluciński

Garnitur, który jest częścią kolekcji #duploinspiruje przypomina ten zapożyczony z męskiej szafy. Jego niezwykle ciekawym elementem jest spektakularny motyw roślinny, który ma wyjątkowe znaczenie. Marynarka krojem nawiązuje do męskiego garnituru. Natomiast wszyta w lewy rękaw konstrukcja w formie spirali symbolizuje zataczanie się kręgu życia w naturze.

Więcej na temat czerwona sukienka
Wyniki plebiscytu:
Suknia-płaszcz...
Tiulowa chmurka...
New look...
Suknia balowa...
Asymetryczna sukienka...
Suknia-kwiat ...
Garnitur...