Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Pęd bambusa do przeprowadzenia kauteryzacji
©meyerfoto1962/Fotolia
Fleszstyle

Odbudowa włosów na bazie ekstraktu z bambusa i protein – kauteryzacja włosów

Kauteryzacja włosów odbudowuje je i wygładza. Podczas zabiegu używane są preparaty z zawartością ekstraktu z bambusa i hydrolizowanymi proteinami. Wnikają one w głąb włosów i wygładzają ich strukturę.

Kauteryzacja włosów odbudowuje je i wygładza. Podczas zabiegu używane są preparaty z zawartością ekstraktu z bambusa i hydrolizowanymi proteinami. Wnikają one w głąb włosów i wygładzają ich strukturę.

 

Seria zabiegów kauteryzacji pozwala zregenerować nawet mocno zniszczone i kruche włosy. Kauteryzację można przeprowadzić na zimno albo na gorąco. Wybór metody zależy od stopnia zniszczenia włosów i od użytych do zabiegu kosmetyków.

"Hotel Paradise": Bibi została skrytykowana za miny w finale show! Uczestniczka skomentowała dla nas tę sytuację

Kauteryzacja włosów na zimno

Kauteryzacja włosów na zimno trwa około 20 minut i wymaga użycia sauny parowej. Najpierw fryzjer myje włosy specjalnym szamponem z serii kosmetyków przeznaczonych do zabiegu rekonstrukcji. Następnie wmasowuje we włosy na całej długości serum do kauteryzacji i uruchamia saunę parową. Po 10-15 minutach powtarza się mycie, a po nim aplikuje na włosy koncentrat z hydrolizowanymi proteinami. Koncentrat powinien zostać spłukany po upływie 5 minut. Płyn do układania włosów w tej samej serii stosuje się na końcu, na środek i końcówki.

Kauteryzacja włosów na gorąco

Termiczna kauteryzacja włosów ma zastosowanie w przypadku ekstremalnie zniszczonych włosów. Zabieg trwa około godziny. Od wersji na zimno różni się drugim krokiem, czyli postępowaniem z serum do kauteryzacji. Podczas kauteryzacji włosów na gorąco, serum wmasowuje się we włosy na całej długości, a następnie suszy je suszarką i prostuje prostownicą. Tak jak w zabiegu na zimno – następnie ponownie myje się włosy, stosuje preparat proteinowy, spłukuje go i modeluje włosy z użyciem spreju regenerującego.

Ile kosztuje kauteryzacja i kiedy widoczne są efekty?

Efekty kauteryzacji włosów są widoczne już po pierwszym zabiegu, ale aby uzyskać trwałe rezultaty, zaleca się wykonania serii trzech zabiegów w tygodniowych odstępach. Jeden zabieg kosztuje od 60 do 120 zł w zależności od długości włosów.


Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
wnętrze salonu fryzjerskiego
©photowahn/Fotolia
Fleszstyle
Sauna do włosów intensywnie nawilża i regeneruje włosy
Nawilżanie włosów u fryzjera często bywa bardziej skuteczne niż domowe zabiegi. Profesjonalny zabieg nie tylko nawilża włosy, ale też odżywia skórę głowy i regeneruje strukturę włosów.

Nawilżanie włosów u fryzjera często bywa bardziej skuteczne niż domowe zabiegi. Profesjonalny zabieg nie tylko nawilża włosy, ale też odżywia skórę głowy i regeneruje strukturę włosów.   Zabieg nawilżania włosów zazwyczaj przeprowadzany jest przy użyciu sauny do włosów, która ułatwia wchłanianie substancji odżywczych . Jak wygląda zabieg nawilżający – sauna dla włosów? Zanim zostaniesz zaproszona „do sauny”, fryzjer umyje ci włosy, wysuszy je, rozczesze i nałoży na nie kosmetyki odżywiające i regenerujące włosy oraz skórę głowy. Następnie ułoży włosy tak, żeby para emitowana przez urządzenie dotarła do każdego włosa i objęła całą powierzchnię owłosionej skóry głowy.   Sauna to urządzenie przypominające fryzjerską suszarkę do włosów. Należy usiąść pod kopułą, jej wysokość oraz położenie można regulować.   Urządzenie emituje ciepłą (zazwyczaj o temperaturze 40 stopni) parę wodną. Ta mgiełka rozszerza łuski włosów i otwiera pory skóry. Umożliwia w ten sposób łatwiejsze wchłanianie kosmetyków pielęgnacyjnych. Pod koniec zabiegu temperatura obniża się, co sprawia, że łuski włosów zamykają się. Zabieg trwa zazwyczaj ok. 20 minut.   Sauna fryzjerska pozwala na wybór trybu nawilżania w zależności od tego, czy włosy przetłuszczają się, są normalne czy też przesuszone i łamliwe. Jak długo utrzymuje się efekt nawilżenia? Po zabiegu sauny włosy stają się bardziej błyszczące i puszyste. Taki efekt utrzymuje się przez ok. 3-6 tygodni. To, jak długo efekty zabiegu będą widoczne, zależy od rodzaju kosmetyków, które zostaną wykorzystane oraz od wyjściowego stanu włosów. Zabieg można powtarzać co 2 tygodnie, prawidłowo wykonany...

keratynowe prostowanie włosów
©djile/Fotolia
Fleszstyle
Włosy proste na długo – co zamiast prostownicy?
Trwałe prostowanie włosów może zapewnić gładką fryzurę nawet na 3-4 miesiące. Takich efektów można się spodziewać na przykład po brazylijskim prostowaniu włosów.

Trwałe prostowanie włosów może zapewnić gładką fryzurę nawet na 3-4 miesiące. Takich efektów można się spodziewać na przykład po brazylijskim prostowaniu włosów. Brazylijskie prostowanie włosów Keratynowe prostowanie włosów , nazywane także brazylijskim prostowaniem, polega na zaaplikowaniu włosom preparatu keratynowego. Używa się do tego ceramicznego żelazka fryzjerskiego, które rozgrzewa się do 230 stopni Celsjusza. Pod wpływem wysokiej temperatury, łuski włosa otwierają się , a keratyna wnika w strukturę włosa, uzupełniając ubytki. Następnie łuski są zamykane, a struktura włosa zostaje zrekonstruowana za pomocą specjalnego preparatu. Zabieg można zastosować na włosy zniszczone, farbowane i rozjaśniane, ponieważ keratyna je odżywia i regeneruje. W zależności od typu włosów i tego, jak szybko rosną, efekt zabiegu może się utrzymać od trzech do nawet pięciu miesięcy. Cena jednego zabiegu rozpoczyna się od 100 złotych, ale ostateczny koszt zależy od długości i grubości włosów. Zabieg trwa około 3 godzin. Czy brazylijskie prostowanie włosów jest bezpieczne? W preparatach stosowanych do keratynowego prostowania włosów stosuje się formaldehyd, czyli aldehyd mrówkowy. Zapewnia głębokie wniknięcie białka w strukturę włosa . Okazuje się jednak, że nie jest to do końca bezpieczny zabieg – Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem ogłosiła, że substancja ta ma właściwości kancerogenne, a więc wywołujące raka. W Unii Europejskiej produkty mogą zawierać do 0,2% formaldehydu, ponieważ takie stężenie nie jest szkodliwe dla zdrowia. Często salony reklamując swoje zabiegi jako wolne od formaldehydu, mają na myśli po prostu stosowanie go w śladowych ilościach. Na polskim rynku produkty z wysoką zawartością tej substancji zostały zakazane. A może trwała prostująca?...

Uśmiechnięta szatynka z falowanymi włosami
Flickr/discutivo/CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/
Fleszstyle
Styling – metoda na cienkie włosy
Styling to podnoszenie włosów u nasady, jest rodzajem trwałej ondulacji. Dodatkowo nadaje skrętu fryzurze.

Styling to podnoszenie włosów u nasady , jest rodzajem trwałej ondulacji. Dodatkowo nadaje skrętu fryzurze. Jak wygląda zabieg i jakich efektów możemy się po nim spodziewać? Jak wyglądają włosy po stylingu? Styling to przekształcenie włosa na całej jego długości . Włosy proste po zabiegu stają się falowane, kiedy wysychają same lub lekko kręcone, jeśli wysuszy się je suszarką. Zabieg wykonuje się podobnie do trwałej ondulacji , ale w tym przypadku używane są grube wałki. Utrzymuje się je na włosach ok. 15-20 minut. Rezultat widoczny jest zazwyczaj przez dwa do czterech miesięcy. Osobie po zabiegu wydaje się, że włosów na jej głowie jest o wiele więcej. Dzięki zabiegowi fryzura wydaje się obszerniejsza i zyskuje na objętości . Ponadto dobrze się rozczesuje. Specjaliści uważają, że styling powinny stosować panie o włosach cienkich i przetłuszczających się . Styling jest dużo mniej szkodliwy dla włosów niż trwała. Ile kosztuje zabieg stylingu? Ceny zaczynają się od 60-70 zł. W salonach fryzjerskich ceny stylingu wynoszą średnio około 100 zł. Zabieg trwa około 1,5 godziny. Jeżeli marzysz o efektownej fryzurze pobierz kod promocyjny Groupon i umów się na styling włosów. Jak przebiega zabieg stylingu? Przed stylingiem fryzjer obcina końcówki włosów, które nie mogą być dłuższe niż 20 cm. Jeśli włosy są dłuższe to większe jest ich obciążenie i trudniej się kręcą. Im bardziej są skręcone tym większa będzie ich puszystość. Styling włosów krok po kroku Na początku fryzjer nawija włosy na wałki, a końcówki włosa zabezpiecza kawałkami papieru. Nawinięte włosy nawilża specjalnym płynem stosowanym do stylingu. Po chwili spłukuje nawilżacz i na włosy nakłada substancje odżywcze. Powodują one lepsze wchłanianie...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner