Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
dziewczyna z długimi włosami
Pixabay/ AdinaVoicu/ CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Fleszstyle

Odżywianie i prostowanie, zabieg keratynowy na włosy

Keratyna na włosy to terapia, która regeneruje strukturę włosa. Keratyna odbudowuje i wzmacnia włosy. Po zabiegu włosy są lśniące i gładkie. Dodatkowo zabieg keratynowy także prostuje włosy. Keratynowe prostowanie nazywane jest także prostowaniem brazylijskim (Brazilian Blow Out/ Brazilian Keratin Treatment «BKT»). Dzięki terapii keratynowej niesforne i puszące się włosy zostają wygładzone i wyprostowane.

Keratyna na włosy to terapia, która regeneruje strukturę włosa. Keratyna odbudowuje i wzmacnia włosy. Po zabiegu włosy są lśniące i gładkie. Dodatkowo zabieg keratynowy także prostuje włosy. Keratynowe prostowanie nazywane jest także prostowaniem brazylijskim (Brazilian Blow Out/ Brazilian Keratin Treatment «BKT»). Dzięki terapii keratynowej niesforne i puszące się włosy zostają wygładzone i wyprostowane.

Nowości kosmetyczne, które pokochasz od pierwszego wejrzenia!

Keratyna do włosów

W terapii keratynowej wykorzystana jest keratyna, czyli substancja, która jest składnikiem włosów, skóry i paznokci. Kuracja keratynowa polega na wprasowaniu (przy pomocy prostownicy) keratyny w strukturę włosa, tak aby uzupełnić wszelkie ubytki. W zabiegu keratynowym nie wykorzystuje się chemicznych preparatów, które mogłyby szkodliwie wpłynąć na strukturę włosa.

Prostowanie keratynowe, dla jakich włosów?

Zabieg można przeprowadzić na każdym rodzaju włosów. Szczególne wskazania to włosy rozjaśniane i zniszczone zabiegami kosmetycznymi. Keratyna wskazana jest także dla osób, które mają włosy skłonne do puszenia się oraz trudne do ułożenia.

Efekty prostowania keratynowego

Dzięki zabiegowi keratynowemu włosy są miękkie i wygładzone. Dodatkowo są znacznie prostsze i nie puszą się. Keratyna odżywia i ujarzmia włosy. Nadaje im naturalny połysk i przedłuża trwałość kolorów po farbowaniu. Efekt zabiegu keratynowego utrzymuje się od 3 do 5 miesięcy. Trwałość efektu zależy od typu włosów. Grube i mocno skręcone włosy są mniej podatne na zabieg. Najlepsze efekty widać na włosach cienkich i puszących się.

Pielęgnacja włosów po zabiegu keratynowego prostowania włosów

Na trwałość zabiegu wpływ ma także pielęgnacja włosów po prostowaniu keratynowym. Nie należy używać szamponów na bazie soli (SLS), odżywek i masek z silikonem. Nie wskazane są także kosmetyki z alkoholem, które mogłyby wysuszać włosy. Zabieg keratynowy można powtarzać co 4-5 tygodni.

 

Po zabiegu prostowania keratynowego nie należy myć włosów przez 2-3 dni. Nie zaleca się także zginania włosów (wiązanie w kucyk, spinanie) ani korzystania z sauny i basenu. Po kuracji keratynowej nie powinno się farbować włosów przez ok. 2 tygodnie. Decydując się na zabieg koloryzacji włosów trzeba wcześniej uprzedzić fryzjera o wykonanej keratynie. Włosy należy obcinać po kuracji keratynowej, a nie przed jej wykonaniem.  


keratynowe prostowanie włosów
©djile/Fotolia
Fleszstyle
Włosy proste na długo – co zamiast prostownicy?
Trwałe prostowanie włosów może zapewnić gładką fryzurę nawet na 3-4 miesiące. Takich efektów można się spodziewać na przykład po brazylijskim prostowaniu włosów.

Trwałe prostowanie włosów może zapewnić gładką fryzurę nawet na 3-4 miesiące. Takich efektów można się spodziewać na przykład po brazylijskim prostowaniu włosów. Brazylijskie prostowanie włosów Keratynowe prostowanie włosów , nazywane także brazylijskim prostowaniem, polega na zaaplikowaniu włosom preparatu keratynowego. Używa się do tego ceramicznego żelazka fryzjerskiego, które rozgrzewa się do 230 stopni Celsjusza. Pod wpływem wysokiej temperatury, łuski włosa otwierają się , a keratyna wnika w strukturę włosa, uzupełniając ubytki. Następnie łuski są zamykane, a struktura włosa zostaje zrekonstruowana za pomocą specjalnego preparatu. Zabieg można zastosować na włosy zniszczone, farbowane i rozjaśniane, ponieważ keratyna je odżywia i regeneruje. W zależności od typu włosów i tego, jak szybko rosną, efekt zabiegu może się utrzymać od trzech do nawet pięciu miesięcy. Cena jednego zabiegu rozpoczyna się od 100 złotych, ale ostateczny koszt zależy od długości i grubości włosów. Zabieg trwa około 3 godzin. Czy brazylijskie prostowanie włosów jest bezpieczne? W preparatach stosowanych do keratynowego prostowania włosów stosuje się formaldehyd, czyli aldehyd mrówkowy. Zapewnia głębokie wniknięcie białka w strukturę włosa . Okazuje się jednak, że nie jest to do końca bezpieczny zabieg – Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem ogłosiła, że substancja ta ma właściwości kancerogenne, a więc wywołujące raka. W Unii Europejskiej produkty mogą zawierać do 0,2% formaldehydu, ponieważ takie stężenie nie jest szkodliwe dla zdrowia. Często salony reklamując swoje zabiegi jako wolne od formaldehydu, mają na myśli po prostu stosowanie go w śladowych ilościach. Na polskim rynku produkty z wysoką zawartością tej substancji zostały zakazane. A może trwała prostująca?...

fryzjer prostuje włosy
Flickr/ Mainstream/ CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Fleszstyle
Przebieg zabiegu keratynowego prostowania włosów
Keratynowe prostowanie, nazywane także brazylijskim prostowaniem włosów to zabieg, który odżywia i wzmacnia zniszczone włosy. Dodatkowym atutem zabiegu jest nadanie włosom gładkiego, prostego i lśniącego wyglądu.

Keratynowe prostowanie, nazywane także brazylijskim prostowaniem włosów to zabieg, który odżywia i wzmacnia zniszczone włosy. Dodatkowym atutem zabiegu jest nadanie włosom gładkiego, prostego i lśniącego wyglądu. Prostowanie keratynowe – przebieg zabiegu w zakładzie fryzjerskim Do wykonania zabiegu prostowania keratynowego fryzjer potrzebuje: zestawu kosmetyków do keratynowego prostowania włosów, pędzelka do aplikacji, miseczki, rękawiczek ochronnych, grzebienia, suszarki z chłodnym nawiewem, prostownicy, która nagrzewa się do 220-230ºC. Zabieg powinien być wykonywany w pomieszczeniu z dobrą wentylacją .   1. Należy dwukrotnie umyć włosy szamponem oczyszczającym , który usuwa pozostałości z kosmetyków do stylizacji i silikonu. 2. Po umyciu włosy powinny być dokładnie spłukane dużą ilością wody i osuszone ręcznikiem, poprzez delikatne ugniatanie 3. Następnie włosy są suszone przy użyciu suszarki ustawionej na średnią temperaturę nawiewu. 4. Kolejnym krokiem jest przeczesanie włosów. Każde pasmo powinno być dokładnie wyczesane . 5. Przed aplikacją produkt w butelce powinien być kilkakrotnie wstrząśnięty , aby preparat był dobrze wymieszany i jednolity. 6. Włosy zostają podzielone na partie. 7. Na każdą partię fryzjer używając pędzelka nakłada keratynę. Preparat powinien znaleźć się na każdym paśmie ok. 1 cm od skóry . Zależnie od grubości włosów do każdego zabiegu fryzjer potrzebuje ok. 50-80 ml keratyny. 8. Nałożony preparat powinien zostać na włosach przez ok. 20-30 minut. 9. Następnie włosy powinny zostać wysuszone (prawie całkowicie) suszarką nastawioną na średnią temperaturę. 10. Po suszeniu fryzjer przechodzi do prostowania włosów. Każde pasmo, partia po partii, powinno być dokładnie wyprostowane 3-6 razy...

 kobieta trzyma filiżankę
Flickr/ Yuri Samoilov/ CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Fleszstyle
Instrukcja keratynowego prostowania włosów w domu
Zabieg keratynowy w domu trwa dłużej niż w salonie, ale koszt jego wykonania jest dwu lub trzykrotnie mniejszy. Do wyprostowania włosów keratyną niezbędna jest suszarka z chłodnym nawiewem i mocno nagrzewająca się prostownica. Keratyna może być wykorzystana nawet do bardzo suchych i zniszczonych włosów.

Zabieg keratynowy w domu trwa dłużej niż w salonie, ale koszt jego wykonania jest dwu lub trzykrotnie mniejszy. Do wyprostowania włosów keratyną niezbędna jest suszarka z chłodnym nawiewem i mocno nagrzewająca się prostownica. Keratyna może być wykorzystana nawet do bardzo suchych i zniszczonych włosów.   Kuracja keratynowego prostowania włosów jest zabiegiem, który ma odżywić i zapewnić regenerację struktury włosa. Zabieg wykonywany jest przy użyciu prostownicy, dlatego dodatkowym atutem jest trwałe wygładzenie i wyprostowanie włosów. Zabieg keratynowy w domu Do wykonania zabiegu niezbędne są: zestaw kosmetyków do keratynowego prostowania włosów (szampon, keratyna i odżywka), pędzelek do aplikacji, miseczka, rękawiczki ochronne, grzebień, suszarka z chłodnym nawiewem, prostownica. W przypadku włosów delikatnie kręcących się wystarczy, aby prostownica nagrzewała się do 205-210ºC. Do włosów mocno skręconych i gęstych niezbędna jest prostownica nagrzewająca się do 230ºC. Zabieg nie jest trudny do wykonania, lecz wymaga dużo czasu . Prostowanie keratynowe może trwać 5-6 godzin przy samodzielnym wykonywaniu zabiegu.   1. Włosy należy umyć szamponem oczyszczającym dwukrotnie, aby dokładnie zmyć pozostałości ze środków do stylizacji i silikonu. 2. Po umyciu włosy obficie spłukujemy i wyczesujemy gęstym grzebieniem. Każde pasmo powinno być rozczesane. 3. Nakładamy keratynę pędzelkiem do aplikacji. Aby włosy nie wyglądały na oklapnięte, keratynę kładziemy 2 cm od skóry głowy . 4. Po upływie 15-20 minut suszymy włosy suszarką z chłodnym nawiewem. 5. Włosy dzielimy na cienkie pasma i każde pasmo prostujemy prostownicą po 5-6 razy . 6. Odczekujemy ok. 30 minut i ponownie dwukrotnie myjemy włosy szamponem oczyszczającym. 7. Nakładamy odżywkę i odczekujemy 15 minut. 8. Włosy spłukujemy i suszymy suszarką z...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner