
W letniej kosmetyczce nie powinno zabraknąć produktów z filtrem przeciwsłonecznym. Ważne również jest, by zarówno przed, jak i po opalaniu zadbać o pielęgnację skóry, która w tym czasie szybciej ulega przesuszeniu. Wśród kosmetyków do makijażu warto mieć krem BB i pomadkę ochronną do ust.
Pakując się na plażę, najwygodniej umieścić kosmetyki w wodoodpornym etui, np. plastikowym woreczku strunowym. Ważne również jest, by przechowywać wszystkie produkty w miejscu nienarażonym na promieniowanie słoneczne.
Letnie kosmetyki do makijażu
Latem najlepiej zrezygnować z produktów obciążających skórę. Podkład można zamienić na dużo lżejszy krem BB. Makijaż na lato powinien być delikatny - wystarczy musnąć skórę bronzerem i wytuszować rzęsy. Cienie do powiek mogą się rolować pod wpływem wysokiej temperatury, dlatego najlepiej ich nie używać szczególnie w czasie upałów. Można je zastąpić cienką kreską kolorowego wodoodpornego eyelinera. W letnim makijażu sprawdzi się wodoodporna mascara, również w innych kolorach niż czarny czy brązowy. Wygodnie jest zrezygnować z malowania dolnych rzęs. Najważniejszym elementem makijażu jest jego właściwe usuwanie. Do opalonej skóry najlepsze będą delikatne płyny micelarne o właściwościach nawilżających.
Kosmetyki na lato – pielęgnacja
Podstawą w pielęgnacji ciała latem jest nawilżanie. W tym celu najlepiej mieć żel pod prysznic z olejkiem, np. arganowym oraz balsam lub mleczko do ciała o właściwościach regenerujących (np. z masłem shea) i nawilżających. Utrzymanie warstwy hydro-lipidowej naskórka na optymalnym poziomie zapewnia skórze piękny wygląd i zabezpiecza przed nadmiernym przesuszeniem. Trzeba również zadbać o włosy. Latem są szczególnie narażone na uszkodzenia a w wyniku przesuszenia stają się łamliwe i kruche. Przydatne będzie nie tylko nakładanie na nie odżywki przed wyjściem na słońce, ale też spryskiwanie ich preparatami w sprayu, np. lekkimi mgiełkami z witaminami i składnikami ochronnymi lub odżywkami bez spłukiwania zawierającymi filtry przeciwsłoneczne.
Bardzo przydatnymi kosmetykami w czasie upałów są: woda termalna lub mgiełka. Można ich używać tak często, jak jest to konieczne. Odświeżają i tonizują skórę. Dodatkowo można przechowywać je w lodówce, wówczas ich właściwości będą wzmocnione, a używanie ich bardzo przyjemne.

Pielęgnacja skóry w czasie przeziębienia wymaga nawilżania zarówno od środka, jak i na zewnątrz. Niezbędne jest picie dużej ilości wody i używanie preparatów nawilżająco-natłuszczających. Nie należy zapominać o regularnym oczyszczaniu skóry twarzy. W trakcie przeziębienia ludzie często się pocą, ich skóra staje się sucha i podrażniona. Warto szczególnie o nią zadbać i nawilżać – nie tylko od zewnątrz, ale także od środka. Picie wody W okresie obniżonej odporności, w tym w trakcie przeziębienia, należy uzupełniać utratę płynów i pić duże ilości wody. Naskórek, który jest nawilżony od wewnątrz, prezentuje się o wiele lepiej i lepiej znosi stan podgorączkowy lub gorączkę. Nawilżanie skóry od zewnątrz Oprócz nawadniania organizmu warto też zadbać o zewnętrzną warstwę skóry. Pomocne będzie stosowanie maseczek nawilżających . Podczas mycia należy zrezygnować z mydła, które wysusza, oraz z żeli zawierających dużą ilość sztucznych barwników. Najlepiej unikać długich i gorących kąpieli, które również działają wysuszająco. Po prysznicu koniecznie należy użyć głęboko nawilżającego balsamu do ciała . Na czas przeziębienia warto zrezygnować ze stosowania peelingów. Nawilżanie okolic nosa Chorobie często towarzyszy katar. Ciągłe wycieranie nosa silnie podrażnia skórę w tych okolicach. Warto zrezygnować z materiałowych lub papierowych chusteczek na rzecz nawilżających. Są delikatniejsze i nie uszkadzają mechanicznie naskórka. Przy katarze należy pamiętać o nawilżaniu okolic nosa . Ważne jest częste nakładanie kremów, aby nie dopuścić do nadmiernego wysuszenia skóry. Dodatkowo można sięgnąć po olej kokosowy lub oliwkę dla dzieci. Te preparaty mają działanie natłuszczające....

Ciąża skłania do zrobienia przeglądu kosmetyczki, bo niektóre substancje zawarte w preparatach do pielęgnacji szkodą dziecku, prowadzą do przyspieszenia porodu lub wad płodu. Są jednak i takie produkty, które nie tylko można, ale wręcz trzeba stosować. Należy do nich np. krem przeciw rozstępom. Skóra ciężarnych jest bardzo wrażliwa, więc przyszłe mamy powinny uważnie przyglądać się składom podanym na etykietach. Nawet ulubione kosmetyki w wyniku zmian hormonalnych , jakie zachodzą w organizmie w czasie ciąży, mogą wywołać reakcję alergiczną. Które kosmetyki w ciąży są zakazane? W czasie ciąży dobrze jest świadomie używać preparatów do pielęgnacji ciała i powstrzymać się od testowania nowości. Samoopalacze, farby do włosów i toniki z alkoholem powinny trafić na dno łazienkowej szuflady, ale to dopiero wierzchołek góry lodowej. Istnieje cała lista składników używanych w przemyśle kosmetycznym, które na podstawie badań zostały zakwalifikowane jako stwarzające zagrożenie dla płodu. Do najbardziej niebezpiecznych należą toluen i formaldehyd – substancje unoszące się w powietrzu podczas malowania paznokci, dlatego nie wolno używać lakierów, które je zawierają. Bezwzględnie należy zrezygnować też z kremów (zwłaszcza przeciwzmarszczkowych i przeciwtrądzikowych) zawierających retinol, triclosan lub tetracykliny. Poza tym trzeba wystrzegać się lakierów do włosów, szamponów, perfum i dezodorantów z ftalanami. Lepiej też unikać tych składników, które mogą przyczynić się do powstania przebarwień skórnych i żylaków, bo ciężarne są na nie szczególnie narażone. Do niewskazanych preparatów należą kosmetyki z: kwasami AHA i kwasem salicylowym oraz niektórymi olejkami...

Szczególnie latem, w upalne dni trzeba zadbać o odpowiedni makijaż, który będzie trwały i nie spłynie pod wpływem wysokiej temperatury. Warto wybrać kosmetyki do makijażu o lekkiej konsystencji, a przed nałożeniem ich właściwie przygotować skórę. Nie każda z nas wie, jak malować się latem, jednak trzymanie się poniższych zasad sprawi, że makijaż nie będzie spływał, a cera będzie wyglądała promiennie. Makijaż dzienny latem powinien uwzględniać wysokie temperatury, dlatego już na początku warto zminimalizować ilość kosmetyków wykorzystywanych o tej porze roku. W upalne dni warto zdecydować się na delikatny makijaż, który będzie trwalszy i nie zmieni się pod wpływem promieni słońca. Latem nie sprawdzą się wszelkie kosmetyki o sypkiej konsystencji , dlatego na ten czas warto pozbyć się pudrów sypkich, w kamieniu lub w kompakcie. Makijaż na lato – im mniej, tym lepiej Jeśli chodzi o makijaż, to nie ma nic gorszego od rozwarstwionego pudru, świecącej się cery i rozmazanego makijażu. Gruba warstwa podkładu, a na to pudru sprawia, że twarz szybciej się poci, co przy upałach powoduje, że cały makijaż spływa z twarzy . Dokładanie kolejnych warstw tylko pogarsza sprawę i rozwarstwia makijaż. Tym samym duża ilość kosmetyków w te dni nie jest wskazana, bo nie tylko wygląda źle, ale również sprawia, że w połączeniu z potem zaczynają namnażać się bakterie (mogą powstawać niedoskonałości). Dlatego, aby ładnie wyglądać, warto zdecydować się na delikatny makijaż , a do jego wykonania użyć kosmetyków o lekkiej konsystencji. Sprawdzą się podkłady płynne i o kremowej konsystencji. Z kolei koloryt poprawią kremy BB i CC. Idealny makijaż na lato – jakie wybrać kosmetyki? Kosmetyki do makijażu powinny być odpowiednio dobrane do rodzaju cery. Aby wyszedł nam idealny...