Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Kobieta o pięknych, zdrowych włosach
© Coka/Fotolia.com
Fleszstyle

Keratyna hydrolizowana odbudowuje włosy, nadaje im miękkość i sprężystość

Keratyna hydrolizowana jest produkowana z owczej wełny. W postaci żółtego lub pomarańczowego płynu może być stosowana jako odżywka do włosów. Keratyna hydrolizowana zawiera białka, które pomagają w odbudowie struktury włosów, m.in.: lizynę, argininę i prolinę.

Keratyna hydrolizowana jest produkowana z owczej wełny. W postaci żółtego lub pomarańczowego płynu może być stosowana jako odżywka do włosów. Keratyna hydrolizowana zawiera białka, które pomagają w odbudowie struktury włosów, m.in.: lizynę, argininę i prolinę.

"Hotel Paradise 3": Przed udziałem w show Maurycy zmienił nazwisko! Wcześniej robił karierę pod innym. Dlaczego?

Jak keratyna działa na włosy?

Keratyna hydrolizowana odbudowuje strukturę włosów, nadaje im połysk i miękkość, nawilża, sprawia, że włosy stają się gęściejsze i bardziej sprężyste. Keratyna chroni też włosy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, np. wysoką temperaturą, i składnikami kosmetyków do farbowania i stylizacji włosów.

 

Włosy odżywione keratyną stają się mniej łamliwe i bardziej odporne na zniszczenia podczas układania i innych zabiegów fryzjerskich.

 

Osoby, które mają kręcone włosy, mogą stosować keratynę, żeby podkreślić skręt loków.

Jak stosuje się keratynę?

Keratynę hydrolizowaną dodaje się do kosmetyków do pielęgnacji włosów, np. do szamponu i odżywki. Do porcji kosmetyku o wielkości dużego kasztana dodaj 5-10 kropli keratyny hydrolizowanej.

 

Jeśli dodajesz ją do szamponu, umyj nim głowę jak zwykle i opłucz ją. Jeśli keratyna jest dodatkiem do odżywki, nałóż ją i potrzymaj na włosach tyle, ile zawsze to robisz. Używaj keratyny raz w tygodniu.

Gdzie można kupić keratynę hydrolizowaną?

Keratynę hydrolizowaną można kupić w sklepach z naturalnymi produktami do samodzielnego przygotowywania kosmetyków, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Buteleczka zawierająca 100 g keratyny kosztuje ok. 20-25 zł.


Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
podcinanie włosów u fryzjera
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Jak odbudować suche i zniszczone włosy?
Suche i zniszczone włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Do ich zniszczenia najczęściej dochodzi na skutek nadmiernego szczotkowania, prostowania, czy kręcenia włosów. W regeneracji włosów pomoże sauna i keratyna.

Suche i zniszczone włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Do ich zniszczenia najczęściej dochodzi na skutek nadmiernego szczotkowania, prostowania, czy kręcenia włosów. W regeneracji włosów pomoże sauna i keratyna. Właściwa pielęgnacja suchych i zniszczonych włosów By odbudować zniszczone włosy powinnaś stosować właściwą ich pielęgnację. Nie myj zbyt często włosów, najlepiej rób to co 2-3 dni i w letniej, a nie gorącej wodzie. Nie zapominaj, by podczas mycia nakładać odżywkę nawilżającą i maskę, które odżywią włosy i ułatwią ich rozczesywanie . Pamiętaj, by zaraz po umyciu nie pocierać mocno ręcznikiem mokrych włosów, a zawinąć je (najlepiej w ręcznik z mikrofibry, który nie niszczy włosów i szybko wchłania wodę). Staraj się nie suszyć włosów gorącym powietrzem tylko zimnym, a najlepiej pozwól włosom samoistnie wyschnąć. Do rozczesywania włosów używaj grzebienia o szerokich ząbkach lub szczotki wykonanej z naturalnego włosia. Sauna na zniszczone i suche włosy u fryzjera Sauna w salonie fryzjerskim jest skutecznym zabiegiem, poprawiającym strukturę włosa. Zabieg polega na dwukrotnym umyciu włosów i nałożeniu odpowiedniej odżywki. Po nałożeniu kosmetyku włosy zostają upięte, a kobiety proszone są, by usiadły na 20-25 minut pod specjalnym urządzeniem, z którego wydostaje się para wodna . Po tym czasie fryzjerka myje dokładnie włosy i płucze je na przemian raz ciepłą, a raz letnią wodą. Na koniec włosy są suszone i modelowane. Dzięki temu zabiegowi włosy są nawilżone, odżywione i łatwiej je rozczesać. Najlepiej powtarzać go co tydzień przez miesiąc. Jedna wizyta kosztuje od 10 do 40 zł. Wszystko zależy od użytych kosmetyków . Keratynowy zabieg na suche i zniszczone włosy u fryzjera Keratyna jest głównym budulcem włosów. Kiedy włosy stają się suche, łamliwe i rozdwajają się bardzo możliwe, że brakuje...

 kobieta trzyma filiżankę
Flickr/ Yuri Samoilov/ CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Fleszstyle
Instrukcja keratynowego prostowania włosów w domu
Zabieg keratynowy w domu trwa dłużej niż w salonie, ale koszt jego wykonania jest dwu lub trzykrotnie mniejszy. Do wyprostowania włosów keratyną niezbędna jest suszarka z chłodnym nawiewem i mocno nagrzewająca się prostownica. Keratyna może być wykorzystana nawet do bardzo suchych i zniszczonych włosów.

Zabieg keratynowy w domu trwa dłużej niż w salonie, ale koszt jego wykonania jest dwu lub trzykrotnie mniejszy. Do wyprostowania włosów keratyną niezbędna jest suszarka z chłodnym nawiewem i mocno nagrzewająca się prostownica. Keratyna może być wykorzystana nawet do bardzo suchych i zniszczonych włosów.   Kuracja keratynowego prostowania włosów jest zabiegiem, który ma odżywić i zapewnić regenerację struktury włosa. Zabieg wykonywany jest przy użyciu prostownicy, dlatego dodatkowym atutem jest trwałe wygładzenie i wyprostowanie włosów. Zabieg keratynowy w domu Do wykonania zabiegu niezbędne są: zestaw kosmetyków do keratynowego prostowania włosów (szampon, keratyna i odżywka), pędzelek do aplikacji, miseczka, rękawiczki ochronne, grzebień, suszarka z chłodnym nawiewem, prostownica. W przypadku włosów delikatnie kręcących się wystarczy, aby prostownica nagrzewała się do 205-210ºC. Do włosów mocno skręconych i gęstych niezbędna jest prostownica nagrzewająca się do 230ºC. Zabieg nie jest trudny do wykonania, lecz wymaga dużo czasu . Prostowanie keratynowe może trwać 5-6 godzin przy samodzielnym wykonywaniu zabiegu.   1. Włosy należy umyć szamponem oczyszczającym dwukrotnie, aby dokładnie zmyć pozostałości ze środków do stylizacji i silikonu. 2. Po umyciu włosy obficie spłukujemy i wyczesujemy gęstym grzebieniem. Każde pasmo powinno być rozczesane. 3. Nakładamy keratynę pędzelkiem do aplikacji. Aby włosy nie wyglądały na oklapnięte, keratynę kładziemy 2 cm od skóry głowy . 4. Po upływie 15-20 minut suszymy włosy suszarką z chłodnym nawiewem. 5. Włosy dzielimy na cienkie pasma i każde pasmo prostujemy prostownicą po 5-6 razy . 6. Odczekujemy ok. 30 minut i ponownie dwukrotnie myjemy włosy szamponem oczyszczającym. 7. Nakładamy odżywkę i odczekujemy 15 minut. 8. Włosy spłukujemy i suszymy suszarką z...

dziewczyna z długimi włosami
Pixabay/ AdinaVoicu/ CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Fleszstyle
Odżywianie i prostowanie, zabieg keratynowy na włosy
Keratyna na włosy to terapia, która regeneruje strukturę włosa. Keratyna odbudowuje i wzmacnia włosy. Po zabiegu włosy są lśniące i gładkie. Dodatkowo zabieg keratynowy także prostuje włosy. Keratynowe prostowanie nazywane jest także prostowaniem brazylijskim (Brazilian Blow Out/ Brazilian Keratin Treatment «BKT»). Dzięki terapii keratynowej niesforne i puszące się włosy zostają wygładzone i wyprostowane.

Keratyna na włosy to terapia, która regeneruje strukturę włosa. Keratyna odbudowuje i wzmacnia włosy. Po zabiegu włosy są lśniące i gładkie. Dodatkowo zabieg keratynowy także prostuje włosy. Keratynowe prostowanie nazywane jest także prostowaniem brazylijskim (Brazilian Blow Out/ Brazilian Keratin Treatment «BKT»). Dzięki terapii keratynowej niesforne i puszące się włosy zostają wygładzone i wyprostowane. Keratyna do włosów W terapii keratynowej wykorzystana jest keratyna, czyli substancja, która jest składnikiem włosów, skóry i paznokci . Kuracja keratynowa polega na wprasowaniu (przy pomocy prostownicy) keratyny w strukturę włosa, tak aby uzupełnić wszelkie ubytki. W zabiegu keratynowym nie wykorzystuje się chemicznych preparatów, które mogłyby szkodliwie wpłynąć na strukturę włosa . Prostowanie keratynowe, dla jakich włosów? Zabieg można przeprowadzić na każdym rodzaju włosów . Szczególne wskazania to włosy rozjaśniane i zniszczone zabiegami kosmetycznymi. Keratyna wskazana jest także dla osób, które mają włosy skłonne do puszenia się oraz trudne do ułożenia. Efekty prostowania keratynowego Dzięki zabiegowi keratynowemu włosy są miękkie i wygładzone. Dodatkowo są znacznie prostsze i nie puszą się. Keratyna odżywia i ujarzmia włosy . Nadaje im naturalny połysk i przedłuża trwałość kolorów po farbowaniu. Efekt zabiegu keratynowego utrzymuje się od 3 do 5 miesięcy . Trwałość efektu zależy od typu włosów. Grube i mocno skręcone włosy są mniej podatne na zabieg. Najlepsze efekty widać na włosach cienkich i puszących się . Pielęgnacja włosów po zabiegu keratynowego prostowania włosów Na trwałość zabiegu wpływ ma także pielęgnacja włosów po prostowaniu keratynowym. Nie należy używać szamponów na...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner