Paznokcie dłoni i stóp
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle

Nieinwazyjne leczenie wrastających paznokci u stóp: klamry

Wrastające paznokcie u stóp są bardzo bolesnym schorzeniem. Skutecznym sposobem leczenia są klamry na paznokcie. Nie ma do nich praktycznie żadnych przeciwwskazań, a są bezbolesne. To doskonała alternatywa dla chirurgicznego usuwania paznokcia, tzw. „ściągania paznokcia”.

Wrastające paznokcie u stóp są bardzo bolesnym schorzeniem. Skutecznym sposobem leczenia są klamry na paznokcie. Nie ma do nich praktycznie żadnych przeciwwskazań, a są bezbolesne. To doskonała alternatywa dla chirurgicznego usuwania paznokcia, tzw. „ściągania paznokcia”.

Vouchery Cece Beauty Clinic to idealny pomysł na wyjątkowy prezent dla bliskiej osoby!

Czym są klamry na paznokcie

Klamry na paznokcie są zakładane przez specjalistę podologa, który po konsultacji dobiera odpowiednie klamry – silikonowe, plastikowe, drutowe lub metalowe. Klamra musi być dopasowana do rozmiaru i kształtu paznokcia. Specjalista mocuje ją przy pomocy małych haczyków, a następnie zagina pod brzegami chorego paznokcia w miejscu, gdzie wrasta. Klamra na paznokcie zmienia tor wzrostu paznokcia i spłaszcza płytkę. Zabieg zakładania klamry na paznokcie jest bezbolesny. Należy ją nosić około roku lub do momentu, gdy schorzenie zostanie całkowicie wyleczone. W trakcie zabiegu siłę napięcia klamry dostosowuje się indywidualnie w taki sposób, by osoba mogła poczuć natychmiastową ulgę. Koszt klamry na paznokcie wynosi około 150 złotych.

Kiedy stosuje się klamrę na paznokcie

Wskazaniami do aplikacji klamry na paznokcie są takie schorzenia jak:

  • wykręcający się paznokieć,
  • bardzo gruba, rogowa płytka paznokcia,
  • wrastający paznokieć (I i II stadium),
  • nawracające wrastanie paznokci,
  • odciski w wale paznokciowym,
  • nadmierna granulacja i ziarninowanie, tzw. dzikie mięso.

Pielęgnacja podczas stosowania klamry

Zazwyczaj klamrę należy wymieniać mniej więcej co dwa miesiące – zależy to od szybkości wzrostu paznokcia. Na co dzień należy pamiętać o stosowaniu odpowiedniego, wygodnego i szerokiego obuwia, które nie będzie uciskało chorego miejsca.  


  • Innym "urodowym" defektem jest są zniekształcenia zewnętrznej powłoki płytki paznokcia. Dowiedz się, czym się poziome bruzdy i jak z nimi walczyć. 
  • Gdy brak w Twojej diecie odpowiedniej ilości witamin i składników odżywczych, możesz odczuć jego wpływ na urodę. Może objawić się m.in. pod postacią białych plamek na paznokciach.
  • Pozbywanie się skórek wokół paznokcia to jeden z najważniejszych czynności, wykonywanych tuż przed manicure. Przeczytaj, dlaczego najlepiej usuwać skórki za pomocą drewnianej szpatułki.
  • Wrastanie się paznokci może być również spowodowane innym schorzeniem. Przeczytaj o rozdwajaniu się paznokci.
usuwanie skórek paznokci
©Wojciech Serwach/fotolia
Fleszstyle
Samodzielne usuwanie skórek
Usuwanie skórek przy paznokciach nie zawsze jest konieczne. W przypadku, gdy skórki nie narastają na płytkę paznokcia nie należy ich usuwać, ponieważ możemy jedynie pobudzić skórki do większego wzrostu. Usuwamy tylko te skórki, które wyglądają nieestetycznie i narastają na płytkę paznokcia.

Usuwanie skórek przy paznokciach nie zawsze jest konieczne. W przypadku, gdy skórki nie narastają na płytkę paznokcia nie należy ich usuwać, ponieważ możemy jedynie pobudzić skórki do większego wzrostu. Usuwamy tylko te skórki, które wyglądają nieestetycznie i narastają na płytkę paznokcia. Odsuwanie skórek wokół paznokci drewnianą szpatułką Paznokcie zanurz na dwie minuty w ciepłej wodzie z odrobiną mydła. Taka kąpiel zmiękcza skórki, dzięki czemu są one łatwiejsze do usunięcia. Alternatywą dla kąpieli jest nałożenie specjalnego preparatu zmiękczającego skórki, który oprócz zmiękczania również delikatnie je rozpuszcza. Dzięki czemu nie zawsze jest jeszcze potrzeba obcinania skórek. Po około minucie zmiękczone skórki delikatnie odsuwamy drewnianą szpatułką kosmetyczną . Staramy się przykładać ją płasko szerszą częścią w kierunku paznokcia. Jeżeli w przypadku grubych i twardych skórek taki zabieg okaże się niewystarczający, należy sięgnąć po cążki. Usuwanie skórek z paznokci cążkami Do usuwania skórek cążkami potrzebujemy ostrego i sterylnego sprzętu. Nie powinniśmy korzystać z tępych i zakrzywionych cążek. Skórki wycinamy kierując się od strony prawej do lewej, wsuwając ostrze pod skórkę. Po ucięciu odsuwamy cążki w tył. Nie należy szarpać ani ciągnąć skórek, ponieważ możemy uszkodzić macierz paznokcia. Po zakończeniu zabiegu, nadmiar płynu usuwamy wacikiem i wsmarowujemy oliwkę pielęgnacyjną .  Mało estetycznie wyglądają paznokcie, które się rozdwajają. Nie tylko źle wyglądają, ale również bolą. Poznaj przyczyny rozdwajających się paznokci . Paznokcie wrastają w skórę i bolą. Przeczytaj, jak mało inwazyjnie można rozwiązać ten problem: klamry na wrastające paznokcie . Jest jeszcze jeden defekt paznokci, które stają się zmorą podczas wykonywania manicure, a mianowicie...

Zabieg na paznokciach u stóp
©danr13/Fotolia
Styl życia
Rekonstrukcja paznokcia – żelem, lakierem lub przy użyciu protezy
Rekonstrukcja paznokcia to zabieg, który nie boli, a pozwala odzyskać zdrowo wyglądające paznokcie i tym samym utraconą pewność siebie. Paznokieć można odbudować także w trakcie ciąży, leczenia onkologicznego czy leczenia cukrzycy. Zabieg rekonstrukcji paznokcia wykonuje podolog.

Rekonstrukcja paznokcia to zabieg, który nie boli, a pozwala odzyskać zdrowo wyglądające paznokcie i tym samym utraconą pewność siebie. Paznokieć można odbudować także w trakcie ciąży, leczenia onkologicznego czy leczenia cukrzycy. Zabieg rekonstrukcji paznokcia wykonuje podolog. Rekonstrukcja paznokcia – przyczyny uszkodzenia płytki Najczęstsze przyczyny ubytków paznokci to:   uraz mechaniczny, np. przygniecenie, przytrzaśnięcie lub uderzenie; choroba, np. po chirurgicznym usunięciu wrastających paznokci, grzybicy paznokcia; niedopasowane obuwie; długotrwałe narażanie paznokci na ucisk, np. w przypadku biegaczy . Rekonstrukcja paznokcia – opis zabiegu a) rekonstrukcja paznokcia przy użyciu żelu   Aby zrekonstruować paznokieć, używa się masy żelowej – jest to możliwe, jeśli osoba, która decyduje się na zabieg ma minimum 1/3 własnego paznokcia. Paznokieć nie może być zainfekowany grzybami. Zrekonstruowana płytka nie pęka podczas chodzenia i zapobiega powstawaniu grzybicy . Masę żelową utwardza się światłem UV. Koszt zabiegu to około 50 złotych.   b) rekonstrukcja paznokcia przy użyciu lakieru   Kolejnym sposobem na odzyskanie zdrowego wyglądu paznokci jest zastosowanie akrylu , który wyrównuje nierówne, bruzdowane płytki. Koszt zabiegu to około 100 złotych.   c) rekonstrukcja paznokcia za pomocą protezy   Aby odzyskać paznokcie można zdecydować się na protetykę paznokcia – wykonanie protezy. Na początku wykonuje się negatyw – odlew palca, następnie wycisk z folii, po czym paznokieć obrabia się narzędziami i przykleja masę akrylową. Koszt zabiegu to około 150 złotych.   Odbudowany paznokieć można malować . Brokat na paznokcie można nakładać za pomocą linijki...

sztuczne paznokcie
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Jak zdjąć tipsy akrylowe. Instrukcja krok po kroku
Zdejmowanie tipsów akrylowych jest niebezpieczne, ponieważ może uszkodzić płytkę paznokcia. Proces ten należy wykonywać starannie i uważać, by nie spiłować naturalnego paznokcia.

Zdejmowanie tipsów akrylowych jest niebezpieczne, ponieważ może uszkodzić płytkę paznokcia. Proces ten należy wykonywać starannie i uważać, by nie spiłować naturalnego paznokcia.   Niewłaściwe zdejmowanie tipsów akrylowych może zniszczyć naturalną płytkę paznokcia . Proces ściągania sztucznych tipsów powinien odbywać się przy pomocy acetonu, pilnika, patyczka do manicure i wacików. I sposób zdejmowania paznokci akrylowych 1) Spiłowanie brzegów paznokci akrylowych – na początku powinnaś spiłować wierzchnią warstwę płytek i brzegi akrylowego paznokcia (najlepiej za pomocą szklanego pilnika). 2) Namoczenie paznokci w acetonie – następnie paznokcie włóż do miski z acetonem i mocz je przez około 20 minut. Po tym czasie podważ drewnianym patyczkiem do manicure sztuczne tipsy, które z łatwością będą odchodziły od naturalnej płytki. Potem płytkę spoleruj, najlepiej polerką czterostronną, a na koniec pomaluj paznokcie odżywką bądź lakierem . II sposób zdejmowania paznokci akrylowych 1) Spiłowanie i skrócenie paznokci akrylowych – paznokcie akrylowe, tak jak przy pierwszym sposobie skróć i spiłuj ich wierzchnią warstwę. Brzegi sztucznych tipsów również przypiłuj. 2) Namoczenie wacików – następnie 10 wacików namocz w acetonie i każdy przyłóż na jeden paznokieć . Kolejno każdy wacik znajdujący się na paznokciu owiń srebrną folią i pozostaw na 20 minut. Po tym czasie zdejmij folię i waciki, umyj ręce i spoleruj naturalną płytkę paznokcia. Na koniec nałóż na paznokcie odżywkę bądź lakier do paznokci . Aby doszło do zdejmowania tipsów akrylowych najpierw należy je... nałożyć na paznokcie. Przeczytaj, jak w domu wykonać paznokcie akrylowe .  Paznokcie akrylowe wymagają odpowiedniej troski i pielęgnacji, aby nie stracić swojego blasku i wyglądu. Sprawdź 7 najważniejszych zasad domowej...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner