Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Młoda kobieta jest w trakcie zabiegu kosmetycznego - depilacji twarzy.
©Andrey Popov/Fotolia.com
Fleszstyle

Urządzenia do depilacji twarzy: depilatory laserowe, elektryczne oraz depilatory typu Epistick

Włoski, które pojawiają w różnych miejscach twarzy, a szczególnie nad górną wargą, można usuwać woskiem, pęsetką lub skorzystać z depilatora. Dzięki specjalnej głowicy, depilatory laserowe bezboleśnie je usuwają. W przypadku innych rodzajów urządzeń, może być odczuwany dyskomfort.

Włoski, które pojawiają w różnych miejscach twarzy, a szczególnie nad górną wargą, można usuwać woskiem, pęsetką lub skorzystać z depilatora. Dzięki specjalnej głowicy, depilatory laserowe bezboleśnie je usuwają. W przypadku innych rodzajów urządzeń, może być odczuwany dyskomfort.

 

Zarówno depilatory do twarzy, jak i całego ciała, są bardzo popularne wśród kobiet i mężczyzn. Dzięki nim można łatwo pozbyć się obfitego owłosienia.

"Seks w wielkim mieście" powraca! Jak wyglądają dzieci głównych bohaterek? Są już prawie dorosłe!

Jak wybrać najlepszy depilator do twarzy?

Przy wyborze depilatora do twarzy warto zwrócić uwagę na głowicę depilującą, która może być wyposażona w pęsety lub dyski. Pęsety lepiej sprawdzają się u osób, które mają rzadkie i cienkie włoski, a dyski - przy grubym i twardym owłosieniu. Depilator do twarzy powinien mieć również regulowaną szybkość obrotów oraz dodatkową nasadkę startową, którą można założyć zamiast głowicy depilującej. Urządzenie z nasadką startową i funkcją masażu idealnie sprawdza się u osób, które pierwszy raz z niego korzystają lub mają delikatną skórę.

 

Neonet promocje to idealna okazja, aby kupić sobie najlepszy depilator do twarzy w atrakcyjnej cenie.

Depilatory laserowe - czy są bezpieczne?

Używanie depilatorów laserowych jest bezpieczne i bezbolesne. Dzięki wiązce światła, urządzenie może usuwać zarówno pojedyncze włoski, jak i całe kępki. Depilatory laserowe są droższe od depilatorów elektrycznych oraz depilatorów typu Epistick, jednak włoski odrastają o wiele wolniej, a sam proces depilacji twarzy przebiega sprawniej. Laserowego modelu można użyć również pod pachami oraz do golenia okolic intymnych.

Elektryczne depilatory do twarzy

Depilatory elektryczne, które mają ceramiczne głowice, mogą być użytkowane nawet przez kilkanaście lat. Po pierwszej depilacji bywa odczuwany dyskomfort, ale po kilku zabiegach skóra przyzwyczaja się do depilatora. Przy wyborze urządzenia warto zwrócić uwagę na głowicę, tak by zebrała jak najwięcej włosków z twarzy. Wielkość głowicy również ma znaczenie, ponieważ większa nasadka sprawia, że depilacja przebiega szybciej.

Jak działają depilatory typu Epistick?

Depilatory Epistick są wyposażone w sprężynkę oraz dwa uchwyty. Idealnie sprawdzają się u osób, które mają pojedyncze włoski, ponieważ depilacja może być na początku bolesna. Depilatory Epistick są bardzo trwałe, ponieważ nie posiadają mechanicznych części. Niska cena również skłania do wyboru tego rodzaju urządzenia.

depilacja w domu
©milanmarkovic78/fotolia
Fleszstyle
Domowa depilacja laserem
Depilacja laserowa w domu to skuteczny i bezbolesny zabieg, który pozwala pozbyć się włosów na długo. Urządzenia przeznaczone są do depilacji rąk, nóg, pach, okolic bikini, pleców i twarzy u kobiet oraz u mężczyzn. Są wygodne, ciche i mają kompaktowy kształt.

Depilacja laserowa w domu to skuteczny i bezbolesny zabieg, który pozwala pozbyć się włosów na długo. Urządzenia przeznaczone są do depilacji rąk, nóg, pach, okolic bikini, pleców i twarzy u kobiet oraz u mężczyzn. Są wygodne, ciche i mają kompaktowy kształt. Domowe depilatory laserowe – wady i zalety Depilator laserowy przeznaczony do użytku domowego ma mniejszy rozmiar niż depilator w salonie kosmetycznym, jednak zasada jego działania jest podobna. Urządzenie usuwa włoski, które znajdują się w fazie wzrostu. Pozostałe włoski nie zostają usunięte, dlatego depilacja laserowa wymaga kilkakrotnego powtórzenia. Zaletą posiadania depilatora laserowego na własność jest obniżenie kosztów zabiegów, związanych z kilkoma wizytami u kosmetyczki . Wadą domowych depilatorów jest słabsza moc działania, co wpływa na konieczność częstszego powtarzania depilacji niż w przypadku laserów w profesjonalnym gabinetach kosmetycznych. Na rynku dostępne są depilatory mniej lub bardziej zaawansowane. Mniej zaawansowany depilator laserowy może usuwać pojedyncze włoski. Urządzenia bardziej zaawansowane skanują skórę usuwając kilkadziesiąt do kilkuset włosków równocześnie, przez co znacznie skracają czas depilacji i wysuwają się na prowadzenie w porównaniu z depilatorami elektrycznymi. W efekcie depilacji laserowej w domu włoski w ogóle nie odrastają lub po długim czasie (kilku miesiącach lub latach) odrastają w osłabionej wersji – bardziej cienkie i jaśniejsze . Kwestia odrośnięcia włosków zależy od indywidualnej zdolności organizmu do regeneracji. W sklepach można kupić urządzenia takich marek jak Philips czy Remington. Przeciwwskazania do stosowania depilatorów laserowych Depilator laserowy nie jest urządzeniem uniwersalnym przeznaczonym dla wszystkich bez wyjątku....

3 młode kobiety stoją w samych ręcznikach w ośrodku Spa.
©Kalim/Fotolia.com
Fleszstyle
Depilator, wosk, maszynka, depilacja laserowa, IPL... Jak pozbyć się niechcianych włosków? Jaką metodę wybrać?
Owłosienie w nietypowym miejscu, np. nad ustami lub na brzuchu, jest skutkiem zbyt dużego stężenia androgenów (męskich hormonów) w ciele kobiety. Przyczyną tego mogą też być choroby ogólnoustrojowe. Sposoby usuwania niechcianego owłosienia to zabieg depilacji laserowej lub własnoręczne metody, takie jak golenie maszynką jednorazową, depilatorem elektrycznym lub woskiem.

Owłosienie w nietypowym miejscu, np. nad ustami lub na brzuchu, jest skutkiem zbyt dużego stężenia androgenów (męskich hormonów) w ciele kobiety. Przyczyną tego mogą też być choroby ogólnoustrojowe. Sposoby usuwania niechcianego owłosienia to zabieg depilacji laserowej lub własnoręczne metody, takie jak golenie maszynką jednorazową, depilatorem elektrycznym lub woskiem. Przyczyny nadmiernego owłosienia Owłosienie w nietypowym miejscu jest najczęściej skutkiem aktywności gruczołów dokrewnych , które odpowiadają za produkcję hormonów. Zwykle przyczyną jest podwyższone stężenie androgenów, czyli hormonów męskich . Za niespodziewanym owłosieniem często stoją przebyte choroby ogólnoustrojowe, takie jak nowotwory nadnerczy lub jajnika, niedoczynność tarczycy . Nadmierne owłosienie u kobiet na całym ciele nazywa się hirsutyzm. Metody depilacji – depilator elektryczny Za pomocą depilatora elektrycznego można pozbyć się włosków nawet na kilka tygodni. Są one bowiem wyrywane razem z cebulką, przez co jest to bolesny zabieg. Warto więc schładzać skórę lodem w torebce foliowej lub zadbać o depilator z chłodzącą nakładką .  Depilatory elektryczne mogą być stosowane przez osoby w różnym wieku, z tego względu są także odpowiednie dla np. nastolatek. Sprawdzą się także w przypadku kobiet o bardzo jasnych włoskach, czy tych przywiązanych do bardziej tradycyjnych form usuwania włosów. Depilatory będą odpowiednie dla kobiet, które chcą uniknąć „dni przejściowych” pomiędzy depilacjami i usuwać najkrótsze włoski, z którymi nie radzą sobie inne metody takie jak na przykład wosk. Jak wybrać depilator elektryczny?  Wybierając depilator, wiele użytkowniczek obawia się dyskomfortu podczas depilacji. Z tego powodu warto...

Usuwanie włosów na nogach
© Robert Przybysz/Fotolia.com
Fleszstyle
Depilowanie nóg – jak się przygotować i wykonać depilację - krok po kroku
Golenie nóg za pomocą depilatora zajmuje około 30 minut. Przed goleniem warto wziąć gorącą kąpiel, która rozszerzy pory. Depilacja odbywa się pod włos przy jednoczesnym napisaniu skóry (dzięki temu zabieg jest mniej bolesny).

Golenie nóg za pomocą depilatora zajmuje około 30 minut. Przed goleniem warto wziąć gorącą kąpiel, która rozszerzy pory. Depilacja odbywa się pod włos przy jednoczesnym napisaniu skóry (dzięki temu zabieg jest mniej bolesny).   Efekt gładkiej skóry po depilacji utrzymuje się około 2 tygodni. Złuszczanie naskórka peelingiem  gruboziarnistym zapobiega wrastaniu włosów po goleniu. Praktyczne porady przed depilacją Przed depilacją nóg należy sprawdzić, czy depilator jest czysty. Jeżeli pozostały w nim włosy z poprzedniego golenia, można je „wymieść” pędzlem. Na depilację poświęć około pół godziny. Przez golenie w pośpiechu na nogach mogą zostać pojedyncze włoski. Zbyt szybkie przesuwanie depilatora może też doprowadzić do odrywania tylko części włosa, zamiast wyrwania go z cebulką. Weź gorącą relaksującą kąpiel  – rozluźnisz tym mięśnie, rozszerzysz pory i „rozmiękczysz” włoski. Zrezygnuj z depilacji, jeżeli na skórze nóg są rany lub niezagojone strupy. Jeżeli włosy na nogach są bardzo długie, skróć je nożyczkami (najefektywniej goli się około 5 milimetrowe owłosienie). Im dłuższe są włoski, tym bardziej bolesna depilacja. Depilacja bardziej boli w trakcie okresu, więc wykonuj ją po menstruacji. Depilacja nóg krok po kroku Depilację nóg najlepiej wykonywać na siedząco. Depilator wyrywa włoski, które spadają na podłogę, dlatego dobrze jest wykonywać zabieg w pomieszczeniu, gdzie są kafelki. Będzie można łatwo je posprzątać. Po kąpieli dokładnie osusz nogi ręcznikiem. Jeśli depilator jest na baterie upewnij się, że działają. Depilator z kablem podepnij do gniazdka. Jedną ręką przyłóż depilator do skóry pod kątem mniej więcej 90...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner